Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z kwietnia 2012

Kompletni bohaterowie

27 kwietnia 2012 / autor Imbryczkolot Field

No może jednak nie tak kompletni jakby się zdawało. Dziś na rynku pojawiło się specjalnie wydanie gier z serii Heroes of Might and Magic. W Empiku do nabycia jest edycja pudełkowa za 130 zł]. Edycja zawiera H1-6, ale niestety bez Heroes Chronicles, i posiada "pełną lokalizację języka", czyli jest po polsku.

Karty z Ashanu

25 kwietnia 2012 / autor As Gier Irhak

Ubisoft planuje pójść za ciosem i wydać karciankę w świecie Ashanu. Wszyscy znamy grę Arcomage i jej wpływ na grywalność serii Might and Magic. Twórcy Ashanu najwyraźniej wykorzystują ten motyw znacznie rozbudowując i adaptując pomysł do świata Smoczych Bóstw. Duel of Champions, bo o niej mowa, ma być grą karcianą online.
[yt:http://www.youtube.com/watch?v=Y9FAOgmEg2M:s]

Koniec oczekiwania na "Czas Imperium"

25 kwietnia 2012 / autor Opiekun Osady Tullusion

"Im dłużej żyję, tym bardziej przekonuję się o tym, jak wiele piękna można odnaleźć wokół nas wszystkich. Wokół ludzi. I jak niewiele z tego uroku świata zauważają oni na co dzień, pochłonięci przez pęd ku standardom estetyki"...
Świeżutki, oczekiwany od dawna 42. numer "Czasu Imperium" trafił właśnie do kioskarzy, którzy wypuścili go do powszechnego obiegu.

Wywiad z Ubisoftem

21 kwietnia 2012 / autor As Gier Irhak

Serwis Age of Heroes, znany głównie z bogatego zbioru informacji o grach Heroes of Might and Magic I-V, dotarł do pracowników Ubisoftu i zadał im kilka pytań na temat gry i ich milczenia. Pełen wywiad można znaleźć, oczywiście w wersji angielskiej, na forum Heroes Community, a w rozwinięciu tego newsa mieści się jego skrócone tłumaczenie.

Heroes of the Empire - początek...

20 kwietnia 2012 / Jaskinia Behemota / autor Imbryczkolot Field

Nasi zwiadowcy donieśli, że gigantyczna armia zza Kresów planuje zaatakować Imperium 28 IV o północy! Niestety siły wszystkich bohaterów nie wystarczą - potrzebujemy zaginionego dawno artefaktu, który przechyli szalę zwycięstwa na naszą stronę.
Lata temu Kronikarz Sanctum znalazł starodawny wpis o tajemniczej talii kart Tarota, która zwiększa znacząco szczęście oddziałów dowodzonych przez jej właściciela. Niestety wojsko przygotowuje się do starcia, więc cała nadzieja leży w śmiałkach, którzy wesprą Imperatora swoim orężem i wiedzą.
Czy podołacie temu zadaniu?
Zbierz drużynę - wyrusz na poszukiwanie mitycznego artefaktu. Ocal Imperium - potrzebujemy Ciebie! Zwycięzców czeka wieczna chwała i skarb!

Ubi-już-nie-Hole

17 kwietnia 2012 / autor As Gier Irhak

UbiHole - tak zwyczajowo przyjęło się nazywać Ubisoft i Black Hole Entertainment. Po ostatnich wydarzeniach wokół Heroes VI i kulisów produkcji padły podejrzenia, że BlackHole odsunięto od prac nad najnowsza odsłoną serii. Dziś, w newsie zaprezentowanym na oficjalnej stronie, a dotyczącym patcha 1.3 (w końcu się pojawi!), Ubisoft ustosunkował się do tych domysłów i... potwierdził je! Niestety, Black Hole już nie będzie pracowało nad sagą. To zadanie przejęło niemieckie studio Limbic Entertainment.

Nowości w Bibliotece

13 kwietnia 2012 / Osada / autor As Gier Irhak

Bibliotekarz spał przy swoim biurku i nie było w tym nic dziwnego. Biblioteka, położona na uboczu, nie była ulubionym miejscem spotkań osadników. Nawet sprzątaczka mało kiedy tu zaglądała, bo gdy Irydus wszedł do głównego holu podniosła się z podłogi chmura kurzu. Tam gdzie kurz się nie podniósł widać było ślady gnola.
- Widzę, że Archi mnie ubiegł i przyniósł swój pergamin. Jak to dobrze, że czasem ktoś tu zagląda... - mruknął pod nosem elf.

