Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z października 2007

Przewodnik po Jaskini

30 października 2007 / Jaskinia Behemota / autor Sulia

- Gotowyopasła księga wylądowała na stoliku, przy którym diabeł spożywał kolację. Sulia przyciągnęła sobie wolne krzesło, usiadła, podparła głowę rękoma i uśmiechnęła się szeroko.Ostatnie poprawki naniesione. Można publikować.MiB wziął do ręki złoty tom i pokiwał z zadowoleniem głową.Przewodnik po Jaskiniprzeczytał tytuł na głos.

Zagadki Mędrców - Start

26 października 2007 / autor Strażnik słów Moandor

Dzisiejszy dzień przyjęliśmy za datę startu zagadek literacki w Heroeslandzie. Otwieramy lokację o nazwie - Zagadki Mędrców.
Pytania dotyczyły będą opowiadań umieszczonych w Bibliotece Osady. Zestawy pytań będą dobrym sprawdzianem wiedzy na temat osadowej twórczości, a także okazją do przypomnienia sobie, bądź sięgnięcia po raz pierwszy po wspaniałe osadowe teksty.

Sielska kraina

26 października 2007 / autor Sulia

Sulia rozejrzała się wokoło - Według mapy, jestem na miejscu. – Elfka zerknęła na trzymany w ręce pergamin. Kilka godzin temu otrzymała go od MiBa z prośbą o jak najszybsze zjawienie się w miejscu oznaczonym wielkim czerwonym X – I po co te tajemnice. Wiem, co zobaczę. – Sul uśmiechnęła się sama do siebie i jeszcze raz spojrzała na rozległą równinę rozciągającą się u stóp wzgórza, na którym właśnie się znajdowała. Uśmiech zniknął z jej twarzy – Tylko gdzie TO jest?! Wiem, że się spóźniłam, ale wszystko powinno być już gotowe. Gdzie ten diabeł? MiB! – krzyknęła. I już po chwili elfka spoglądała na nietypowe budynki nowego Heroeslandu.

PAH - zwykła 3 & duża 1

21 października 2007 / autor Eru

Zwycięzcą trzeciej zwykłej mapki w Pucharze Areny Heroes 3 został Wojrad. Natomiast pierwszą dużą mapkę wygrał Gwynbleidd. Gratulujemy!
Więcej w Akademii.
Zapraszam do dyskusji na temat wyników mapki.
Do uczestnictwa w naszym turnieju offline zapraszamy wszystkich, mniej lub bardziej chętnych, tych najlepszych, i tych co są troszeczkę gorsi. Regulamin dostępny jest na forum, a mapki w Kopalni. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę zgłaszać do niżej podpisanego lub na forum.

Patch 1.6 do Heroes V

18 października 2007 / Heroes V / autor MiB

Dziś ukazała się łatka 1.6 do podstawowej Heroes V. Uzupełnia ona interface gry o nowe elementy dodane w Tribes of East. Dodatkowo wprowadzono wiele modyfikacji związanych z balansem (m.in. przywrócenie premii z Pilar of Bones do 150pkt Mrocznej Energii). Po szczegóły odsyłam na "]forum, gdzie "]Vullcan opisał dokładniej nowy patch.

Mapa jaskiniowców

15 października 2007 / autor MiB

Gdy wieczorem do "]dzielnicy jaskiniowców przyszedł MiB wraz z kilkoma pomocnikami wszyscy mieszkańcy profilaktycznie zamknęli okna. Nie pomylili się - szybko w niebo wzbiły się tumany kurzu zwyczajowo towarzyszące pracy diabła. Dzień zbliżał się ku końcowi, a piekielnik nie miał wyraźnie ochoty kończyć pracy. I gdy już zrezgnowani jaskiniowcy mieli kłaść się spać hałas ucichł, a MiB - wciąż pokryty grubą warstwą kurzu - stanął na skrzyni i krzyknął:
- Mieszkańcy! Kilka lat temu, imć "]LEVY zaczął tworzyć Mapę Jaskiniowców, dzięki której każdy mógł się dowiedzieć skąd przybyli inni mieszkańcy. Niestety, podczas zawirowań w Jaskini owoce pracy Levego zostały całkowicie utracone. Dziś jednak z dumą ogłaszam, iż "]Mapa Jaskiniowców powraca do Jaskini!

