Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z grudnia 2009

Biblioteka poszukuje chętnych do współpracy

30 grudnia 2009 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

Moi drodzy,
Jak zapewne zauważyliście, jakiś czas temu, dzięki wysiłkowi i ciężkiej pracy kasztelana Crazy'ego powstał w Osadzie gmach zwany Starożytną Biblioteką. Budowa i testowanie urządzeń bibliotecznych trwało pewien okres czasu, ale od dawna już Biblioteka osiągnęła pełną sprawność, pełną gotowość bojową, mówiąc językiem wojskowych.
Potrzebujemy jednak wsparcia ze strony mieszkańców Imperium.

Pierwsza gwiazdka już niedługo...

24 grudnia 2009 / Jaskinia Behemota / autor Sulia

Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań Co za radość, gdy…
Ktoś prychnął. MiB przerwał nucenie. Członkowie Wysokiej Rady zajęci ozdabianiem głównego drzewka w Pałacu Imperatora z niepokojem zwrócili głowy w kierunku Diabła. Drabina, na której go ostatnio widzieli, wyglądała dość niebezpiecznie. Na szczęście MiB był cały i zdrowy. Po chwili też zrozumieli przyczynę ciszy, która tak nagle ich otoczyła. - Sul, daj spokój. – Crazy uśmiechnął się do elfki. – Przecież nie będziemy unikać słowa „śnieg”. Nic nie poradzisz na okropną pogodę… - Sulia oderwała zielone oczy od MiBa, skrzywiła się i wydobyła z siebie parę słów, wśród których Crazy zdołał rozróżnić jedno… zobaczymy… . Rozdrażniona elfka wróciła do wieszania bombek na choince, czasami tylko zerkając w kierunku okna. Pół godziny później Wysoką Radę poderwał jej okrzyk. – Jest!
Aerilien, MiB, Crazy oraz Enleth spojrzeli w stronę, którą wskazywała jej wyciągnięta ręka. Za oknem sypał biały puch. Elfka uśmiechnęła się triumfalnie. MiB westchnął:
- Już wiem, dlaczego ostatnio po mieście włóczy się tylu magów. Ciekawe, kto opłaci rachunek… - Nie martw się. – Sulia błyszczącymi oczami wpatrywała się w płatki śniegu wirujące za oknem. – To w ramach „przyjacielskiej przysługi”. W końcu mamy Święta. Białe Święta.

Mimo chłodu i deszczu za oknem, składam jaskiniowcom oraz gościom, jak najbardziej gorące życzenia szczęścia, miłości oraz nadziei z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Niech nikomu nie zabraknie w tych szczególnych dniach rodzinnej atmosfery, smacznych potraw oraz chwil wyciszenia.
Wesołych Świąt!
W imieniu administracji Jaskini Behemota...

Grove town

24 grudnia 2009 / Heroes III / autor MiB

Ekipa skupiona wokół projektu Grove Town postanowiła zrobić wszystkim fanom HoMM świąteczny prezent i zaprezentowała wynik swojej dotychczasowej pracy. Trzeba przyznać, że efekty przeszły wszelkie oczekiwania - oto bowie dostaliśmy do rąk nowe miasto Nocnych Elfów] (znane szerszemu gronu graczy z Warcraft 3), które pomimo pewnych niedociągnięć (wszak to dopiero wersja beta) jest już na tyle dojrzałe, iż można nim spokojnie grać. Mod działa w oparciu o WoG i podmienia istniejący zamek - Cytadelę - na nowe miasto. Po więcej informacji zapraszamy na "]nasze forum lub oficjalną stronę projektu (twórcy obiecują w niedługim czasie wypełnić ją informacjami o modzie). Zachęcam do przetestowania nowego moda i wyrażania swojej opinii.

Powiększenie załogi Krypty Map

23 grudnia 2009 / autor Thant

W dniu dzisiejszym Tabris dołączył do Strażników Krypty. Dzięki swojej pracy i wytrwałości udowodnił, że jest godny otrzymania posady opiekuna działów H4 i H5. Jak wiadomo dział H5 fizycznie nie istnieje, lecz od dziś można już przesyłać na adres Krypty (kryptamap@heroes.net.pl) mapy do tej części HoMM. Komora z mapami powstanie podczas pierwszej aktualizacji.
Ponadto dział H4 WoW zasiliły dwie] nowości: Odbudowa Nestoriańskiej Gwardii – autorstwa Pullmana] Czterech Wójtów – autorstwa Taro.