Patcha nie będzie

12 kwietnia 2012 / autor As Gier Irhak

Patcha nie będzie, a przynajmniej nie w tym tygodniu. Kogoś po ostatnich wydarzeniach to dziwi jeszcze? Raczej wątpię. Tym razem data wypuszczenia najnowszej łatki, jak podaje Ubisoft na profilu facebookowym to... kiedy będą zadowoleni z jego jakości. Aż ciśnie się na usta, że będziemy czekać na ten patch z datą podobną do daty wydania Duke Nukem: Forever - "wtedy kiedy będzie". Obyśmy nie musieli tak długo grać w niedopracowaną grę jak fani Duke'a wyczekiwali jego najnowszych przygód.

Turniej Arena IV

10 kwietnia 2012 / autor Irydus

Polska Liga Heroes V zawiedziona najnowszą odsłoną serii, postanowiła zorganizować kolejną, czwartą już edycję, najbardziej popularnego w Polsce turnieju Heroes V - Areny. Chwytajcie zatem za miecze i pędźcie czym prędzej do siedziby HoWu, bo turniej rusza już 14 kwietnia!

Klątwa Czarnej Dziury

10 kwietnia 2012 / autor As Gier Irhak

Tak można określić sytuację wokół Might and Magic: Heroes VI. Części serii spod skrzydeł Ubisoftu nie mają łatwego życia u fanów. Jeszcze za czasów HoMM5 gra miała sporą rzeszę przeciwników. Jednakże im dalej od Czarnej Dziury tym gorzej. H6 ma się znacznie gorzej niż jej poprzedniczka i, jak można to zauważyć po informacjach podanych przez osoby współpracujące w jakiejś mierze nad H6, głównym winowajcą jest... Ubisoft! Póki co musimy czekać na patch 1.3, który dzięki Mahadevie, jeszcze może ujrzymy. W rozwinięciu czekają na was fragmenty postów osób, o których wspominałem - Cepheus (do niedawna jeszcze VIP), C_h_u_c_k_l_e_s czy jeden z pracowników BlackHole.

Zmiany w Kronice

09 kwietnia 2012 / autor Sanctum

Było ciepłe, świąteczne popołudnie. Po ostatnich mroźnych dniach, była to idealna okazja do wybrania się na spacer i podziwiania rodzącej się do życia osadowej przyrody. "]Kronikarz zarzucił więc gruby wełniany kaptur i pomaszerował w stronę Drzewa Nowin, na którym pojawiały się już pierwsze zielone pączki.

Wielkanoc w Jaskini

08 kwietnia 2012 / Jaskinia Behemota / autor Imbryczkolot Field

- Bogowie... - westchnął Irydus patrząc na kolejnego berserkera przynoszącego stertę jaj przed oblicze Imperatora. - Ależ te smoki się rozkręciły. - Nie bez powodu lud Ashan nazwał je smoczymi bóstwami - pokiwał głową MiB. - Ale żeby MAG również składał jaja? - do diabła dotarła zdziwiona odpowiedź. Ten popatrzył na buzujące energią jajo Sar-Elama. - Masz problemy. Będzie więcej na stół. Poza tym - teraz to żaden z niego mag, a tylko ziejąca ogniem przerośnięta jaszczurka.

Kwietniowe awanse

07 kwietnia 2012 / autor Opiekun Osady Tullusion

"A więc postanowione". Tullusion musnął palcem wskazującym swoje czoło, przerywając transmisję. Stara dobra telekineza, jakże przydatna w zachowywaniu dyskrecji... Zmiennorasy wyjrzał, zamyślony, przez okno Niebieskiego Gabinetu znajdującego się na pierwszym piętrze redakcji "Czasu Imperium". Na agorze kilku krewkich muzyków tłukło się instrumentami, w asyście rozpaczliwie próbującego im przeszkodzić dyrygenta. Dookoła zebrał się już tłumek gapiów, kieszonkowcy rozpoczęli samodzielne działania operacyjne.

Behemotiada rozpoczęta!

01 kwietnia 2012 / Jaskinia Behemota / autor Imbryczkolot Field

Grododzierżca zasiadł na trybunach obok Wysokiej Rady. - Gdzie Imperator? - Spóźni się - odpowiedział Crazy. I w tym momencie na tronie zmaterializował się stary behemot, po czym wstał i ryknął tak, że zgromadzony i rozwrzeszczany tłum natychmiast zamarł. - Witam wszystkich serdecznie - zaczął Imperator. - Dziś rozpoczyna się rewolucja. Każdy z was może wziąć udział w grze - nadawane wam będą nowe tytuły, będziecie dzięki nim mogli wejść tam, gdzie inni nie byli w stanie. Oficjalnie rozpoczynam od dziś Wieczną Behemotiadę.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Co tydzień liczba jednostek neutralnych na planszy zwiększa się o 10%.