Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z stycznia 2002

Wielka premiera: Otwarcie stolików!

31 stycznia 2002 / Osada / autor Bard WWalker

(obwieszczenie z czasów Tawerny) Zebrawszy doświadczenia przy enginie komentarzy zrobiłem podobny ale obszerniejszy dla stolików. Przy stolikach można:

 • czytać wypowiedzi innych (gość, zalogowany użytkownik, minstrel, administrator)

 • dodawać, edytować i usuwać swoje wypowiedzi (zalogowany użytkownik, minstrel, administrator)

 • wstawiać linki  do własnych opowieści w wypowiedziach (minstrel - przy własnym stoliku)

 • edytować i usuwać wypowiedzi innych (gospodarz stolika, administrator)

Gospodarzami stolików rozstawionych do tej pory są:
 • Wieczorne Bajania: Wieczory z bardem WWalkerem - Bard WWalker

 • Wieczorne Bajania: Morgrafowe Bajanie - Minstrel Morgraf

 • Wieczorne Bajania: Ballady Don Asha - Minstrel Don Ash

 • Perełki z życia Jaskiniowców: Urodziny jOjOvica - Hetman jOjO

 • Perełki z życia Jaskiniowców: Odwiedziny czarodziejki Cyry - Bard WWalker


Można też zgłaszać tematy na nowe stoliki. Gospodarzami stolików w Wieczornych Bajaniach mogą być wyłącznie Minstrele ale w Perełkach... również Starsi Ludu, członkowie Loży Honorowej i Rady Starszych. Mam nadzieję, że życie stolikowe zacznie teraz swój rozkwit!
W najbliższym czasie udostępnione zostaną mechanizmy publikowania własnych opowieści przez minstreli. I mam nadzieję, że wtedy wreszcie Wieczorne Bajania zaczną służyć przewidzianym celom:
 • wprowadzaniu słuchaczy w opowieść przez Minstrela

 • komentowaniu i chwaleniu opowieści przez słuchaczy językiem tawernianym oprócz umieszczania zwykłych komentarzy

 • odpowiadaniu przez minstrela na wszelkie pytania słuchaczy

 • przeprowadzaniu słuchaczy z rozdziału do rozdziału z interludiami, zapowiedziami, wtrąceniami i wszelkimi innymi ubogaceniami!

Minstrele szykujcie pióra i lutnie!

Razem raźniej!

30 stycznia 2002 / Osada / autor Bard WWalker

(obwieszczenie z czasów Tawerny)

    Przez czas jakiś zastanawiałem się nad pewną sugestią Protektora Lopeza, żeby można było zobaczyć kto w danej chwili przegląda strony Tawerny. Podstawowym dylematem było miejsce: gdzie taką listę umieścić (i zmieścić)?     W końcu wpadłem na salomonowe zdaje się rozwiązanie :) Otóż strona U progu była w zasadzie bezwartościowa dla stałych bywalców ze względu na to, że jej treść się nie zmienia i znacie ją już na pamięć. Przeczuwając totalny spadek odwiedzin tej strony po wczorajszym umożliwienie wyboru własnej strony startowej postanowiłem właśnie stronę U progu uatrakcyjnić o pierwszy element interesujący dla bywalców: wyświetlana tam jest od dziś dodatkowa tabelka z listą wszystkich zalogowanych użytkowników, którzy w ciągu ostatnich 30 minut otwierali jakieś strony w Tawernie. Pogadać ze sobą na razie nie można :) chyba, że przez GG czy Tlena ale chyba i tak będzie przyjemniej w wirtualnym towarzystwie?

Dla każdego coś innego?

29 stycznia 2002 / Osada / autor Bard WWalker

(obwieszczenie z czasów Tawerny)

    Przyjaciele Jaskini posiadający konta w Tawernie mogą od dziś wybierać stronę startową, która ma się ładować po wybraniu adresu tawerna.heroes.net.pl. Jak to zrobić? Zajrzyjcie do swoich profili - doszło tam jedno pole: lista stron, które mogą być ustawione jako startowe. Mam nadzieję, że skróci to Wam czas dotarcia do najważniejszych dla Was informacji. Dalsza nawigacja po serwisie nie ulega zmianie.

Nowinka nowinkę goni...

