Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z września 2009

To już 11 lat!

24 września 2009 / Jaskinia Behemota / autor Sulia

- Cicho! Macie być CICHO! Przyczepcie to tam. TAM!– Sulia tupnęła nogą i energicznie uniosła trzymany w ręce długi kij, wskazując jedną z wieżyczek Pałacu Imperatora. Ktoś odważniejszy zwróciłby pewnie Pretoriance uwagę, iż to ona sama była najgłośniejszą istotą w okolicy, ale, na szczęście dla owego bezimiennego śmiałka, był środek nocy. Na ulicach stolicy hulał jedynie głośny jesienny wiatr. Reszta mieszkańców hulała w ciepłych i przytulnych salach Oberży i Karczmy. Nieliczni pechowcy, którzy wracali wcześnie do domu, nie zapuszczali się w ciemne zaułki, a właśnie w jednym z takich miejsc znajdowała się elfka. Sul miała nadzieję, że uliczka była na tyle ciemna, a jej płaszcz na tyle magiczny, iż nikt nie zauważy jej obecności w tym jakże podejrzanym miejscu.
Elfka rozejrzała się uważnie dokoła, czy jej krzyki nie zwabiły zabłąkanego jaskiniowca, ale widząc tylko atramentową noc, westchnęła z ulgą. „Czyli plotki o niebezpiecznych istotach wałęsających się po nocy w pobliżu Pałacu były dobrym pomysłem." Sulia uniosła kąciki ust w lekkim uśmiechu i pogłaskała Morfa siedzącego na jej ramieniu.
- Powiadom inne niebezpieczne istoty, że ja już skończyłam i wracam do domu… – Kiedy kruk odleciał, uniosła głowę i zawołała – Schodźcie! Tylko uważajcie na tym stromym dachu. Nie wiem, czy bym zdążyła zareagować odpowiednim zaklęciem. W końcu Samuel udziela mi korepetycji tylko w wolnych chwilach. A tych ma wyjątkowo mało...

Turniej Aren 2!

24 września 2009 / autor MiB

Serwis World of Heroes zaprasza wszystkich graczy HoMM do udziału w drugiej edycji Turnieju Aren! Zabawa przypominać będzie tę znaną nam z Konwentu, tym bardziej, że rozgrywki odbywać się będą na naszej Arenia Konwentowej! Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w zabawie zachęcam do zapoznania się z regualminem oraz zapisania się! Liczba miejsc jest ograniczona do 32, ale jak zapewniają organizatorzy, w przypadku większego zainteresowania ze strony graczy istnieje możliwość zwiększenia limitu graczy do 40. Po więcej informacji odsyłam na forum turnieju.

Zmiany w systemie Poczty Imperialnej

21 września 2009 / autor Arcymag Erin

- Wynieśli na zewnątrz większość sprzętów, wygląda na większe przedsięwzięcie... - Pewnie kolejna z najnowszych zmian, ciekawe co tym razem... Mieszkańcy Jaskini, mimo późnej godziny licznie zgromadzeni przed jednym z najstarszych budynków Poczty Imperialnej, obserwowali grupę przeraźliwie skrzypiących golemów wynoszących całe wyposażenie na niewielki, brukowany placyk. W dwupiętrowym, zaniedbanym budynku z szarej cegły od dawna znajdowały się skrytki pocztowe przyznawane osobom zasłużonym i pełniącym oficjalne funkcje, do których trafiała wszelka poczta adresowana bezpośrednio do Pałacu Imperialnego. Na plac wyniesiono właśnie poobijane, stalowe szafy z rzędami niewielkich drzwiczek, aż nazbyt znajome części zgromadzonych. Zaraz też zaczęła się dyskusja o problemach jakie sprawiają przestarzałe skrytki - zamki rdzewieją, klucze giną, wilgoć niszczy przesyłki...
Tymczasem na placu pojawiło się dwóch członków Wysokiej Rady, diabeł i arcymag. Podeszli do budynku, opróżnionego już przez golemy, polecili wszystkim się odsunąć ("na bezpieczną odległość", ktoś słysząc to zaczął uciekać) i przystąpili do bliżej nieokreślonego rytuału magicznego. Jeden z zebranych po chwili stwierdził, że właściwie nigdy nie widział, aby członkowie Wysokiej Rady w ogóle z tego budynku korzystali; inny podchwycił temat i powtórzył plotkę mówiącą, że pocztę dla nich i grupy bliskich współpracowników gońcy mieliby dostarczać bezpośrednio do ich domów; jakby w odpowiedzi ktoś z tyłu zaczął chaotyczną tyradę o jakimś rodzaju wyrobu stolarskiego, nie zdążył jednak wyjaśnić, o co właściwie chodzi...

