Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z sierpnia 2011

Stuk, puk...

30 sierpnia 2011 / autor Nuk

Nuk usłyszał głośne pukanie do ogromnych frontowych drzwi budynku Pretorii. - Czemu nie mamy portiera? – cicho westchnął mag i ruszył, by wpuścić petenta. Po skomplikowanej procedurze zdjęcia zaklęć ochronnych ostatecznie udało mu się pokonać opór masywnych wrót. Ku jego zdziwieniu, na zewnątrz nikogo nie było. Chyba geroncieję – pomyślał, spuszczając głowę w zadumie. Wtedy jego oczom ukazał się stos listów leżących przed wejściem. - Nawet w wakacje? A niech to ognista kula zmiecie! Pomimo klątw i gróźb, listy dotarły bezpiecznie na biurko Nuka. Mag zabrał się do czytania. - Kartki z wyjazdu służbowego do Byczyny, jak miło! Zobaczmy… „Bawimy się świetnie, szkoda, że Cię tu nie ma. Dokumenty znajdziesz na dwudziestej czwartej półce od góry po prawej stronie setnego regału. Pozdrawiam, Sul P.S.: Nie spal Pretorii.”. - Hmm, skoro Sulia ciężko pracuje, to czas bym i ja wziął się za awanse…
W gronie Mieszkańców mam przyjemność powitać: Duzeoma, Mathiasa, Nessumo, Siriusa, Wiwernusa oraz Zharvena.
Zaszczytny tytuł Jaskiniowca otrzymują: elfia kapłanka Selina, Corwin z Clermont i mag zwany Fieldem.
Weteranami Jaskini zostają: zjawa Mosqua, fechmistrz Big Boss, a również strażnik Północy Halom.
Gratuluję wszystkim awansowanym!

Szsz

23 sierpnia 2011 / Osada / autor Corwin

Szsz... szukasz zabawnych, "mądrych", bezsensownych wypowiedzi jakie padły na naszym Jaskiniowym czacie? Jest ich całe mnóstwo. Teraz masz już okazję zapoznać się z niektórymi i zagłosować! Właśnie rozpoczęła się czwarta edycja konkursu "Szczerbata szczęka". Głosujcie na najzabawniejszy waszym zdaniem tekst. Na zwycięzców czeka wieczny splendor i chwała, zaś głosujący mogą liczyć na odrobinę uśmiechu zapoznając się z konkursowymi propozycjami. Głosować można aż do 2. września, jednak nie warto odkładać tego na ostatnią chwilę!

Rękopis w obcym języku

23 sierpnia 2011 / Osada / autor Opiekun Osady Tullusion

Najpłodniejszy ostatnim czasem jaskiniowy poeta, Hellburn, opublikował w Misternych Rękopisach swoje kolejne liryki. Ich wyjątkowość tkwi w języku - mimo swojego statusu międzynarodowego środka komunikacji, English language nie musi być znany wszystkim Osadnikom. Dlatego też English poetry by Hellburn to eksperyment, który dać ma odpowiedź na pytanie - czy my, Jaskiniowcy, jesteśmy gotowi przełamać barierę językową i odetchnąć światem pełną piersią. Dlatego bardzo Was proszę o pozostawienie swoich przemyśleń, spostrzeżeń i komentarzy pod opisanym tu tomikiem autora.
Życzę przyjemnej lektury.

Ubisoft na Gamescomie

22 sierpnia 2011 / autor As Gier Irhak

Jak było jakiś czas temu wspominane, twórcy gry Might&Magic: Heroes 6 pojawili się na targach Gamescom. Pierwsze informacje o niej pojawiają się od 6:30, gdzie Erwan le Breton opowiada o 'hybrydzie klasycznej gry na komputery i gry online'. Miłego oglądania (cały filmik trwa ok. 1h)!
[yt:http://www.youtube.com/v/_WTBT8CnJIo:s]

Demo H6

18 sierpnia 2011 / autor As Gier Irhak

Od jakiegoś czasu trwają beta testy H6. Jednak nie każdy, kto chce zobaczyć ją i zagrać, ma klucz. Ubisoft wyszedł naprzeciw pozostałym i wydał demo, które najwyraźniej jest jedną z wersji beta. Jak donosi Kwasowa Grota, najwyraźniej można zagrać jedynie w prolog i mapkę Broken Alliance. Plik do ściągnięcia z FilePlanet. Uwaga! Waży 4,3 GB i jest to archiwum zip!

