Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z września 2011

Ścieżka krwi

28 września 2011 / autor Sylath

Do premiery Heroes VI coraz mniej czasu. Już wkrótce dane nam będzie ujrzeć końcowy efekt prac deweloperów, jednak nadszedł także moment by ostatecznie zamknąć beta testy gry. Nie oznacza to jednak, że Ubisoft nie podarował fanom czegoś na otarcie łez. Zapraszamy Was zatem do obejrzenia kolejnego filmu promującego grę, który mamy nadzieję zrobi na Was pozytywne wrażenie:
[yt:http://www.youtube.com/watch?v=mjt1Afdf87A]

Trzynaste urodziny Jaskini

25 września 2011 / Jaskinia Behemota / autor Imbryczkolot Field

Imperator był stary. Stary i zmęczony - na tyle, że już od dawna było wiadomo, że jego obecność na rocznicy jest tylko ku dodaniu blasku wydarzeniu oraz odnowienia błogosławieństwa udzielonego Radnym.
Radni robili dosłownie wszystko, by udowodnić, że trzynastka nie jest pechową liczbą. Cóż, tak naprawdę wystarczyło tylko nie dopuścić Sulii do fajerwerków i znaleźć czym prędzej smoka, by nie postanowił wpaść w ostatniej chwili na pieczyste. Zresztą - ponieważ żadna to okrągła rocznica, całość miała odbyć się w charakterze raczej kameralnym...
Imperator był stary. Stary i zmęczony - nawet nie zauważył, że ktoś pakuje się mu na kolana i ten ktoś rozsypuje nuty wokół siebie. Behemoth westchnął i delikatnie odepchnął od siebie właściciela nut. "Delikatnie" oznaczało w tym wypadku wyrzucenie elfa prawie na orbitę.
- I teraz wszyscy razem na ten podest! Trzymać fason, panowie i panie! Gdzie ty z tym bębnem?! Mówiłem, żebyś nie przystawiał sobie imperatorskiego tronu do klawesynu! Tam masz stołek! - MiB, Enleth, Crazy i Sulia przez chwilę zastanawiali się, czy aby na pewno chcą się odwrócić. Chyba jednak trzeba było, bo łupnięcie, jakie usłyszeli chwilę później, było niezgorsze. Pierwszy zrobił to Diabeł. - Ktoś zamawiał orkiestrę? - obszczerzył się Field. - No chyba sobie jaja robisz... - jęknęła Sulia. - Miało być cicho i kameralnie... - I dlatego hymn Imperium zostanie odegrany tylko na siedemdziesięcioosobową orkiestrę, a nie na pełen zestaw. - uśmiechnął się dyrygent. - To znaczy ile? - zapytał Enleth. - Dwieście? Dyskusję przerwała seria rozbłysków, wśród których pojawiła się sterta dekoracji, a cały pałac imperialny rozświetlił się niczym sławetna kula ognia sprzed dwóch lat. - No, to wszystko załatwione. - uśmiechnęła się Darkena, materializując się w kłębach dymu. - Dać młodzieży wolną rękę... - westchnął Crazy. - Spokojnie, może nie będzie tak źle. - uśmiechnęła się piękniejsza połowa Pretorii. - PAAAAAPUUUU przyjechało! - rozległy się entuzjastyczne okrzyki zza stołów. Orkiestra zaczęła grać marsza imperialnego jak pijana. W momencie, gdy umilkła, Sulia powstała, by wznieść toast. W tej samej chwili zza zamkowych murów wszyscy usłyszeli odgłos, który można by zakwalifikować do mruczenia... gdyby kot miał kilkanaście metrów wysokości. - Znowu smok? - rozradowany Tullusion uniósł się i, wyciągając notatnik, pobiegł w stronę, z której dobywały się odgłosy. - A ten co? Chce się dać pożreć? - zapytał Crazy. - Nie, poszedł robić z nim wywiad. - wzruszyła ramionami Sulia. - Cóż, pewnie i tak będzie na to mniej ział ogniem niż ty - zarechotał Diabeł.

Magia tłumaczeń

19 września 2011 / autor As Gier Irhak

Dziś Ubisoft sprezentował nam biografię Adelaide, zaczynając tym samym prawdopodobnie nowy tydzień bohaterów. Jest on podobny do zeszłego, ale tym razem to bohaterowi Magii są przedstawiani.
Adelaide pojawiła się w H3 i zdołała przetrwać Rozliczenie. Teraz w nowej szacie od Ubisoftu krąży po Ashanie. "]

Wieści z tygodnia

17 września 2011 / autor As Gier Irhak

Czyli innymi słowy o tym, co się jeszcze pokazało związanego z H6 w tym tygodniu. Na początek filmik, w którym Erwan Le Breton odpowiada na pytania od fanów (równiez miało to miejsce podczas Gamescom 2011).
[yt:http://www.youtube.com/v/Yl9xSk6EFWc:s]

Umiejętności bohaterów nie tylko Mocy

13 września 2011 / autor As Gier Irhak

A właściwie dwie rzeczy jednocześnie. Najpierw rzeczone umiejętności. Znany graczom Aurelain, twórca Skill Wheela dla H5, oddał jakiś czas temu do dyspozycji fanów kolejny flashowy program. Tym razem jest to Skill Summary dla H6. Zawiera wszystkie umiejętności z gry i doskonale imituje system.
Kolejna rzecz - trwa tydzień bohaterów Mocy z gier poprzedzających historię Ashanu, a którzy pojawiają się w H6.

