Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z września 2006

Pierwszy debiut po reaktywacji

26 września 2006 / Osada / autor Crazy

Tłum stłoczył się dookoła młodego Drzewa Nowin. Kiedy ktoś zaczął głośno czytać ogłoszenie, inni nie mogli w nie uwierzyć. Dawno już nie było tak dobrych nowin...
Z radością oznajmiam wszystkim, że mamy pierwszy po remoncie Osady debiut! Od dzisiaj w Nieśmiałych Debiutach możemy przeczytać Opowieść o Prawdziwym Bohaterze, autorstwa Aryene.
Chciałbym także poinformować o nowym, 28 już, rozdziale Przygód Eksperymentującego Czarodzieja, autorstwa Ururama Tururama.

Drugi Turniej Pojedynków Heroes V - zapisy rozpoczęte

26 września 2006 / autor Geomanta Ururam Tururam

Na rozległym płaskim terenie leżącym nie opodal wejścia do Jaskini Behemota rozbrzmiewał stuk młotów. To cieśle szranki dla bohaterów wznosili, a i trybuny dla widzów takoż. Potrzeba taka zaszła, albowiem już wkrótce w Jaskini miał zostać rozegrany drugi Turniej Pojedynków rozmachem swoim daleko przewyższający ten pierwszy. Pieczę nad całością z ramienia Akademii Wojennej IJB sprawował znów Morthi, na którego polecenie heroldzi rozwiesili obwieszczenia, w które rycerze wpatrywali się wzrokiem sokolim, gawiedź zaś cielęcym. Takoż i Wy, którzy teraz tę nowinę czytacie, możecie obejrzeć sobie ku pożytkowi Jaskini i własnemu owo obwieszenie w tym wątku na naszym imperialnym Forum.

PAH3 - tydzień 4 & miesiąc 1

24 września 2006 / autor Eru

Zwycięzcą czwartej tygodniowej mapki w Pucharze Areny Heroes 3 został McGregor. Pierwszą miesięczną mapkę także wygrał McGregor. Gratulujemy!
Więcej w Akademii.
Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, mniej lub bardziej chętnych, tych najlepszych, i tych co są troszeczkę gorsi. Tutaj można zapoznać się z regulaminem oraz podyskutować, a stąd ściągnąć kolejne mapki.

Chochik Osadowy

23 września 2006 / Osada / autor Crazy

Jak może niektórzy zauważyli, ostatnio działy się z komentarzami w Osadzie dziwne rzeczy. Był to dzieło naszego chochlika, który postanowił sobie z nas zażartować. Błąd został odnaleziony i poprawiony (a sam chochlik - ukarany).
Równocześnie chciałbym poinformować wszystkich pisarzy, że od niedawna można edytować swoje dzieła i dodawać do nich nowe rozdziały.

PAH3 - tydzień 3

18 września 2006 / autor Eru

Zwycięzcą trzeciej tygodniowej mapki w Pucharze Areny Heroes 3 został Gwynbleidd. Gratulujemy!
Więcej w Akademii.
Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, mniej lub bardziej chętnych, tych najlepszych, i tych co są troszeczkę gorsi. Tutaj można zapoznać się z regulaminem, a stąd ściągnąć kolejne mapki.

Poważny bug w wersji 1.3

14 września 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Pacz 1.3 zawiera jeden poważny błąd: jeśli gracz zdecyduje się nie wstawiać jakiegoś oddziału ze swojej armi do bitwy, to może go spotkać przykra niespodzianka: a mianowicie taka, że oddział ten zniknie całkowicie z jego armii po wygranej bitwie! Miejmy nadzieję, że usterka ta zostanie szybko naprawiona...

Łatka 1.3 do Heroes V jest już dostępna...

13 września 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

... i można ją ściągnąć choćby programem do automatycznego uaktualniania. Oto lista najważniejszych zmian: * Dodano edytor map. * Dodano nowe opcje pojedynków (w tym losowy dobór bohaterów. * Dodano ekran wyników misji. * Klawisz "Alt" podświetla interaktywne lokacje na mapie. * Uoficjalniono poprawki polonizacyjne zawarte w wersji 1.2f. Pełna lista zmian i uaktualnień w dziale Heroes V.

Nowe budynki w dodatku

12 września 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Szperając w sieci można natknąć się na nieoficjalną listę nowych budynków, jakie pojawić się mają w pierwszym dodatku do Heroes V. Pochodzi ona prawdopodobnie z przecieku z Nivala. Przedstawiamy ją i u nas, ze zwykłym zastrzeżeniem: nie ma gwarancji jej prawdziwości (choć jest duże prawdopodobieństwo, że jest jednak prawdziwa).

Rozmowy po bitwie

11 września 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

W znajdującym się na pierwszym piętrze przysadzistej wieży Ururama Tururama obszernym salonie zasiadło w wygodnych fotelach pięć osób: czterech laureatów zakończonego niedawno turnieju pojedynków: ShadowWarrior (zwycięzca), Szakal, Targon i Norx, a także jako piąty sam gospodarz tej budowli. Przedstawiamy zapis wywiadu, jakiego udzielili mu triumfatorzy.

