Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z czerwca 2011

Michael Archangelus

29 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Z napisaniem tego newsa zwlekałem. Czekałem aż będzie można rzeczywiście znaleźć tą figurkę w polskim sklepie Ubisoftu (bo link podany na ich fejsbukowym profilu nie prowadził nas ku żądanemu przedmiotowi - figurce Archanioła Michała), zaglądając co jakiś czas na stronę z linku i... nie doczekałem się.

Wielkie odliczanie

28 czerwca 2011 / autor Imbryczkolot Field

ŁUBUDU!!!
Pośrodku dziedzińca stolicy Imperium męczący się od paru ładnych godzin z dziwnymi glifami na ziemi i wspomagany dzielnie przez sarkającego z tyłu Tarnuma Field w końcu przywołał klepsydrę. Klepsydrę dość dziwną, bo stworzoną jakby z eteru, migoczącą w słońcu, w której nie było ani piasku ani wody. Raptem coś pomiędzy, zmieniające wciąż barwy i pachnące jednym z najlepszych gatunków herbat.
- Miał być imbryk. - mruknął niezadowolony Field. - Nie zrzędź, tylko mów, co masz powiedzieć, bo ja nie mam czasu na takie cuda. - zaczął zrzędzić Tarnum. - Erm... no, ok. - Field obrócił się do zgromadzonych...

25 lat Might and Magic

28 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Dnia dzisiejszego o godzinie 18 ruszyły oficjalne 'otwarte' beta testy gry Might&Magic: Heroes 6. Jednak od samego początku są problemy ze ściągnięciem plików z grą ze specjalnie przygotowanej strony. Zgłoszono to już Ubisoftowi na ich forum. Odpowiedź brzmi: "Proszę spróbować później! Strona jest przeciążona. Wszystko powinno działać! Proszę o cierpliwość ;P!" Najwyraźniej testy serwera zakończyły się porażką i nie dziwmy się temu, skoro w Polsce można zdobyć aż 17,5 tysiąca kluczy do bety, a na świecie jeszcze więcej. Czyżby ich polityka w końcu obróciła się przeciw nim? ;)

Logitech, konkurs, H6...

27 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Na początek pewna informacja od Ubisoftu. A raczej tłumaczenie tego co dali na fb ;) Might and Magic to pierwotnie seria gier RPG od New World Computing, podległą 3DO Company. Seria zakończyła się wraz z zamknięciem 3DO.
Hmm... czyżby rzeczywiście mówili o CAŁEJ serii? ;)
A teraz to co najbardziej nas zainteresuje...
1) Można już głosować na stronie z konkursem graficznym. Ale od razu widać, że większość prac to i tak nowa seria, a nie jak pierwotnie ogłaszali - dowolna.

Renowacja H4 skończona!

27 czerwca 2011 / Heroes IV / autor Mosqua

Nasz najbardziej zaniedbany i anachroniczny dział został wreszcie odbudowany! Jego forma jest na takim poziomie, że nie jest już działem testowym, lecz oficjalnym! Nadal jest parę rzeczy do korekty, ale to nie są tak wielkie problemy, rzucające się w oczy.
Jako główna prowadząca prac chciałabym podziękować wszystkim za pomoc przy tym projekcie...

Pełne wydanie Heroes Chronicles

25 czerwca 2011 / Heroes III / autor MiB

"Heroes Chronicles" to zestaw 9 dodatków do Heroes III, które rozszerzają grę o dodatkowe kampanie i dodatkowe informacje o fabule sagi. W chwili ich wydania 3DO było oskarżane o odcinanie kuponów i próbę wyciągnięcia dodatkowych pieniędzy od fanów. W naszym kraju oficjalnie dostępne były jedynie 4 części, które nie zyskały większego rozgłosu. Wczoraj serwis gog.com udostępnił Heroes Chronicles: All chapters - antologię wszystkich Kronik - w cenie $10. Jest to dobra okazja do uzupełnienia swojego zestawu gier serii HoMM i MM o Kroniki.

Kup pan Heroesa!

24 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Jak donosi portal Tawerna są 4 wersje Might&Magic: Heroes 6 do zakupienia: zwykła, elektroniczna kolekcjonerska, kolekcjonerska oraz limitowana empikowska. Poniżej zamieszczamy opis każdej z nich wraz z linkami do wybranych sklepów z grą. ;)
Edycja zwykła]: - zawartość: pudełko, instrukcja, płyta z grą, - cena: 139,99 zł Do zakupienia w: - Empiku, - sklep.gram.pl, - muve.pl.

