Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z kwietnia 2008

Debiuty literackie

29 kwietnia 2008 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

Ostatnimi dniami mamy coraz więcej debiutów, co jest powodem do radości. Tullusion po serii wierszy (Potok bezsensu, Prowokacja, a ostatnio tomik Impresjonurty) prezentuje nam tym razem próbę swojej prozy. Zapraszam do lektury najnowszego opowiadania zatytułowanego, od imienia głównego bohatera: Piciutek.
Debiutowała także Maszkw, osoba nowa w naszej społeczności, krótkim tekstem pt. Objawienie
A dziś do Osadowej Biblioteki trafiło kolejne dzieło-debiut, Legendy Eiranu autorstwa Ptakuby.
Wszystkim debiutantom i Tullusionowi, życzę powodzenia w dalszej pracy literackiej, pozytywnego przyjęcia dzieł przez Osadników i oczywiście kolejnych tekstów w Osadzie. A Osadników zachęcam do czytania, oceniania i komentowania nowych dzieł.

Kilka wieści o Konwencie

21 kwietnia 2008 / autor Mistrz Islington

I znów mrok spowił większość ścieżek. Światła oberży wskazywały drogę strudzonym wędrowcom. A w środku… oczywiście, któż by inny! Dobrze znani wszystkim przedstawiciele Konwentu balują w najlepsze! I jest Vandergahast, jeszcze w ludzkiej postaci! I Morgraf przybył, otaczając mgłą wszystko wokół! Nawet Codhringer zawitał, choć nieco spóźniony i raczy wszystkich humorystycznymi opowieściami! Islington siedzi, nie temperując dobrych nastrojów swoich współtowarzyszy.
- Ustalenia, problemy, sprawy. Sporo tego panowie – rozpoczął Morgu - Tak tak, kilka bram otwiera się przed nami, możliwości jest sporo – dodał Cod - Sporo możliwości to sporo problemów – zamyślił się Isli - Więc nie ma co marudzić, tylko do roboty trza się zabrać! – zmobilizował wszystkich Van
I zaczęło się ponownie, magiczne pióro ledwo nadążało zapisywać wszystkie ustalenia, przelewając na papier wszystkie plany i wizje. I sprzeciwy i wątpliwości, podziwy i westchnienia, wszystko to towarzyszyło im tej jakże owocnej nocy. A nad rankiem, wszyscy wprowadzali ustalenia w czyn.

Komentarze i powiadomienia.

18 kwietnia 2008 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Tego dnia Herold został wezwany do pracowni MiBa. Ubrał się w odświętne szaty - wszak miał spotkać się z jednym z członków Wysokiej Rady. Tuż po zachodzie słońca stawił się przed drzwiami domu piekielnika. Zastukał energicznie w drzwi, które po chwili uchyliły się. - MiB juz ceka, plose wejść - dziecinny sepleniący głos zdawał się dobiegać znikąd. Dopiero po chwili Herold zauważył stojącego na produ małego diabełka. Gość został wprowadzony do jasnej, imponujących rozmiarów sali, zastawionej rzędami półek i stołów. Gdzie nie spojrzeć stały różne dziwne machiny i leżały narzędzia ciesielskie. Jednak wnętrze nie sprawiało wrażenia zagraconego - wręcz przeciwnie, można było pomyśleć, że właściciel doskonale wiedział co robi, układając wszystkie przedmioty. - Witaj Heroldzie - spokojny głos przywitał przybysza. Po chwili zza jednej z półek wyłoniła się niska postać diabła. - Witaj panie - odparł gość i ukłonił się nisko - Jaki ja tam "pan". Porzućmy sztywną etykietę i przejdźmy od razu do rzeczy - Herold tylko skinął głową na znak aprobaty, choć musiał włożyć wiele trudu w opanowanie swego ciała, aby odruchowo nie skłonić się nisko - Wezwałem Cię tutaj, aby zapoznać Cię z moimi najnowszymi wynalazkami. Gospodarz podszedł do jednego ze stołów, na którym leżało niewielkie pudełko, rozmiarów mniej więcej dwóch zaciśniętych pięści. Wziął je do ręki i począł wyjaśniać...

Przerwy w działaniu wortalu

17 kwietnia 2008 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Przerwy w działaniu wortalu, jakie miały miejsce wczoraj wieczorem oraz dziś rano związane były z pracami konserwacyjnymi wykonanymi przez firmę hostingową. Za utrudnienia w dostępie do serwisu przepraszamy. Jednocześnie informujemy, że w ciągu najbliższych kilku godzin problemy techniczne mogą się powtórzyć.

Niespodzianka w Osadowej Galerii

16 kwietnia 2008 / Osada / autor Dinah

Serdecznie Wszystkich mieszkańców i gości zachęcamy do odwiedzin w "]Mistycznych Obrazach], najbardziej kolorowym miejscu w całym Imperium! W gronie Osadowych Twórców powitaliśmy (a to niespodzianka! ) "]Grenadiera] oraz "]Hetmana jOjO]. Wiwat! Wiwat! ! Wiwat!!! Każdego, kto jest gotów, by poznać artystyczną naturę Gerontów i przekonać się, że wcale groźni i straszni oni nie są, lecz łagodną i otwartą na piękno otoczenia mają naturę- zapraszamy do kontemplowania i komentowania.

