Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z lipca 2007

Proklamacja na solstycjum letnie

29 lipca 2007 / Jaskinia Behemota / autor Crazy

Mieszkańcy Ulgak, stolicy Krewlod, słynęli wśród wszystkich ludów zamieszkujących Imperium Behemota ze swojego spokoju i opanowania. Dlatego ważne i niebłahe musiały być wieści, które wywołały na rynku miasta takie poruszenie... Wszystkiemu winien był herold ubrany w imperialne barwy, głośno czytający najnowszy dokument niedawno podpisany wspólnie przez wszystkich członków Wysokiej Rady - proklamację na solstycjum letnie.
...zewsząd usłyszeć można głosy, że tak naprawdę nie wiadomo w jakim kierunku podąża nasze Imperium, jakie są plany regentów na najbliższą przyszłość. W odpowiedzi na te głosy Wysoka Rada postanowiła reaktywować zwyczaj publikowania Dekretów, na początek przedstawiając cele do wykonania na najbliższe miesiące... W czasie, kiedy Herold przemawiał z mównicy do mieszkańców Ulgak, specjalnie dobrani urzędnicy rozwieszali na murach budynów "]pełną wersję proklamacji.

Kolejne nowości w Krypcie Map

25 lipca 2007 / autor Thant

Słońce skryło się już za horyzontem. W oddali migotał srebrzysty księżyc oświetlając skryty między drzewami trakt i zbocze pobliskiego cmentarza. Przed jego kamienną, lekko już omszałą bramą zeskoczył z konia mroczny jeździec. Kroki skierował do najdalej położonej krypty, która stała się dla niego domem. Wtem potknął się o wystające korzenie i upadł. Już miał się podnieść, gdy w trawie coś zamajaczyło. Wyciągną rękę, były to białe zwoje map. - Czyżby ktoś pod moją nieobecność miał zamiar wzbogacić zasoby krypty? – pomyślał. Nie zastanawiając się długo zebrał wszystkie rulony i podążył w stronę strażnicy...

Powołanie Wysokiej Rady

22 lipca 2007 / Jaskinia Behemota / autor Imperator Behemoth

Na pięknym i zwykle spokojnym miejskim rynku Ulgak, stolicy Krewlod panowało niezwykłe jak na tę godzinę poruszenie. Dawno już nie widziano w okolicy herolda Imperatora, który wchodził właśnie na drewniany podest, służący za mównicę. Dawno też nie słyszano żadnych wieści o Behemocie.
Jaskiniowcy i Osadnicy! Mieszkańcy i Rezydenci! Przybywam do Was z odległych krain, do których dotarłem, towarzysząc wspaniałemu Imperatorowi w jego podróżach, by przekazać Wam najświeższe wieści od naszego władcy. Dopiero niedawno dotarły do niego informacje o braku odpowiednich organów, potrafiących szybko i sprawnie podejmować w jego imieniu decyzje najwyższej wagi. Dlatego też Imperator postanowił powołać Wysoką Radę, która sprawować będzie władzę w Jaskini Behemota w jego imieniu. W skład Rady wejdzie pięć osób zasłużonych czynami i stażem w Imperium: Aerilien, Aryene, Crazy, Enleth oraz MiB.
Wymienieni nowi regenci, którzy wcześniej zostali o wszystkim powiadomieni, weszli rzędem na podest, by złożyć uroczystą przysięgę, obiecując z całych sił dbać o rozwój i dobro Jaskini oraz o wszystkich zamieszkujących jego granice.

Ogniska literackie

19 lipca 2007 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

Przypominam, że dziś o godzinie 21 00] odbędzie się drugie już Ognisko Literackie]. Poświęcone będzie głównie twórczości Tolkiena próbie zestawienia jego dzieł ze współczesną fantastyką. Zapraszam wszystkich Mieszkańców Imperium jak również miłych gości.
Zapis pierwszego spotkania jest już dostępny w Osadzie, tak by każdy, kto nie był obecny mógł przeczytać o czym rozmawiano. Zapraszam także do dalszej rozmowy. Link dostępny tutaj: link

Mistrzostwa Polski H3 - start eliminacji!

16 lipca 2007 / autor Kumbat

Dzisiaj nadchodzi ta wielka chwila na która od kilku lat istnienia sceny Heroes 3 czekają wszyscy gracze. W końcu mamy możliwości techniczne i organizacyjne do stworzeniu turnieju do którego przymierzaliśmy się od długiego czasu. Zbierając doświadczenie z wszystkich poprzednich turnieji, których było naprawde dużo udało nam się wykreować turniej na miare swojej nazwy - Mistrzostwa Polski. Wiele godzin spędzonych nad treningami, planowaniem taktyk, euforia wygranych, gorzki smak porażki, setki jeśli nie tysiące potyczek, masa graczy na których można sprawdzić swoje umiejętności, wysokie nagrody i prawie rok grania - to wszystko na was czeka w tym turnieju. Dzisiaj startuje I etap eliminacyjny, który potrwa do 15 października, tych którzy jeszcze nie mają konta w lidze zapraszam do rejestracji i wzięcia udziału w tym wielkim projekcie. Dostępny jest już regulamin całych rozgrywek i możliwość raportowania gier do I etapu. Żaden fan Heroes 3 nie może przegapić tego turnieju, przyłącz się do tego projektu poprzez swoją aktywność i pokaż, że jesteś godzien walczyć o miano Mistrza Polski w Heroes 3.

