Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z sierpnia 2003

Specyfikacja Wieży znów online!

20 sierpnia 2003 / autor Geomanta Ururam Tururam

Powrót dżinna ixcesala z dalekich krain zaowocował przywróceniem publicznego widoku specyfikacji Wieży Kartografów - można tam znów trafić przez odpowiednią lokację w Krypcie. Zachęcam do komentowania i przysyłania uwag na mój adres, znajdziecie go na stronach ze specyfikacją.
Mam nadzieję, że już (relatywnie..., wobec wieczności...) niedługo serwis ten bedzie mógł rozpocząc działalność. Ale, aby tak się stało, najpierw trzeba zbudować fundamenty - czyli Katakumby Mocy, centrum obsługi bazodanowej samej Krypty. Jak tylko zaprzyjaźnione mocarstwo q4 i sam ixcesal przygotują grunt - budowa bedzie mogła ruszyć. O postępach będą się pojawiać notki w Diariuszu.

Ze świata

19 sierpnia 2003 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Napływają coraz to nowe informacje o przebiegu aukcji majątku upadłego 3DO. Jak podaje serwis ing.com: Penn Ayers Butler, prawnik reprezentujący 3DO stwierdził: 0žAukcja przebiegła sprawnie, ale jej wyniki, nie są tym, czego oczekiwaliśmy0Å¥.
Od wczoraj krążą po sieci pogłoski, że Jon Van Caneghem ponoć wycofuje się z branży gier komputerowych i powraca do swojego dawnego hobby, czyli uczestnictwa (jako kierowca!) w wyścigach samochodowych.
A tymczasem Ubi Soft wciąż milczy co do swoich planów względem HoMM i M&M.
Szczegóły - dział Heroes V.

Wielki powrót legendy ST!

17 sierpnia 2003 / autor Hetman jOjO

Mam nadzieję, że młodzież słucha :) uważnie!
Otóż po dłuuugiej przerwie wrócił do arenowych zmagań wielki Pit Klos!
Miło mi zakomunikować o czterech debiutantach!
Imponująco wygląda już ranking WLT, warto zajrzeć...

Finis coronat opus...

16 sierpnia 2003 / autor Hetman jOjO

Witam wszystkich Graczy PA H4!
Po problemach, które nastały w turnieju udało się go szczęśliwie dokończyć.
Puchar Areny Heroes 4 w sezonie 05-06 2003 zdobył eMTi z przewagą 149 punktów nad Thantem i 157 punktów nad Boulmanem. Walka o drugie miejsce była wyrównana i to mnie bardzo cieszy, bo zapowiada dobry następny sezon! :)
Mapę H4050605 wygrał debiutujący w tym sezonie KoliJack! Gratulacje wspaniałego debiutu!
Komplet rankingów! na Arenie...

Pozaimperialne życie

15 sierpnia 2003 / Osada / autor Dżinn ixcesal

Wszystkich mieszkańców Imperium, którzy prowadzą życie towarzyskie w innych światach, a w szczególności w sieci ircnet, pragnę poinformować o kanale #heroes
Myślę, że wielu z nas korzystając z irca, chętnie podyskutuje w wolnych chwilach. Zapraszam.

Dżin wraca do pracy

15 sierpnia 2003 / Osada / autor Dżinn ixcesal

Jak zauważył Hetman, sezon urlopowy dał się nam wszystkim we znaki. Powróciwszy z dalekiej podróży, wypoczęty i zadowolony powracam do zajęć imperialnych.
W związku z dużą ilością rozpoczętych prac i nieubłaganie uciekającym czasem, zmuszony jestem wyłączyć się z życia publicznego.
Wszelkie sprawy proszę kierować na ixcesal@heroes.net.pl">mejla.
Garść spraw porządkowych: 1. wszystkich twórców wortalu borykających się z problemami FTP proszę o cierpliwość, administrator musi przygotować system pod kątem naszych wymagań, a te w nowej wizji Imperium znacznie wzrosły
2. na dniach wystartuje dawno obiecywany system przydzielania kluczy, co umożliwi Pretorianom sprawne rozpatrywanie wniosków
3. ukończona została biblioteka dostępu do bazy danych, na dniach każdy serwis otrzyma swoją bazę danych, odpowiednie osoby otrzymają stosowne informacje dotyczące dostępu

Odliczanie trwa

12 sierpnia 2003 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Już tylko godziny dzielą nas od rozstrzygnięcia - jednego z najważniejszych dla przyszłości Heroes V - kto kupi prawa do serii Heroes of Might and Magic: Ubi Soft, Eidos, a może Turbine? Aukcja odbędzie się jutro o 10:00 czasu kalifornijskiego.
A u nas garść szczegółów i ciekawostek w dziale Heroes V.

W kolejce po schedę po 3DO

10 sierpnia 2003 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Wertując udostępnione publicznie dokumenty upadłościowe 3DO można sie dowiedzieć, jakie firmy są zainteresowane jakim kawałkiem schedy po 3DO.
Już wiadomo, że serię Heroes kupi jedna z trzech firm: UbiSoft Holdings, Inc.; Eidos Inc.; Turbine Entertainment Software Corporation.
Szczegółowe wyliczenie w dziale Heroes V.

Jednak sezon urlopowy...

09 sierpnia 2003 / autor Hetman jOjO

Chciałbym wyjaśnić oraz uspokoić... Sporo spraw zapowiedzianych PRZED wakacjami nadal nie jest zrealizowanych...
Nie ma w tym niczyjej złej woli! Po prostu pogoda, czas wakacji/urlopów nie zachęca do wysiadywania przed kompem!
A zatem proszę o cierpliwość w następujących sprawach: * klucze - będą, ale chyba bliżej września dopiero... * avatary - podobnie j.w. # WoG - dział download (i nie tylko :( ) # Memo problemy wiążą się z czasowo-technicznymi trudnościami organizacji nowego świata
Zasadniczą sprawą jest fakt, że są to problemy przejściowe. Nikt nie rezygnuje z ofiarnej służby Q Chwale Jaskini, ale real daje nam czasem znać o sobie... Proszę raz jeszcze o wyrozumiałość i przepraszam wszystkich za niedogodności!

Aukcja 3DO ciąg dalszy

07 sierpnia 2003 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Agencja Reutera podała, że siedem firm złożyło oferty kupna aktywów 3DO: Crave Entertainment; Eidos; JoWooD Productions Software AG; Microsoft; Namco Hometek Inc.; Turbine Entertainment Software Corp.; Ubi Soft. Niestety wciąż nie wiadomo, które z nich (poza Ubi) zainteresowane były kupnem serii Heroes.

The FORGE - prawdziwa historia mitycznej kuźni

05 sierpnia 2003 / Heroes IV / autor Geomanta Ururam Tururam

Wokół mało którego aspektu serii Heroes narosło tyle mitów i nieporozumień, co wokół nigdy nie wprowadzonego do gry zamku technofantasy "The Forge". Temat Kuźni do dziś budzi kontrowersje.
Ostatnio David Mullich, kierownik projektu Heroes3, na forum Heroes Round Table ujawnił... ciąg dalszy powinien znaleźć się w dziale Heroes3, ale że newsy tamtejsze są zamknięte, czytajcie w dziale Heroes IV.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Takie same artefakty zwiększające życie jednostek nie kumulują się.