Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z lipca 2023

XIX Konwent Jaskini Behemota

30 lipca 2023 / autor Architectus

Ubrany na srogi chłód, porywiste wiatry i rzęsiste opady atmosferyczne, w stylu starej szkoły, poza mahoniowymi butami cały w odcieniu igieł sosny, włącznie z kaskiem – trzymający pod pachą deskę do jazdy na śniegu – Dagon wyglądał niebosiężnie, stojąc wczesnym słonecznym popołudniem na grzbiecie ośnieżonej grani, przykrytej polem firnowym lodowca, łączącej dwa wzniośle trwające szpiczaste szczyty szerokiego pasma górskiego. Podróżnik był tak wysoko, że mimo trwającego lata, leżał wokół niego śnieg. Z każdej strony świata rozpościerały się pokryte bielą pejzaże potężnych górskich grzbietów pełnych strzelistych turni i ośnieżonych przełęczy, pod którymi rozchodziły się oblodzone strome stoki naszpikowane wystającymi skałami, a także kotły lodowcowe o znacznej głębokości.

Heroes Online... Offline?

17 lipca 2023 / Heroes VII / autor Włodarz Hellburn

Prawie trzy lata temu Ubisoft ostatecznie wyłączył Heroes Online. Można by pomyśleć, że to oznacza, iż fabuła przepadła na zawsze... Otóż nic bardziej mylnego. Garett z Kwasowej Groty najpierw przeszedł całą grę, zapisał zrzuty ekranów absolutnie wszystkich dialogów, a teraz przedstawia... port Heroes Online] do Heroes 7] w formie kampanii, czyli... Heroes Offline].
Kampania, przedstawiająca starcie z Sandro i jego skażoną Pustką armią, składa się z czterech mapek, pierwsza poświęcona jest Nekropolii, a druga - Przystani. Demony, również się pojawiają, co stanowi ulepszenie oryginalnego produktu. Instrukcja instalacji znajduje się paczce. Pobierz Heroes Offline Wątek kampanii na forum Kwasowej Groty

CD-Action: wydanie specjalne (heroesowane)

14 lipca 2023 / Heroes III / autor Włodarz Hellburn

Wrzesień przyniesie nie lada gratkę, obok której trudno będzie przejść obojętnie. CD-Action organizuje bowiem specjalne wydanie] w całości poświęcone Heroes III (i nie tylko!).
Na stronach czasopisma poruszonych zostanie wiele interesujących tematów, w tym: 🔸 Wywiady z twórcami z New World Computing 🔸 Wspominki o byłych dodatkach i artykuł o niesławnym Forge 🔸 Podsumowanie dostępnych informacji o Horn of the Abyss] i Factory] 🔸 Ekskluzywne materiały z nadchodzącego dodatku: Day of Reckoning] 🔸 Przybliżenie reszty sceny modderskiej: WoG / VCMI 🔸 Wprowadzenie do gry online 🔸 Poradnik - jak grać PvP i PvE 🔸 Heroes IV - nie taka czwórka straszna, jak ją oceniają? 🔸 Omówienie innych gier związanych z marką Might & Magic 🔸 Materiały poświęcone nadchodzącej Heroes III Board Game
Warto zaznaczyć, że magazyn liczący aż 124 strony nie będzie dostępny w kioskach] - konieczne jest zamówienie (za 28 złotych + wysyłka) w oficjalnym sklepie lub w oficjalnym profilu na Allegro.

mt_MP 2.0 - aktualizacja szablonu Heroes 3

12 lipca 2023 / Heroes III / autor Włodarz Hellburn

Przed Wami nowa wersja mt_MP], szablonu stworzonego specjalnie na potrzeby Mistrzostw Polski. Wersja 2.0 została przygotowana przez Ravciozo].
Spośród zmian warto wymienić: 🔸 Usunięcie portali potrójnych - zamiast nich wprowadzono pary teleportów podwójnych. 🔸 Odbanowanie artefaktów: Złotej gęsi, Rogu obfitości oraz Łuku strzelca. 🔸 Pożegnanie Ciele z puli bohaterów, a zarazem powitanie Mutare Drake i Kilgora. 🔸 Roszadę zaklęć przywołania żywiołaków - usunięto ziemi oraz powietrza, dodano wody. 🔸 Bardzo kontrowersyjna zmiana - ban Inferna oraz Twierdzy] celem wyrównania doświadczenia płynącego z gry! Jeżeli nie podoba Wam się ta zmiana, to spokojnie, w wersji 2.1 zostaną poczynione kroki zaradcze.
Koniecznie sprawdźcie dysk, gdzie znajdziecie plik do pobrania, szablon oraz dokumentację.
Najnowszą wersję mt_MP można będzie też pobrać z naszego jaskiniowego działu Heroes 3, w sekcji "Szablony".

