Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z września 2010

Konkurs jubileuszowy

29 września 2010 / autor Arcymag Erin

Choć miejsce przygotowane na tablicy ogłoszeń, zaraz pod poprzednim obwieszczeniem o prezencie urodzinowym, ziało pustką już od trzech dni, Herold ani myślał zjawiać się ponownie by wypełnić je następnym afiszem. Zamiast tego, równo z północą, rozległ się cichy trzask, a pusta przestrzeń zapełniła się barwnym tekstem zapowiadającym kolejne wydarzenie...
Z okazji dwunastych urodzin Jaskini Behemota ogłaszamy konkurs jubileuszowy, w którym trzech zwycięzców otrzyma grę King's Bounty: Nowe Światy. Szczegóły, regulamin, rady dla uczestników oraz, oczywiście, pytania znajdują się na stronie konkursowej].

Po Konwencie

26 września 2010 / autor Mistrz Islington

Powóz zajechał pod rezydencję Mistrza bardzo powoli. Drzwi się otworzyły i wypadł z nich sługa Mistrza wpadając prosto w błoto – wszak padało, o czym sługa zapomniał. Zmęczony Mistrz pomógł słudze wstać i udali się do rezydencji na strawę (po drodze niestety we wszystkich karczmach odbywały się wesela, a Mistrz po Konwencie miał ich już dość). - Nareszcie w domu – rzekł do sługi, który w kącie obgryzał kurczaka - O tak, tu nawet kurczę jest lepsze - Kurczę – powtórzył Mistrz - Coś się stało? – Spytał zaniepokojony sługa - Nie, dlaczego? - Powiedział Mistrz kurczę. - Powtarzam po Tobie - Kurczę, przepraszam
VII Konwent Jaskini Behemota zakończony.

Czas na pierwszy prezent...

26 września 2010 / autor Arcymag Erin

Choć obwieszczenie o dwunastej rocznicy założenia Jaskini Behemota nie zdążyło jeszcze porządnie wyblaknąć na słońcu, Herold już zjawił się z kolejnym afiszem opatrzonym pieczęcią Wysokiej Rady i zaczął przytwierdzać go nad poprzednim. Nie trzeba tęgiej głowy, aby domyślić się, czego dotyczy - oczywiście, chodzi o prezent urodzinowy...
Z okazji dwunastych urodzin Jaskini Behemota, z którymi zbiegła się w czasie polska premiera najnowszej części serii King's Bounty - zapowiedzianych przed miesiącem Nowych Światów - uruchomiony zostaje dział poświęcony tej ostatniej oraz pozostałym kontynuacjom oryginalnego King's Bounty z 1990 roku, pierwowzoru Heroes of Might and Magic... Czytaj dalej...]
Oczywiście na tym nie koniec niespodzianek - już niebawem kolejne, utrzymane w tym samym, urodzinowo-premierowym klimacie...

Dwanaście lat Jaskini Behemota

24 września 2010 / Jaskinia Behemota / autor Arcymag Erin

- Jesteś pewien, że w tym roku nie będzie AŻ tak widowiskowo? - MiB zapytał idącego obok Gnoma. Radny zerknął na Diabła, zamyślił się i dopiero po kilku sekundach udzielił odpowiedzi zaniepokojonemu piekielnikowi:
- Obiecała, że ograniczy się do bardzo krótkiego pokazu sztucznych ogni. Mówiła o kameralności. - Gnom uniósł głowę, podziwiając gwiaździste niebo. - Chociaż ten ognisty, zielony smok był całkiem ciekawy. - uśmiechnął się na wspomnienie zeszłorocznych uroczystości.
- Widziałem rachunki. Nie ma w nich nic niepokojącego. Głównie papier i drewno. - Enleth postanowił uspokoić przyjaciół. Lecz jedno spojrzenie na ich twarze pokazało, iż owe wieści nie przyniosły oczekiwanej ulgi.
- Ciekawe. - mruknął MiB - Jeszcze bardziej zastanawiający jest fakt, że postanowiła zrobić niespodziankę i nam. - Diabeł rozejrzał się po okolicy. - Ognisko powinno być za tymi drzewami. Widzę światło...

Kolejne informacje o HVI

24 września 2010 / autor Tristan

Jak podaje Avonu], na stronie Archangel Castle można przeczytać wywiad z twórcami HVI. W rozwinięciu newsa możecie przeczytać przetłumaczone na język polski odpowiedzi zawarte w tym wywiadzie. Warto się z nimi zapoznać ponieważ zawierają sporo nowych, ciekawych informacji.

Wrześniowy "Czas..." dostępny

13 września 2010 / autor Opiekun Osady Tullusion

Właściwie od początku procesu powstawania 39. numeru „Czasu...” czułem, że będzie to wydanie wyjątkowe. A wszystko zaczęło się... od utraty wszystkich danych.
Długo oczekiwany 39. numer "Czasu Imperium" został rozkolportowany do kiosków i saloników prasowych w Osadzie "Pazur Behemota". A w nim m.in.:] - Tristan sięgnął do źródeł i namówił na wywiad pracownika studia Black Hole.
- Heroes of Might and Magic 6 Field zbiera okruchy doniesień prasowych i domysłów i lepi je w obszerną zapowiedź nowego flagowego dzieła ze świata M&M.
- Przedpremierowo... Enleth opisuje swoje wrażenia z gry w zlokalizowaną wersję King’s Bounty: Nowe Światy. Jako pierwszy w Polsce!
- "Blask Płomienia" - dodatek Nimnaros.

Wywiad Jaskini Behemota z Black Hole Entertainment

12 września 2010 / autor Tristan

Przez tydzień użytkownicy Jaskini Behemota wybierali pytania, które następnie zadaliśmy firmie Black Hole Entertainment - developerowi Heroes VI. W rozwinięciu wiadomości będziecie mogli przeczytać odpowiedzi twórców Heroes VI zarówno w wersji polskiej jak i angielskiej. Ostudzę jednak trochę zapał, ponieważ zbyt wielu nowości z tych pytań się nie dowiedzieliśmy.

Liga Mistrzów Jaskini Behemota & Nimnaros!

06 września 2010 / Osada / autor Włodarz Hellburn

W Twierdzy Białego Płomienia startuje pierwsza edycja JB&NMN Champions League®]. Zabawa polega na wykonywaniu przeróżnych zadań w grupach trzyosobowych (każda z nich ma zawierać przynajmniej jednego Nimnarejczyka lub Jaskiniowca). Mamy nadzieję, że inicjatywa ta pomoże w integracji obu społeczności.
Czy marzy Ci się tytuł mistrza JB&NMN? Nie czekaj! Zapisz się już teraz! Serdecznie zapraszamy wszyskich Jaskiniowców!

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Miesiąc Plagi nie występuje przed 28 dniami.