Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z stycznia 2006

Heroes V ocalone!

30 stycznia 2006 / Heroes V / autor Konquer

Wielka akcja fanów Heroes odniosła sukces! Fabrice Cambounet obwieścił na oficjalnym forum, że Ubisoft wstrzyma się z premierą Heroes of Might nad Magic V. Decyzja ta oznacza, że zespół tworzący Heroes v otrzyma więcej czasu na dopracowanie gry i usunięcie z niej błędów. Ubisoft nie popełni w ten sposób błędu 3DO i wypuści na rynek produkt dorównujący jakością innym grom wydanym przezeń na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Oznacza to także, że głos społeczności fanów Heroes został wysłuchany, głównie dzięki 2500 podpisach i licznych upomnieniach na stronach gry. Organizatorzy akcji dziękują za olbrzymie poparcie okazywane przez ostatnie dni; twierdzą ta natychmiastowa reakcja jest bardzo ważna, gdyż dowodzi jak nasza społeczność jest dojrzała. Nasza odezwa pozwala wierzyć, że Heroes V nie dołączy do grona nieudanych sequeli. Ubisoft zasłużyło sobie na naszą wdzięczność; wysłuchali naszych propozycji i zrozumieli, że w ten sposób umożliwią stworzenie gry godnej miana Heroes. Pragnę w tym miejscu przypomnieć, że Jaskini Behemota także uczestniczyła w tejże akcji. Z dniem dzisiejszym wszystkie zrzeszone serwisy znoszą blokadę newsów. Dziękujemy za cierpliwość i poparcie. http://www.saveheroes.org

Apel

30 stycznia 2006 / Jaskinia Behemota / autor Crazy

Każdy z Was, czytających to, zauważył już chyba kryzys, który ogarnia Jaskinię od dłuższego czasu. Technicy pracują w pocie czoła, przywracając kolejne serwisy do życia... Jednak czy aby na pewno do życia?
Naszą piękną niegdyś Jaskinię można porównać w tej chwili do pustych murów wielkiej biblioteki, która z powodu pożaru straciła całą swoją zawartość - same ściany zostały w dużej części odnowione przez Kowali, jednak przeniesienie ksiąg i zwojów z powrotem do biblioteki wychodzi poza ich możliwości.
Jaskinia podczas przeprowadzek z jednego serwera na drugi utraciła dużo mechanizmów, wiele grafik oraz olbrzymią ilość materiałów o Heroes of Might and Magic. Wiele straciliśmy ze względu na niemożliwość dodawania na bierząco informacji o piątej odsłonie tej gry.
Czy chcemy z Jaskini, niegdyś tętniącą nowościami, zrobić kolejny martwy wortal? Ja nie chcę, jednak to za mało, potrzeba Waszej pomocy.
Dlatego zwracam się z prośbą do wszystkich - czy to do osób gotowych wyszukiwać nowości, czy to chętnych pisać nowe artykuły dla starych serwisów, czy też do grafików komputerowych - pomóżcie!
Nie mogę obiecywać nic poza wdzęcznością Jaskiniowców i wszystkich internautów, którzy w przyszłości odwiedzą Jaskinię pełną informacji.
Zapewniam, że każda osoba chcąca pomóc w jakikolwiek sposób będzie mile widziana. Jeżeli jesteś chętny – więcej informacji znajdziesz na Tymczasowym Forum Jaskinii Behemota.

News Suppression Pact

29 stycznia 2006 / Heroes V / autor MiB

Dziś (sobota, 29 stycznia 2006), od godziny 14 czasu uniwersalnego (15 czasu polskiego), administratorzy największych światowych stron poświęconych tematyce Heroes of Might and Magic, które podpisały News Suppression Pact] w proteście przeciw przedwczesnemu wydaniu Heroes 5, wprowadzają w życie postanowienia tego dokumentu. Pakt został podpisany przez Age of Heroes (strona międzynarodowa), Archangel Castle (Francja), Behemoth's Lair (Polska), Castle Gobs (strona międzynarodowa), Celestial Heavens (strona międzynarodowa), Drachenwald (Niemcy), The Genie's Lamp (strona międzynarodowa), Guardian's Grove (strona międzynarodowa), Heroic Corner (Rosja), La Torre de Marfil (Hiszpania) i The Oracle League (strona międzynarodowa). Pozostałe serwisy gorącoc zachęcamy do przyłączenia się do akcji. Jako reprezentanci sieciowej spłeczności HoMM wierzymy, że piąta odsłona sagi zyska na jakości dzięki przeunieciu daty wydania. Jako wielbiciele serii HoMM i osoby mocno zaangażowane w prace nad najnowszą (?jej serii?) częścią, nie będziemy tolerować niekompletnej i niezbalansowanej gry, jaką może okazać się Heroes 5, gdy zostanie przedwcześnie wydana. Na znak protestu z chwilą opublikowania treści tego protestu na naszej stronie nie będą publikowane żadne informacje na temat Heroes 5.] Ponadto wszelkie informacje o Heroes of Might and Magic 5 zostaną usuniete z naszego serwisu. Oczekujemy, że Ubisoft oficjalnie potwierdzi, że data wydania Heroes 5 zostanie przesunięta o czas potrzebny na pełne zbalansowanie i wykończenie wszystkich elementów gry, i nie nastąpi przed końcem marca 2006 roku. Nie będziemy uważać oświadczeń opublikowanych na Gamespot jako prawdziwych, dopóki Ubisoft oficjalnie ich nie potwierdzi. Zachęcamy wszystkich fanów do przyłączenia się do akcji poprzez podpisanie Petycji zamieszczonej na oficjalne stronie akcji SaveHeroes.Org i nie udzielanie się na forach Ubisoftu, na rzecz lokalnych for. Możesz wspomóc akcję poprzez zachęcanie swoich znajomych do podpisywania petycji, wysyłając e-maile do Ubisoftu i powiadamianie mediów oraz wydawców Heroes 5o zaistniałej sytuacji. Aby dowiedzieć się więcej odwiedź serwis SaveHeroes.Org