One Minute Madness - sezon czwarty

11 lipca 2023 / Heroes III / autor Włodarz Hellburn

Ruszyły zapisy do czwartego sezonu Ligi One Minute Madness] organizowanej przez Makikiego]. Potrwają one do 15 lipca, a same rozgrywki ruszą dwa dni później, 17 lipca.
W rozwinięciu nowiny przypominamy czym konkretnie charakteryzuje się ów nieprzeciętny szablon.
By zapisać się na ten sezon należy dołączyć do oficjalnego serwera Dicord 1MM, następnie na kanale "⁠Nieznane" wysłać komendę !register]. Proste, prawda?
Zapoznajcie się też z regulamin czwartego sezonu. Szablon możecie ściągnąć z repozytorium Makikiego.

Ashan Arena II - finał

07 lipca 2023 / Heroes V / autor Włodarz Hellburn

Już dziś o godzinie 20:00 w bitwie o pierwsze miejsce w turnieju Ashan Arena II] zmierzą się dwaj weterani sceny multiplayer Heroes V.
Pochodzący z Czech Lord Michał] jest wielokrotnym zwycięzcą organizowanych wcześniej turniejów, natomiast Geradot] to zaprawiony w bojach gracz sceny wschodniej z ogromem doświadczenia na innych mapach duelowych. Obaj przebyli ciężką drogę w pogoni za finałem i w pełni zasłużyli na to, żeby się tu znaleźć i walczyć o wspaniałe nagrody od GOG.com, Genesis, Heroes Orchestry oraz Organizatorów Turnieju.
Transmisja z komentarzem odbędzie się na oficjalnych kanałach H3.gg: YouTube, Twitch

Wakacyjny turniej - Highroll Holiday

06 lipca 2023 / Heroes III / autor Włodarz Hellburn

Brak wakacyjnych planów? Czujecie niedosyt turniejowy po Pucharze Polski? W takim wypadku być może zainteresuje was CzileraInżyniera] i organizowanego przez niego zawody dla streamerów.
Zapisy trwają do 9 lipca - obowiązuje wpisowe] w wysokości 30zł. Turniej ma trwać od 10 lipca do ostatniego dnia sierpnia. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma 1000zł oraz nagrody rzeczowe, ale niewykluczone, że ogólna pula fantów może wzrosnąć. Wszyscy uczestnicy mają obowiązek transmitowania swoich gier, a każda z nich ma się odbywać co 4/5 dni. Ponadto, aby urozmaicić rozgrywkę, na każdy mecz przypadną dwa losowania: jedno odnośnie szablonu na którym będzie toczyć się rozgrywka i drugie wyznaczające specjalną zasadę (wyszczególnione na plakacie). Regulamin turnieju Strona turnieju na h3.gg

Prezentacja nowych screenów z HotA 1.7.0

03 lipca 2023 / Modyfikacje Heroes III / autor Włodarz Hellburn

Wczorajszy finał Pucharu Polski uraczył nas czymś więcej niż tylko rozgrywką PvP. W przerwach od meczu CzileraInżyniera] oraz zuuzel] przedstawili ekskluzywne screeny z nadchodzącej nowej wersji HotA 1.7.0 - prosto od twórców dodatku. W rozwinięciu nowiny prezentujemy "krótkie" omówienie poszczególnych grafik od Kammera, Machbereta oraz mnie.
Oprócz powyższego, korzystając z okazji, dołączamy również zbiór informacji udostępnionych w ostatnich miesiącach przez HotA Crew na forum df2.ru.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Miesiąc Plagi nie występuje przed 28 dniami.