25 stycznia 2002 / Osada / autor Bard WWalker

(obwieszczenie z czasów Tawerny) Od dziś Minstrele mogą łatwiej sprawdzać czy ktoś ostatnio komentował ich opowieści. Link i liczba komentarzy do każdej opowieści pojawiają się na głównej stronie sekcji Misterne Rękopisy. Wkopiowałem też do Tawerny komentarze do starszych opowieści, które wygłąszane były niegdyś na forum. Niektóre z nich są całkiem obszernymi recenzjami. Zachęcam do przypomnienia sobie ich treści!
Zmieniona została też forma prezentowania opowieści w Misternych Rękopisach - przechodzimy od rozdziału do rozdziału zamiast ładować całą powieść od razu. Skróci to czas oczekiwania na ładowanie strony - zwłaszcza przy długich opowieściach (Najstarsi, Historia rodowa Don Asha). Aha, jako "rozdział" traktowany jest każdy fragment rozdzielany wcześniej przez "***" - który zazwyczaj przenosił akcję w inny czas. Nie dziwcie się więc, że niektóre "rozdziały" mogą być bardzo krótkie...
Za radą imperatora umieściłam linki do Waszych profili wszędzie (chyba) gdzie wystepują Wasze nicki, czyli: w wypowiedziach stolikowych, komentarzach, opowieściach (podpis minstrela) oraz na liście opowieści.
Oprócz tego wszyscy posiadający konta czytelnicy Tawerny są informowani o nowych komentarzach (których jeszcze nie widzieli) ikonką , lub (w zależności od kolorystyki sekcji) - czyli taką samą jaką oznaczane są nowiny z ostatniego tygodnia. Ikonka ta zniknie automatycznie po odwiedzeniu strony danych komentarzy.
Uwaga! Użytkownicy nie posiadający kont nie będą widzieć tych ikonek, ponieważ nie można stwierdzić kto z nich odwiedził które komentarze... Zachęcam chętnych do składania wniosków o przyznanie konta w Tawernie na moje ręce - wystarczy krótki mail:
"Mój nick to X. Walczę w Turnieju ST/NT lub uczestniczę w dyskusjach na Forum lub napisałem opowieść do Tawerny lub mam kilka cennych sugestii co do rozwoju Tawerny."
Wszystkie takie prośby będą rozpatrzone w terminie najwyżej tygodnia a najprawdopodobniej jednego dnia :)

Imperator opowiada... 

24 stycznia 2002 / Osada / autor Bard WWalker

(obwieszczenie z czasów Tawerny)

    Dział Misternych Rękopisów wzbogacił się właśnie o nową opowieść - Dziennik Sheery. Jej twórcą jest sam Imperator Behemoth. Zapraszam do lektury, uprzedzając za Imperatorem iż opowieść oparta jest na kanwie własnego scenariusza sesji RPG. 

    Jest to pierwsza z dużej paczki zaległych opowieści pokrywających się kurzem na moich półkach. Nastepne już wkrótce - w kolejności chronologicznej (datami ukazywania się na forum bądź nadsyłania do mnie). Usłyszycie między innymi Morgrafa, Inghama, Guineę, Giatera, Dreppina i Wodza. Niektórych nawet kilkakrotnie. A każda opowieść na poziomie powyżej przeciętnej! Nie przegapcie żadnej z nich!

Szkice i profile w nowej formie!

21 stycznia 2002 / Osada / autor Bard WWalker

(obwieszczenie z czasów Tawerny) Dzisiaj transformacji ulega sekcja Kto jest Kim. Niektóre jej strony miały już nieprzyjemnie duże rozmiary i zapewne ładowały się Wam zbyt długo. Wykonałem więc zabieg odchudzający, który polega na tym, że informacje real-life oraz szkice postaci każdego Przyjaciela Jaskini zostały przeniesione do osobnych pod-stron, dostępnych przez linki z Mówców i Bajarzy, Braci Rycerskiej itd. Zresztą zobaczcie sami...
Pozbywam się również częściowo swoich obowiązków - aktualizowanie waszych danych real-life, wyświetlanych na stronach profili, należy od dziś do Was samych! Możecie sami wpisywać adresy mailowe, komunikatory, swoje imiona, wiek, miasto i adres własnej strony www z opisem.
I jeszcze drobiazg dla komentatorów: od dziś można usuwać swoje komentarze, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wszyscy forumowicze wiedzą, że na forum zdarza się często przypadkowe, dwukrotne wysłanie tego samego posta. Trzeba wtedy prosić kogoś z moderatorów o wycięcie nadprogramowego duplikatu. Jeśli coś takiego zdarzy się Wam w Tawernie, będziecie mogli skorygować to sami! Otwieram tym samym serię funkcji, o które Tawerna przewyższy Forum Ezboard
Między poprzednią a dzisiejszą aktualizacją Tawerny jej licznik odwiedzin przekroczył 5000. Jest to doskonała okazja, by podziękować wszystkim sympatykom Tawerny za jej odwiedzanie. Niniejszym więc Dziękuję Wam! Mam przy tym nadzieję, że wzrastający ruch świadczy o rozwoju w dobrą stronę. Wy zaś możecie być pewni, że Tawerna 'Pazur Behemota' jeszcze niejednym Was zaskoczy, i to wkrótce!

