Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z marca 2015

Twierdza - aktualizacja

30 marca 2015 / Heroes VII / autor Włodarz Hellburn

Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku dni dziś otrzymaliśmy dużą aktualizację oficjalnej strony Heroes VII. Twórcy oficjalnie ujawniają zestawienie jednostek, motyw muzyczny oraz kilka pomniejszych szczegółów dotyczących Twierdzy.
W skład armii tej frakcji będą wchodzić (w nawiasie ulepszenia): Podstawa - Dzicy (Miażdżyciele), Gnolle (Gnolle łowcy), Harpie (Furie) Elita - Centaury (Centaury łupieżcy), Piaskowe wiwerny (Jadowite wiwerny), Bazyliszkowi jeźdźcy (Bazyliszkowi lansjerzy) Czempioni - Cyklopi (Wściekli cyklopi), Behemoty (Starożytne behemoty)
Na oficjalnej stronie znajdziecie również animacje jednostek. Pamiętajcie - Konami code wciąż działa! ;)

Behemoty już oficjalnie

28 marca 2015 / Heroes VII / autor Włodarz Hellburn

Na niemieckiej stronie spieletipps.de ukazała się pokaźna ilość screenshotów, na których dojrzeć można nie tylko wygląd behemota (!), ale również inne jednostki Twierdzy, okno dialogu, nowy "skillwheel". Nie mogło zabraknąć kilku ujęć mapy przygody. Niewykluczone, że wspomniane zrzuty ekranów zostaną wkrótce zaprezentowane w wysokich rozdzielczościach.
W rozwinięciu prezentujemy pozostałe screenshoty. DODANE PÓŹNIEJ] Wyciekło kilka kolejnych zrzutów ekranu. Prezentują one wymianę między herosami oraz wygląd Twierdzy. Natomiast Ubi-Nox na forum HeroesCommunity zapowiedział, że screeny w większej rozdzielczości pojawią się na początku następnego tygodnia.

Poznajcie herosów Akademii!

24 marca 2015 / Heroes VII / autor Silveres

Tym razem przyszła pora na odsłonięcie bohaterów Akademii. W rozwinięciu będziecie mogli poznać ich twarze, historie i umiejętności. Ubisoft jednak ponownie zastrzega, że bohaterowie (a zwłaszcza specjalizacje!) nie są na wykończeniu i finalne wersje mogą się różnić od tych prezentowanych.

Master AW - 2015

23 marca 2015 / Heroes III / autor Mateusz

Akademia Wojny ponownie organizuje turniej o tytuł Mastera.
Podobnie jak w poprzedniej edycji uczestnicy mogą zapisać się do jednej z dwóch kategorii: amatorów oraz profesjonalistów. Zatem nawet jeśli brakuje Ci doświadczenia, możesz spróbować swoich sił. Do zgarnięcia ciekawe nagrody. Zapisy potrwają do końca marca!
Więcej informacji znajdziecie na forum.

Czas rozliczeń - 1% dla Stowarzyszenia

17 marca 2015 / autor Mistrz Islington

Jak co roku zbliża się czas rozliczeń podatkowych, przypominamy, że istnieje możliwość przekazania 1% dla Stowarzyszenia Miłośników Fantasy Jaskinia Behemota. Pieniądze są przekazywane w całości na cele statutowe: promowanie i popularyzowanie serii Heroes of Might and Magic i nie tylko (nagrody, zaplecze techniczne)
Więcej szczegółow do wglądu w zeznaniu rocznym, albo bezpośredniu u Vandergahasta lub Islingtona. Dziękujemy za wsparcie.
Q chwale!
Islington

JEDNO CIĘCIE, JEDNO ŹDŹBŁO. - Ognisko Literackie poświęcone twórczości Terry'ego Pratchetta

14 marca 2015 / Osada / autor Silveres

Jasnoszmaragdowa torpeda zwinnie wymijała kolejnych Osadników, których napotykała na swej drodze. Był to dość osobliwy widok, gdyż nie każdego dnia widzi się kota, który dokądś się śpieszy. Tym bardziej w Osadzie, gdzie życie z reguły było statyczne i starannie uporządkowane. Tymczasem Tabris odbił się od ziemi, by - wskoczywszy uprzednio na głowę osoby blokującej mu przejście - przeskoczyć dalej, wykręcając w powietrzu zręczny piruet. Ukryta za krzakami rusałka nieśmiało podniosła do góry tabliczkę z wymalowaną cyfrą "10". - Terry Pratchett - rzucił tylko do Osadników zgromadzonych przy Ognisku, zupełnie jakby miało to wyjaśniać całe zamieszanie. Po błysku, który można było dostrzec w ich oczach, dało się poznać, że rzeczywiście wyjaśniało...

Nekropolia - bohaterowie magii

12 marca 2015 / Heroes VII / autor Silveres

Emisariusze Ashy, czempioni Nekropolii specjalizujący się w magii, również opanowali tajemną sztukę nekromancji, dzięki czemu powstrzymali starzenie się swych ciał. Dzięki swym potężnym umiejętnościom, potrafią także wskrzeszać poległych przeciwników, by wzmocnić swe własne siły.

Róg Otchłani 1.3.6... i 1.3.7

06 marca 2015 / Heroes III / autor Włodarz Hellburn

HotA Crew postanowili dziś wypuścić kolejną łatkę do swojego modu, o czym poinformował Docent_Picolan w odpowiednim wątku na Heroes Community. Jak sam przyznał, wersja ta nie zawiera poważnych zmian czy nowości, a koncentruje się na bugfixach oraz poprawkach graficznych.
Dosłownie kilka godzin później otrzymaliśmy drobny fix opatrzony numerkiem 1.3.7. Najnowszą wersję możecie ściągnąć z naszej pobieralni w serwisie Heroes III.
O zawartości łatki możecie przeczytać w rozwinięciu newsa.

Jeszcze więcej screenów

05 marca 2015 / Heroes VII / autor Silveres

Kolejne screeny z Heroes 7. Można zobaczyć na jakim etapie stoją prace nad nową odsłoną serii. Uwaga, istnieje ryzyko, że na screenach znajdują się sceny z Heroes 7. Autor newsa nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie uszkodzenia psychiczne, czy fizyczne, które wspomniane mogą wywołać. Przed obejrzeniem skonsultuj się z czarodziejem bądź znachorem.

Edycja zimowa Szczerbatej Szczęki

01 marca 2015 / Osada / autor Silveres

Bezzębny Imperator siedział zamyślony na swym tronie, otoczony jedynie przez najwierniejsze sługi - wszystkie inne stworzenia już dawno temu zostały pozbawione życia z Jego rozkazu. Najstraszniejsze i najpotężniejsze istoty całego świata każdego dnia ściągały przed Jego oblicze, by oddać mu pokłon i przysięgnąć wierność. Wszechobecna śmierć i groza... - Tu jesteś! - Silveres przy pomocy magii rozświetlił kanciapkę, w której chowała się Szczerbata Szczęka. - Nie mamy czasu na twoje knucia i zabawy, znowu jesteś potrzebna. - *bliżej nieokreślony dźwięk ciamkania* - Dobrze, dobrze. Później podbijesz świat, zgoda?

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Takie same artefakty zwiększające życie jednostek nie kumulują się.