Nowy Debiut w Misternych Rękopisach

15 kwietnia 2008 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

Dzisiaj do Osadowej Biblioteki trafił nowy rękopis, debiut poetycki Tullusiona w Osadzie. Wiersz zatytułowany jest Prowokacja.
Zapraszam do czytania i komentowania.
W Gorących Dysputach od kilku dni tematem przewodnim jest twórczość Jacka Dukaja]. Zapraszam Osadników, jak też i pozostałych mieszkańców Imperium do włączenia się do ciekawie zapowiadającej się dysputy. Jacek Dukaj jest na tyle oryginalnym i zdolnym pisarzem, że o jego twórczości można rozmawiać bardzo długo. Link przeniesie was bezpośrednio do odpowiedniego stolika

4 sezon PAH3 zakończony

10 kwietnia 2008 / autor Eru

Zwycięzcą szóstej zwykłej oraz drugiej dużej mapki w Pucharze Areny Heroes 3 został Wojrad. Zwycięzcą całego turnieju został również Wojrad! Drugie miejsce zajął McGregor, trzecie zaś Emanet.
Wielkie gratulacje dla zwycięzcy, ale także dla wszystkich uczestników, którzy regularnie nadsyłali mapki - za wytrwałość.
Na forum można podyskutować na temat wyników mapek, całego turnieju, a także złożyć gratulacje uczestnikom.

Kolejne awanse

08 kwietnia 2008 / autor DruidKot

Z dniem dzisiejszym grono Jaskiniowców poszerza się o czwórkę dotychczasowych Mieszkańców: kartografa Sprocketa], flisaka Tullusiona], podróżnika Fentrira] oraz nieumarłego Ghulka]. Ponadto z uwagi na dobrze rokujący start w udzielaniu się w życiu Jaskini, do godności Mieszkańca wynoszeni zostają Kameliasz], Morhad] oraz Kastylia] - która mimo że do Jaskini przybyła już pewien czas temu, utrzymuje aktywność.

Nowi Artyści w Galerii!

08 kwietnia 2008 / Osada / autor Dinah

Zapraszamy na spotkanie z Nowymi Autorami w "]Mistycznych Obrazach].
Po dłuższej nieobecności, wróciła do Osadowej Galerii "]Joka]- starsi Mieszkańcy pamiętają ją zapewne z przepięknych szkiców koni w różnych postaciach (które mam nadzieję, wrócą wkrótce by cieszyć oczy Mieszkańców i Gości), tym razem nasz Motylek przygotował zupełnie coś nowego- zachęcam do "]oglądania i komentowania.
W gronie Galerników witamy serdecznie "]Tullusiona] oraz "]Moandora], którzy przygotowali dla nas dwie prace...

Nowe screeny z HoMM OnLine

03 kwietnia 2008 / autor MiB

Jak podaje Kwasowa Grota na forum Celestial Heavens użytkownik EvilP zamieścił screeny z MMORPGa osadzonego w świecie Heroes 3 - Heroes of Might and Magic OnLine. Na screenach widzimy wnętrza zamków, mapę przygody i pole walki. Alamar zwrócił uwagę na Miasto ze Wschodu, przygotowane specjalnie dla HoMMOL. Więcej grafik można znaleźć na stronie twórców gry, która jednak ładuje się niemiłosiernie długo.
Aktualnie trwają beta testy gry. Wszyscy chętni do wzięcia w nich udziału powinni zapoznać się z krótkim opisem rejestracji zamieszczonym na forum Kwasowej Groty. Niestety cały interface gry dostępny jest jedynie w języku chińskim, co zapewne będzie skuteczną barierą, uniemożliwiającą grę w HoMMOL.

Poszukiwane żywe lub martwe!

01 kwietnia 2008 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Jak wszystkim wiadomo pierwszego kwietnia wszystko zdarzyć się może. W tym roku Jaskinię Behemota nawiedził gang zmieniaczek rang. Jego ofiarami padło wielu znakomitych mieszkańców naszego Imperium. Objawy działania gangu to zazwyczaj zmieniona ranga, która miast dodawać powagi ośmieszała posiadacza. Trwa obława na winowajcznie...

Klucz do Zwycięstwa rozpoczęty!

01 kwietnia 2008 / autor MiB

Turniej Heroes V - Klucz do zwycięstwa dziś oficjalnie został rozpoczęty. Podczas 6 rund zmierzy się ze sobą 48 zawodników (+ 5 graczy rezerwowych). Każda z rund ma trwać 2 tygodnie, aby - jak zapowiadają organizatorzy - już 16 czerwca poznać zwycięzcę. Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia, ale najmocniej kciuki trzymamy oczywiście za naszych reprezentantów!

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Co tydzień liczba jednostek neutralnych na planszy zwiększa się o 10%.