Doskonalenie engine'u komentarzy...

17 stycznia 2002 / Osada / autor Bard WWalker

(obwieszczenie z czasów Tawerny)

    Od dziś można edytować swoje komentarze więc jeśli ktoś się bał, że coś palnie i nie będzie mógł odwołać to już bać się nie musi

    Odpowiedzi administratorów na Wasze komentarze są od dziś wyświetlane nieco innym kolorem, aby łatwiej było je wychwycić - mogą być istotne dla wszystkich gości Tawerny, bo często odpowiadają na wątpliwości i wyjaśniają pewne kwestie... A stało się tak za sprawą kolejnej cennej sugestii Hetmana jOjO - dzięki!

Konta, komentarze i stoliki - z czym to się je?

16 stycznia 2002 / Osada / autor Bard WWalker

(obwieszczenie z czasów Tawerny) Po raz drugi w historii Tawerny wykonałem przegląd serwisu za pomocą Netscape'a i... przeraziłem się!. Dziwne, że nikt mi do tej pory nie doniósł jak to z tej perspektywy wygląda! Obrazki nie ładowały się wogóle a ze stron wysyłających formularze Netscape nie potrafił wyciągnąć adresu docelowego. A wszystko to przez banalne "\" zamiast "/" - w IE w adresach wolno używać obu, w Netszkapie tylko tego drugiego. Poprawiłem więc dziś wszystkie (mam nadzieję) strony pod tym kątem i życzę miłego oglądania (i nie tylko) nielicznym użytkownikom Netscape'a. 
Ukończyłem prace nad automatem zakładającym konta w Jaskini (tzn. na razie w Tawernie). Konta zakładają członkowie Rady Starszych na podstawie zdobycia przynajmniej jednego z najniższych tytułów (kadet, mówca). Oczywiście po wyrażeniu chęci do posiadani takowego konta.
Prośby o założenie konta można zgłaszać do Rady Starszych. Pierwsze konto po "pierwszym rozdaniu" a więc w sumie trzydzieste piąte zostało przeze mnie założone dziś! Otrzymał je kadet Giater, który uczestniczy już w walkach na arenie, nadesłał opowiadanie do Tawerny (oczekujące na autoryzację) a dziś przysłał mi ciekawe komentarze (mailem, bo nie miał konta). Komentarze te przedrukowałem do odpowiednich działów. Tak więc serdecznie witamy w naszym gronie Giatera!
Ponieważ od jakiegoś czasu czuję wiszące w powietrzu wątpliwości i niezadane pytania to dziś wyjaśniam:

 • Nie jest moim zamiarem zastąpienie forum: tu nie ma być chaosu, odbiegania od tematów, dyskusji o wszystkim i niczym oraz powodzi topików wśród których giną te najcenniejsze, które powinny być "wieczne". Forum ma swoją cenną funkcję miejsca,w którym można zapytać każdego o wszystko i tej Tawerna nie będzie mu odbierać.

 • W Tawernie planowane są natomiast długie, rzeczowe i cenne dla czytelników STOLIKI, przy których rozmowy toczą się na starannie dobrane tematy.

 • Komentarze zaś nie mają generować wielkiego ruchu typu "każdy musi przeczytać wszystkie nowe i wszędzie się wypowiedzieć". Wyróżniam dwa typy komentarzy:

  • "naturalne dyskusje problemowe" (głównie w Obowiązujących Orędziach), które może z czasem staną się stolikami, jeśli się dobrze rozwiną.

