Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z marca 2008

Ogniska Literackie

30 marca 2008 / Osada / autor Opiekun Osady Tullusion

Zapisy z trzeciego i czwartego spotkania przy Ognisku Literackim są już dostępne w Osadzie, tak, by każdy nieobecny mógł przeczytać o czym toczyła się dyskusja. Wszelkie komentarze i przemyślenia mile widziane.
Piąte z kolei Ognisko Literackie, którego tematami będą światy nierzeczywiste, fantastyczne w dramacie], a także predykcje i urzeczywistnione wizje pisarzy science-fiction] (a w szczególności zmarłego niedawno A. C. Clarke'a), zaplanowane zostało na czwartek 3 kwietnia o godzinie 20:00.

O Jaskini szeptano

26 marca 2008 / Jaskinia Behemota / autor MiB

W kwietniowym numerze CD Action ukazała się krótka recenzja polskiej wersji drugiego dodatku do "]Heroes V - Dzikie Hordy. Gra została oceniona bardzo wysoko, bo na 8+, a jedynymi minusami były znalezione literówki i upodobania recenzenta. Jednak pozytywna ocena to nie jedyny warty odnotowania fakt związany z tym tekstem...

Mody, więcej modów!

25 marca 2008 / Heroes V / autor MiB

Ledwo co "]odnowiony serwis "]Heroes V wzbogacił się o nowy dział - "]Listę Modów. Znaleźć tam można linki do najpopularniejszych modyfikacji gry, również tych autorstwa jaskiniowców. Pieczę nad listą sprawuje "]Hellburn i to do niego należy zgłaszać wszelkie zapytania w tej sprawie. Zapraszamy do "]dyskusji nt. modów do Heroes V oraz do przysyłania swoich propozycji na modyfikacje - te najlepsze mają szanse być hostowane na serwerach Jaskini!

PAH3 - Zwykła5

25 marca 2008 / autor Eru

Zwycięzcami piątej zwykłej mapki w Pucharze Areny Heroes 3 zostali ex aequo Gorgon, Wojrad oraz Fentrir. Liderem rankingu pozostaj McGregor. Gratulujemy!
Zapraszam do dyskusji na temat wyników mapek.
Do uczestnictwa w naszym turnieju offline zapraszamy wszystkich, mniej lub bardziej chętnych, tych najlepszych, i tych co są troszeczkę gorsi. Regulamin dostępny jest w Akademii, tak jak i mapki. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę zgłaszać do niżej "]podpisanego lub na forum.

Wesołych Świąt

22 marca 2008 / Jaskinia Behemota / autor Sulia

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy chciałabym złożyć wszystkim mieszkańcom jak i gościom Jaskini Behemota życzenia zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt. Niech czas ten pełen będzie radości i optymizmu. Smacznego Jajka oraz Mokrego, Słonecznego Dyngusa.

Rewolucja w serwisie Heroes V

21 marca 2008 / Heroes V / autor MiB

Historia działu Heroes V liczy sobie już ponad 5 lat. W tym czasie kilkukrotnie zmieniała się ekipa twórców, a sam serwis przechodził liczne metamorfozy. Niestety w 2 lata po wydaniu Heroes V w Jaskini próżno było szukać tak podstawowych informacji jak statystyki jednostek czy wymagania sprzętowe.
Z dniem dzisiejszym sytuacja ta odchodzi w niepamięć, oto bowiem mam zaszczyt oddać w ręce graczy nową odsłonę "]dominium Heroes V! Już teraz gracze mogą zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o "]jednostkach, "]zaklęciach, czy "]modach. W najbliższym czasie przewidywane są dalsze aktualizacje, m.in. opisów artefaktów, spis jednostek (dodanie grafik), czy listy bohaterów.

Awanse

20 marca 2008 / autor DruidKot

Z dniem dzisiejszym, do grona Mieszkańców dołączają Guthbert] i Jaszczurzy Golem]. W wyniku uzyskania koniecznych do awansu rekomendacji, Jaskiniowcami stają się Big Boss], Migilet] i Greenman]. Uznając wytrwałość Denedaretha], Nabu], Trang Oula], Feanora] i Avonu de Odihs], podnoszeni są oni do rangi Weteranów.

