Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z kwietnia 2005

Mamy własne konto!

22 kwietnia 2005 / Jaskinia Behemota / autor Kanclerz Grenadier

Kolejny, jeden z najważniejszych kroków, został uczyniony. Nasze Stowarzyszenie Miłośników Fantasy "Jaskinia Behemotha" ma od dziś swoje konto bankowe. Khuzdulski urzędnik spojrzał w nasze pergaminy, obejrzał dokładnie odbite w czrwonym laku pieczęcie ale gdy ujrzał pismo samego Imperatora, to pobiegł do kantoru po głównego mercatora, który bijąc ukłony pogonił swoich klerków do pracy. Wszystko trwało krócej niż ustrzelenie ghula i konto mamy i imperiale, tudzież inne złote, gromadzić możemy. Najważniejsza sprawa na dziś:] jeszcze przez ponad tydzień można przekazywać 1 procent podatku za 2004 rok na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Nasze Stowarzyszenie jest taką organizacją (baza danych Ministerstwa Sprawiedliwości proszę wpisać w pole "Nr KRS" 0000211272) i można je w ten sposób wesprzeć kosztem Skarbu Państwa. Szegółówe dane wraz z numrem konta na Forum. Q Chwale!

Zapowiedź Heroes V

21 kwietnia 2005 / Heroes V / autor Kanclerz Grenadier

Pewien portal nie wymieniony tu z nazwy zamieścił zapowiedź kolejnej części "hirków" z syntetycznym opisem czego się można spodziewać po grze, która ukaże się w 2006 roku. Niektóre informacje rozwiewaja watpliwości rodzące się po obejrzeniu screenó, inne je mnożą. Pocztajcie sami. Więcej szczegółów po kliknięciu tego odnośnika Miłej lektury i dyskusji na forum.

Źródła RSS - nie trzeba sprawdzać newsów, przyjdą same

19 kwietnia 2005 / autor Arcymag Erin

Od dziś newsy w Jaskini są dostępne pod postacią źródeł RSS - wystarczy dodać je do listy subskrybcji dowolnego odczytującego RSS programu, jak np. przeglądarka Firefox, żeby regularnie dostawać automatyczne powiadomienia o nowościach. Adresy źródeł są dostępne dla przeglądarek po wejściu na główną stronę Jaskini, w przypadku innych programów należy użyć adresu http://rss.jaskinia.net.pl/all dla wszystkich newsów, lub osobnych dla Imperium, Osady, Heroeslandu lub działu Heroes V. Źródła dla innych serwisów pojawią się wkrótce.

Numer konta Stowarzyszenia w piątek!

19 kwietnia 2005 / Jaskinia Behemota / autor Kanclerz Grenadier

W najbliższy piątek popołudniu podam numer konta bankowego Stowarzyszenia Miłośników Fantasy "Jaskinia Behemotha". Jeżeli chcecie nas wspomóc 1 proc. podatku - jeszcze będzie można to zrobić! W piatek także (na forum) podam instrukcję wypełniania deklaracji PIT.
Jeżeli ktoś ma wątpliwości czy nasze Stowarzyszenie jest Organizacją Pożytku Publicznego - zapraszam do sprawdzenia tego w bazie danych Ministerstwa Sprawiedliwości. Pod adresem http://opp.ms.gov.pl/ należy w rubrykę "Nr KRS" wpisać 0000211272 i wszystko stanie się jasne.

Co nowego w Linkowni...

18 kwietnia 2005 / autor Admirał Tarband

Zapewniam że Linkownia nie zatonęła. Brak wieści przez pewien czas to tylko wina szalejących sztormów które kilka miesięcy temu zawitały do naszego Kerosu. Teraz bezpieczni znów wypływamy w nadzieji odkrycia i opisania nowych krain...

Skarbnica wciąż rośnie!

14 kwietnia 2005 / autor Mistrzyni Zagadek Nami

Z dniem dzisiejszym liczba zagadek które ma w zanadrzu Sfinks wyniosła 1000.

Nie spoczywajcie na laurach! Pomagajcie nam tworzyć następne oraz motywujcie nas do pracy rozwiązując kolejne i nie poddawajcie się mimo początkowych porażek.
Przyjemność z pokonania Sfinksa jest naprawdę wielka i napawa radością, mimo wcześniejszych niepowodzeń i trudności z rozwikłaniem zagadek.
Zapraszamy serdecznie do współpracy. Kategorie w jakich możecie układać pytania znajdują się dwa newsy niżej razem z mailem kontaktowym.

Nowa kategoria ruszyła!

12 kwietnia 2005 / autor Mistrzyni Zagadek Nami

Z dniem wczorajszym została udostępniona nowa kategoria zagadek: Tajemnice Historii.
Jako, że są to "Tajemnice" pytania nie są za łatwe i najczęściej dotyczą ciekawostek historycznych. Ale i tak serdecznie zapraszam do rozwiązywania i sprawdzenia swojej wiedzy .
Sfinks z każdym dniem jest coraz bardziej w formie i zaprasza nowych śmiałków (i starych również, ale do nowych kategorii ;)), którzy się go nie lękają i mają odwagę się z nim zmierzyć.

Wesprzyj Stowarzyszenie!

09 kwietnia 2005 / Jaskinia Behemota / autor Kanclerz Grenadier

Stowarzyszenie Miłośników Fantasy "Jaskinia Behemotha" uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego. Jeżeli jeszcze się nie zdecydowaliście (albo Wasi rodzice), komu przekazać 1 procent podatku za 2004 rok - możecie wesprzeć nas, by Jaskinia stała się jeszcze lepsza. Konto i szczegółową instrukcję jak to zrobic podam w ciągu następnego tygodnia - wszystko będzie na Forum w dziale SMF "JB".

Sfinks wraca do formy!

09 kwietnia 2005 / autor Mistrzyni Zagadek Nami

Po dość długich problemach zdrowotnych Sfinks wraca do aktywnego życia ;).
W dniu dzisiejszym zostały uruchomione nowe działy: Twórczość Kossakowskiej i Sentencje łacińskie. Zapraszamy serdecznie do pojedynków ze Sfinksem.

Mistrz Zagadek ciągle pracuje nad nowymi łamigłówkami dla żądnych przygód śmiałków, ale oczywiście z chęcią przyjmie waszą pomoc. Nowe zagadki możecie słać na adres heroesland.zagadki@heroes.net.pl (5 odpowiedzi, z zaznaczeniem poprawnej) w kilkunastu kategoriach m.in: Świat HoMM, Jaskinia Behemota, Świat Tolkiena, Harry Potter, Mitologia, Średniowiecze, X Muza, Zagadki Biblijne, Twórczość Kossakowskiej, Sentencje łacińskie, Cykl Might & Magic, Twórczość Osadowa, Świat Tibii, Saga o Wiedźminie, Świat Dysku, Literatura Fantasy, Tajemnice Historii, Warcraft, Podstawy HoMM, Łamigłówki, MS Lord Dowódca.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Co tydzień liczba jednostek neutralnych na planszy zwiększa się o 10%.