Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z lutego 2008

Liga Heroes V

28 lutego 2008 / autor MiB

Świat turniejów online Heroes of Might and Magic przeżywa ostatno rozkwit. Wciąż jednak brakuje możliwości sprawdzenia swoich umiejętności w ostatniej części cyklu - Heroes 5. Grupa zapaleńców (bynajmniej nie amatorów!) postanowiła wypełnić tę lukę! Od dłuższego czasu trwają prace nad Polską Ligą Heroes 5]!

Jaskiniowcem czas zostać

26 lutego 2008 / autor Sulia

Sulia spojrzała zdziwionym wzrokiem na zgromadzonych przed nią przyszłych Jaskiniowców. Znała ich doskonale. Spojrzała jeszcze raz w dokumenty. Skinieniem głowy przywołała do siebie skrybę. - Może jednak zaszła tu jakaś pomyłka? Oni? Jaskiniowcami? Od tylu lat w Jaskini... - elfka podejrzliwie zerknęła na trzymane w ręce pergaminy ozdobione pozłacaną literą J, westchnęła, a następnie uśmiechnęła się promiennie do stojących przed nią: Mosqita, Dagona, Hellburna, Nabu oraz Shadowa. - Witam serdecznie w gronie Jaskiniowców. Lepiej późno niż wcale. Myślę, że niedługo zobaczymy się tu jako Weterani – mrugnęła wesoło do zgromadzonych panów i dopiero ciche mruknięcie skryby przywołało ją do porządku. Spoważniała i skłoniła głowę: - Serdecznie gratuluję.

Tajemniczy wieczór w Pałacu Imperatora

25 lutego 2008 / autor DruidKot

Blade, zimowe słońce znikało już za horyzontem, kiedy DruidKot schował ostatnie dokumenty i wyszedł z domu, kierując się ulicami Thomeheb do Pałacu Imperatora. Pretorianin przywitał straż pałacową życzliwym skinieniem głowy i wszedł do hallu, w którym zwykle poselstwo oczekiwało na audiencję u Imperatora Behemotha. Tym razem w tej obszernej komnacie, z lekkim napięciem czekała ósemka Rezydentów, nie do końca pewnych powodu, dla którego zostali wezwani. DruidKot uśmiechnął się do nich uspokajająco. Jedna z najdziwniejszych drużyn: ork, trójka ludzi, półelf, drzewiec, kopacz podziemny i nieumarły wojownik, jak jeden mąż wstała nagle z miejsca.
- Chodźcie za mną - skinieniem nakazał Pretorianin.

PAH3 - Zwykła3 oraz Duża1

25 lutego 2008 / autor Eru

Zwycięzcą trzeciej zwykłej mapki w Pucharze Areny Heroes 3 został Wojrad. Natomiast pierwszą dużą mapkę wygrali ex aequo Gwynbleidd i McGregor. Liderem rankingu został McGregor. Gratulujemy!
Zapraszam do dyskusji na temat wyników mapek.
Do uczestnictwa w naszym turnieju offline zapraszamy wszystkich, mniej lub bardziej chętnych, tych najlepszych, i tych co są troszeczkę gorsi. Regulamin dostępny jest w Akademii, tak jak i mapki. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę zgłaszać do niżej "]podpisanego lub na forum.

Awanse czas zacząć

24 lutego 2008 / autor Sulia

- Zaczynamy! – Sulia uśmiechnęła się do stojących wokół niej Pretorian. Straż Jaskini wyglądała dziś niezwykle uroczyście. Przez ostatnie lata bardzo rzadko występowali w swych oficjalnych strojach, ale dzisiejsza okazja wymagała poświęcenia w postaci doprowadzenia pretoriańskich szat do stanu idealnego. – Oto dokumenty potrzebne do awansów. – Sul wręczyła każdemu plik papierów. – Dzięki MiBowi jest ich tak mało. A oto najważniejszy z nich – procedura. – wskazała ręką stół, na którym leżał dużych rozmiarów pergamin. - Proszę o Wasze podpisy.

Nowi mieszkańcy Osady

22 lutego 2008 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

Dzień zbliżał się już ku końcowi. Grododzierżca Moandor wciąż jeszcze spacerował z Druidkotem, Pretorianinem Jaskini, prowadząc dość ożywioną konwersację. Przechadzali się brukowaną aleją wzdłuż której rozciągały się zagony kwiatów, w tym także budzących szczególny zachwyt Rododendronów. Po Osadzie zaczęły nawet krążyć plotki, jakoby Grododzierżca posuwał się do użycia czarów, by utrzymać swój ogród w tak doskonałym stanie. W rzeczywistości jest to zasługa jego znakomitych ogrodników, a plotki owe rozsiewane są najczęściej przez zazdrosnych kolegów po fachu. Gdy powrócili wreszcie do rezydencji na wzgórzu Moandor dał znak swojemu zaufanemu słudze, by przyprowadził oczekujących w hallu mieszkańców Imperium. Gdy weszli zdumieli do komnaty zdumieli się nieco, bowiem Grododzierżca zupełnie nie przypominał im osoby, z którą kilka dni wcześniej rozmawiali w sprawie Kluczy.

Konkurs na projekt miasta do H6

17 lutego 2008 / autor Nuk

Serwis Age of Heroes ogłosił konkurs na projekt miasta do HoM&M VI. Szczegóły są zamieszczone tutaj. Podstawową zasadą konkursu jest to, że projekty muszą być w j. angielskim i zawierać: nazwę, charakterystykę i symbol miasta, zdolności danej rasy oraz jej jednostki. Jaskiniowcy - wyobraźnia w ruch, a być może staniecie się współtwórcami nowej części "Herosów"!

