Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z sierpnia 2012

Nowi Opiekunowie

30 sierpnia 2012 / Osada / autor Irydus

W Gorących Dysputach panował, jak zwykle o tej porze dnia i roku, niewielki ruch. Zaledwie kilka osób cicho rozmawiało przy barze, upijając się Kuszącymi Syrenkami. Nikt nie zauważył, gdy dwóch elfów, przekroczyło drzwi gospody. Oni także prowadzili cichą wymianę zdań. - Zawsze nowi opiekunowie obejmują swoje stanowiska w takich godzinach? - Tak jest wygodniej... Nie trzeba tłumaczyć technicznych spraw, przy zbyt dużej widowni. - Yhm... Który to mój stolik? - Ten duży, zakurzony, na samym środku. Będziesz musiał go trochę uprzątnąć, zanim zaczniesz tu publikę zapraszać. - Eech... już mnie głowa boli. - Dam ci adres dobrego zielarza, zaparzysz sobie ziółek. - czerwonowłosy elf, poklepał, lekko zdemotywowanego, przyjaciela po ramieniu. - A propos głowy... Gdzie jest ta latająca czaszka? Czyżby znów się zasiedział pod stolikiem?

14 na 14 #1 - In Krewlod, far, far away...

28 sierpnia 2012 / Jaskinia Behemota / autor Imbryczkolot Field

25. września 1998 roku
Od premiery gry Heroes of Might and Magic II: Succession Wars oraz jej dodatku Price of Loyalty minął rok. Gracze nie zdążyli się nacieszyć innowacjami w porównaniu do części pierwszej, a tu pojawiają się wieści, że szykuje się kolejna premiwera z rzymską trójeczką w tytule. Jeden z graczy postanowił wykorzystać swój potencjał informatyczny i założył stronę internetową, za pomocą której dzieliłby się nowinami na temat pozycji, która miała być tylko dobrą grą...

Rzut okiem w przeszłość z JVC

28 sierpnia 2012 / Jaskinia Behemota / autor Sylath

Nie dalej jak kilka dni temu, Yves Guillemot], prezes Ubisoftu, rozmawiał z prasą na temat przyszłości branży gier komputerowych. W mniej więcej tym samym czasie, Jon Van Canaghem] uczestniczył w wywiadzie przeprowadzonym przez witrynę RPG Codex, spoglądając w całkowicie przeciwnym kierunku i wspominając początki serii Might & Magic, swoją współpracę z 3DO oraz ówczesne plany na przyszłość, które jak wiemy nigdy się nie spełniły. Co ciekawego może mieć do powiedzenia ojciec serii po tylu latach? Sprawdźcie sami: Z wielką przyjemnością prezentujemy Wam dzisiaj wywiad z Jonem Van Caneghemem – twórcą serii Might and Magic oraz prawdziwą legendą pośród projektantów komputerowych gier fabularnych. W 1983 roku, w zaciszu swojego mieszkania w Hollywood, w Kaliforni, Van Caneghem w pojedynkę założył studio New World Computing, a zapoczątkowana przez niego marka Might and Magic z sukcesem rywalizowała z rozpopularyzowanymi już tytułami, takimi jak Wizardry czy Ultima, stając się jedną z najszerzej rozpoznawanych i najbardziej podziwianych serii gier fabularnych wszechczasów. W porównaniu z grami z serii takich jak Ultima czy Wizardry, wydana w 1986 roku pierwsza gra serii, zatytułowana Might and Magic: Book One – The Secret of the Inner Sanctum], dała graczom możliwość podziwiania z perspektywy postaci nie tylko podziemi, ale także całego wielkiego świata, który je skrywał. Owa wolność eksploracji i odkrywania świata, która wciągała graczy, stała się jedną z charakterystycznych cech serii. By móc skupić się na projektowaniu gier, nie marnując czasu na sprawy biznesowe, w 1996 roku Jon Van Caneghem zdecydował się sprzedać New World Computing firmie 3DO, jednak, gdy w 2003 roku 3DO wystąpiło o ogłoszenie upadłości, oznaczało to także koniec NWC – studia, które w dniach swej największej świetności zatrudniało ponad 100 osób. Od 2004 roku Van Caneghem pracował kolejno w studiach NCSoft oraz Trion Worlds, by ostatecznie stać się dyrektorem naczelnym marki Command & Conquer, gdy w 2009 roku zatrudniło go Electronic Arts.