  • "luźne uwagi" dotyczące wyglądu, funkcjonalności i przydatności poszczególnych części serwisu oraz waszego zdania o tawernianych opowiadaniach. Te drugie służą nie polemikom tylko:

   • primo - zachęceniu twórców do dalszego tworzenia

   • secundo - wyłowieniu cennych sugestii, co może być lepiej w serwisie i w twórczości Minstreli.

Mam nadzieję, że rozwiałem teraz wątpliwości co do przeznaczenia stolików, komentarzy i forum oraz różnic między nimi. W stolikach ruch umożliwię niebawem a w komentarzach... po prostu komentujcie na temat. 

Kim jest i jaki jest ten Najważniejszy?

15 stycznia 2002 / Osada / autor Bard WWalker

(obwieszczenie z czasów Tawerny) Dziś w Tawernie szkic... Imperatora Behemota !!! Przeczytajcie koniecznie!
I jeszcze parę słów na temat formatowania komentarzy. Dozwolone jest w nich używanie kilku znaczników HTML. Można dzięki temu zaakcentować jakąś część swojej wypowiedzi. No to krótki kurs HTML:

 • jeśli napiszecie tak: <B>coś co ma być pogrubione</B> to wygląda to tak: coś co ma być pogrubione

 • jeśli napiszecie tak: <I>coś co ma być pochylone</I> to wygląda to tak: coś co ma być pochylone

 • jeśli napiszecie tak: <U>coś co ma być podkreślone</U> to wygląda to tak: coś co ma być podkreślone

 • jeśli napiszecie tak: <FONT color=yellow>coś co ma być na żółto</FONT> to wygląda to tak: coś co ma być na żółto

 • jeśli napiszecie tak: <FONT size=+1>coś co ma być powiększone</FONT> to wygląda to tak: coś co ma być powiększone

 • znaczniki można łączyć więc jeśli napiszecie na przykład tak: <FONT size=+1 color=yellow><BI><U>coś co ma mieć wszystko naraz</U></I></B></FONT> to wygląda to tak: coś co ma mieć wszystko naraz

 Miłej zabawy :)

Duży ruch w piwnicach Tawerny, mniejszy na widoku :)

14 stycznia 2002 / Osada / autor Bard WWalker

(obwieszczenie z czasów Tawerny) Ale znów zobaczyć można kilka uwzględnionych sugestii i udogodnień:

 • [by jOjO] każde orędzie ma osobny zbiór komentarzy

 • [by Ingham] dodana opcja wylogowania

 • linki do komentarzy zawierajądatę ostatniego komentarza

 • czasy dodawania komentarzy wyświetlane są co do minuty (a nie dnia)


Wkrótce odpowiem szczegółowo na wszystkie komentarze - na razie po prostu dziękuję za wszystkie: są bardzo cenne!

Debaty mędrców

12 stycznia 2002 / Osada / autor Bard WWalker

(obwieszczenie z czasów Tawerny)

    W związku z arcyciekawymi sugestiami jakie przez te kilka pierwszych dni już zdążyły się pojawić postanowiłem ogłosić nowy konkurs i zarazenm orędzie, zatytułowane Debaty Mędrców. Zapraszam do przeczytania w dziale Obowiązujące Orędzia o co tak naprawdę chodzi.

   Dzisiaj wprowadzona zostaje w życie słuszna sugestia Starszego Ludu Lopeza o dodawaniu komentarzy ze strony komentarzy. Tym samym Lopez uzyskuje pierwszy punkt w Debatach Mędrców (powtarzam - przeczytajcie orędzie).

Komentatorzy do dzieła!

10 stycznia 2002 / Osada / autor Bard WWalker

(obwieszczenie z czasów Tawerny) Z wielkim hukiem wracają do Tawerny komentarze - dział, który bez interaktywności nie miał racji bytu teraz jest jak najbardziej potrzebny. Do czego? Przede wszystkim do tego żeby:

 • minstrelowie wiedzieli co sądzicie o ich opowieściach

 • Wasz bard wiedział co sądzicie o poszczególnych częściach serwisu i w jakim kierunku należy je rozwijać 

 • każdy PJ mógł zaprezentować swoje poglądy i dać upust pociągowi do komentowania i krytykowania (mam nadzieję, że czasem też pochwalenia )

Tak więc teraz możecie dodawać swoje komentarze:
 • w niemal każdej sekcji serwisu (poza stroną startową i poszczególnymi stolikami, gdzie przemawiać się będzie w nieco innym tonie)

 • do każdego opowiadania


Wszystkie do tej pory uzbierane przeze mnie komentarze poprzydzielałem do sekcji, do których najbardziej pasowały - są z powrotem widoczne dla wszystkich!
Uwaga! Å»eby móc komentować trzeba się zalogować. Ci, którzy nie mają jeszcze kont muszą poczekać cierpliwie kilka dni na możliwość ich założenia. Posiadacze kont mogą zgłaszać się do mnie po hasła (kilka osób pobrało już swoje - Ci mogą już zaczynać interaktywne szaleństwo )

Przyjaciele Jaskini nabywają nowe prawa!