Gorące informacje o Lidze Heroes V

20 marca 2008 / autor MiB

Nie tak dawno "]pisałem o planowanym starcie Ligi Heroes V. Wczoraj organizatorzy poinformowali o uruchomieniu oficjalnego forum ligi!
Dodatkowo ogłoszone zostały zapisy do turnieju Klucz do zwycięstwa. Będzie to turniej rozgrywanych w systemie pucharowym, na mapie "Klucz do zwycięstwa" (oryginalna mapka dostępna w grze). Rejestracja zawodników trwać będzie do końca marca, zaś początek zmagań przewidziany jest na pierwszy tydzień kwietnia. Po więcej szczegółów (w tym dokładny regulamin) odsyłam na forum turnieju.
Warto dodać, że ligą interesuje się serwis Gram.pl i niewykluczone, że obejmie patronat nad przedsięwzięciem! Wszystkich graczy zachęcam do zainteresowania się Ligą Heroes V]

Poradnik Skryptowania dla Heroes V

18 marca 2008 / Heroes V / autor MiB

Na stronie Celestial Heavens dostępny jest Poradnik Skryptowania dla Heroes V. Dowiemy się z niego m.in. jak identyfikować bohaterów, jakich funkcji możemy używać oraz jakie tworzyć wydarzenia na mapie. Każdy z 8 rozdziałów zawiera praktyczne przykłady, dzięki którym łatwiej zrozumieć opisywane mechanizmy. Poradnik (w wersji angielskiej) dostępny jest na Celestial Heavens (2MB).

Gratulacje!

16 marca 2008 / autor Sulia

- Na kogo przyszła kolej… - Sul pochyliła się nad listą awansów, chwyciła za pióro i zaczęła notować. Jak zwykle przy tego typu pracy, mówiła sama do siebie. – A więc tak… w szeregach Mieszkańców] powitamy Nekrosa, Ptakubę oraz My Keya. Jaskiniowcami] z rekomendacji innych… niech spojrzę… zostaną Morthi, Crux, Logos i Pavciooo. Co do Weteranów], poszukajmy tych najstarszych… DevilOkO, Zielevitz, Dagon, Hellburn, mistrz Islington oraz Vinius.
- To już ostatni podpis. – Sul uśmiechnęła się do oczekującego przy drzwiach herolda. Podała mu pergamin. – Oto lista awansowanych. Powiadom ich o uroczystości w Pałacu Imperatora, złóż wcześniejsze gratulacje w moim imieniu, a następnie odczytaj imiona na placu głównym Thomeheb. Dziękuję. – Herold skinął głową i opuścił komnatę Pretorianki.

PAH - Zwykła4

15 marca 2008 / autor Eru

Zwycięzcą czwartej zwykłej mapki w Pucharze Areny Heroes 3 został McGergor. Liderem rankingu także jest McGregor. Gratulujemy!
Zapraszam do dyskusji na temat wyników mapek.
Do uczestnictwa w naszym turnieju offline zapraszamy wszystkich, mniej lub bardziej chętnych, tych najlepszych, i tych co są troszeczkę gorsi. Regulamin dostępny jest w Akademii, tak jak i mapki. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę zgłaszać do niżej "]podpisanego lub na forum.

Mod do Might and Magic VII

13 marca 2008 / autor MiB

Ostatnie miesiące w świecie HoMM i MM bezsprzecznie należały do Heroes V oraz Dark Messiah. Nie oznacza to jednak, że gracze zapomnieli o poprzednich częściach sagi HoMM i MM. Świadczyć o tym może nie tylko ciągłe zainteresowanie WoGiem czy Equilibris, ale również nowy mod do "]Might and Magic VII, który niedawno miał swoją premierę!

Zmierz się z Mędrcami

11 marca 2008 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

W związku z ukazaniem się nowego numeru Czasu Imperium oraz zamieszczoną w nim recenzją Srebrnego Skrzydła w Zagadkach Mędrców w Heroeslandzie pojawił się konkurs związany z opowiadaniem Mirabell. Pytania są proste. :)
Zapraszam do udziału. Jednocześnie dodam, że kolejne quizy ze znajomości treści osadowej twórczości będą pojawiały się wraz z kolejnymi numerami Czasu Imperium
Zachęcam i życzę powodzenia.

Nadszedł "Czas!"...

10 marca 2008 / autor DruidKot

"Czas Imperium!" powraca! Z największą przyjemnością zapraszam wszystkich do przeczytania najnowszego numeru imperialnego periodyku - to już jego 24. odsłona.! Wszystko wskazuje na to, że po długiej nieobecności "Czasu!" w Jaskini, zacznie się on znów ukazywać. Zapraszam również do odwiedzenia forum Redakcji oraz czytania archiwalnych numerów. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu "Czasu Imperium!" proszę o kontakt mailowy lub przy pomocy Prywatnej Wiadomości.

"Podróż Grozy" się rozpoczyna

10 marca 2008 / Osada / autor Ghost

Wszystkich chętnych miłośników storytellingu, role playu i dobrej prozy zapraszamy do uczestnictwa w Balladzie "Podróż Grozy" prowadzonej przez Nekrosa.
Stałych bywalców Gildii Łowców Przygód zapraszam do Obozu najemników, gdzie mogą wyrazić chęć uczestnictwa. Każdego chętnego, ale jeszcze nie wpisanego, proszę o kontakt ze mną, a potem wpis do Obozu.

