Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z stycznia 2012

Bunt w Imperium. Pretoria kontratakuje!

26 stycznia 2012 / autor Nuk

Od kilku dni przed budynkiem Pretorii trwa pikieta mieszkańców Imperium. W przerwach między występami cyrkowców a dostawami darmowych kiełbasek domagają się oni, tego, co zwykle - odtajnienia teczek, wstrzymania ustaw i nadania tytułów. Sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna. Masywne, mahoniowe wrota gmachu przetrwały już kilka rebelii, lecz mogą nie wytrzymać starcia z Gildią Najemników z Tatalii, której przybycie zaplanowano na pojutrze. Pretorianie nie chcą udzielać wywiadów, jednakże udało nam się uzyskać wyłączność na przekazanie Jaskiniowcom orędzia Nuka…
Obywatele Imperium! Armia nasza z przykładnym męstwem zmaga się z siłami rebelii, której źródła w państwie naszym dopatrywać się należy. W tej dziejowej chwili trzeba nam bohaterów, ludzi czynu, honoru, wzorów Jaskiniowej dumy, gotowych poświęcić się dla dobra społecznego. Niniejszym ogłaszam, iż:
Tytuł Mieszkańca Jaskini otrzymują Alchemik, minotaur Homczuk, Ebebach, druid Uland oraz złodziej czasu Silveres. Pełnoprawnymi Jaskiniowcami, objętymi obowiązkową służbą wojskową, zostają elementalista Alkarin, drakopyr Irhak i Hobbit. Do grona Weteranów wojennych zalicza się od dziś elfkę z Daylaim Selinę, Taro, Grododzierżcę Fielda, krzyżowca Corwina, a także lisza Ymira. Niech służą nam za przykład w drodze do zwycięstwa!] [small]Specjalnie dla Państwa z centrum buntu Herold, Czas Imperium News.[/small]

Oświadczenie w sprawie ACTA

23 stycznia 2012 / Jaskinia Behemota / autor Imbryczkolot Field

W związku z toczącą się obecnie w polskim internecie ostrą dyskusją na temat planowanego podpisania ACTA w Tokio, również i my postanowiliśmy zająć stanowisko w tej sprawie. Wynika to przede wszystkim z tego, że, jakkolwiek każdy element wortalu jest albo autorski, albo też zaznaczono autorów danego dzieła, to jednak niepokojąca treść ustawy wymaga ustosunkowania się do niej.

Nowe szaty Imperium

23 stycznia 2012 / autor MiB

- Raz, dwa, trzy... próba generalna. - powiedział z lekkim strachem MiB. Stojący obok Irydus popatrzył na diabła: - Tylko Imperium, Osada nienaruszona? - upewnił się. - Ta, ta, Osada cała. - odparł bez zastanowienia MiB. Diabeł pstryknął palcami, po czym z jakiegoś kąta zebrani usłyszeli nieartykułowany ryk i zobaczyli jak z piskiem przebiegły główną ulicą rozhisteryzowane impy Fielda. - Wypadek przy pracy - westchnął diabeł i pstryknął palcami jeszcze raz. Szmaragdowe ściany zaczęły powoli zmieniać się w obsydian...

Ogniskowe doniesienia

21 stycznia 2012 / Osada / autor Irydus

Ghulk od dobrych kilku dni namiętnie bawił się, majstrując przy ogniskowych kamieniach. Widok Ghulka grzebiącego w ognisku, nikogo już specjalnie nie dziwił. Gdy jednak zaczął nawoływać oposy, część osadników pukała się w czoła i śmiała po kątach, z nowych wybryków demilisza. Tymczasem Ghulk robił swoje, montując na ognisku norkę dla oposów...

Bogowie się jednak nie przebudzą

12 stycznia 2012 / Heroes III / autor MiB

Jak poinformował nas "]Hobbit, na forach DF2.ru oraz HeroesCommunity został oficjalnie udostępniony kod źródłowy fanowskiego moda do Heroes III - WoG. Nie jest to jednak dobra wiadomość, bowiem potwierdza krążące od pewnego czasu wśród społeczności plotki o zarzuceniu prac nad tym rozszerzeniem. Raczej nie ma już co oczekiwać na wydanie kolejnej wersji WoG, czy udostępnienie grywalnej wersji zamku o roboczej nazwie "Bastion". Teraz oczy całej społeczności HoMM zwrócone będą w kierunku HotA oraz VCMI. AKTUALIZACJA] W komentarzach Irhak zwrócił uwagę, że Acid Dragon upublicznił stronę z grafikami WoG Team. Ponadto kod WoG można pobrać już z naszych serwerów.

1% dla SMF JB

08 stycznia 2012 / autor Admirał Tarband

Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Fantasy "Jaskinia Behemota" serdecznie dziękuje wszystkim osobom które przekazały 1% swojego podatku oraz darowizny na rzecz Stowarzyszenia. Przychody z tytułu 1% wyniosły w 2011r. - 1184,50 (tysiąc sto osiemdziesiąt cztery złote i pięćdziesiąt groszy), w 2010r. była to kwota 978,20 (dziewięćset siedemdziesiąt osiem złotych i dwadzieścia groszy) Osoby, które chciałyby wesprzeć Stowarzyszenie 1% swojego podatku lub przekazać darowizny zapraszam do zapoznania się z informacjami zawartymi na stronach dotyczących 1 % oraz darowizn.

Problemy z logowaniem do nowych kont

06 stycznia 2012 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Dzięki czujności Pretorii oraz mieszkańców zlokalizowaliśmy przyczynę problemu z ponownym logowaniem do nowych profili. Błąd dotykał wszystkich kont rejestrowanych od początku grudnia 2011. Awaria została usunięta i logowanie powinno działać bez problemów. W razie jakichkolwiek kłopotów prosimy o kontakt z Pretorią lub administratorami technicznymi. Za utrudnienia przepraszamy.

Nowi Osadnicy

06 stycznia 2012 / Osada / autor Imbryczkolot Field

Architectus patrzył spod byka na plany nowych uliczek w Osadzie i budynków, jakie miały koło nich powstać. - Ja rozumiem, że jedenaście różnych budynków uwzględniających różne potrzeby, ale z portalem do innych wymiarów to chyba przesadziłeś... podobnie jak z mauzoleum i krematorium. Kogo ty chcesz tu sprowadzić? Field uśmiechnął się pod nosem. - Zobaczysz. A teraz radzę Ci pospieszyć się z tym zaklęciem, bo ludzie... no dobra, z grubsza humanoidzi się tu schodzą.

Nowy regał w Bibliotece

02 stycznia 2012 / Osada / autor Irydus

W Starożytnej Bibliotece jak zwykle ruch był niewielki. Osadnicy zimą zwykli raczej wygrzewać się przy ognisku, niż przesiadywać w zimnych murach biblioteki. Nikt nie zauważył, że popołudniu gremliny zamontowały w kącie nowy regał. Prawdopodobnie tylko bibliotekarz znał jego przeznaczenie... no i jeszcze jedna osoba.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Wszystkie zamki poza Inferno posiadają układankę złożoną z 48 puzzli. Inferno ma ich 49.