Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z lutego 2011

Heroes VI: Podsumowanie tygodnia

27 lutego 2011 / autor Sylath

Kolejny tydzień za nami. Przyniósł on prawdziwe zatrzęsienie informacji, poczynając od opublikowania pierwszych recencji z testów gry w Budapeszcie, okraszonych zrzutami ekranu, licznymi informacjami oraz filmem. Na tym się jednak nie skończyło, bowiem już kolejnego dnia niespodziankę sprawił wszystkim fanom serwis Gamespot, który zamieścił na swoich łamach liczne artworki przedstawiające wygląd bohaterów.
Ale nie był to jednak koniec wieści. Już w piątek bowiem światło dzienne ujrzał kolejny film, tym razem przedstawiający walkę pomiędzy bohaterem Przystani a stworzeniami Nekropoli. W filmie możemy zobaczyć w jaki sposób działają nowe jednostki oraz jak można wykorzystać istniejące pomiędzy nimi zależności.
W piątek też dowiedzieliśmy się, że członkowie forum dla VIPów zostali dumnymi posiadaczami wersji beta Heroes VI. Fakt ten potwierdził Tristan, delegat Jaskini do wspomnianego forum, w jednym ze swoich postów, przytaczając także przybliżone wymagania sprzętowe. Tawerna opublikowała natomiast swoją recenzję wersji beta, wraz z parą zrzutów ekranu:

Bohaterowie

24 lutego 2011 / autor Sylath

Okazuje się, że w ciągu ostatnich dni nowinom nie ma końca. Kiedy już wydaje nam się, że danego dnia widzieliśmy już wszystko co Ubisoft gotów był nam zaoferować, okazuje się, że przeoczyliśmy coś jeszcze. W dniu dzisiejszym „tym czymś” okazują się być artworki prezentujące bohaterów poszczególnych frakcji oraz ich klasy zaawansowane, które opublikowane zostały na łamach serwisu GameSpot:

Film, fakty, zrzuty akranu...

24 lutego 2011 / autor Sylath

Wczorajszy dzień przyniósł fanom prawdziwe zatrzęsienie nowych informacji na temat zbliżającego się wielkimi krokami Heroes VI, którego premiera zgodnie z tym co podaje serwis Amazon, ustalona została na 10 Maja tego roku (za informację na ten temat dziękujemy Kroaterowi).
Na początek, proponujemy abyście przeczytali wrażenia Adriana Wernera z serwisu Gry Online, który jako jeden z dziennikarzy miał okazję zagrać w Heroes VI w siedzibie Black Hole (informację na ten temat za pośrednictwem forum przekazał nam Avonu, za co serdecznie dziękujemy).
W artykule poza informacjami dotyczącymi systemu reputacji (o których nieco więcej za chwilę) znajdziemy wzmiankę o pojawieniu się w kampanii zarówno osławionych Smoczych Rycerzy jak i tajemniczych Bezlicych (ang. Faceless). Ponadto na trzeciej stronie obejrzeć można kolejny film, nakręcony podczas przechodzenia Prologu do gry, przedstawiający mapę przygody, walkę z Żywiołakami oraz Matka Namtaru (w większej rozdzielczości i z komentarzem zamieścił go także niemiecki serwis Gamestar). Wraz z artykułem opublikowano także całą masę nowych zrzutów ekranu:

Konwent 2011

22 lutego 2011 / autor Mistrz Islington

O zebraniu dotyczącym przyszłych losów dorocznych spotkań Imperium oraz jego sojuszników plotki krążyły od dawien dawna. Niektórzy Jaskiniowcy wspominali o ustaleniach dokonujących się na mniej i bardziej oficjalnych spotkaniach części mieszkańców, inni wprost dopytywali, kiedy będzie ogłoszony oficjalny werdykt Wysokiej Rady. Kiedy zatem na murach stolicy zawisły informacje o planowanym zebraniu, nie dziw, że wszyscy stawili się tłumnie. Część mieszkańców nawet czekała już na wiele godzin przed rozpoczęciem spotkania.
Kiedy wreszcie wrota sali otworzyły się, wchodzących przywitały rozrzucone po całym pomieszczeniu partytury oraz uniesione głosy zza stołu stojącego na przeciwległym krańcu miejsca spotkania. Prawdziwym jednak zaskoczeniem stali się organizatorzy spotkania. Oprócz bowiem bliżej nieokreślonego kształtu buzującego Żywiołaka Piwa, odzianego w ozdobne szaty Mistrza Islingtona, uroczyście ubranego Admirała Tarbanda i spozierającego zza okularów Codhringera, za stołem siedziały jeszcze dwie postaci. Jedną był nalewający herbatę z olbrzymiego imbryka elf, znany skądinąd jako dydygent Przeklętej Orkiestry Field oraz rezydujący na kresach Imperium mag-akolita Tarnum z kielichem dymiącego trunku bliżej nieokreślonej proweniencji.
Mistrz Islington spojrzał na zebranych, po czym powstał, z pytaniem: - Już? Wszyscy? Wspaniale. Czas, byście poznali odpowiedzi na wszystkie wasze pytania.

