Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z czerwca 2009

Wyniki FotoBitwy - "Wielki Początek"

23 czerwca 2009 / Osada / autor Darkena

Oto wyniki ostatniej FotoBitwy:

Miejsce pierwsze zajął Codhringher - 33 punkty

Miejsce drugie zajął Sevorn - 27 punktów

Miejsce trzecie zajął Tullusion - 26 punktów

Jak widać walka była bardzo wyrównana, od początku nie było pewne, kto zajmie najwyższe miejsce. Bardzo chciałam podziękować uczestnikom za piękne zdjęcia i za liczny udział, a także komentującym za oddane głosy.

W tej edycji nikt nie został bez punktów, wszystkie prace zostały docenione. A oto osoby, które zaszczyciły konkurs swoim uczestnictwem:

Azulita
Corwin
Darkena
Dinah
Erick
Joka
Sulia
Takeda

Dziękuję jeszcze raz, gratuluję zwycięzcom, a tych, którzy jeszcze raz chcą nacieszyć oczy konkursowymi pracami zapraszam do spisu w Gorących Dysputach

Te i wiele innych prac znajdziecie w Mistycznych Obrazach

Niech pamięć o nich nie zaginie.

21 czerwca 2009 / autor Thant

W dniu dzisiejszym została zaktualizowana Strażnica Krypty.
Idąc za tropem naszego dzielnego kronikarza Sanctuma postanowiłem zaktualizować bazę pracowników Krypty dodając do niej osoby, które miały wkład w działalność serwisu, aczkolwiek obecnie już nie uczestniczące aktywnie w jego funkcjonowaniu. Niech pamięć o nich nie zaginie.

The Chaos Conspiracy

08 czerwca 2009 / autor MiB

Jak podaje Kwasowa Grota, Big Daddy Jim (autor moda do M&M VII) oraz vladimir-maestro (autor innego moda do M&M VII) postanowili połączyć swoje siły i przygotować zupełnie nową modyfikację, tym razem dla M&M VI.

Wynik ich pracy powinien zachwycić każdego fana serii, oto bowiem otrzymaliśmy mocno odmienioną grę, która oprócz nowej oprawy graficznej zawiera całkowicie zmienioną fabułę!

VCMI 0.72

02 czerwca 2009 / Heroes III / autor MiB

Po 2 miesiącach intensywnych prac ekipa skupiona wokół projektu VCMI wydała kolejnę wersję, oznaczoną numerkiem 0.72. I tym razem zmian jest sporo oraz została poprawiona cała masa błędów.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do pobierania i instalowania gry, a także raportowania znazlezionych błędów- tylko dzięki Wam stanie się ona jeszcze lepsza!

Nadchodzi nowe...

01 czerwca 2009 / autor Sanctum

Kronikarz stanął na progu tymczasowego pomieszczenia przeznaczonego przez zarządców Osady na tworzenie Kroniki. Zaczął wynosić na zewnątrz różnego rodzaju pakunki, paczuszki, skrzynki. Ruch wzbudził co najmniej nieśmiałe zaciekawienie mieszkańców Osady, stąd po kilku minutach wokół Sanctuma stała już całkiem pokaźna grupa osób. Oczywiście pojawiły się pytania co się dzieje, czy się wyprowadza, co dalej z Kroniką. Kronikarz uciął jednak wszelkie komentarze jednym stwierdzeniem:

- Jutro się wszystkiego dowiecie. Zapraszam, usiądźmy wspólnie przy Ognisku po godzinie 17. Zapewniam, że Was zaskoczę...

To powiedziawszy, schował się do mieszkania i już tego dnia nikt go nie zobaczył...

Wielki początek wielkiego głosowania

01 czerwca 2009 / Osada / autor Darkena

Poranek był już dość późny. Okutany w czarny, obowiązkowo powiewający złowieszczo płaszcz tajemniczy mieszkaniec sunął piaszczystymi alejkami Osady, napawając się całym swoim mrocznym jestestwem urokami pogodnie zapowiadającego się dnia. Przystanął wnet przy starym, wielkim Drzewie Nowin. Spojrzał w górę i przez długi czas wyłapywał wzrokiem migatojące w koronie między liśćmi kolorowe ptactwo. "Jakież to piękne" pomyślał mieszkaniec, pieczołowicie pilnując, by nie opadł mu kaptur, ukazując tym samym jego tajemniczą twarz. Jego myśli odpłynęły gdzieś daleko, otoczone świergotem tych wdzięcznych, małych stworzeń. Nagle przerażający, zagłuszający śpiew ptaków dźwięk zmusił je do nagłego poderwania się do lotu i panicznej ucieczki we wszystkie strony świata. Tajemniczy jegomość rozdziawił tylko usta i stał tak przez moment oszołomiony. Gdy się ocknął westchnął głęboko, spuścił głowę i podążył w stronę domniemanego źródła owego strasznego jazgotu. Wkrótce stanął przed małą osadową chatką, której ściany aż drżały od głośnego hałasu. A powodował go nie kto inny, jak Darkena, która zasnąwszy przy oknie chrapała sobie w najlepsze ku zgrozie i przerażeniu pozostałych mieszkańców. Przybyły zerknął na tę scenę bez wyrazu, po czym sięgnął po stojące tuż obok wiadro z deszczówką i uraczył nią obficie głowę śpiącej elfki.

- Chrrr...co? Nie no, ja przepraszam, ale nie jestem mężczyzną. Kiedyś byłam, ale to przeszłość!
- Darki, obudź się!
- Hę? O Tull, no hej. UuuUUUaaaaA! - ruda elfka przeciągnęła się - O, padało? Jestem cała mokra...
- Nie ważne, zbieraj się szybko. Późna godzina, Ty się jeszcze wylegujesz.
- Ale muszę się przebrać! Przecież woda ze mnie cieknie!
- Nie ważne. Trzeba było wstać wcześniej. Masz już wszystko gotowe?
- No tak...tylko przybić do słupa.
- No to cudownie. Leć więc, a mnie może teraz uda się pobyć chwilę w ciszy. - Tullusion odwrócił się i poszedł w stronę Drzewa Nowin.
- O so mu cho...- zastanowiła się Darkena, po czym pospiesznie doprowadziła się do stanu użyteczności publicznej, zabrała swój wielki młot, zwój pergaminu i wybiegła z chatki. Wkrótce na słupie zawisło ogłoszenie, a w pobliżu Mistycznych Obrazów pojawiła się niewielka urna do głosowania.

Archiwum

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Jeśli nasz bohater stoi w budynku (teleport, młyn, itp) nie trzeba wykonywać ruchu, by ponownie wszedł z nim w interakcję. Wystarczy kliknąć spację.