Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z grudnia 2011

Podsumowanie roku 2011

30 grudnia 2011 / Jaskinia Behemota / autor Imbryczkolot Field

Field patrzył bez przekonania w stertę ksiąg przyniesionych przez Sanctuma. - Chcesz mi powiedzieć, że to się wydarzyło w tym roku? Sanctum uśmiechnął się. - Nie, to tylko pierwszy kwartał. Elf zamrugał oczami. Po chwili zastanowienia pstryknął palcami, w Sanctuma bryznęła wystygnięta herbata, a z kątów rozległ się chichot impów. - Za co?! - wrzasnął zbulwersowany Kronikarz. - Następnym razem, bardzo cię proszę, ostrzeż mnie, że przed podsumowaniem nie powinienem tyle świętować Bożego Narodzenia...

Wojny o Sukcesję w H3

27 grudnia 2011 / Heroes III / autor As Gier Irhak

Dwa lata temu ogłoszono na heroescommunity prace nad modem, który przekształci graficznie Heroes of Might and Magic III w część 2. sagi. W końcu doczekaliśmy się miarodajnej edycji tego moda. Chociaż to wciąż pre-alfa, której sporo brakuje do perfekcji, ale poprzez ilość już wprowadzonych zmian, jesteśmy w stanie przymknąć oko na część braków.

Święta, święta i... wyniki konkursu!

24 grudnia 2011 / Jaskinia Behemota / autor Imbryczkolot Field

Pac!... Pac!... Pacpacpacpacpac... - Dość już tego! - MiB bynajmniej nie miał ochoty na bycie wypacanym śniegiem przez stojącą pod domem nowego Grododzierżcy choinkę. Niestety, inne zdanie miały chochliki - w tym jeden nowy, zabrany przez Fielda z Ogniska - które uznały najwyraźniej, że co jak co, ale towarzystwo elfa im odpowiada. Impy poszły za swoim "panem" do nowego miejsca i zaczęły siać terror w jego piwniczce (na tyle sprawnie, że wystraszyły dziwnego potwora ze skrzydłami i mackami na twarzy, który zalęgł się w niej jeszcze za czasów Moandora). - Field! Wyłaź! Drzwi od domu otworzyły się i stanął w nich zaspany elf z imbrykiem dymiącej herbaty w ręce, w pluszowych papuciach i pikowanym fioletowym szlafroku. Po namyśle poczochrał nieprzytomnie włosy i rzucił: - To już? - Tak. Wszyscy czekają, tylko ty odsypiasz Wigilię przy Ognisku już drugi dzień. - burknął diabeł, otrzepując z siebie śnieg. - Moment... - Field zniknął w domu, by za chwilę pojawić się w paradnym stroju. Stanął, zakasał rękawy, po czym rozłożył dłonie przed ustami i chuchnął. W tym momencie w całej Osadzie rozbłysły światła, a ich blask pobiegł dalej, zapalając gwiazdy na każdej choince w Imperium. Na ulice wynurzyli się ludzie oraz przedstawiciele innych ras śpiewając kolędy i przygrywając sobie nawzajem. Wszyscy zmierzali w stronę Drzewa Nowin, które, jak co roku, zostało przemienione iluzją w niebotyczną choinkę, roziskrzoną bombkami, animowanymi figurkami i błędnymi ognikami. - Chodź, Fieldziu - powiedział trochę udobruchany MiB. - Czas rozpocząć Święta i przeczytać zebranym najlepsze z opowiadań...

Patch 1.2

20 grudnia 2011 / autor MiB

Zgodnie z zapowiedzią Ubisoft udostępnił dziś patch 1.2 Aktualizacja powinna rozpocząć się automatycznie po uruchomieniu gry. Wszelkie informacje o zmianach można znaleźć na oficjalnej stronie. UWAGA] Patch wprowadza poważny błąd w obsłudze osiągnięć! Jeśli skorzystamy z opcji porównania osiągnięć z innym graczem, nasze osiągnięcia zostaną zastąpione przez jego! Jak zauważyli użytkownicy Heroes Community błędów jest niestety więcej.