Ognisko Literackie [2]

16 lipca 2007 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

Czwartek 19 VII 2007 r.
godz. 21.00
]
Na drugim z kolei spotkaniu przy Ognisku poświęconym literaturze chciałbym, abyśmy zatrzymali się na chwilę przy twórczości człowieka, o którym możemy powiedzieć, że zapoczątkował gatunek fantasy, rozpowszechnił go na szeroką skalę. Czyż nie byłoby cudowne, gdyby naprawdę odniosła sukces (myślę o sprzedaży)? Rozpoczęłaby nową erę. Czy możemy mieć taką nadzieję?
Kiedy C.S. Lewis wypowiadał te słowa nie wiedział jak potoczą się losy Władcy Pierścieni]. Dziś wiemy, że miał rację. Powieść Tolkiena rozpoczęła nową erę, zmieniła życie tysięcy ludzi.
Jako temat spotkania wybrałem następujące zagadnienie: Władca Pierścieni na tle współczesnej fantasy]
Porozmawiamy sobie o tym, jak to było czytaliśmy Władcę Pierścieni pierwszy raz. Co (czy w ogóle) książka ta zmieniła coś w naszym życiu. Porównamy także twórczość J.R.R. Tolkiena z dzisiejszą fantastyką oceniając język, styl i sposoby kreacji świata.
Zapraszam.

Nowe prace w Galerii

13 lipca 2007 / Osada / autor Iluminatorka Aerilien

Prawie 3 tygodnie przyszło nam czekać na publikację nowych prac w "]osadowej galerii. Jednak, niejako w formie przeprosin, do galerii trafiły dziś nie 1, ale aż 3 dzieła! Dodatkowo cieszy fakt, że są to prace autorki pierwszy raz publikującej u nas swoją twórczość. "]Narida, bo tak zowie się nowa graficzka, zapowiada pojawianie się nowych prac już niedługo. Tymczasem zapraszam do komentowania "]Bobasa, "]Halloween Party i "]Avatara.

Wieści konwentowe

11 lipca 2007 / autor Żywiołak Piwa Vandergahast

Wczoraj odbyło sie spotkanie KOK 4 w Byczynie, które zaowocowało zakończeniem prac nad kilkoma ważnymi kwestiami.
Oficjalna część Konwentu rozpocznie się 17 sierpnia (piątek) i trwać będzie do 19.08 (niedziela). Przedkonwencie rozpocznie sie 13.08 (poniedziałek), a ceny noclegu wynoszą 15 zł/doba. Ustalono również plan Konwentu.

II sezon PLH3 - wyniki

09 lipca 2007 / autor Kumbat

Dopiero niedawno zostały zakończone walki o tytuł mistrza II sezonu PLH3. W II sezonie udział brało ponad 200 graczy, rozegrane zostało ponad 1800 partii i po ponad 200 dniach gry poznaliśmy 8 najlepszych, którzy mieli zaszczyt walczyć o miano mistrza sezonu. W walkach top 8 najlepszym okazał się eMTi który otrzymuje miano mistrza sezonu, wicemistrzem zostaje Jaro, a trzecie miejsce wywalczył Razer. Gratulacje dla całej trójki :)

Ognisko Literackie [1] Zakończone

02 lipca 2007 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

Czwartek, 5 lipca, godz. 21.00.] Fantasy vs. Science Fiction
Wszystkich chętnych do pogawędki o literaturze, zarówno Osadników jak i miłych gości serdecznie zapraszam na Ognisko w czwartkowy wieczór.
Oba przeciwstawne skrzydła nurtu fantastyki mają swoich zagorzałych zwolenników. Podczas gdy jednych ciągnie do magii, pięknych zamków, dzielnych rycerzy inni wolą miotacze laserowe, statki kosmiczne i nowoczesne technologie. Nie będziemy rozstrzygać, która forma jest lepsza, ale spróbujemy je ze sobą porównać, odnaleźć zalety, określić to coś, co przyciąga do obu biegunów fantastyki tak wielu fanów.
Dziękuję wszystkim za udział.

Mistrzostwa Polski H3 - pierwsze informacje

01 lipca 2007 / autor Kumbat

Już niedługo, bo 15 lipca rozpoczną się eliminacje do oficjalnych mistrzostw Polski w Heroes 3. Eliminacje będą składały się z dwóch etapów, gdzie w pierwszym - będzie sporo grania (3 miesiące gry) i będzie mógł grać każdy kto posiada konto w lidze. II etap rozpocznie się 1 listopada, gdzie wymagane już będzie wpisowe (15-25 PLN) i tylko kilka gier do rozegrania z dużą szansą na awans (przywilej dla płacących). Po tych dwóch etapach eliminacji będziemy już znali tych wspaniałych 32 graczy, którzy wywalczyli sobie awans do Mistrzostw Polski w H3. Właściwe mistrzostwa wystartują na początku roku 2008, oprócz standardowych map random balance PC, będą także obowiązywały mapy typu fix. Niedługo w lidze pojawi się mappack MP (z wszystkimi wymaganymi mapami i plikami), oraz dokładny regulamin rozgrywek. W eliminacjach będzie grana tylko mapa random balance PC M.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Specjalizacja Rolanda oddziałuje tylko na Krzyżowców, nie na Zbrojnych.