09 stycznia 2002 / Osada / autor Bard WWalker

(obwieszczenie z czasów Tawerny) Czy już zauważyliście zmiany w ramce po lewej stronie? Zapewne w tej chwili figurujecie w niej jako gość. Ale nie musi tak być :). Od dziś Tawerna może rozpoznawać swych bywalców!
Zalogowani użytkownicy będą mogli brać aktywny udział w tworzeniu stron Tawerny. Z dnia na dzień coraz większy, zgodnie z opisanym wcześniej planem. Uwaga! Pierwsze 34 konta użytkowników już rozdane! Wszyscy, którzy:

 • figurują w tej chwili na kartach Wielkiej Księgi Kto jest Kim

 • są autorami opowieści opublikowanych w Misternych rękopisach

 • zasiadali przy stolikach w Wieczornych Bajaniach i Perełkach...

 • mieli niegdyś swoje komentarze w nieistniejącym już ale wkrótce wskrzeszonym dziale Komentarzy


posiadają już w tej chwili konta użytkowników w Tawernie. Szczęśliwi posiadacze kont z pierwszego rozdania to (w kolejności alfabetycznej):
 • Behemoth (Imperator, Starszy Ludu)

 • Blazifigus (Filantrop, Wielki Lord, mówca)

 • Colon (Wielki Mistrz, mówca)

 • Coltain (Mistrz

 • Cyra (mówca)

 • Don Ash (Filantrop, Minstrel)

 • Dreppin (Starszy Ludu)

 • E1ias (Filantrop, Starszy Ludu)

 • gOOmiAcK (Weteran, kadet)

 • Grenadier (Weteran, Starszy Ludu)

 • Guinea (Filantrop, Minstrel)

 • Gutek (Weteran, Wielki Mistrz, mówca)

 • Hollow Tigre (mówca)

 • Ingham (Minstrel)

 • jOjO (Hetman, Starszy Ludu)

 • Lopez (Protektor, Starszy Ludu, kadet)

 • Misza (Protektor, Starszy Ludu)

 • Morgraf (Minstrel, Mistrz)

 • Mr.Pool... (Filantrop, kadet)

 • Obywatel Eracji (Filantrop, Mistrz,Starszy Ludu)

 • Olenkas Lover (Mistrz)

 • Pit Klos (Mistrz)

 • Raj (Filantrop, Lord)

 • Rastlin Arch (Arcymag, Lord,Starszy Ludu)

 • Ratboyy (mówca)

 • Romulus Augustus (Minstrel, kadet)

 • Rook (Przyjaciel Jaskini)

 • Sajmon (Mistrz,mówca)

 • Sewrey (mówca)

 • Sezerp (mówca)

 • Shach (Przyjaciel Jaskini)

 • Vitold (mówca)

 • WWalker (Bard, Mistrz)

 • Zelbag (Filantrop, Lord)

Posiadacze kont mogą się już zalogować i zmienić sobie hasło. Aby to zrobić należy zgłosić się do mnie mailowoi podać mi adres email na który mam wysłać aktualne (wygenerowane mniej lub bardziej losowo przeze mnie) hasło.
A swoją drogą bardzo mi się podoba ten wykaz osiągniętych przez Was tytułów - chyba zrobię stronę, która będzie stan bieżący w ten sposób pokazywać. A może i ranking z tego wyjdzie, kto wie...

Interaktywny świat wita!

08 stycznia 2002 / Osada / autor Bard WWalker

(obwieszczenie z czasów Tawerny)

    W pocie czoła udało mi się wreszcie przerobić całą Tawernę na serwis oparty na bazie danych zamiast statycznych plików HTML. 

    Co to oznacza już teraz? 