Gamescom z H6

17 sierpnia 2011 / autor As Gier Irhak

Dziś rozpoczęły się targi Gamescom 2011 w Kolonii. Relacje z nich można przeczytać w serwisie gram.pl, a więcej o nich samych na oficjalnej stronie. Ubisoft przygotował na nie nowy trailer gry Might&Magic: Heroes 6. Miłego oglądania!
[yt:http://www.youtube.com/v/acXQnvhM1kw:s]

I po Konwencie...

15 sierpnia 2011 / autor Imbryczkolot Field

Ostatnie klucze wpadły do sakiewki Fielda. Wszystkie pokoje znów stały zamknięte na cztery spusty, a cała Byczyna zamarła. Gdzieś na horyzoncie majaczyły jeszcze ostatnie sylwetki podróżnych, którzy kierowali się z powrotem do stolicy Imperium.
Elf patrzył na skąpane w letnim świetle korytarze, w których jeszcze kilka godzin wcześniej słychać było hałas towarzyszący gorączkowemu pakowaniu się i źle wycelowanym zaklęciom porządkującym. W końcu zerknął za siebie. Za nim wciąż stała jeszcze jedna postać.
- Do zobaczenia za rok? - zapytał z lekkim niedowierzaniem, tak jakby ostatni tydzień nie miał miejsca... albo jakby perspektywa czekania 12 miesięcy była czymś totalnie abstrakcyjnym. Zresztą, obojętnie czy po roku, czy po siedmiodniu, kolejny, dziewiąty już konwent, nie będzie taki sam. Żaden nie był podobny do poprzedniego.
Dyrygent Przeklętej Orkiestry odwrócił się ponownie, lecz tym razem nikogo za nim nie było. Może faktycznie mu się to wszystko tylko zdawało...?

Beta H6 - faza II

12 sierpnia 2011 / autor As Gier Irhak

Zgodnie z facebookowym profilem Ubisoftu, druga faza bety Might&Magic: Heroes 6 rozpocznie się już 16 sierpnia. W związku z tym informacje na oficjalnej stronie gry zostały rozszerzone o najnowsze ficzery. Zaprezentowano również trailer dotyczący tego wydarzenia.
[yt:http://www.youtube.com/v/BBWenLGx4W4:s]

Wrota Żywiołów Ashanu

10 sierpnia 2011 / autor As Gier Irhak

Wrota Żywiołów, czyli Conflux, to w przypadku H6 pewna specjalna usługa. Daje ona wiele możliwości rozszerzających grę, ale jedynie gdy jest się połączonym z Internetem. Z opisu zawartego na oficjalnej stronie możemy wywnioskować, że jest on nastawiony głównie społecznościowo tzn. większość funkcji dostępnych w obrębie niego służy komunikacji z innymi i prezentowaniu swoich wyników.

Heroes VI - premiera ponownie przesunięta

05 sierpnia 2011 / autor Tristan

Beta Heroes VI ujawniła sporo bugów przez co Ubisoft zdecydował się przesunąć premierę Heroes VI na 13 Października.
Drugi etap bety Heroes VI będzie dostępny 16 Sierpnia.
Z jednej strony to dobra informacja że producenci HVI starą się grę dopracować. Widzieliśmy już efekty co się działo jak gra była wypuszczana ewidentnie przed czasem (jak np HIV). Z drugiej strony jest to już kolejne przesunięcie premiery, która na samym początku była zapowiadana nawet w 1 kwartale 2011.

Asha, Smoczyca Ładu

04 sierpnia 2011 / autor Sylath

Dzisiaj mamy dla Was specjalną nowinę. Pragniemy zaprosić wszystkich czytelników witryny do nowego działu Jaskini, na podstronie poświęconej Heroes VI. Wspomniany dział to zbiór linków do wszelkiego rodzaju filmów i artykułów związanych mniej lub bardziej bezpośrednio z najnowszą odsłoną gry. Jestem pewien, że pośród nich znajdziecie co najmniej kilka elementów wartych uwagi, szczególnie, że w ostatnich dniach serwis Gram.pl opublikował swoją recenzję trybu hot-seat z bety Heroes VI.
Ponadto dzisiaj oficjalnie zaprezentowano Ashę, Smoczycę Ładu. Choć w Internecie już od kilku dni można było znaleźć przedstawiający ją szkic koncepcyjny, przedstawiamy go Wam dzisiaj w wysokiej rozdzielczości i ze stosownym opisem:

