Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z stycznia 2007

Powrót Aiwelosse

30 stycznia 2007 / Osada / autor Skryba Morgraf

Skryba spacerował po brzegu morza. Wpatrywał się w stalowo szare fale, poszukując żagla, który zwiastował by powrót z dawna nie widzianych przyjaciół. Powoli tracił nadzieje. Zapatrzony w dal nie dostrzegł szklanego przedmiotu zagrzebanego w pisaku omywanym przez fale. Jęknął cicho gdy wystający z sandała palec uderzył w powierzchnię flaszy. Podniósł butelkę z zamiarem ciśnięcia jej w wody oceanu. Wtedy dostrzegł w środku zwinięty rulon pergaminu. Ożywiony nadzieją odpieczętował znalezisko i zaczął czytać... Już po kilku słowach nie miał wątpliwości, iż wiadomość pochodzi od niezrównanego poety Aiwelosse. Ucieszył się tym bardziej, gdy na końcu zwoju przeczytał dopisek: „Spodziewajcie się kolejnych”.
Biegiem niemal powrócił do Osady by obwieścić radosną nowinę i umieścić pergamin z poematem na należnym mu miejscu.

PAH3 - zwykła 1

28 stycznia 2007 / autor Eru

Zwycięzca pierwszej zwykłej mapki w Pucharze Areny Heroes 3 został Flash. Gratulujemy!

Więcej w Akademii.

Zapraszam do dyskusji na temat wyników mapki.

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, mniej lub bardziej chętnych, tych najlepszych, i tych co są troszeczkę gorsi.

Regulamin dostępny jest na forum. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę zgłaszać do niżej podpisanego lub na forum.

Nowa komnata

25 stycznia 2007 / autor MiB

Od samego rana w okolicach komnaty Heroes V dało się słyszeć miarowy stukot, jakby coś twardego uderzało o ściany Jaskini. Również niezwykłe było pojawienie się MiBa, który ostatnio nieczęsto pojawiał się w granicach Imperium.
Cała zagadka miała rozwikłać się już niebawem.

Oto bowiem tuż przed południem stukanie ucichło, a MiB, trzymając w dłoniach spore zawiniątko, stanął na wprost wejścia do komnaty Heroes V.

- Dobrze, bardzo dobrze - powiedział do siebie - teraz tylko wejście.
Diabeł złapał swą nowiutką, lśniącą, kuriozalnych rozmiarów kosę sprężynową, wziął zamach i z całych sił wbił ją w skałę, odsłaniając wejście do obszernej komnaty.
Następnie piekielnik rozwinął pakunek, który mieścił 2 tabliczki, które zaczął przywieszać nad wejściami. Jedna z nich zastąpiła wysłużony już napis Obsydianowa Wyrocznia. Nowa nazwa komnaty brzmieć miała od teraz Brama Nowego świata.
Drugą tabliczę przywiesił nad nowym wejściem. Napis na niej brzmiał dokładnie tak samo jak ten z ledwo co zdjętej: Obsydianowa Wyrocznia.

- Wszystkich mieszkańców zapraszam do toczenia dysput nad przyszłością serii Heroes of Might and Magic w nowej komnacie w tym celu wykutej - ryknął MiB, po czym odszedł w swoją stronę, jak to miał w zwyczaju czynić.

WoG Download przywrócony!

21 stycznia 2007 / autor Zielevitz

Jak pamięcią sięgam od powrotu IJB najpierw niedostępny był cały dział Wake of Gods, potem kiedy już został przywrócony do działania to i tak z dużą ilością nie działających odnośników. Najbardziej uciążliwy był chyba brak downloadu, aż do dziś - nowy/tymczasowy WoG download można zastać pod tym adresem!

Jeśli jakiś plik powinien się tam znaleźć, ale go nie ma, warto dać mi znać ;)

Masz pytania? My mamy odpowiedzi :)

16 stycznia 2007 / autor MiB

Często zdarza się, że Jaskinia Behemota jest postrzegana przez nowych użytkowników jako ogromny serwis, z mnóstwem zakazów i dziwnych zwyczajów tworzonym przez grupę znajomych, którzy niechętnie otwierają się na nowych członków społeczności. Czy tak jest w istocie - nie mi wnikać, choć osobiście również dostrzegam objawy tego stanu rzeczy. W związku z tym, postanowiliśmy przedsięwziąć pewne kroki, mające na celu ułatwienie poruszania się po naszym wortalu.
Jednym z nich jest zawiązanie się nieformalnej grupy informacyjnej, której celem jest odpowiadanie na pytania nowych użytkowników.
Czyjesz się zagubion(y/a)? Masz jakieś pytania, ale nie wiesz do kogo się z nimi zwrócić? Poszukujesz współpracowników do tworzenia nowych części Jaskini? Zapytaj nas - postaramy się pomóc!

Liga Zawodowców - koniec turnieju

12 stycznia 2007 / autor Kumbat

Turniej został zakończony, trwał 3 miesiące i 12 dni.
O miejscach 3-5 decydowały bezpośrednie wyniki pojedynków pomiędzy tymi osobami.
Wyniki turnieju:

1.pCh 5/2
2.Kubikollo 4/3
3.eMTi 3/3
4.Biszcz 3/3
5.Grunthor 3/3
6.Dunpeal 2/4
7.Bandzior 1/6

Trzy pierwsze miejsca nagrodzone kwotami 200, 100 i 50 PLN.

Przygody eksperymentującego czarodzieja

07 stycznia 2007 / Osada / autor Skryba Morgraf

Wszystkich zwolenników dobrej zabawy na pewno ucieszy wiadomość, iż „Przygody eksperymentującego czarodzieja”autorstwa Ururama Tururama doczekały się niedawno kontynuacji. Ta niekończąca się opowieść jest jedną z najwyżej ocenianych i najbardziej chwalonych w Osadzie. Jestem przekonany iż prześwietny humor tej opowieści porwie każdego. Oto kolejna propozycja dla tych którzy lubią trząść brzuchem ze śmiechu. Posłuchajcie tylko co piszą inni(więcej przeczytacie w komentarzach do dzieła):

„Dużo humoru, ciekawa akcja, fajnie napisane, ciężko się oderwać, dużo czytania (co lubię), piękny klimat, no i jeszcze raz humor”.
Iscandel

„Szóstka oczywiście i to wystawiona po pierwszych rozdziałach. Nigdy nawet nie powstała u mnie myśl by ocenę zmienić. PEC to utwór wybitny i tyle”.
Sulia

Zachęcam każdego do zapoznania się z tym dziełem. Jestem przekonany iż wkrótce doczekamy się dalszego, a komentarze zadowolonych czytelników tylko zachęcą twórcę do dalszej pracy. Jeśli czytałeś „Przygody eksperymentującego czarodzieja” i podobało Ci się zajrzyj na nowe rozdziały, jeśli jeszcze nie czytałeś to najwyższa pora by to zrobić.

PAH3 - zapowiedź drugiego sezonu

06 stycznia 2007 / autor Eru

Wszem i wobec ogłaszamy: wkrótce rozpocznie się drugi sezon Pucharu Areny Heroes 3!

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, mniej lub bardziej chętnych, tych najlepszych, i tych co są troszeczkę gorsi.

Pierwsze mapki zostaną opublikowane już za tydzień w Kopalni. Dostępny jest nowy regulamin.

Wszelkie pytania, wątpliwości i propozycje proszę zgłaszać do niżej podpisanego lub na forum.

Archiwum

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Jeden archanioł wskrzesza do 100 punktów życia.