Publiczne testy HoMM Kingdoms

21 września 2009 / autor MiB

Jak donosi serwis Celestial Heaven Ubisoft uruchomił publiczne beta-testy gry Heroes of Might and Magic Kingdoms], czyli przeglądarkowej gry strategicznej opartej na motywie "]HoMM V. W tym momencie gra dostępna jest jedynie dla mieszkańców Francji i oficjalnie nie wiadomo czy testy będą rozszerzone na graczy z innych krajów (choć na oficjalnej stronie testów znajduje się informacja, że dla posiadaczy kodów z wydań kolekcjonerskich sagi HoMM zostaną uruchomione osobne testy).
Gdy pojawią się jakieś nowe informacje poinformujemy Was o tym niezwłocznie. Tymczasem pozostaje nam cieszyć się grafikami prezentowanymi na stronie beta testów - część z nich przedstawia samą grę!

Jesienny "Czas Imperium" szturmuje osadowe saloniki prasowe

20 września 2009 / autor Opiekun Osady Tullusion

Lato przebrzmiało już symfonią koloratur, teraz zaś niepostrzeżenie jęło powoli, lecz nieubłaganie strącać z drzew liście, wysysać z przyrody soczystą barwę zieleni. W tych niesprzyjających okolicznościach szczególnej wagi nabiera gama czynności, dzięki którym można odegnać jesienną chandrę. „Czas Imperium” zna i podpowie, które to czasowniki związane w zwroty ową szczególną mocą dysponują.

Zamieszanie w Sali Chwały

17 września 2009 / autor Nuk

Sala Chwały była już wypełniona po brzegi, jednak zza drzwi do wewnętrznych komnat Pretorii można było usłyszeć jedynie ciche pukanie. Z czasem przeradzało się ono w głośniejsze stukanie, następnie dołączyły krzyki: „przecież on musi gdzieś tu być… wszyscy czekają”. Po chwili do Sali wkroczył z zewnątrz kot. Stanął na łapkach i wprawnie otworzył zamek pazurem. Drzwi rozwarły się z hukiem, a dwoje Pretorian spadło na biedne zwierzę. Z powstałej kotłowaniny wyłoniła się już cała trójka. Pierwsza przemówiła Sulia:
- Przepraszamy za opóźnienie, mieliśmy małe problemy z kluczem. - A właściwie jego brakiem… - dorzucił Nuk.
Elfka rzuciła wymowne spojrzenie DruidKotowi i ten udał się wgłąb komnaty.
- Mamy zaszczyt powitać Was na uroczystości awansowania. - oprócz głosu Sulii słychać było jedynie odgłos pióra Kronikarza.
Nuk wyjął dokument i zaczął czytać:
- „Mocą nadaną mi przez Wysoką Radę, ogłaszam, co następuje:”

Z dniem dzisiejszym obywatelstwo Imperium, a co za tym idzie tytuł jego Mieszkańca otrzymują: zjawa Mosqua, Danyt, elf, założyciel osadowej Gildii Alchemików Def oraz Emanet.
Pełnoprawnymi mieszkańcami Jaskini, Jaskiniowcami, od dzisiaj mogą tytułować się: PenTus, elfi mag i dyplomata Tilogour, a także krasnolud Zyrpak.
W przedostatni krok jaskiniowego awansu właśnie wkraczają nasi nowi Weterani: nieumarła półelfka, Bibliotekarka Dirhavana, wojowniczka z Burdoff Kastylia i Pierzasty Elf ze Srebrnego Lasu - Ptakuba.
Wiwat! Na ramieniu Pretorianki pojawił się kot i zaczął wesoło pomachiwać kluczem trzymanym w ogonie...

Nabór do Kroniki

11 września 2009 / autor Sanctum

Słońce już dawno zaszło za horyzontem a księżyc świecił krwawym blaskiem, ale Sanctum ciągle krzątał się po pokojach budynku jaskiniowej Kroniki. Wieczór był gorący- Kronikarz długo dyskutował z załogą o planach na najbliższe miesiące i dopiero teraz znalazł czas, by umieścić w Kalendarium wpis przygotowany przez samego DruidKota.

Krwawy Wrzesień

09 września 2009 / autor MiB

Liga Hall of War zaprasza wszystkich graczy Heroes V do kolejnego, po DuelMasters i What2Play, turnieju. Krwawy Wrzesień], bo tak został nazwany, to zmagania 1 vs 1, rozgrywane na dużych, losowo generowanych mapach. Pełny regulamin dostępny jest na forum turnieju, tam również należy się zwrócić z wszelkimi pytaniami. Zachęcamy wszystkich fanów Heroes V do wcięcia udziału w zmaganiach. Uwaga! Z racji ograniczonej liczby miejsc radzę rejestrować się szybko!