F2P przyszłością Ubisoftu?

24 sierpnia 2012 / Jaskinia Behemota / autor Sylath

Targi Gemescom, odbywające się nie tak dawno w Niemczech, przyniosły graczom wiele nieoczekiwanych informacji. Przede wszystkim, Ubisoft potwierdził swoje niesłabnące zainteresowanie marką Might & Magic, jednocześnie wprowadzając w życie nową politykę firmy. Okazuje się, bowiem, że ratunkiem dla trudnej sytuacji na rynku gier komputerowych mają być gry określane mianem „free-to-play”, niewymagające kupna czy płacenia abonamentu.
Wydawać by się mogło, że gry tego typu przynoszą producentom ledwie nieznaczne dochody, jednak Yves Guillemot, prezes Ubisoftu, przytacza dane, które pokazują, że jedynie 5 do 7% graczy kupuje oryginalne kopie gier komputerowych. Reszta korzysta z pirackich wersji gier ściąganych z Internetu. Co więcej, są kraje, w których piractwo komputerowe rozpowszechniło się do tego stopnia, że nie generują one producentom gier żadnego wręcz przychodu. Receptą na tę sytuację mają być właśnie gry free-to-play. Wydawane ostatnimi czasy masowo gry F2P zazwyczaj wykorzystują istniejące zasoby, co przekłada się w znacznym stopniu na obniżenie kosztów produkcji, lecz wcale nie oznacza słabej jakości produktu. Prawa rynku są nieubłagane i nawet darmowe gry muszą spełniać najwyższe standardy i oczekiwania graczy. Ponadto, statystyki pokazują, że odsetek graczy, którzy wydają w nich pieniądze (pod postacią tzw. mikropłatności) jest podobny do odsetku graczy kupujących klasyczne gry.

Might & Magic: Heroes Online

22 sierpnia 2012 / autor Sylath

Wkrótce po prezentacji wspomnianego tytułu na targach gier Gamescom, w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze informacje na jego temat, zebrane podczas wystąpienia Doru Apreotesei z Blue Byte] – studia, które pracuje nad projektem. Samo studio powinniście skojarzyć z serią „The Settlers”] i miejmy nadzieję, że Heroes Online powtórzy sukces osadników.

No i po konwencie

21 sierpnia 2012 / autor Imbryczkolot Field

ŁUP - Jak ja mam dość łupów... - westchnął Grododzierżca. Obejrzał się za siebie - po pustych korytarzach walały się jakieś dziwne przedmioty - w tym, pod ścianą, widać było jakąś parę butów, która stanowiła skupisko mrocznej energii. Elf wzruszył ramionami, pstryknął i spojrzał przez okno na autoparkujący się imbrykolot. - No to zbieramy się, ok? - zapytał Tarnuma. Westchnął jeszcze raz ciężko, zszedł na dół i zamknął za sobą wrota budynku, który przez ostatnie dni był świadkiem rzeczy strasznych i śmiesznych. IX konwent się został zakończony.

Wieści z Gamescomu

15 sierpnia 2012 / autor Sylath

I oto nadeszły wieści z Gamescomu, gdzie Ubisoft oficjalnie ogłosił, iż trwają właśnie prace nad dwoma nowymi grami osadzonymi w świecie Mocy i Magii!
Pierwszą z nich jest gra akcji/RPG, której nazwa, Might & Magic: Raiders], krążyła po światowych forach już od wielu miesięcy. Teraz nareszcie mamy okazję zobaczyć pierwszy zwiastun gry:
[yt:http://www.youtube.com/watch?v=Tphzx6Kh0Gc]

HOTA 1.1

02 sierpnia 2012 / Heroes III / autor Mosqua

Aktualny mod, w którym podkładane są największe nadzieje, otrzymał dodatkową cyferkę. Ekipa Horn of the Abyss niedawno wydała wersję 1.1. Większość elementów to są poprawki, ale wprawne oko zauważy też parę nowości. Polecam pobrać, zainstalować, przetestować i skomentować. Strona do pobrania

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Takie same artefakty zwiększające życie jednostek nie kumulują się.