Wyobraźnio działaj! - nowy tytuł jaskiniowy

16 lutego 2008 / autor Sulia

- Może wynajmę kogoś do sprzątania – Sulia popatrzyła przerażonym wzrokiem na podłogę Zakątka i jeszcze bardziej zagłębiła się w fotel. Przed nią piętrzyły się stosy pergaminów. Od dwóch tygodni co rano odwiedzała różne biura, gromadząc dokumenty potrzebne do rozpoczęcia jaskiniowych awansów. Nie mniejszą ilość papierów otrzymywała w południe od skryby, który starannie notował wszelkie pomysły Pretorian zgromadzonych na codziennych konsultacjach. Kolejne pergaminy przybywały co wieczór po analizie tych otrzymanych w ciągu dnia. – Papiery, już mi się śnią papiery – westchnęła i sięgnęła po kolejny dokument. Tym razem poproszono ją o stworzenie nowego tytułu jaskiniowego. – I ja mam go nazwać? – elfka zastanowiła się chwilę i nagle uśmiech rozjaśnił jej twarz – Przyjmijmy, że nie mam za bardzo czasu. Niech inni popiszą się wyobraźnią.

PAH3 - Zwykła2

16 lutego 2008 / autor Eru

Zwycięzcą drugiej zwykłej mapki w Pucharze Areny Heroes 3 został Pentacz. Gratulujemy!
Zapraszam do dyskusji na temat wyników mapki.
Do uczestnictwa w naszym turnieju offline zapraszamy wszystkich, mniej lub bardziej chętnych, tych najlepszych, i tych co są troszeczkę gorsi. Regulamin dostępny jest w Akademii, tak jak i mapki. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę zgłaszać do niżej podpisanego lub na forum.

Danina dla bóstw

08 lutego 2008 / Jaskinia Behemota / autor MiB

W owym czasie zima w najlepsze hulała po Imperium Jaskini Behemota. Ale nie była to sroga zima, wręcz przeciwnie. Była to jedna z tych zim, podczas których mieszkańcy z radością witali każdy kolejny poranek. Dzieci biegały po ulicach, zjeżdżały na sankach z nielicznych wzniesień wokół Thomeheb, walczyły zaciekle na śnieżki, a ich radosny śmiech słuchać było na każdym rogu. W tym samym czasie dorośli pracowali ku chwale Imperium. "]Iluminatorka Aerilien doglądała "]Mistycznych obrazów, "]Sulia biegała po całej stolicy, załatwiając formalności związane z awansami, "]Kasztelan Crazy zajęty był budową nowego budynku w "]Osadzie, "]Arcymag Enleth w swej wieży opracowywał nowe zaklęcia, "]MiB wraz z grupką ochotników remontował dominium "]Heroes V, "]Admirał Tarband przygotowywał "]Linkownię do wypłynięcia, a "]Jaskier, zapuściwszy korzenie w żyznej ziemi dominium "]Might and Magic, jął spisywać wszystko czego dowiedział się o Ravenshore podczas swych wędrówek po tamtejszych okolicach. Na zakończenie każdego dnia wszyscy jaskiniowcy zbierali się w domach i karczmach, a zabaw przy muzyce nie było końca. Dwa lata po wielkim kataklizmie życie powracało do Jaskni Behemota - nikt w to nie wątplił.
Jednak tego wieczora nie wszyscy mogli świętować. W pałacu Imperatora trwała gorączkowa narada, w której brali udział przedstawiciele Wysokiej Rady i tejemniczego "]Stowarzyszenia Miłośników Fantasy. Sprawa była poważna. Oto bowiem po dwóch latach bóstwa sprawujące opiekę nad Imperium upomniały się o ofiary. - W skarbcu wciąż brakuje wystarczającej ilości złota - rzekł "]Kanclerz Grenadier - a nie dość, że musimy złożyć ofiarę bóstwom, to jeszcze w połowie Księżyca Behemotha czeka nas wielkie święto "]Konwentem zwane, którego przygotowanie również pochłonie trochę pieniędzy. - A Stowarzyszenie? Nie możecie pomóc? - zapytał MiB - Niestety, jeszcze nie teraz. Ale wszystko jest na drodze ku lepszemu. Cierpliwości - odparł Admirał Tarband. Całej tej rozmowie spokojnie przysłuchiwał się "]Imperator Behemoth, który właśnie teraz postanowił zabrać głos: - Bez pomocy mieszkańców się nie obejdzie. Roześlijcie Heroldów.
Następnego ranka radosne promienie słońca przywitały mieszkańców. Na głównym placu Thomeheb ustawiono trybunę, na którą dostojnym krokiem wszedł Herold. Zaczął mówić, a głos jego czysty i mocno odbijał się echem wśród uliczek Stolicy Imperium.

Coś się kończy, coś zaczyna

01 lutego 2008 / autor MiB

W Kwasowej Grocie pojawił się news, w którym "]Acid Dragon informuje o rezygnacji Slavy Salnikova z dalszych prac nad "]WoGiem. W zasadzie ta informacje była spodziewana od dawna - Slava od miesięcy nie miał czasu aby zająć się rozwojem dodatku (co tu dużo mówić: jest to człowiek jak my wszyscy i jak my wszyscy ma swoje życie). W tym miejscu pozostaje nam jedynie podziękować mu za cały wkład w światową scenę Heroes, za wspaniały dodatek, który wprowadził powiew świeżości do Heroes 3, dzięki któremu nadal wielu graczy spędza godziny przed komputerem, a także życzyć powodzenia w dalszych planach i życiu osobistym. Niemniej jednak w tym momencie stajemy przed pytaniem: Co dalej z In the Wake of Gods]?

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Takie same artefakty zwiększające życie jednostek nie kumulują się.