Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z lutego 2005

Turniej ONline

22 lutego 2005 / autor Mr. Rabbit

Zakończyła się pierwsza kolejka Turnieju On-Line. Sezon zaczyna się bardzo ciekawie, a mnie cieszy fakt, iż na razie frekwencja wynosi 100%, jest to jedna z najlepszych wiadomości, jakimi miałem okazję się dzielić w ostatnim czasie. W pierwszych meczach kolejno wygrali:
1 LIGA: Mr.Pool..., Siny, Spaniard oraz Xexilex. 2 LIGA: Grunthor, Mych, Ponty oraz Pravader. 3 LIGA: Baltazar, Bury, Duo oraz Ripsonar.
Graczom gratuluje wygranych bitew i życzę szczęścia w następnych kolejkach 3 Sezonu TO.
Miło mi również poinformować, iż zgłosił się do mnie jeden z Jaskiniowców: Dragonthan, z propozycją udostępnienia na potrzeby Turnieju stworzonej przez niego mapy. Mapę już otrzymałem i jeszcze dzisiaj spróbuję ją przejrzeć. Cieszy mnie inicjatywa, z jaką mieszkańcy Imperium sami od siebie wychodzą. Znaczy to, iż HoMM w dalszym ciągu dla wielu bardzo dużo znaczy. Zapraszam również innych mapmakerów do przesyłania do mnie swoich map, które mogłyby się do Turnieju ONline nadawać. Na pewno każda mapa zostanie rozpatrzona pod punktem użycia jej w Turnieju. W tej sprawie proszę kontaktować się bezpośrednio ze mną, bądź z Mr. Pool'em...

Proklamacja na ekwinokcjum wiosenne - Marzenia się spełniają

20 lutego 2005 / autor Hetman jOjO

Proklamacje są drogowskazami, które stawiam na ścieżkach rozwoju Imperium. Ponieważ to odpowiedzialność znaczna, nim je wszem i wobec pokażę, badam czas i przestrzeń z całym zastępem najzacniejszych Jaskiniowców. Gdy już staną pokazować mają całemu ludowi, od najmniejszego niziołka do przepotężnego smoka, w jakim kierunku Imperium zmierza. Czas i przestrzeń to rzeczy względne, sami mamy wpływ na ich kształt - stąd może się zdarzyć, że dawniejsze drogowskazy (po latach) ftoś uzna za mylne. Jednak tu i teraz są to najpewniejsze znaki w Imperium.
Jak zawsze, gdy wędrówkę podejmuje wielu, potrzebne może być objaśnienie znaczenia tych znaków. Dlatego do każdej Proklamacji można zadawać pytania o interpretację, o ekwipunek na drogę, o ważkość danej ścieżki.
Proklamacja zwykle pokazuje kilka ścieżek, aby zarówno konni jak i piesi; dzienni jak i nocni; nizinni jak i górscy wędrowcy szlak swój znaleźli.
Pytajcie zatem, która ścieżka dla Was? Niewykluczone, że kolejny drogowskaz, kolejna proklamacja, będzie ze znakami do ścieżek przez Was wytyczonych!

Okręt na horyzoncie

18 lutego 2005 / autor Mr. Rabbit

Dawno już wieści od naszych marynarzy nie było, ale pierwszy z nich do portu z mapą nowego świata wrócił. Zapraszamy do Linkowni, gdzie jak zawsze ciekawe strony znaleźć można. Szczególnie zapraszamy do odwiedzenia nowoopisanego w Linkownii serwisu "Dard - Mroźna Enklawa", gdzie wiele informacji o fantastyce znaleźć można. Czekamy również na następne recenzje i opisy wrażeń naszych marynarzy z eksploracji nowych światów.

Mamy Ławnika Ludowego!

16 lutego 2005 / autor Hetman jOjO

Mocą uprawnień nadanych mi przez Imperatora Behemotha na podstawie Dekretu o Trybunale Imperialnym i Inkwizytorze Imperialnym oraz Dekretu o trybie wyboru Ławnika Ludowego
ogłaszam iż Drugim Ławnikiem Ludowym zostaje Imć Pan Sandro.
Równocześnie dziękuję za ofiarną służbę Imć Panu Mr. Pool...owi, pełniącemu swą służbę w nadzwyczajnych okolicznościach.

IJB z 3it - po drodze...