Ognisko Literacki numer 3 (aktualizacja)

10 marca 2008 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

Z powodów technicznych zaplanowane na ostatni czwartek Ognisko Literackie nie odbyło się. Termin został przeniesiony na czwartek następny, tj. 13 marca na godzinę 20.00]
Temat spotkania nie uległ zmianie, przypomnę: światy nierzeczywiste i fantastyczne w liryce.
Warto odświeżyć sobie przed spotkaniem poetów, którzy sięgali do fantastyki w swoich utworach.
Zapraszam wszystkich serdecznie. Czwartek, godzina 20.00 przy Ognisku

Kolejny epizod PECa już dostępny!

08 marca 2008 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

W Osadowej Bibliotece pojawił się kolejny epizod Przygód Eksperymentującego Czarodzieja, jubileuszowy.
Mistrz Ururam Tururam, nasz wybitny minstrel dwa dni temu przekazał do Misternych Rękopisów pergamin z tekstem, jednak na skutek zagniewania Bóstw, nie dającego się w żaden sposób przewidzieć, niewielu Osadników dotychczas miało możliwość zapoznania się z najnowszymi przygodami eksperymentującego maga.
Zachęcam do przeczytania i skomentowania.

Gniew Bóstw

08 marca 2008 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Imperium się rozrastało. Z dnia na dzień przybywało doń wielu nowych wędrowców, którzy usłyszawszy o tak wspaniałej krainie, chcieli osiedlić się w niej i żyć szczęśliwie. Jednocześnie co i rusz można się było natknąć na większe czy mniejsze place budowy, na których powstawały co raz to nowsze budynki, mające dodatkowo uatrakcyjnić Imperium. Jednak w tym wszystkim zapomniano o Bóstwach strzegących krainę. Nie podobał im się tak intensywny sposób wykorzystania zasobów świata, w którym się opiekowali. Dlatego postanowili wysłać ostrzeżenie do mieszkańców. W sobie tylko znany sposób otoczyli całą stolicę magiczną barierą, uniemożliwiając każdemu wejście do Thomeheb. W annałach okres ten będzie zwany "Gniewem Bóstw"

Ognisko Literackie numer 3

03 marca 2008 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

Po dłuższym czasie powracamy do idei spotkań przy Ognisku poświęconych literaturze.
W najbliższy czwartek, 6 marca o godzinie 20.00] porozmawiamy o światach nierzeczywistych i fantastycznych w liryce.
Warto przypomnieć sobie przed spotkaniem poetów, którzy sięgali do fantastyki w swoich utworach.
Zapraszam wszystkich serdecznie. Czwartek, godzina 20.00

Konwentowe ustalenia

03 marca 2008 / autor Mistrz Islington

Słońce chyliło się ku zachodowi, po kilku ciepłych dniach nadeszło ochłodzenie. Jednak ludzie jeszcze nie spali. W oddali widać było migoczące światła w oberży, a tam pośród dymu i wesołej muzyki obradowały znane wszystkim postaci: Codhringer, Islington, Morgraf oraz Vandergahast.
- W tym roku będzie nam zdecydowanie prościej, na pewno sobie poradzimy! - zaczął wesoło Islington - Nie zapominajmy, że to jubileusz Jaskini i Konwentu. Nie będzie tak prosto – uspakajał nastroje skryba Morgraf - Ja widzę na Konwencie wielkie świętowanie przy dziku na rożnie – jak zwykle zaznaczył Codhringer. Wszyscy westchnęli, ten temat przejawiał się w każdej wypowiedzi ich towarzysza. - Porozmawiajmy lepiej o Turnieju – odparł Van I tak wszystko zaczęło się na nowo. Koło głowy skryby unosiło się pióro spisujące dokładnie ustalenia. Dyskusje były zażarte, jednak za każdym razem gdy opinie były całkowicie rozbieżne przyjaciele stukali się kuflami na znak zgody. A noc była jeszcze młoda...

Pięciu, sześciu, siedmiu!

01 marca 2008 / autor DruidKot

Było już całkiem ciemno, podczas gdy w Pałacu Imperatora panował spory ruch. Ostatnie przygotowania do uroczystości tego wieczoru zajęły grono dekoratorów, a Pretorianie krzątali się niespokojnie, wyczekując zaproszonych nobilów. Wszyscy przyszli punktualnie, świadomi znaczenia chwili i ubrani stosownie do sytuacji...

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Wszystkie zamki poza Inferno posiadają układankę złożoną z 48 puzzli. Inferno ma ich 49.