Wiosna Osady

10 września 2006 / Osada / autor Crazy

Wiele już dni minęło, odkąd ostatnio wzeszło słońce nad Osadą. Dawno minęły czasy, kiedy z radością czytaliśmy dzieła naszych Jaskiniowych Minstreli. Niewielu z nas pamięta radosne dyskusje w Gorących Dysputach. Z Ogniska pozostały tylko popioły. Cała Osada wyludniła się.
Jakiś czas temu część z Was z pewnością zauważyła, że zgliszcza wioski zostały ogrodzone magicznym płotem, zza którego dniem i nocą dobywały się dźwięki pił i młotów. Tylko nielicznym dane było spojrzeć przez dziurę w płocie i zobaczyć, co tam naprawdę dzieje się za magiczną barierą.
Dzisiaj nastał czas zburzenia płotu. Z radością informuję Was, że Osada "Pazur Behemota" wraca do życia jako pełnoprawny serwis literacki Jaskini. Na dzień dzisiejszy można czytać, oceniać i komentować opowiadania w Misternych Rękopisach, czytać wieści wywieszane na Drzewie Nowin oraz dyskutować miłej atmosferze przy Ognisku. W ciągu tygodnia gotowe będą Gorące Dysputy.
Chciałbym podziękować całej załodze Osady: Darkenie, która narysowała nową mapę Osady, Aerilien, która niestrudzenie działała jako grafik w Osadzie, a także Sandro, nowemu Grododzierżcy.
Zastrzegam, że nowa Osada jest jeszcze w stanie budowy, więc wszystkie zauważone usterki proszę zgłaszać do mnie na pocztę.

Problemy z czasem

07 września 2006 / autor Geomanta Ururam Tururam

Nie, nie chodzi tu o czas wydania nowego dodatku do Heroes V (ani nawet pacza 1.3), nie chodzi też o mój czas przeznaczony na pisanie niusów, ani nawet o nasz jaskiniowy magazyn "Czas Imperium". O co zatem chodzi? O czas, w jakim mają się rozgrywać kampanie zawarte w Hammers of Fate!...

Turniej pojedynków rozstrzygnięty!

07 września 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Rycerze podnosili miecze w geście salutu, piękne damy omdlewały, a pospólstwo wznosiło entuzjastyczne okrzyki, gdy ogłaszano wyniki turnieju pojedynków, a nagrodzeni podchodzili do Imperatora po odbiór trofeów.
Spośród piętnastu uczestników, jacy przystąpili do turnieju, sklasyfikowanych zostało czternastu. Stoczono ogółem 54 potyczki. Tytuł mistrza pojedynków oraz zaszczytną godność najaktywniejszego uczestnika turnieju zdobył ShadowWarrior], który w trzynastu bojach triumfował osiem razy. Tytuł wicemistrza otrzymał Szakal] (siedem zwycięstw). Chwalebną godność najskuteczniejszego uczestnika zdobył Targon], który uzyskał największą różnicę między liczbą swoich zwycięstw, a porażek: pięć. Honorową godność najwaleczniejszego zdobył Norx], który w przegranych bojach wyeliminował największą liczbę jednostek przeciwnika: 2066.
Szczegóły (w tym pełna tabela wyników) w dziale Heroes V.

''Czas'' wraca po wakacjach

06 września 2006 / autor DruidKot

Wreszcie po sierpniowej przerwie "Czas Imperium!" wraca. Co tym razem oferuje? Tradycyjnie newsy i skrót tematów z Forum oraz recenzja - tym razem "Tygodnia Czarów". Felieton o braku oryginalności na rynku muzycznym [zapraszam do dyskusji w tym temacie!]. Relacja z dwudniowego zlotu warszawskiego, który odbył się w dniach 31 sierpnia - 1 września oraz kolejna lekcja historii, tym razem o powstaniu Tawerny "Pazur Behemota".
Zapraszam do czytania najnowszego numeru i udzielania się na forum Redakcji!

1.3 - po dwudziestym?

04 września 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Mamy już wrzesień, a pacza 1.3 ani widu ani słychu (poza okazjonalnymi testami wersji multiplayer widocznymi na serwerach Ubisoftu). Tymczasem pojawiła się pogłoska, że łatka zostanie wydana dopiero po dwudziestym września, trudno jednak powiedzieć, na ile jest ona prawdziwa.

Raport z ligi

01 września 2006 / autor Kumbat

Lista 20 najlepszych i to co się dzieje w lidze czeka na was w dziale "turnieje". Tutaj napisze tylko tyle, że walki w top 8 (z pierwszego sezonu) doszły już do finału, gdzie zagrają ze sobą Ginterlen i Tiamath. Osoby które aktualnie kwalifikują się do TOP 8 w II sezonie: -Ginterlen -[BH] Razer -Bandzior -Uzza -HiMaN -pCh -Docent -Grunthor

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Jednostki atakujące podwójnie, dwa razy mogą otrzymać Szczęście.