Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z lutego 2009

PAH3 - Zwykła2

22 lutego 2009 / autor Eru

Zwycięzcą drugiej zwykłej mapki Pucharu Areny Heros 3 został Szadek. Emil objął samodzielne prowadzenie w rankingu. Gratulujemy!
Zapraszam do dyskusji na temat wyników mapek.
Do uczestnictwa w naszym turnieju offline zapraszamy wszystkich - i tych lepszych, i tych troszeczkę gorszych. Każdy może dobrze się bawić! Regulamin dostępny jest w Akademii, tak jak i mapki. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę zgłaszać do niżej "]podpisanego lub na forum.

Pazur Behemota już jutro!

20 lutego 2009 / autor MiB

Tak, to już jutro gracze z całej polski będą rywalizować o miano najlepszych strategów w drugiej edycji turnieju "]Pazur Behemota! Ale nie tylko gracze będę mogli się emocjonować zmaganiami. Dla osób zainteresowanych, które nie mogły pojawić się w Kętach organizatorzy przygotowali nie lada gratkę- cały turniej będzie transmitowany na żywo w internecie! Wszystkich zainteresowanych turniejem odsyłam na jego oficjalną stronę, zaś zawodnikom życzę powodzenia!

Liga Heroes V

14 lutego 2009 / autor MiB

Jest upalny, letni dzień. Słońce króluje niepodzielnie na idealnie błękitnym, bezchmurnym niebie. Nasz bohater, piękny i smukły elf, którego imię nie ma dla nas większego znaczenia, wędruje leśną ścieżyną na spotkanie z ukochaną. W jednej ręce dzierży podarunek dla swej lubej- bukiet wspaniałych, ręcznie zerwanych kwiatów, zaś dłoń drugiej ręki zaciska pewnie na rękojeści swego ostrego jak brzytwa miecza. Jego lśniące blond włosy opadają delikatnie na ramiona kontrastując z głębokim brązem prawdziwego elfickiego łuku. Gdy nasz bohater dociera na miejsce spotkania- ustronną zieloną polankę wyściełaną dywanem kwiatów, dostrzega swą przepiękną wybrankę siedzącą pośrodku. Elfka przepięknej urody śpiewaja wspaniałe pieśni, a akompaniuje Jej orkiestra królestwa natury, złożona z najrozmaitszych zwierząt. Elf już, już, ma podbiec i wręczyć swej ukochanej bukiet, gdy nagle czuje silny uścisk czyichś szczęk swej łydce. Obraca się, lecz niczego nie dostrzega, zaczyna potrząsać nogą, lecz szczęki zaciskają się jeszcze mocniej. Zaczyna się szarpać, lecz to tylko zwiększa ból. Zaczyna krzyczeć...

Trzeci Turniej Jednodniowy

14 lutego 2009 / autor MiB

Serwis World of Heroes ma zaszczyt zaprosić wszystkich graczy do udziału w trzeciej edycji Turnieju Jednodniowego. Już w najbliższą niedzielę, tj. 15 lutego 2009, szesnastu śmiałków będzie rywalizowało przez cały dzień o zwycięstwo w zmaganiach. Zapisy przyjmowane są tego samego dnia do godziny 10:15, zaś start planowany jest już na 10:30.
Po "]ostatnim zwycięstwie "]Danyta mamy nadzieję na kolejny dobry występ jaskiniowców!
Niezdecydowanych zachęcamy do udziału, zaś wszystkim zadownikom życzymy powodzenia!

Zapowiedź wiosny w Osadowej Galerii!

13 lutego 2009 / Osada / autor Dinah

W "]Mistycznych Obrazach.] pojawiło się ostatnio wiele nowych, doskonałych prac. Można między innym podziwiać znakomite grafiki Phaere. Zobaczyć długo oczekiwane, nowe dzieło Opiekunki Galerii, Aerilien.
Jaskiniowi Panowie próbują nas przekonać, że nie tylko Panie mogą chwytać za ołówek. Hiro, Irydus, Kordan i Ptakuba postanowili się ze wszystkimi podzielić przelanymi na papier fragmentami swych myśli.

Turniej Wojownika - pierwsze wyniki!

10 lutego 2009 / autor Arbiter Raj

Najlepiej poradził sobie wojskiem dungeon przeciwko inferno Wojrad. Wielkie gratulacje także dla Brzozaka, który tylko o mały włos przegrał z triumfatorem pierwszego starcia. Trzecie miejsce zajął Sokole Oko.
Nie zwlekaj więc! Już teraz pobierz mapy, przeczytaj regulamin i rozpocznij zmagania!
Jeśli masz pytania bądź problemy - nie wahaj się i napisz je na "]forum turnieju, a my postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości! Zapraszamy do zabawy!]

Nowa wersja VCMI

09 lutego 2009 / Heroes III / autor MiB

Niedawno pojawiła się nowa wersja VCMI, czyli projektu mającego na celu stworzenie nowego silnika obsługi Heroes 3. To wydanie przynosi szereg zmian, takich jak: - wsparcie dla nowych rozdzielczości ekranu (popularna 1024x768 oraz panoramiczna 1024x600) - obsługa opcji "czekaj" podczas walki - pierwsze komputerowe AI (potrafi atakować podczas walki!) - nowe zaklęcia (m.in.: przyspieszenie, spowolnienie, błogosławieństwo, tarcza) - całkiem nowy algorytm obliczania optymalnej ścieżki - i wiele, wiele innych!
Dodatkowo twórcy skupieni wokół projektu ogłosili bardzo ważną informację...

PAH3 - Zwykła1

08 lutego 2009 / autor Eru

Zwycięzcą pierwszej zwykłej mapki Pucharu Areny Heros 3 zostali ex aequo Emil i Danyt. Obaj objęli prowadzenie w rankingu. Gratulujemy!
Zapraszam do dyskusji na temat wyników mapek.
Do uczestnictwa w naszym turnieju offline zapraszamy wszystkich - i tych lepszych, i tych troszeczkę gorszych. Każdy może dobrze się bawić! Regulamin dostępny jest w Akademii, tak jak i mapki. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę zgłaszać do niżej "]podpisanego lub na forum.

Pierwsze recenzje map w dziale H3

01 lutego 2009 / autor Thant

Osiem] nowych map zasiliło dział H3, a wraz z nimi dwanaście recenzji]. Mapy oraz recenzje pochodzą z innej strony poświęconej mapom do H3. Jako, że byłem współtwórcą owej strony postanowiłem, że wesprę serwis jaskiniowy owymi zasobami. Dodatkowo w dziale H4 pojawiła się jedna nowa mapa .

Liga Masters II

01 lutego 2009 / autor Kumbat

Ponownie 10 najlepszych stanie do walki w systemie "każdy z każdym" o tytuł mistrzowski i cenne punkty masters. Tym razem tytułu będzie bronił Razer, a dwóch najlepszych z sezonu zasadniczego wejdzie do wielkiego finału, gdzie zagraja o tytuł mistrza do 2 wygranych. Finalistów poznamy 3 sierpnia, a do tego czasu rozgrywki będą podzielone na kilka etapów, po więcej szczegółów zapraszam na forum turnieju.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Takie same artefakty zwiększające życie jednostek nie kumulują się.