Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z kwietnia 2007

Grupy znów funkcjonują

29 kwietnia 2007 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Jednym z najbardziej uciążliwych skutków niedawnych prac remontowych w Jaskini był problem z grupami - nie dość, że nie można się było do grup zapisywać, to jeszcze wszyscy mieszkańcy zostali usunięci z grup, do których należeli. O ile na możliwość zapisywania się do grup trzeba będzie jeszcze trochę poczekać (ale już niedługo, obiecuję :) ), o tyle udało mi się przywrócić listy członków grup - widać to choćby po spisie moderatorów w "]Imperium. Mam nadzieję, że to pozwoli na rozruszanie Imperium.
Na koniec raz jeszcze chciałem przeprosić za wynikłe niedogodności.

Trakty ponownie otwarte

28 kwietnia 2007 / Jaskinia Behemota / autor MiB

MiB stał na murach Osady i wpatrywał się w horyzont - niepokoił się. - To już drugi tydzień odkąd wyruszył. Wieści były jasne - na większość dróg, w tym na Trakcie Imperatora, pojawili się rozbójnicy, uniemożliwiając dotarcie podróżnych do Imperium. Arcymag Enleth podjął się zadania przepędzenia rabusiów. MiB codziennie wypatrywał Jego powrotu. Dziś miał czekać ostatni raz. Na głównym trakcie pojawiła się jakaś postać. Niewielka figurka na tle zachodzącego słońca. MiB natychmiast rozpoznał Arcymaga.
Od dziś główny adres Jaskini, czyli heroes.net.pl znów działa i kieruje zbłąkanych podróżnych do Jaskini. Wszystkie dominia dostępne będą spod obu adresów (ale przy wejściu na jaskiniabehemota.net zostaniesz przeniesiony automatycznie na główną domenę).
Zostały również uruchomione subdomeny. Niestety - ponieważ dysponujemy ograniczoną ich (subdomen) ilością, tylko najważniejsze serwisy będą mogły z nich korzystać - nadal jednak działaja dostęp poprzez podanie nazwy dominium po domenie, czyli: http://heroes.net.pl/h5 i http://h5.heroes.net.pl przekierują Cię do serwisu H5. AKTUALIZACJA] W związku ze zmianą domen wymagane jest "]zalogowanie się w nowej domenie.

Patch 1.5 za tydzień, 2.2 za 14 dni

28 kwietnia 2007 / Heroes V / autor Tristan

Już za tydzień wyjdzie patch 1.5 do Heroes V. Natomiast za dwa tygodnie ma wyjść patch 2.2 dla Kuźni Przeznaczenia. Patch ten wprowadza oraz zmienia nastepujące rzeczy ( dzięki "]Vullcan za tłumaczenia :-) )
Główne Dodatki: 1. Edytor walk predefinowanych Herosów. Sami możemy tworzyć bohaterów, jego armie, artefakty i walczyć z innymi :) 2. Możliwość tworzenia kampanii w Edytorze gry (fantastyczna wiadomość). Odbywać sie to będzie poprzez łączenie map dotychczas utworzonych w Edytorze. 3. Możliwość edycji zapisanych stoczonych walk. 4. Możliwość podglądu walk toczonych w trybie Duel przez innych graczy.

Kolejne mody

25 kwietnia 2007 / Heroes V / autor Tristan

Na Elrath.com pojawiły się 3 nowe mody autorstwa Azarda. Są to:
- Xazardous Combat Mod] - zmieniający interfejs podczas bitwy ( w dwóch wariantach )
- Xazardous Town Build Mod 2.1] - zmiejący interfejs rozbudowy zamku, mod ten wygląda rewelacyjnie i naprawdę polecam go zainstalować (screen)
- Xaz SpellBook 2.1 ] - mod polepszający widoczność zaklęć oraz przyśpieszający przewijanie się stron w księdze zaklęć ( dostępny w dwóch wariantach, Light (screen) oraz Dark (screen)
Zachęcam do ściągnięcia, instalowania i testowania.