Potęga jednostek

24 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Po kilku dniach marszruty w końcu doszło do walki. Dzięki zdolnościom, które przekazał swoim podopiecznym, wygrali bitwę, która zadecydowała o wyniku całej wojny.
Dziś ostatnia porcja informacji z tego tygodnia. I kolejne zdolności mające bezpośredni wpływ na jednostki. "] Łucznictwo] Umiejętność pasywna pierwszego poziomu Obrażenia zadawane z dystansu są zwiększone dla wszystkich sojuszniczych jednostek.

Wywiad z Paulem Romero

24 czerwca 2011 / autor MiB

Na facebooku Ubisoft opublikował wywiad z Paulem Anthonym Romero. Możemy się z niego dowiedzieć m.in. jak to się stało, że to właśnie Paul został nadwornym kompozytorem do gier serii Heroes of Might and Magic, co było największym wyzwaniem z pracy nad Heroes VI oraz jakie są dalsze plany kompozytora związane z sagą. Zapraszamy do oglądania!

Siła wojsk

23 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Trwała wojna, więc nasz bohater zebrał wojska. Sprawdził ich stan i uzbrojenie. Niezadowolony z przebiegu musztry, użył swoich zdolności, by pomóc żołnierzom w przygotowaniach...
Dzisiaj kolejne 3 zdolności Mocy. Tym razem odnoszące się do jednostek, zwiększając ich możliwości. "] Heroiczna szarża] Umiejętność aktywna trzeciego poziomu Zwiększa szybkość wybranego oddziału sojuszniczego, który zadaje dodatkowe obrażenia za każde pole, które od tej chwili przemierzy w drodze do atakowanego przeciwnika.

Szpieg na usługach dobra...

22 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Jak każdy szanujący się władca, posiadał on też swoją siatkę wywiadowców. Szefa całej tej bandy szpiegów wysłał z pewną misją do kraju, z którym toczyła się wojna....
Kolejna porcja zdolności Mocy u bohatera. I jeszcze raz są dane 3. "] Unik i ukrycie] Umiejętność pasywna pierwszego poziomu Ochrona za ścianami i przeszkodami jest bardziej efektywna dla wszystkich sojuszniczych jednostek.

I znowu beta...

21 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

... a dokładniej informacje o niej. Kolejne. Praktycznie nic nowego nie dają, prócz kilku informacji dodatkowych, jak np. informacje o tych trzech dostępnych scenariuszach trybu single player, przewodnik po becie czy pre-order.
Szczegóły na oficjalnej stronie z newsem.

Potęga w Królestwie...

21 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

(...)Był on tak sławny, że zaproponowano mu posadę zarządcy Królestwa, która przyjął i doprowadził do wzrostu znaczenia wszystkich miast wewnątrz granic...
Dziś zdolności Mocy odnoszące się do akcji związanych z Królestwem. "] Architekt III] Umiejętność pasywna trzeciego poziomu Raz dziennie bohater może przybyć do miasta i wybudować kolejny budynek.

Silni dobrem...

20 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Dawno, dawno temu, w krainie zwanej Ashanem żył bohater. Miał on nie tylko potężną broń i wytrzymałą zbroję, ale też pewne szczególne zdolności...
Przedostatnim tygodniem był Tydzień Ognia. Była to ścieżka Magii! Ten tydzień należy do ścieżki Mocy! Na początek ścieżka Paragona (jakkolwiek by to nie zabrzmiało jak z GuildWars)... "] Dyplomata] Umiejętność pasywna drugiego poziomu Zwiększone szanse na rekrutację wrogich jednostek i zmniejszony ich koszt.

Beta testy jeszcze raz...

17 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Czy tylko mi się wydaje, że 3 newsy w ciągu jednego dnia to wiele? ;)
Teraz coś co części osób się może spodobać (taa, jasne... już to widzę ;P). Ubisoft coś nader chętnie rozdaje klucze do beta testów. Tym razem połączyli możliwość wygrania bety z innym swoim produktem - MM:Heroes Kingdoms. Zapraszają na testowe serwery ( The Vestiges of the Titan i The Crevices of the Titan), gdzie zdobywca największej liczby łez do 26 czerwca do godziny 16:00 CEST. W przypadku, gdy między uczestnikami będzie remis, zwycięzca zostanie wylosowany.
Więcej informacji dostępnych na oficjalnej stronie konkursu.