    Zajrzyjcie do stolików - widzimy teraz z kim rozmawiamy. Podobne do forum? Podobieństwa pójdą wkrótce dalej...

    Co to oznacza wkrótce? 

    Przede wszystkim możliwości wpisywania przez Was na strony czegoś od siebie. Planowane są:

 • własnoręczne zarządzanie przez Was informacjami real-life publikowanymi w Wielkiej Księdze Kto jest Kim.

 • możliwość dopisywania przez Was komentarzy do opowieści, w formie podobnej jak komentarze filmów w WP itp.

 • możliwość ocenienia przez Was każdego opowiadania poprzez przyznawanie punktów

 • związany z powyższym ranking opowiadań i minstreli wg średniej oceny - Minstrelowie zabierajcie się do roboty!

 • możliwość wpisywania przez Was publicznych komentarzy związanych z wyglądem serwisu - z wyborem której sekcji, działu czy opowiadania komentarz dotyczy

 • możliwość bezpośredniego wypowiadania się przez Was przy stolikach (jak na forum) - ale uwaga: tu obowiązuje zasada używania języka pasującego do świata might&magic - inne wypowiedzi będą usuwane

    To wszystko już wkrótce, systematycznie i po kolei.

    A oprócz tego oczywiście również zapowiadane już publikacje zaległych opowieści i szkiców.

   Wszelkie nasuwające się wam komentarze i sugestie nadsyłajcie na razie mailami.

Zabójcze Trio, czyli przyrodni bracia. Kim są? Przeczytaj...

07 stycznia 2002 / Osada / autor Bard WWalker

(obwieszczenie z czasów Tawerny)

    Znany od dawna klan trzech przyrodnich braci Rastlina, Raja i Zelbaga został dziś wreszcie opisany piórem barda, na kartach Wielkiej Księgi Kto jest Kim! Zapraszam gorąco do zapoznania się ze szkicami tych trzech wybitnych postaci! Czy ktoś nie wie, czemu są tak wybitni? Ranking ST odpowie na to pytanie wyczerpująco :)

    W najbliższym czasie uzupełnionych zostanie jeszcze pięć zaległych szkiców - wszystkich tych, którzy do tej pory o nie prosili. Oczywiście wszyscy chętni znajdujący się w Wielkiej Księdze (lub kwalifikujący do niej) mogą nadesłać do mnie parę słow o sobie zwiększając znacznie swoje szanse na otrzymanie szkicu własnej postaci w najbliższej przyszłości.

    Rozpocząłem też prace nad redakcją i publikacją nowych i starszych (czekających w kolejce) opowiadań. Większość z nich ujrzała po raz pierwszy światło dzienne jakiś czas temu na forum, gdzie niestety utonęły w tłumie bardziej przyziemnych topików. Są też dzieła całkowicie nowe, nadesłane bezpośrednio do mnie. Utalentowani minstrelowie i wierni słuchacze - drżyjcie z niecierpliwości, bo zbiór tawernianych opowieści wzbogaci się znacznie lada dzień!

Guinea uhonorowany! Ruch w komunikatorach.

04 stycznia 2002 / Osada / autor Bard WWalker

(obwieszczenie z czasów Tawerny) Dziś ogłoszone zostaje kolejne orędzie: Opisujemy i polecamy nowy (pomocniczy)komunikator - Tlen, który integruje się z Gadu-Gadu a sprawdza się czasem tam gdzie ten pierwszy zawodzi. Po szczegóły zapraszam do sekcji Obowiązujące Orędzia.
Tymczasem witamy następną osobę na liście kontaktów GG: tym razem jest to słynny Minstrel Romulus Augustus. Przypominam, że nasze kontakty Gadu-Gadu również znajdują się w sekcji Obowiązujące Orędzia.
Z przyjemnością informuję o podwyższeniu statusu Weterana Guinei do Filantropa Guinei! Wyższy tytuł należał mu się już dawno, ale dopiero teraz dowiedziałem się, że nie tylko JEST ale i POMAGA. Z opóźnieniem ale otrzymuje tytuł Filantropa za ogromny udział w przygotowaniu anglojęzycznej wersji Areny. Możliwe, że liczba ukrytych filantropów współpracujących z Radą Starszych jest jeszcze szersza - postaram się ich wykryć w najbliższym czasie i stosownie do wysiłków nagrodzić!

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Takie same artefakty zwiększające życie jednostek nie kumulują się.