16 lutego 2005 / autor Hetman jOjO

Kolejny raz Imperium nasze nawiązuje kontakty i współpracę z innym mocarstwem. 3it to wielkie i prężne mocarstwo specjalizujące się w przygotowywaniu kerosu dla wytrawnych teknitesów, a nawet kratistosów!
Z wielką nadzieją dziś otwieram nowy rozdział w dziejach Imperium... nadzieją na wzajemnie korzystną współpracę!

Święto!

14 lutego 2005 / autor Hetman jOjO

Na podstawie Dekretu o Jaskiniowcach z dniem dzisiejszym podnoszę
do godności Weterana: Jej Mość Panią Mirabell Imć Pana tse tse, Imć Pana Wonsky'ego
a do godności Jaskiniowca: Thurvandela, Dragonthana oraz Golluma.
niech dają przykład innym, młodszym mieszkańcom Imperium niech przyczyniają się do rozkwitu Imperium niech stają się ozdobą Imperium!

Druga rocznica Krainy WoG

09 lutego 2005 / autor Eremita Avatar

A miało być tak pięknie, a miało być hucznie... Czarodziejka Ann od tygodni wyczarowywała z mąki, sera, jaj i bakalii pachnące wypieki w kaflowym piekarniku na kurzej nóżce. Oj, lepiej było się wtedy od niej trzymać z daleka. Szczególnie łakomczuchy! Å»ywiołak RaV dwoił i się troił, by z wiszących wysoko chmur wyrzeźbić misterne ormanenty poprzetykane złotymi promieniami słońca. Grododzierżcę Guineę ogarnął wyjątkowo nostalgiczny nastrój: wyjął z komody stare obrazy przedstawiające dopiero co raczkującą Krainę WoG i z rozrzewnieniem kontemplował je godzinami. Młokos Zielevitz buszując po lasach zbierał zioła na swe magiczne wywary. Khuzud jOjO był w swoim żywiole - wizja święta pochłonęła go całkowicie - oczami wyobraźni już ustawiał ławy gnące się od mięsiwa, obczajał miejsca na ogniska i dopasowywał program obchodów. A eremita Avatar? Ten to się zamknął w swojej pustelni, prosząc dość gburowato, by mu nie przeszkadzać...
Tak, szanowne Panie i koledzy! To miała być wielka festa! Druga rocznica Krainy WoG. 9 lutego 2003 roku ten uroczy zakątek Imperium nieśmiało wytknął nos na świat. Chyba mu się spodobało, skoro postanowił zabawić w nim tak długo. Przez Krainę przeniknęło mnóstwo pozytywnych fluidów, jak też przetaczyły się ciemne chmury. Szczególnie ostatnia walka z Mrocznym Serwerem okazała się dotkliwa w skutkach. Poczyniła wiele szkód, które do tej pory szpecą idylliczny krajobraz krainy. Jednak jakiś czas temu zaświtało światło nadziei. Zagrożenie zostało zażegnane. I pełni nadzieji wierzyliśmy, że powstaniemy z popiołów... Niestety odrodzenie okazało się trudniejsze niż sądziliśmy; wróg nie odpuszcza tak łatwo. I z tego to właśnie powodu świętujemy właściwie symbolicznie.
Z tej okazji dziękujemy wszystkich przyjaciołom, sympatykom i zwolennikom - zarówno tym, którzy dawali nam sił do działania, tym, którzy na forum kruszyli kopie o lepszą sprawę, tym, którzy swoją entuzjazmem przyczynili się do popularyzacji WoGa w Polsce (nie sposób Was wszystkich wyliczyć!) a także legionom bezimiennych graczy, którzy swoimi odwiedzinami sukcesywnie przepalali nam tranzystory w liczniku odwiedzin. Jak my was kochamy #$%% syny!!! (cytat z Vonneguta).
Na otarcie łez mamy mini-upominek w postaci sejwa z gry. Rzecz raczej niedopracowana (taka miała być z założenia), ale mamy nadzieję, że niejeden z Was uśmiechnie się pod nosem przez tych parę tur gry! Plik do pobrania stąd: 2-lecie Krainy WoG !!!.

Weteran wyjątkowy...

05 lutego 2005 / autor Hetman jOjO

Na podstawie Dekretu o Jaskiniowcach z dniem dzisiejszym podnoszę
do godności Weterana: Imć Pana Crazy'ego
niech daje przykład innym, młodszym mieszkańcom Imperium niech przyczynia się do rozkwitu Imperium niech staje się ozdobą Imperium!

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Wszystkie zamki poza Inferno posiadają układankę złożoną z 48 puzzli. Inferno ma ich 49.