Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z kwietnia 2011

Koszulka konwentowa - konkurs i głosowanie

27 kwietnia 2011 / autor Imbryczkolot Field

Stara Galeria w Muzeum Yrdath była tak długo nieużywana, że kurz i śmieci fruwały tam radośnie, gdy jakiś śmiałek postanowił trochę zboczyć z drogi po salach z głównymi ekspozycjami. Cóż, stała przynajmniej do dzisiejszego dnia... Po korytarzach tłumy przeciskały się właśnie do opuszczonej niegdyś części Muzeum, gdzie KOK postanowił dokonać lekkiego precedensu, otwierając konkurs na projekt konwentowej koszulki. Field szykował się już do wygłoszenia expose, gdy niewiele lepiej wyglądający od niego (w końcu dyskusje nieraz przeciągały się do późna w nocy i wymagały różnych dekoktów wspomagających) skacowany Tarnum zmaterializował się z hukiem, przecinając jednocześnie wstęgę blokującą drogę do Galerii. Zgromadzonym wystarczył ten sygnał. Ruszyli, by je oglądać. No to nici z przemówienia. - pomyślał z żalem elf i zgniótł kartkę. - Szaty szatami, ale prezencja jest istotna. W związku z czym - Field z westchnieniem wskazał na sztalugi uginające się pod ciężarem zdobionych materiałów - najlepiej będzie, kiedy sami zdecydujecie, jak w tym roku chcecie reprezentować Imperium.

Tego dnia wielkanocnego...

23 kwietnia 2011 / Jaskinia Behemota / autor Sulia

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy chcielibyśmy życzyć wszystkim mieszkańcom oraz gościom Jaskini Behemota spokojnych, rodzinnych i słonecznych Świąt. Niech najbliższe dni pełne będą uśmiechu, ciepła i szczęścia. Smacznego Jajka oraz w miarę Mokrego Dyngusa.
W imieniu Wysokiej Rady,

Diablica na wieży

22 kwietnia 2011 / Osada / autor MiB

Od dłuższego czasu do stolicy dochodziły dziwne wieści ze wschodnich marchii. Ludzie wspominali o krwawych komediantach, którzy wystawiali sztuki, bóstwa ożywały, a wszystko to wywoływała szemrana trupa teatralna znana wszem i wobec jako Klasycy. Wieści te potwierdził jednak dopiero "]Field, który po dłuższych wojażach w tamtejsze strony wrócił - kulejąc, klnąc, wtoczył się do swojej wieży, zamknął ją na cztery spusty i tak zapadła noc. Dzień później ludzie zobaczyli sukkubusa, który siedząc na dachu śpiewał smutne pieśni. Muzyka ta docierała wszędzie. I wtedy stało się jasne...

Tracker

20 kwietnia 2011 / autor MiB

Jaskinia Behemota jest sporym wortalem, który stale ewoluuje. Szczególnie ostatnie miesiące obfitowały w zmiany, choć niewiele z nich było dostrzegalnych dla przeciętnego użytkownika. Jednocześnie na przestrzeni lat ekipa techników obsługujących serwis nie tylko się nie zwiększyła, ale uległa skurczeniu do zaledwie 3 osób. Z tego też powodu wiele projektów toczy się w tempie spowolnionego golema, a niektóre awarie czekają na rozwiązanie od miesięcy (jeśli nie lat, tak jak problem zliczania postów na forum). Dotychczas platformą do komunikacji pomiędzy załogami poszczególnych działów było forum. Ono też służyło do "]zgłaszania błędów i problemów w działaniu wortalu. Przez kilka lat były to środki zupełnie wystarczające, niestety ostatnio lista zadań do wykonania znacząco się zwiększyła, a czas, który możemy przeznaczyć na ich rozwiązanie wręcz przeciwnie - zmalał. Dostrzegliśmy potrzebę lepszego zarządzania zadaniami i w tym właśnie celu uruchomiliśmy "]Tracker.

Master AW 2011

16 kwietnia 2011 / autor MiB

Jak informuje mbehemot, portal Akademia Wojny] rozpoczyna zapisy na 4. edycję turnieju Master AW 2011. Aby wyłonić prawdziwego mistrza gracze stoczą potyczki na 7 mapach, a wśród dostępnych zamków nadal znajdziemy Nekropolię oraz Wrota Żywiołów. Dla najlepszych przewidziane są nagrody rzeczowe. Zapisy trwają do 23 kwietnia, a liczba miejsc jest ograniczona. Nie zwlekaj więc i zgłoś się. Po więcej informacji odsyłamy na stronę turnieju.

Podsumowania czas zacząć

07 kwietnia 2011 / autor Sylath

Wraz z upływającym czasem coraz więcej serwisów dzieli się z nami wrażeniami z pierwszych zamkniętych beta testów Heroes VI. Na początek zachęcamy Was do zapoznania się z tekstem hiszpańskiej witryny Torre d Marfil (która wyraziła życzenie, żeby nie kopiować ich materiałów) dostępnym dla szerszej publiczności w języku angielskim.
Ponadto, także wiatr z dalekiego wschodu, za pośrednictwem serwisu GamerSky, przyniósł nam kolejną recenzję wersji beta gry. Choć treść nie zawiera żadnych nowych informacji, to jednak artykuł okraszony został drobną ilością zrzutów ekranu:

Podsumowanie tygodnia

03 kwietnia 2011 / autor Sylath

Premiera Heroes VI coraz bliżej, a twórcy każdego tygodnia raczą nas kolejnymi nowościami. Tym razem, zgodnie z planem aktualizacji, który wyciekł kilka dni temu, Ubisoft zaprezentował zabawny film, w którym znane nam już dobrze jednostki zachowują się w bardzo niezwykły sposób.
Ponadto zapraszamy wszystkich do zapoznania się z aktualizacją dwóch działów Jaskini Behemota. W pierwszym, poświęconym artefaktom, znajdziecie nieco ogólnych informacji oraz opis kilku znanych do tej pory przedmiotów dostępnych w grze. Zaś pośród informacji ogólnych znajdziecie pierwszy komunikat prasowy Ubisoftu dotyczący Heroes VI, oraz wymagania systemowe gry.
Na koniec należy wspomnieć, że Community Developer gry, Noemie Verpeaux, znana szerszej publiczności jako Xhane, zdecydowała się wyjechać z Francji a tym samym opuścić Ubisoft. Życzymy zatem Noemie wszelkiej pomyślności i powodzenia, dziękując jednocześnie za współpracę i wkład w komunikację z developerami.

Od Golema do Fergarda

01 kwietnia 2011 / autor Sulia

Oto wydarzenie epokowe. Wielka zmiana nicka. Po latach starań, próśb, wniosków i mojego zapominalstwa.
Jaszczurzym Golemem został przez przypadek. Później zrozumiał, że klimatyczny nick to nie jest zły pomysł. I tak oto narodził się Fergard Stratoavis - stały bywalec Oberży i terenów do niej przyległych. Dla znajomych Fergard.
Witam ponownie!

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Specjalizacja Rolanda oddziałuje tylko na Krzyżowców, nie na Zbrojnych.