Świąteczny prezent

21 grudnia 2009 / Heroes III / autor MiB

Poranek, nawet jak na ostatnie dni Księżyca Głębokiego Śniegu, był mroźny. MiB postawił kołnierz w swoim płaszczu ze skór Behemota (krążyły plotki, iż sam Imperator polował na diabła z powodu tego płaszcza!) i ruszył szparkim krokiem w kierunku Oberży. Nim dotarł do celu trząsł się jak osika: - Powinienem siedzieć w Otchłani i grzać się przy rzekach lawy, na co mi przyszło - piekielnik marudził swoim zwyczajem. Gdy zobaczył znajome zabudowania jeszcze przyspieszył kroku. Już miał wpaść z impetem przez drzwi, gdy przypomniał sobie ostatnią swoją scysję z "]Sulią. Ponieważ nie był w humorze do kolejnej kłótni z elfką zatrzymał się gwałtownie, odgarnął śnieg zalegający na "wycieraczce", jak oberzystka zwykła nazywać mizerny spłacheć materiału służący do wycierania obuwia, i wytarł kopyta. - No, to powinno wystarczyć - pomyślał diabeł zadowolony z siebie.

Szaleńczy atak!

15 grudnia 2009 / autor MiB

8 - tyle zostało wolnych miejsc* dla graczy chcących wziąć udział w najnowszym turnieju Might and Magic: Heroes 3 ;-), organizowanym przez Ligę Legendy Heroes pod nazwą Szaleńczy Atak. Choć do startu turnieju mamy jeszcze 12 dni, to lista zgłoszeń zostanie zapewne zamknięta wcześniej, zatem należy się spieszyć! A do czego? Ano do zawodów, których stawką jest konto PRO na następny sezon ligi. Zawodnicy zmagać się będą na mapie Random Jebus Cross] (faza grupowa na L-ce, pucharowa na XL-ce). Wszystkich graczy zachęcamy do wzięcia udziału w turnieju!
[small]* stan na 15.12.2009 18:10[/small]

7 lat Krypty Map

13 grudnia 2009 / autor Thant

Dokładnie siedem] lat temu 13 grudnia roku MMII przez Geometę Ururama Tururama została utworzona Krypta Map. Z początku serwis działał prężnie, jednak jak wszystkim wiadomo wraz z kryzysem w JB] serwis zniknął na jakiś czas. Po jego przywróceniu niestety stracił dawny blask, a jego byli włodarze nie posiadali na tyle czasu, aby go przywrócić. Jednak mimo wzlotów i upadków jesteśmy dumni, że już od siedmiu lat możemy udostępniać graczom nowe mapy. Poza tym ostatnimi czasami dzięki nowym Przybyszom, którzy zagościli w JB] serwis zaczyna nabierać dawnego blasku.
Wszyscy, którzy chcą wznieść toast z okazji tej rocznicy zapraszamy na forum Krypty .

Inwentaryzacja w dziale H2, nowa mapa w dziale H1

08 grudnia 2009 / autor Thant

Dzięki uwadze Apocalypse] w dziale H2 zostały przywrócone 3] mapki, których do tej pory nie można było pobrać. Są to następujące pozycje: Exile, Mark Map i Scavenger Hunt. Na dzień dzisiejszy po naprawie błędu wszystkie mapy są dostępne dla potencjalnych graczy.
Dodatkowo w dziale H1 zadebiutowała nowa mapa autorstwa Taro pt: Inkwizycja. Debiut ten zwiększył zasób map tej części HoMM do 18].

I Runda Ligi LH - wyniki

06 grudnia 2009 / autor Kumbat

Jesteśmy po pierwszym (dwumiesięcznym) etapie najbardziej prestiżowych rozgrywek ligowych H3 - Ligi Pro. W tej elitarnej lidze udział bierze 18 zawodników z najwyższej półki i walczą o tytuł oficjalnego mistrza LH i pule nagród w wysokości 500 zł. Liga LH otwiera również nowe rozgrywki drużynowe dla wszystkich chętnych (start 14 grudnia) o szczegółach tych zawodów i wynikach Ligi Pro w dalszej części niusa...

VCMI 0.75

02 grudnia 2009 / Heroes III / autor MiB

Po równo 2 miesiącach od ostatniego wydania VCMI twórcy opublikowali wersję 0.75 nowego silnika do Heroes 3. Jak sami przyznają tym razem skupili się na poprawie stabliności aplikacji oraz usunięciu znalezionych błędów. I tak oprócz 70 poprawek ta wersja przynosi w zasadzie jedynie kolejną zmianę formatu wpisów gry (niekompatybilną wstecz), możliwość powrotu do menu gry bez potrzeby jej restartowania, kilka nowych struktur w zamkach oraz różne mniejsze usprawnienia. Wszystkich zainteresowanych projektem zapraszam na jego oficjalną stronę, skąd można pobrać to wydanie.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Jednostki atakujące podwójnie, dwa razy mogą otrzymać Szczęście.