Rycerskie zmagania

28 stycznia 2006 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Rycerskie zmagania Podczas gdy my - jaskiniowcy - staraliśmy się odbudować Imperium, kwiat naszego rycerstwa wyjechał sławić imię Imperium Jaskinii Behemota w innych królestwach. I nie zawiedli Oni - dziś dotarł do Nas kurier z odległego królestwa HeroesPortal, z radosną nowiną. Oto bowiem rycerze Jaskinii Behemota, w składzie:
1. Emti 2. Ginterlen 3. Grunthor 4. Kubikollo 5. Mr.Pool.. 6. Ork Warior 7. Xexilex
zwyciężyli w turnieju zorganizowanym właśnie przez [http://heroesportal.net/ HeroesPortal]]. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie turnieju. Jednocześnie zostaliśmy zaproszeni do udziału w kolejnym turnieju, tym razem offline, którego główna nagroda to 100$! Zasada jest prosta - ściągnij mapę, przejdź i wyślij wyniki. Wszelkie informacje dostępne są na stronie turnieju, a także w regulaminie. Zachęcam wszystkich do udziału.

Petycja

27 stycznia 2006 / Heroes V / autor MiB

Od kilku dni po sieci krąży informacja, jakoby Ubisoft chciał wydać Heroes V w marcu - nie zważając na stan zaawansowania prac nad grą. Niestety - niesie to ze sobą widmo wydania niedokończonej gry, pełnej bugów, niedoróbek, z kiepskim AI, niewielką ilością map dla trybu singleplayer i kampanii (o ile w ogóle miałyby się pojawić) i dużą ilością innych mniej lub bardziej poważnych niedociągnięć. Dlatego też grupa fanów postanowiłą ratować najnowszą część legendarnego cyklu. Stworzyli Oni stronę, na której umieścili petycję. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z akcją. Więcej informacji w dziale Heroes 5.

Petycja

25 stycznia 2006 / Heroes V / autor MiB

Wszyscy z niecieprliwością oczekujemy na wydanie piątej odsłony gry wszech czasów - Heroes 5. Każdy z Nas oczekuje, że będzie to godny następca Heroes 3 (lub Heroes 4, zależy kto co lubił bardziej ;)). I choć data premiety zbliża się wielkimi krokami, to co i rusz słyszy się o kolejnych błędach, niedociągnięciach. Nowe pomysły są omawiana na forach, a zastosowane rozwiązania są szeroko komentowane [small](ot choćby kwestia wielkości pola walki)[/small]. Wielu ludzi zaczyna się zastanawiać, czy twórcą uda się wprowadzic wszystkie modyfkacje, poprawić błędy, dopracować szczegóły, przygotować mapy.

Nowe screeny

13 stycznia 2006 / Heroes V / autor Konquer

W Sieci ukazało się kilkanaście nowych obrazków. Można by je nazwać rewolucyjnymi, gdyż nareszcie możemy zobaczyć wnętrze miasta Sylvan i Dungeon (to ostatnie wygląda BARDZO kontrowersyjnie).

Nowy serwis

10 stycznia 2006 / autor WorldDragon

W ramach serii z cyklu, "Odkrywamy Historię" chciałbym zaprezentować nowy serwis wchodzący od dzisiaj w skład Jaskini Behemota. Jest to strona o wyjątkowej grze, prekursorze całej serii Heroes of Might&Magic - King's Bounty. W zgranej załodze tworzyliśmy stronę przez pare dobrych miesięcy, jeszcze nieskończona, choć już udostępniona do [http://jaskinia.celestialheavens.com/kb oglądnania]]. Mam nadzieję, że będzie wam się miło zwiedzało. Pozdrawiam.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Co tydzień liczba jednostek neutralnych na planszy zwiększa się o 10%.