Trzynaste urodziny Jaskini nadciągają

13 września 2011 / Jaskinia Behemota / autor Imbryczkolot Field

- Nie... nie... NIE!!! - wrzasnął Field chwilę przed tym, jak zalała go powódź różnobarwnych farb. - Do ciężkiego, Darkena, ile razy mówiłem, że to zaklęcie jest niestabilne?! - krzyknął kolorowy niczym sny jednorożca elf. Darkena wzruszyła ramionami. - Ja tu jestem artystką, a nie architektem zaklęć. - burknęła. - Chciałeś stworzyć obeliski w całym Imperium, to trzeba było się udać do Crazy'ego. Ja tu co najwyżej mogę stworzyć układankę, a nie cały kompleks wyroczni. - Ta, i znowu mielibyśmy Norę Gnoma. - burknął dyrygent próbując zetrzeć choć z twarzy tęczową powódź. - No, ale wygląda to interesująco. Gdzie ją odsłonimy? - Cóż, najlepiej tak, by ludzie widzieli, a przy okazji, by wyładowania energii nie walnęły na przykład w Starą Galerię. - To proponuję w takim razie fronton Sanktuarium Twarzoksiążek. Darkena uniosła brew. - No dobra. - po czym zaczęła zakasywać rękawy... - Nie, nie, to ja już lepiej to zrobię... - zaoferował się szybko Field. Darkena popatrzyła na niego bez przekonania, po czym w elfa znów chlusnęło wiadro zmaterializowanej dosłownie znikąd farby. - Śmiało. A potem możesz mnie zaprosić na kawę.

Gamescom Archanioła

07 września 2011 / autor As Gier Irhak

Najwyraźniej nie trzeba już oglądać całego wywiadu z zespołem od H6, by wyłuskać coś na temat gry. Pojawił się kolejny filmik (tym razem to tylko fragment rozmów na Gamescom) z serii "Co nowego?". Miłego oglądania.
[yt:http://www.youtube.com/watch?v=uVQMar0ZOqo:s]

VCMI 0.86

01 września 2011 / Heroes III / autor MiB

Twórcy VCMI trzymając się założonego cyklu wydawniczego udostępnili kolejną wersję nowego silnika "]Heroes 3 oznaczoną numerem 0.86. Tym razem gracze nie dostaną przełomowych zmian, gdyż ekipa skupiła się na przygotowaniu gruntu pod większe aktualizacje. Nie oznacza to oczywiście, że ta wersja nie wnosi nic nowego. Wśród zmian twórcy wymieniają nowe zdolności jednostek, zaklęcia, ostanie brakujące artefakty (zaimplementowano wszystkie z H3:SoD!) oraz - co najbardziej zauważalne - wsparcie dla muzyki.

Patch 1.4

01 września 2011 / autor Sylath

Wydawać by się mogło, że w ostatnich dniach niewiele dzieje się w świecie Mocy i Magii, nie znaczy to jednak, że nie dzieje się nic.
Przede wszystkim twórcy Heroes VI oddali do dyspozycji fanów patch 1.4 do wersji beta gry. Na oficjalnej stronie gry znajdziecie listę oferowanych zmian oraz sam plik, który możecie pobrać także za pomocą odpowiedniego narzędzia dołączonego do bety.
Ponadto, jak poinformował oficjalny profil polskiego oddziału Ubisoftu na Facebooku, w kioskach i salonach prasowych znajdziecie najnowszy numer magazynu Komputer Świat Gry Extra w całości poświęcony Heroes VI. W środku znajdziecie zbiór najnowszych informacji oraz wrażenia redakcji ze specjalnej wersji beta dla prasy. Poza tym każdy numer zaopatrzony jest w cztery plakaty oraz pełną wersję samodzielnego dodatku do Heroes V. Warto nadmienić, że zgodnie z danymi Kwasowej Groty cena Dzikich Hord to obecnie około 45 złotych, a cena gazety to 17,90.
Na koniec, jak podaje sama gazeta, już 4 października w cenie 29,99 w całej Polsce dostępny będzie Oficjalny Poradnik do gry Might & Magic: Heroes VI.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Co tydzień liczba jednostek neutralnych na planszy zwiększa się o 10%.