Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z sierpnia 2014

Opowieść o Wojnie Dziesięcioletniej

29 sierpnia 2014 / Heroes VII / autor Hayven

Na blogu Heroes VII udostępniony został wpis opowiadający historię wydarzeń poprzedzających fabułę tejże części, a konkretniej opowieść, która rozpoczęła się po zamordowaniu Maeve Falcon przez sukkubusa Jezzebeth, a zatem po Ostatnim Locie Sokołów.
Jeśli nie znacie języka angielskiego, albo nie macie ochoty na czytanie w obcym języku, zapraszam do rozwinięcia nowiny :)

Drugi etap rozpoczęty!

27 sierpnia 2014 / Osada / autor Silveres

Od kilku godzin w całej Osadzie aż kipiało. Nawet ci widywani tylko od święta mieszkańcy dali o sobie znać. Choć - co może wydać się dziwne - nie nastąpił żaden protest, czy bunt przeciw zwierzchności Imperatora. Wręcz przeciwnie, wśród tłumów panował powszechny entuzjazm. Największe skupisko Osadników zebrało się pod budynkiem Gorących Dysput, który został tymczasowo oddany w prywatę Komisji IV Konqrsu Zajawkowego. Za zgodą i poparciem Grododzierżcy, rzecz jasna. - Dwieście sześćdziesiąt jeden zajawek - podsumował Silveres. - Słownie, dwieście-sześćdziesiąt-jeden. Zgadza się? - Mhm - mruknął Tabris w dalszym ciągu nie spuszczając wzroku z Włodarza, który od jakiegoś czasu obserwował cały proceder. - No. W takim razie skończyliśmy - rzucił elf. - Teraz trzeba tylko oddać je do wglądu opinii publicznej...

Konqrs ostatniej szansy

24 sierpnia 2014 / Osada / autor Silveres

Silveres od dłuższego czasu krążył po ulicach Osady w poszukiwaniu jej mieszkańców. Mieszkańcy zaś od dłuższego czasu krążyli po ulicach Osady tak, by elfa unikać. A wszystko to z powodu wielkiego wydarzenia, w którego organizacji aktywnie uczestniczył. - Ignis! Ignis! Czekaj! - zawołał, gdy tylko ujrzał za rogiem jedną, nieuważną duszyczkę. - Niech to... - wcześniej wspomniana zatrzymała się w pół kroku i, z miną osoby czekającej na niechybną śmierć, powoli odwróciła się na pięcie. - Słyszałaś o trwającym właśnie Ko... - tylko tyle zdążył jeszcze powiedzieć, by przekonać się, że stoi sam pośrodku jednej z uliczek, a po Ignis nie został nawet ślad...

Ognisko ładu i chaosu

21 sierpnia 2014 / Osada / autor Tabris

Ognisko Literackie zapłonie znowu, a tematem dla którego to zrobi będzie "Ład i chaos w literaturze". Wątek porządku, oraz anarchii jest często eksplorowany w różnych dziełach literackich. Na ogół to chaos pełnił rolę negatywną, był smokiem, wilkiem, samym diabłem którego trzeba zwalczyć i przywrócić dobro. Jednak spotkanie z totalitaryzmami, systemami idealnego porządku, spowodowało inne spojrzenie na te dwie siły. A może już we wcześniejszych czasach odchodzono od konwencji "chaos=zło, dobro=ład"? Zapraszam do dyskusji już we czwartek, 28 sierpnia], od godziny 20-stej.

Wideo z Heroes 7

19 sierpnia 2014 / Heroes VII / autor Hayven

Wczoraj na oficjalnym blogu o nazwie Rada Cieni, którego zadaniem jest ujawnianie informacji o siódmej części serii Might & Magic: Heroes, zaprezentowane zostało nagranie, na którym Erwan Le Breton opowiada o Heroes 7.
Można też podejrzeć, jak w H7 prezentować się będzie rozgrywka, w tym ekran Przystani. Rzecz jasna, niektóre aspekty gry nie są dopracowane, np. interfejs czy księga czarów.

Księżyc z Mahadevą w toku

08 sierpnia 2014 / Jaskinia Behemota / autor Architectus

Kolejna Behemlunowa noc w Thomeheb była rozjaśniona gwiazdami na niebie i upiększona dźwiękami cytających świerszczy oraz kumkających żab. Mieszkańcy wyraźnie zwolnili kroku, czerpiąc podczas spacerów przyjemność z chłodu nocy. Tymczasem głęboko pod ziemią - gdzie początkowo miało swoje miejsce centrum powstającego Imperium - podwyższona za dnia promieniami słonecznymi temperatura wciąż się utrzymywała. Życie Jaskiniowców głównie miało miejsce na ulicach stolicy, lecz nieliczni Geronci systematycznie powracali pod masywne sklepienie, by się zatrzymać i poświęcić zadumie. Potężne czeluści zaostrzonych stalaktytami i stalagmitami pieczar rozchodziły się w każdą stronę świata. U ich podstaw stały wielkie budynki, a jeden z nich otaczała niebieska poświata. Po dokładniejszym przyjrzeniu się tej budowli można było dostrzec grupę postaci, które zebrały się przy kilku teleportach i zaczęły do nich wchodzić...

„Gryf nie kłania się nikomu”

08 sierpnia 2014 / Heroes VII / autor Sylath

Chociaż wielu osobom wakacje kojarzą się z tzw. sezonem ogórkowym, kiedy to wszyscy wokół wyjeżdżają na urlop pozostawiając po sobie spowolnienie i posuchę w każdej możliwej sferze życia, dla nas wakacje oznaczają tylko jedno: Gamescom, czyli największe targi gier, które corocznie odbywają się w niemieckiej Kolonii.

IV Konqrs Zajawkowy!

07 sierpnia 2014 / Osada / autor Silveres

Silveres z zaciekawieniem obserwował migoczący punkcik na środku nocnego nieba. Od kiedy stał się istotą eteryczną nie musiał już sypiać, co - jak zresztą wszystko - miało swoje plusy i minusy. Zdecydowanie za plus można było uzna... - Hej! Ty! Złaź na dół natychmiast! - dobiegło elfa wołanie gdzieś z dołu, toteż szybko opuścił bezpieczną koronę Drzewa Nowin, by zręcznie wylądować na ziemi. - O co cho... - Masz, skoro nie śpisz, to zajmij się czymś pożytecznym. Wtedy przynajmniej przyzwoici ludzie będą mogli wrócić do łóżek - mówiąc to, dość wątłej postury karzeł wręczył zmiennokształtnemu plik papierów, a samemu odszedł mamrocząc coś pod nosem. Silveres stał jeszcze chwilę skołowany, by następnie spojrzeć na - jak się okazało - plik pełen ogłoszeń traktujących o konkursie...

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: W sakwie mieszczą się maksymalnie 64 artefakty.