Stworzenia z nocy...

17 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Specjalny dodatek! Wywiad z Żywiołakiem Cienia! Nigdzie indziej nie publikowany! Mówi nie tylko o sobie, ale też o przyjaciołach swych, wilkach! Czytać póki starczy egzemplarzy!
Tak, dobrze słyszeliście. Ubisoft zamieściło jeszcze 3 jednostki neutralne na swojej stronie! I jeszcze jeden obrazek, na którym są oba wilczki razem. Zacznijmy od tego, który nie potrzebuje ukazania postaci - Żywiołaka Ciemności] (który był pokazywany jako żywiołak cienia)!
Klasa Żołnierza: Elita

Ogień Życia

17 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Czy zastanawiało was kiedyś jak mogą istnieć ptaki ogniste? A może słyszeliście legendy o feniksach? Jeśli chcecie się czegoś dowiedzieć o tych wspaniałych ptakach, które są rzeczywistością, zajrzyjcie na stronę 5 dzisiejszego wydania 'Dziennika Ashan'
Tak jak przewidywałem, dziś feniks]. Z czeluści Ubisoftu wypełzły jednak 4 przecieki. Oprócz wspomnianych wczoraj znalazł się też Żywiołak Cienia. Oczywiście ten ostatni również trafił do galerii.

Dziedzictwo Króla

16 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

... czyli innymi słowy - ekran królestwa w H6. Tak, na dzisiejsze zdjęcie (tygo)dnia Ubisoft wybrał właśnie niego. "]
Krótko co widać: - dzienny przychód, - strefy kontroli, (ciekawy feature IMO) - artefakty, - kopalnie, - bohaterów panoszących się na mapie.

Morskie światy

16 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Któż z przyjaciół Shalassy nie lubi przebywać w wodzie? W dzisiejszym wydaniu 'Dziennika Ashan' prezentujemy wam ekskluzywny wywiad ze Smoczą Boginią Wody na stronie 8 i artykuł poświęcony podwodnemu światu i nacji nag (strona 12)
Kolejne łatanie przecieku nastąpiło. Dziś morska jednostka. Ciekawe czy feniks się jutro pojawi... "] Syrena]

Heroes 3 na Androida

16 czerwca 2011 / Heroes III / autor MiB

Jak donosi "]Crazy w Android Market pojawił się port Heroes 3] na platformę mobilną firmy Google. W opisie opublikowanym w polskim serwisie poświęconym Androidowi port bazuje na silniku VCMI (zatem konieczne jest posiadanie własnej oryginalnej kopii gry oraz zainstalowanie WoG). Niestety jak przyznaje sam autor gra nie jest jeszcze w pełni grywalna (co wynika też z faktu, że samo VCMI nie jest skończonym produktem), ale mimo wszystko spokojnie możemy rozegrać partyjkę H3 w podróży. Po więcej informacji odsyłamy do artykułu w serwisie Android.com.pl.

Poszukiwacze Zaginionych Testerów

15 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Kolejny dzień mija w spokojnej wiosce na pograniczu krain. Wszyscy żyją spokojnie i w zgodzie z innymi. Do czasu... Pamiętnego dnia dzisiejszego przyjechał herold i obwieścił co następuje:
Twórcy H6 zgłosili się do fanów z prośbą o pomoc w testowaniu serwera. Poszukiwane są osoby w liczebności 1000. W zamian za pomoc obiecany został dostęp do publicznej bety po zakończeniu testów serwera ze starszą wersją gry.

Wietrze wiej!

15 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Przedstawiamy wam dziś kontynuację artykułu ze strony 6 wczorajszego wydania "Dziennika Ashan". W tym przedstawimy dzieje żyjących wiatrów, które poruszają się wbrew prądom powietrznym. Kim one są? Kto jest ich twórcą? Czy mamy się ich obawiać? Na te i inne pytania można znaleźć odpowiedzi na stronie 8.
Jak wiadomo wyciekły 3 dodatkowe grafiki, o których wspominałem wczoraj. Najwyraźniej Ubisoft chce to w jakimś stopniu zataić i dziś daje nam opis Żywiołaka Powietrza]...