Proklamacja na ekwinokcjum jesienne

11 października 2007 / Jaskinia Behemota / autor Sulia

W lipcu tego roku opublikowana została proklamacja, której celem było poinformowanie mieszkańców Jaskini Behemota o planach na najbliższe dwa miesiące. Nadszedł zatem czas by zdać sprawozdanie z dotychczas podjętych działań na rzecz rozwoju JB oraz przedstawić cele na kolejne miesiące. Oto proklamacja na ekwinokcjum jesienne. Zapraszam do lektury oraz zachęcam do kontaktu z osobami odpowiedzialnymi za poszczególne projekty celem podjęcia współpracy.

Czas porozmawiać o Heroes VI

10 października 2007 / Heroes V / autor MiB

Jak podaje Kwasowa Grota na oficjalnym forum Heroes V pojawiła się informacja, jakoby trwały już prace nad Heroes VI. Według autora zespół tworzący kolejną część cyklu aktualnie jest na etapie wybierania pomysłów. Twórcy zapowiadają naprawdę duże zmiany i wiele innowacyjnych rozwiązań. W związku z tymi doniesieniami zapraszamy do dyskusji na naszym "]forum poświęconym Heroes VI

PAH3 - zwykła 2

07 października 2007 / autor Eru

Zwycięzcą drugiej zwykłej mapki w Pucharze Areny Heroes 3 został Radclif. Gratulujemy!
Więcej w Akademii.
Zapraszam do dyskusji na temat wyników mapki.
Do uczestnictwa w naszym turnieju offline zapraszamy wszystkich, mniej lub bardziej chętnych, tych najlepszych, i tych co są troszeczkę gorsi. Regulamin dostępny jest na forum, a mapki w Kopalni. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę zgłaszać do niżej podpisanego lub na forum.

Zmiany w Wysokiej Radzie

06 października 2007 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Tej nocy w całym Imperium dało się słyszeć dziwne hałasy, jakby stukania młotkiem. Niektórzy mieszkańcy ręczyli, iż do ich uszu dotarły również i złorzeczenia: "Jak tak można... Herold chory... i dopiero teraz o tym mi mówią?!". Faktem jest jednak, że rankiem na wszystkich tablicach informacyjnych i drzwiach karczm wisiało ogłoszenie...

Nowe opowiadania w Osadzie

05 października 2007 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

Dziś, do naszej Biblioteki trafiły aż dwa nowe manuskrypty. Pierwszy opowiada historię pewnego niezbyt rozgarniętego rycerza, trochę prześladowanego przez pecha, ale posiadającego ciekawą osobowość. Ów śmiałek przemierza lasy w poszukiwaniu pewnego rzadkiego(?) ziela. O tym, co mu się przydarzyło w pewnej wiosce możecie przeczytać w opowiadaniu...

Zapraszam do Stolika Historycznego

01 października 2007 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

Jak wiecie od jakiegoś czasu w Gorących Dysputach stoi "]Stolik Historyczny. Opiekuje się nim dostojny "]Kanclerz Grenadier, który za dawnych czasów badał tajemnice historii.
Zapraszam w imieniu Jego i swoim do dyskusji. Losy ludzkości kryją tak wiele interesujących wydarzeń, czasem wzniosłych, często okrutnych, warto o nich rozmawiać, poznać je dokładniej. Rozwinął się "]temat o wybitnych jednostkach, wielkich wodzach (niekoniecznie wybitnych), ludziach od których zależały losy świata, narodów. Rozpoczynamy także "]dysputę na temat uzbrojenia. Mam jednak szczerą nadzieję, że tematów historycznych interesujących Osadników jest o wiele więcej i pojawianie się kolejnych będzie tylko kwestią czasu. Wszelkie propozycje kierujcie do "]Kanclerza Grenadiera przy jego stoliku.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Specjalizacja Rolanda oddziałuje tylko na Krzyżowców, nie na Zbrojnych.