Co tam w KB: Legend piszczy

25 kwietnia 2007 / autor Tristan

W serwisie WorthPlaying pojawił się trailer (130MB), 28 screenshotów oraz kilka informacji dotyczących gry. Tytuł w wielu miejscach przypomina Heroes V, posiada jednak pewne zasadnicze różnice, które na "]naszym forum "]wyliczył "]Vinius:
- wynajem jednostek zamiast kupna w zamkach - z surowców: tylko pieniądze - 1 bohater - oblężenia jak w KB, nie HoMM (wygląda na to, że od razu niszczy się mury) - na screenach widać, że to bohater KB (atak, obrona, leadership) - przedmioty - miasta i zamki - nie rozbudowujesz, lecz wynajmujesz - mobilni wrogowie - brak ulepszeń - nazwa :)

Pocket Heroes v 1.0

23 kwietnia 2007 / Jaskinia Behemota / autor Tristan

Wyszła właśnie pełna wersja Pocket Heroes, czyli turowej gry na PocketPC. Pocket Heroes zawiera szereg elementów z Heroes II, między innymi: -6 ras w tym Rycerz, Barbarzyńca, Mag, Czarnoksiężnik, Czarodziejka i Nekromanta. -36 bohaterów -7 typów surowców -36 stworzeń ( plus 9 neutralnych) -4 szkoły magii -73 unikalne artefakty.
Aby pograć w Pocket Horeos potrzebujesz: -Windows Mobile 2003 or later -5 MB wolnego miejsca -6MB wolnej pamięci -240x320 ekran dotykowy
Po więcej informacji zapraszam na oficjalną stronę

Szczegóły zmian planowanych w ToE

19 kwietnia 2007 / Heroes V / autor MiB

Na oficjalnym forum Heroes V pojawiły się wyjaśnienia 2 kwestii związanych z nadchodzącym dodatkiem do Heores V - Tribes of East.
Wiadomo, że ToE do działania nie będzie wymagał podstawowej wersji gry, ani pierwszego dodatku - Hammers of Fate. Sama gra zawierać będzie w sobie wszystkie rasy (w tym i frakcję Krasnoludów), ale nie znajdziemy w niej pozostałych bonusów z HoF (map i kampanii).

Granice Jaskini ponownie otwarte

06 kwietnia 2007 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Wygląda na to, że od teraz można ponownie rejestrować się w Jaskini Behemota. W razie jakichkolwiek problemów, proszę bez wahania wysłac e-mail na adres mib@skasuj.heroes.net.pl lub alternatywnie na skrzynkę GMailową: michalbachowski na gmail.com (w wypadku, gdybym w ciągu 24h nie odpowiedzial - w sprawach Jaskiniowcyh zdecydowanie polecam pocztę jaskiniową).
Informuje również, że problemy z dostępem do niektórych for/miejsc w Jaskini wynikają z kłopotów z grupami. Po świętach zajmę się tym problemem.

Prace remontowe w Jaskini

04 kwietnia 2007 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Jakiś czas temu informowałem, że Jaskinię ponownie nękają problemy techniczne - nie działa rejestracja, aktualizacja profilu to droga przez mękę, tak jak i zmiana Avatara.
Dziś jednak rozpocznie się proces naprawiania. Proces długi, obejmujący wiele części wortalu.
Pierwszy etap prac rozpocznie się dziś wieczorem, około godziny 20 i potrwa 6-28h. Tak, tak - dobrze widzsz. Ten etap zakończy się albo dziś (w sumie jutro ;) ) najpóźniej o 2 rano, albo dopiero jutro około północy. Przez ten czas Jaskinia pozostanie zamknięta!]
Kolejne etapy nie będą już wymagały zamyknia wortalu. Na "]forum znajdziesz "]dokładne informacja na temat planowanych zmian.

Prima Aprilis

01 kwietnia 2007 / Jaskinia Behemota / autor Crazy

Z radością chciałbym wszystkim ogłosić, że jednak nie zmieniamy celu istnienia naszego serwisu, a tematyka Heroes of Might and Magic nie wyczerpała się. Poprzednia nowina była oczywiście tylko pierwszokwietniowym dowcipem. Grafiki, logo oraz nazwa Jaskini wróciła już do dawnego stanu, a na forum o Mandze i Anime została zablokowana możliwość pisania nowych wypowiedzi (sam stolik przez kilka dni będzie widoczny jako pamiątka).

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Jednostki atakujące podwójnie, dwa razy mogą otrzymać Szczęście.