Wojny Iriny

14 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Zamiast długich i nudnawych wstępów, krótko i zwięźle... Irina Kassina, której głos brzmi na dalekowschodni (więc nie dziwi czemu wybrała Sanctuary), komentuje kolejny film z serii 'walki Heroes VI'. Tym razem Sanctuary kontra Stronghold...
Enjoy!
[yt:http://www.youtube.com/v/CaLdvYQSqNE:s]

Playin' with fire...

14 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Wybuchające wulkany! Chodzący ogień! Czy jesteśmy zagrożeni kolejnym atakiem? Czyżby Urgash powrócił? O tym w artykule pt. "Tajemnice chodzącego ognia" - strona 6
Dzisiaj mamy dla was ognistą bestię wśród żywiołaków. Najwyraźniej znowu mamy do czynienia z różnicami w wyglądzie dla różnego pochodzenia tych jednostek.

Uwaga! Konkurs!

13 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Zbierzcie się artyści, malarze, rysownicy, graficy i wszyscy, którzy lubią rysować i malować! Posłuchajcie nowiny!
Konkurs został ogłoszony, heroldowie rozesłani. Usłyszcie jego głos!
Dnia 13 czerwca roku pańskiego 2011, a 13 dnia Księżyca wysokiego słońca roku XIII ACC (tj. dziś) rozpoczyna się Wielki Turniej Grafik! Ubisoft prosi poraz kolejny młodych zdolnych grafików, artystów, malarzy, rysowników etc. o stworzenie grafiki promującej ich najnowsze dzieło spod znaku serii Might&Magic - Heroes 6!

Megatron w Ashanie...

13 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Co mają wspólnego transformery z naszym światem? W co się zmieniają? Jaka jest ich historia? Kim one są? I czy w ogóle można je pokonać? O tym na stronie trzeciej "Dziennika Ashan"
Zaczął się tydzień neutralnych jednostek. Na przedsmak tego, co serwuje nam gra dano nam dziś Żywiołaka Ziemi], który wyglądem przypomina trochę Megatrona :P

Ogniste zakończenie...

10 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Nasz wykład dobiega końca. Ale nie martwcie się, zostawię wam dwie rzeczy. Jedną jest ten oto strażnik *przywołuje Żywiołaka Ognia* Powinien was ogrzewać w długie zimowe wieczory. A druga to zwój, z którego nauczycie się jak tworzyć z tego co macie pod ręką tarczę pełną ognia. A teraz... trzymajcie się gorąco! *znika w płomieniach* Tarcza ognia] Czar poziomu I Oddział ma zwiększoną przez 4 tury ochronę magiczną.Wrogowie atakujący wręcz cel czaru, otrzymują jeden punkt obrażeń od ognia za każdą jednostkę w oddziale.

"PR według Ubisoftu"

10 czerwca 2011 / autor MiB

W serwisie Spider`s Web pojawił się ciekawy artykuł autorstwa "]Fielda nt. wpadek Ubisoftu podczas promocji "]Heroes 6. Pod symptomatycznym tytułem "Jak storpedować własny PR (w branży gier elektronicznych)" znajdziemy ciekawą analizę strategii promocyjnej najnowszej odsłony sagi HoMM. Wnioski niestety nie napawają optymizmem, ale miejmy nadzieję, że finalny produkt będzie godnym i dopracowanym następcą H3 czy H5. Zachęcam do przeczytania całego tekstu.

Ogniste orki...

09 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Skoro jest tydzień magii ognia, to czemu zdjęcie dnia ma być w innej tematyce? Dali nam dzisiaj pokaz tejże magii. "]
Kula ognista, która zgodnie z przekazanym przepisem na pieczoną syrenkę, jest głównym składnikiem tego przepisu. ;)

Siła poprzez ogień

09 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

To było coś! *otrzepuje się z popiołu* Chyba jednak powinienem wzmocnić swoja ochronę przed ogniem. Ale jak znam magów, to zapewne któryś już rzucił swoje własne dopalacze. Może powinniście o nich wiedzieć coś? Tak, to dobry pomysł. Tylko uważać, by was nie zapaliły od środka jak świeczce knot!
Dziś rzucone zostały czary ognia zwiększające atak czy morale. Dość przydatne mogą być.

Muzyki nigdy dość...