Ziemia i Powietrze

03 sierpnia 2011 / autor Sylath

Kolejny dzień, kolejny smok. Tym razem zapraszamy Was do zapoznania się z opisami Smoka Ziemi, Sylanny, oraz Smoka Powietrza, Ylatha. Sylanna, Smok Ziemi] Elfy], bezszelestni strażnicy lasów, umiłowały sobie Sylannę. Smok Ziemi jest najbardziej powściągliwym, powolnym i łagodnym spośród Smoków Żywiołów. Ziemia jest bezkonfliktowa i ostrożna – decyduje się działać jedynie po długim namyśle i analizie. Często pełni rolę rozjemcy w sporach pomiędzy rodzeństwem. Powiadają o niej, że jest strażnikiem Natury, który troszczy się o rośliny, zwierzęta i żyjące skały, które rosną „na jej plecach”. Jej gniew można wzbudzić jedynie bezczeszcząc jej święte gaje i kamienne kręgi. Do wyznawców Sylanny należą druidzi, gajowi, łowcy, farmerzy i hodowcy zwierząt, lecz także snycerze i rzeźbiarze. Jest patronem Elfów] (frakcja Sylwan).

Woda i Ogień

02 sierpnia 2011 / autor Sylath

Nowy dzień przyniósł nam informacje na temat kolejnych spośród Smoczych Bogów, stanowiących podstawę świata Ashan. Przyjrzyjmy się zatem Arkathowi oraz Shalassie, ucieleśnieniu dwóch przeciwstawnych żywiołów: ognia i wody. Arkath, Smok Ognia] Pod władzą Arkatha jednoczą się Krasnoludy] - ponurzy mistrzowie kuźni i ognia. Smok Ognia jest gwałtowny, porywczy i kłótliwy. Powiadają też, że jest samolubny, narwany i brutalny w boju, oraz że władają nim rządze i impulsy. Czczą go głównie awanturnicy, dla których życie to igranie z ogniem, lecz także ci, którzy jak kowale czynią ze swojego potu i krwi ofiarę dla płomieni. Arkath jest patronem Krasnoludów] (frakcja Forteca).

Gdzie przeszłość spotyka się z przyszłością

02 sierpnia 2011 / autor Imbryczkolot Field

- Naprawdę to robiłem w zeszłym roku? - Field zdębiał, patrząc na sterty rycin trzymanych przez lekko otumanione chochliki. Część z nich podporządkowała się dyrygentowi od razu. Część z nich potrzebowała dodatkowego trzepnięcia zaklęciami ze sfery chaosu, by pojęły, gdzie ich miejsce. - To... i jeszcze więcej. - obszczerzył się złośliwie Tarnum. - Najlepiej było, jak w trakcie sztuki postanowiłeś się popisać i zaprezentowałeś swój Koncert na Górniczą Orkiestrę Krasnoludów, 200 Pijanych Faerie i Znerwicowanego Trolla. Ludzie prawie pouciekali. - Nie przypominaj mi. - elf zwiesił ciężko głowę. - Dobra, rób z tym, co chcesz. - wzruszył ramionami dyrygent. - Ta, a później będzie na mnie. Wszystko poza tym dopięte? - zapytał akolita. - Mhm. NBKO nie narzeka, plany się trochę zmieniły, ale Byczyna przyjmie nas równie gościnnie, co w zeszłym roku... żyć, nie umierać. - uśmiechnął się elf. - No to chociaż tyle.

Światło i Mrok

01 sierpnia 2011 / autor Sylath

Poznawaniu świata Ashan nie ma jak widać końca. Nie tak dawno mogliśmy przeczytać pierwszą część kronik Ashanu, a przez kolejny tydzień będziemy mogli bliżej poznać bogów nowego świata, czyli łącznie osiem różnych smoków. W dniu dzisiejszym przedstawiamy Wam opisy dwóch pierwszych spośród nich: Malassy i Elratha.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Wszystkie zamki poza Inferno posiadają układankę złożoną z 48 puzzli. Inferno ma ich 49.