Mistrzostwa świata Heroes IV!

08 września 2009 / Heroes IV / autor MiB

Końcem sierpnia rozpoczęły się kolejne (drugie?) Mistrzostwa Świata Heroes IV! Impreza z roku na rok się rozrasta. O ile poprzednią edycję organizowały 4 serwisy (w tym polski The Generals Guild) i cieszyła się umiarkowanym zainteresowaniem, to w tym roku do organizacji zgłosiło się 5 serwisów, a w szranki stanęło ponad 50 zawodników z 10 krajów! Szczegółowe informacje można znaleźć na forach poszczególnych organizatorów, w tym na Heroes Community!
News znalazł (na stronie projektu Equilibris) i zaproponował "]Trang Oul.

Biblioteka otwiera swoje podwoje

07 września 2009 / Osada / autor Crazy

W Osadzie już od południa czuć było wyjątkowe wyczekiwanie - po ulicach spacerowało więcej mieszkańców niż zazwyczaj, a wokół Ogniska zebrało się całkiem sporo osób. Wszyscy niecierpliwili się - i ich niecierpliwość w końcu została wynagrodzona - przed ogrodzony wysokim płotem gmach nowej Biblioteki wyszedł Kasztelan Crazy i przemówił...
Osadnicy! Jak wiecie, po wielu nieudanych próbach otworzenia tej lokacji postanowiliśmy spróbować jeszcze raz, ostatni - tym razem Wysoka Rada zdecydowała umieścić Bibliotekę w naszej Osadzie. I tak też się stało: po miesiącach planowania i tygodniach budowania w końcu jesteśmy gotowi, by oficjalnie ogłosić powstanie Starożytnej Biblioteki.

Nowa odsłona Might and Magic VI

06 września 2009 / autor MiB

Lato zmierzało ku końcowi, wakacje stanowiły już tylko wspomnienie i życie w Thomeheb wracało do normalnego stanu. Jednak nie wszyscy mieszkańcy leniuchowali tego lata. Jeden z nich, niejaki "]Tarnoob Jedwabislav, korzystając z mniejszego niż zazwyczaj ruchu podjął się zadania renowacji jednego z dominiów. Praca okazała się ciężka - żar lejący się z nieba każdego dnia czynił każdą czynność po stokroć cięższą niż w rzeczywistości była. Jednak po dwóch miesiącach wytężonych wysiłków efekt pracy Tarnooba przeszedł najśmielsze oczekiwania...

Wieści ze świata WoG

04 września 2009 / Heroes III / autor MiB

Kilka dni temu na forum Heroes Community pojawiła się wypowiedź członka ekipy zajmującej się nową wersją WoGa. Zapowiedział on nowy zamek Bastion], który miałby się pojawić się w wersji 3.59 tego znanego dodatku. Aby dodatkowo podsycić ciekawość fanów zaprezentował film prezentujący nowy zamek wraz z nowymi jednostkami. Trzeba uczciwie przyznać, że całość prezentuje się doskonale i pokazuje, że losy WoGa wciąż nie są jeszcze przesądzone. Niestety nie znamy nawet przybliżonej daty wydania kolejnej wersji WoGa, ani nawet dokładniejszych informacji o postępie prac. Niemniej jednak po zaprezentowanym filmiku widać, że jest na co czekać!

Międzynarodowa Liga Heroes III - Legendy Heroes

03 września 2009 / autor MiB

I gdy już wydawało się, że to koniec, że nie można wymyśleć nic nowego i scena HoMM i MM nie zmieni się już nigdy, przyszli Oni. I świat zadrżał, a nie był to delikatny wstrząs galaretki dźganej widelcem, ale poważne tąpnięcie! I nic już nie miało być jak wcześniej... W dniu dzisiejszym chcielibyśmy zaprosić wszystkich graczy oraz ludzi zainteresowanych grą Heroes III do aktywnego uczestnictwa w tworzeniu międzynarodowej ligi Heroes!

Tolkienowski wrzesień

02 września 2009 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

Wrzesień to czas szczególnych tolkienowskich rocznic i śródziemnych świąt. Dziś, dnia 2 września, obchodzimy 36 rocznicę] śmierci profesora J.R.R. Tolkiena. Zapalmy świeczkę i wspomnijmy tego dnia Autora, który dał nam Środziemie…
Ale tyś nie dla Ardy. Znajdź światło tam, dokąd zmierzasz. I czekaj tam na nas (z “Athrabeth Finrod ah Andreth”, HoMe X)
J.R.R. Tolkien pochowany jest na przedmieściach Oksfordu, na cmentarzu Wolvercote.
Za: Elendilion

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Wszystkie zamki poza Inferno posiadają układankę złożoną z 48 puzzli. Inferno ma ich 49.