08 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Bohater przechadzał się ulicami miasta. Jak zwykle ostatnimi czasy brakowało już potworów, które mógłby zabić i zarobić na życie. Panował pokój między rasami. Taka cisza przed burzą. W końcu TO się stało. Zapowiedź burzy. Zaczepił go pewien spity bard i zaczął grać melodię. Kiedy skończył po prostu zniknął, rozpłynął się w powietrzu, a bohater płakał. Wytarł łzy ręką i spojrzał na nią. Była zakrwawiona. Płakał krwawymi łzami!

Świat spowity zasłoną ognia...

08 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Dziękujemy, że wytrzymaliście na naszym wykładzie tak długo. Teraz przechodzimy do praktyki. Zapraszam naszego dobrego znajomego, by przedstawił nam jego ulubione zdolności i zaklęcia. Oto on! Demon Kha-Beleth! Powitajmy go gorąco *uchyla się przed kulą ognia*
Tak, dobrze słyszeliście - dziś mamy to co uwielbiają demony. Ich faworyty wśród zaklęć. Czuję, ze nie możecie się doczekać, prawda? *chichocząc obrywa płonącą strzałą*

Burn it to the ground!

07 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Kontynuujmy nasz wykład. Porozmawiajmy teraz o zdolnościach wspierających...
Na dzień drugi zabaw ognia wysmażono nam umiejętność i czar poziomu trzeciego. Magia ognia] Zdolność pasywna pierwszego poziomu (z ulepszeniem aż do 3. poziomu). Magia Ognia jest bardziej efektywna.

Szkoła piromanów

06 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Witamy na kolejnym wykładzie dotyczącym magii. Dziś zapoznamy was z tym co piromani lubią najbardziej - magią ognia. Jest to dość specyficzna dziedzina, które obejmuje szeroko pojętą władzę nad ogniem...
Tak, tak... ten tydzień należy do magii ognia. Wygląda na to, że wracają do systemu magii z H3. Dziś pokazali dwa zaklęcia. Oto one:

VCMI 0.85

04 czerwca 2011 / Heroes III / autor MiB

Z okazji Dnia Dziecka zespół odpowiedzialny za rozwój VCMI wydał kolejną wersję silnika. Wśród wprowadzonych zmian znajdziemy nowe artefakty, zaklęcia, większą rozdzielczość ekranu oraz znany z WoG mechanizm zdobywania doświadczenia przez jednostki. Zachęcamy do pobierania i zgłaszania błędów. Uwaga! Format save`ów ponownie nie jest kompatybilny z poprzednią wersją!

Koniec tygodnia muzyki...

03 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Tydzień muzyki zaskakiwał nas nawiązaniami do poprzednich części serii HoMM. Ale teraz wszystkie gry ukazują się pod sztandarem serii MM, prawda? Ubisoft nie omieszkał przypomnieć nam o tym. Dzisiejsza muzyka będzie nas straszyć na zimowych zakątkach świata Ashan. Na zakończenie tygodnia muzyki dają nam nawiązanie do gry z drugiej historii MM. Do Might & Magic VI: Mandate of Heaven! Enjoy!

Pustkowia pełne rzeczy...

02 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Czekaliśmy na nowy utwór, a tu oprócz niego jeszcze masa obrazków dana została.
Najpierw o muzyce. Dzisiejszy utwór jest muzyką dla rodzimych ziem nekromantów - pustkowi. Ubisoft sam się przyznał, że tym razem pochodzi ona z Dzikich Hord.
A także nowe zdjęcia się pokazały. Jest ich 16. Zaprzyjaźnione harpie przyniosły je do naszej galerii.
Oto część z nich: "]

It's beta time!

01 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Znamy już oficjalną datę rozpoczęcia beta testów. Jak podali przez fejsbukową stronę o Might&Magic, beta testy rozpoczynają się 28 czerwca]!
"Experience the richest Might&Magic gameplay ever!" ;)
[yt:http://www.youtube.com/v/cIslQbAZlDw:s]
Miejmy nadzieję, że reakcja ludzi na tą wiadomość będzie adekwatna do tego, co dostaniemy.

Światło i morze...

01 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Dziś dwie informacje jednocześnie. "]
Wyposzczono na fejsbuku kolejne zdjęcie tygodnia. Tym razem to efekt działania czaru Sunburst. Czyżby bohaterowie znowu brali czynny udział w bitwie? A może po prostu ten pasek nad nim to jego mana? ;)

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Jednostki atakujące podwójnie, dwa razy mogą otrzymać Szczęście.