Heroes VI: Podsumowanie tygodnia

19 lutego 2011 / autor Sylath

Minął kolejny tydzień, przybliżając nas do premiery Heroes VI. Premiery, której zgodnie z najnowszym numerem CDAction możemy się spodziewać w okolicach maja tego roku. Co więcej wspomniany magazyn opublikował długo wyczekiwany zrzut ekranu przedstawiający drzewko umiejętności, który podziwiać możemy dzięki Alamarowi] z Kwasowej Groty:
Na razie nie wiele jesteśmy w stanie powiedzieć na jego temat, jednak dzięki uprzejmości członków forum dla VIPów wiemy, że zyskując kolejny poziom, nasz bohater otrzymywać będzie jeden punkt umiejętności, którego właściwe wykorzystanie ułatwi podzielenie umiejętności na różne kategorie, które będą pokazywać się użytkownikowi stopniowo.

Sezon drugi i zmian kilka

16 lutego 2011 / autor Haregar

Wczoraj, to jest 15 lutego 2011 roku w godzinach porannych nastąpił koniec sezonu pierwszego na serwerze "The Trace of the Titans". Jako, że był to pierwszy i jednocześnie najstarszy serwer gry wiadome jest, iż póki co pozostali gracze grający na innych światach muszą się obejść smakiem i czekać, aż na ich światach rozpocznie się sezon drugi.
Na długo jednak przed tym zdarzeniem zapowiadano szereg zmian, a których najważniejsze to te dotyczące mechaniki oraz zupełnie nowa, piąta rasa grywalna - Sylvan!
Rasa elfów ma być połączeniem silnych jednostek, umiarkowanych zdolności magicznych (jednakże będzie dostęp do magii zniszczenia) oraz drogich budynków. Tak samo jak inne zamki z gry jednostki będą takie same jak w "większym" odpowiedniku gry, czyli grze Heroes of Might&Magic 5.

Brama

09 lutego 2011 / autor MiB

Choć granice Imperium są otwarte dla wszystkich wędrowców, to jednak aby się w niektóre dzielnice Thomeheb należy posiadać specjalne klucze. Dzięki nim można przekraczać Bramy: niepozorne, okute metalem drzwi wzmocnione magią i pilnie strzeżone przez Pretorię. Klucze otrzymać może każdy, niestety te otrzymane od innych władców nie będą pasować, przez co każdy kupiec chcący handlować w kilku krainach musi nosić przy sobie ogromny pęk kluczy. Ponadto same bramy często się zacinały, a magiczne zabezpieczenia szwankowały blokując dostęp w pełni uprawnionym osobom. To jednak miało się rychło zmienić...

Heroes VI: Podsumowanie tygodnia

04 lutego 2011 / autor MiB

Kolejny tydzień oczekiwania na premierę "]Heroes VI minął. Nadal nie wiemy prawie nic, a Ubisoft nie kwapi się, aby ten stan rzeczy zmienić. Na początku tygodnia uraczono nas figurką Archanioła Michała, która - nie ma co ukrywać - nie zainteresowała praktycznie nikogo. Kolejne dni upłynęły pod znakiem katapulty]. Oto bowiem twórcy zamarzyli sobie machin oblężniczych spersonalizowanych pod każdą z ras z osobna. Każda z nich ujawniana była pojedynczo, w ramach akcji zdjęcie dnia. I tak dostaliśmy piekielnego czerwia Inferno], bezgłowe coś Nekromantów], rokokowy trebusz Przystani] oraz zniewolonego przez Orków] cyklopa, zbyt słabego by uciec, ale wystarczająco silnego do ciskania głazów we wrogie mury... [small]Więcej informacji w rozwinięciu nowiny[/small]

Wyszukiwarka

04 lutego 2011 / autor MiB

W całym Imperium stało ich pełno - część nadgryziona zębem czasu, inne szczelnie oplątane przez nagie gałęzie bluszczu. Obecnie nawet nie szpeciły ukryte pod grubą warstwą białego puchu. Wyszukiwarki. Magiczne kamienie pozwalające szybko zlokalizować szukane miejsce, czy znaleźć upragnioną księgę. Niestety od samego początku działały nienajlepiej: na wynik poszukiwań trzeba było czekać bardzo długo, a podczas działania często doprowadzały cały keros do niestabilności, co objawiało się drżeniem ziemi. Dlatego też postawnowiono je zablokować, ale - jak powtarzali wszyscy Kowale - tylko czasowo i już za chwile urządzenia powrócą znacznie ulepszone. I tak mijały dni, tygodnie, księżyce, aż wszyscy przestawli w ogóle zauważać osobliwe pomniki, symbol klęski Kowali.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Takie same artefakty zwiększające życie jednostek nie kumulują się.