Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z stycznia 2010

Nowa Platforma Ubisoftu

27 stycznia 2010 / Heroes V / autor MiB

W Kwasowej Grocie pojawił się news, w którym "]Kwasowy Smok, nie przebierając w słowach, krytykuje nowy pomysł Ubisoftu - sieciową platformę komunikacji. Wedle zapowiedzi (wersja w języku angielskim, tłumaczenie najważniejszych informacji w podlinkowanej nowinie w Kwasowej Grocie) każda nowa gra wydana przez Ubisoft do uruchomienia, ale również przez cały czas trwania rozgrywki, wymagać będzie aktywnego połączenia internetowego, aby komunikować się z ową platformą. Jakby tego było mało do założenia konta w w/w usłudze należy podać swoje dane osobowe (i to wszystko w czasach, kiedy nawet Google liberalizuje swoje podejście do kwestii danych osobowych...). W zamian z tę niewątpliwą niedogodność (koniec grania w H6 na Konwencie/w pociągu; koniec z anonimowością - Ubi będzie dokładnie wiedziałko kto, kiedy i w co gra) gracze otrzymają możliwość instalowania gry jednocześnie na wielu komputerach (nie mylić z możliwością jednoczesnego grania!) oraz przechowywanie stanu gry na serwerach Ubisoftu. Acid skrytykował ten pomysł w bardzo ostrych słowach, a co Wy o tym myślicie? Zapraszam do dyskusji w "]komentarzach do tej nowiny!

Drugie demo TNO!

23 stycznia 2010 / autor MiB

Ekipa skupiona wokół polskiego projektu wskrzeszenia serii "]Might and Magic: The New Order opublikowała drugie demo techniczne gry. Programiści skupili się głównie na zmianach w silniku: poprawione zostały tekstury, muzyka oraz możliwość zapisu i odczytu stanu gry. Cieszy fakt, że prace posuwają się naprzód i nie jest to kolejny martwy projekt. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do odwiedzenia oficjalnej strony projektu.

The Chaos Conspiracy II

18 stycznia 2010 / autor MiB

Jak podaje Kwasowa Grota grupa zapaleńców pod przewodnictwam Big Daddy Jima pół roku od wydania pierwszej wersji moda do "]Might and Magic VI - "]The Chaos Conspiracy opublikował drugą jego odsłonę. Tym razem gracze otrzymali zupełnie nowy produkt skupiający się nie na rozbudowanej fabule czy bogatych lokacjach, ale rozwiązywaniu postawionych przed nimi zadań w surowym świecie wykreowanym przez autorów. Wszystkich fanów MM6 zachęcam do pobrania (instrukcja instalacj) i przekonania się na własnej skórze co oferuje ów mod.

Jaskiniowy Kalendarz

15 stycznia 2010 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Dzięki inicjatywie "]Mosqita został przygotowany całoroczny kalendarz z motywami Heroes of Might and Magic. Kalendarz idealnie nadaje się do wydrukowania i przywieszenia nad biurkiem. Stworzone zostały dwie nieco różniące się wersje ("]wersja 1 oraz "]wersja 2). Jeśli ta inicjatywa przypadnie Wam do gustu może stać się to niejako tradycją JB. Zachęcam do pobierania ("]wersja 1 oraz "]wersja 2) kalendarza i wyrażania swoich opinii w komentarzach.

Druga runda LH i Szaleńczy Atak

06 stycznia 2010 / autor Kumbat

W tym miesiącu nastąpiła zmiana lidera głównych rozgrywek Ligi LH. Dzięki trzem wygranym z rzędu miejsce to obejmuje Ginterlen z klanu Gladiatorzy Aren. Po dwóch przegranych potyczkach na drugie miejsce spada Biszcz, a po czterech rozegranych w tym miesiącu meczach (2-2) trzecie miejsce utrzymuje RedRum. Niedawno wystartował również turniej Szaleńczy Atak. Tak dużego zainteresowania zawodami nie spodziewał się chyba nikt. Liczba 64 zawodników jest rekordowa, szczególnie cieszy fakt że zapisało się aż 20 zagranicznych zawodników, głównie z Rosji i Ukrainy. Bez wątpieniu jest to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów jakie kiedykolwiek miały miejsce na polskiej scenie H3, więc zapraszamy do śledzenia przebiegu turnieju.

Noworoczne porządki w Gabinecie Luster

04 stycznia 2010 / autor MiB

"]Gabinet Luster jest miejscem, które każdy mieszkaniec Jaskini odwiedził co najmniej raz, tuż po otrzymaniu kluczy, i tylko raz, bowiem niewielu jaskiniowców zapuszcza się do tego miejsce ponownie. Nie zraziło to jednak "]Kordana, który zgłosił się jako ochotnik to przeprowadzenia porządków w tym zakątku Jaskini. Przez kilka kolejnych dni nasz śmiałek dzielnie zamiatał podłogi, czyścił zwierciadła, odnawiał ramy, wymieniał zużyte pochodnie i wyrzucał pęknięte lustra. Wszystko po to, aby goście Gabinetu byli zadowoleni ze spędzonego tutaj czasu.

Recenzenci Atakują!

03 stycznia 2010 / autor Thant

Kilka tygodni temu forum Kurhanów ożyło. Nowi Przybysze chcieli mieć swój wkład w rozwój serwisu i zaczęli tworzyć recenzje. W dniu dzisiejszym, dzięki ich zapałowi, możemy zaprezentować 17] nowych recenzji obejmujących działy H3 i WoG. Taro opracował jedenaście] recenzji, Mateusz trzy], Halom dwie] oraz Konqer jedną].
Dodatkowo w Gildii Kartografów udostępniono dwie nowe lokacje. Jedną z nich jest Gildia Recenzentów, w której zastał zamieszczony Schemat Recenzji. Drugą lokacją są Pomięte Rulony. Miejsce to jest magazynem map, które w oczach krytyków otrzymały bardzo niskie oceny.

118 rocznica urodzin J.R.R. Tolkiena

03 stycznia 2010 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

3 stycznia 1892] roku w Bloemfontein w Afryce Południowej urodził się J.R.R. Tolkien].
Dziś, 3 stycznia 2010 obchodzimy 118 rocznicę urodzin] profesora. W tym dniu, każdego roku wszyscy entuzjaści i miłośnicy prozy profesora z całego świata zapraszani są do wzniesienia tradycyjnego toastu urodzinowego za swojego ulubionego autora.
Słowa toastu brzmią: Za Profesora!]

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Co tydzień liczba jednostek neutralnych na planszy zwiększa się o 10%.