Dzień narodzin Smoków - koniec I etapu

19 grudnia 2011 / Osada / autor Imbryczkolot Field

- No, panowie! - rozentuzjazmowany Field wkroczył do niewielkiej salki ze stertą pergaminów pod pachą. Niezbyt przytomni ze względu na wczesną porę pozostali członkowie Doraźnego Konsylium do spraw Oceny Opowieści popatrzyli niezbyt przytomnie na nowego Grododzierżcę. Elf spojrzał na wszystkich ze szczerym uśmiechem, który zdążył mu zrzednąć w momencie, gdy zobaczył niezbyt zachwyconą twarz, a właściwie pysk, Acid Dragona. - Ja rozumiem, że tajne, i tak dalej, ale nawet Muzeum w Yrdath by mnie prędzej zmieściło - warknął smok. - A tak, ja na zimnie i jeszcze musiałem przeciskać głowę przez to okienko, żeby was widzieć. - Erm... no dobra, to załatwmy to czym prędzej i obiecuję, że kolejne spotkanie będzie w lepszych warunkach - odpowiedział szybko Field, po czym rzucił pergaminy w powietrze. Te błysnęły, gdy wymazywane z nich było imię uczestnika, po czym pofrunęły w stronę każdego z członków Konsylium.

Grododzierżca

16 grudnia 2011 / Osada / autor MiB

Do Domu Grododzierżcy wchodziło się pojedynczo. To była uświęcona tradycja, której nikt nigdy nie złamał - nawet Wysoka Rada i Rajfurzy Zza Kresów respektowali tę zasadę. I teraz, w środku cichego pomieszczenia, gdzie zimowe słońce powoli wlewało swe ostatnie promienie, a nad starodawnymi księgami unosił się kurz, stał samotnie pewien elf, odziany w czernie i fiolety. Dyrygent patrzył na siedzącego w fotelu starego - nawet jak na standardy nekromantów - lisza. Gdyby zaś czaszka mogła prezentować spojrzenie o jakimś wyrazie, to Field mógłby przysiąc, że Moandor patrzył na niego ze znużeniem...

Jaskiniowa Wigilia

07 grudnia 2011 / Osada / autor Imbryczkolot Field

- Ingham! Mnich Ingham! Gdzież on się podziewa?! - przez korytarze pałacu Imperatora biegł zdyszany dyrygent. Nagle elf poczuł za sobą czyjąś obecność. Oraz woń drożdży. - Alhambra, synu! Gdzie ci tak spieszno? - uśmiechnął się poszukiwany. - No bo... gremlinołaje atakują i Mikołaja nam gdzieś wcięło. - jęknął Field. - No i jak zwykle wszystko, JEŻELI się uda, to na ostatnią chwilę. Jak ja tego nienawidzę. - Ale Mikołaj od nas wraca, prezenty już leżą, a termin Wigilii zaplanowano eony temu. W czym problem? - spytał z uśmiechem mnich, wyciągając jednocześnie do elfa antałek ciepłego trunku. - Masz, przyda ci się, w pałacu jest dziś niemiłosierny ziąb.

Kolejne konkursy

06 grudnia 2011 / autor As Gier Irhak

Węgierska strona o H6 ogłosiła trzy konkursy. Nagrodami są: kod na H6 ze Steama, koszulki, plakat oraz kartka z nutami podpisana przez Roba Kinga i Paula Romero. A teraz co trzeba zrobić, aby wygrać te jakże wspaniałe nagrody. 1) Konkurs dla mapmakerów: stworzyć mapę o rozmiarze między 128x128 do 512x512. Może być zarówno dla jednego gracza (idealnie byłoby, gdyby dołożyć do tego fabułę) jak i dla trybu multi. Mapy nadsyłać można do 31 marca, a ogłoszenie wyników nastąpi 15 kwietnia.
Więcej w rozwinięciu.

VCMI 0.87

05 grudnia 2011 / Heroes III / autor As Gier Irhak

Kolejne miesiące mijają, a grupa VCMI ciągle pracuje. Jak podają na oficjalnej stronie, osiągnęli w najnowszej wersji kolejny "kamień milowy", implementując wszystkie zdolności jednostek znane z dodatku do H3, Cień Śmierci. Pełna lista zmian dostępna jest na stronie, ale z najważniejszych zmian warto wymienić jeszcze: - ścieżka ruchu uwzględnia użycie łodzi i portali, - informacja o niewykorzystanych punktach ruchu podczas próby rozpoczęcia nowej tury.
Oczywiście nową wersję można pobrać. Enjoy!

Gra nie warta świeczki?

02 grudnia 2011 / autor As Gier Irhak

Niech tytuł was nie zmyli. Mamy szansę zemścić się na producentach. Jak? Pokonując "dev team" w ich własną grę! Jednakże nie każdy będzie mógł stanąć z nimi w szranki 15 i 16 grudnia. Dlatego więc ogłoszony jest konkurs. Aby móc stoczyć z nimi pojedynki (duel) należy: - mieć konto na facebooku, - przyłączyć się do zabawy, - przekonać twórców, że to właśnie ty jesteś godnym przeciwnikiem.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Jednostki atakujące podwójnie, dwa razy mogą otrzymać Szczęście.