Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z stycznia 2007

Powrót Aiwelosse

30 stycznia 2007 / Osada / autor Skryba Morgraf

Skryba spacerował po brzegu morza. Wpatrywał się w stalowo szare fale, poszukując żagla, który zwiastował by powrót z dawna nie widzianych przyjaciół. Powoli tracił nadzieje. Zapatrzony w dal nie dostrzegł szklanego przedmiotu zagrzebanego w pisaku omywanym przez fale. Jęknął cicho gdy wystający z sandała palec uderzył w powierzchnię flaszy. Podniósł butelkę z zamiarem ciśnięcia jej w wody oceanu. Wtedy dostrzegł w środku zwinięty rulon pergaminu. Ożywiony nadzieją odpieczętował znalezisko i zaczął czytać... Już po kilku słowach nie miał wątpliwości, iż wiadomość pochodzi od niezrównanego poety Aiwelosse. Ucieszył się tym bardziej, gdy na końcu zwoju przeczytał dopisek: „Spodziewajcie się kolejnych”.
Biegiem niemal powrócił do Osady by obwieścić radosną nowinę i umieścić pergamin z poematem na należnym mu miejscu.

PAH3 - zwykła 1

28 stycznia 2007 / autor Eru

Zwycięzca pierwszej zwykłej mapki w Pucharze Areny Heroes 3 został Flash. Gratulujemy!
Więcej w Akademii.
Zapraszam do dyskusji na temat wyników mapki.
Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, mniej lub bardziej chętnych, tych najlepszych, i tych co są troszeczkę gorsi.
Regulamin dostępny jest na forum. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę zgłaszać do niżej podpisanego lub na forum.

Nowa komnata

25 stycznia 2007 / autor MiB

Od samego rana w okolicach komnaty "]Heroes V dało się słyszeć miarowy stukot, jakby coś twardego uderzało o ściany Jaskini. Również niezwykłe było pojawienie się MiBa, który ostatnio nieczęsto pojawiał się w granicach Imperium.
Cała zagadka miała rozwikłać się już niebawem.
Oto bowiem tuż przed południem stukanie ucichło, a MiB, trzymając w dłoniach spore zawiniątko, stanął na wprost wejścia do komnaty Heroes V.
- Dobrze, bardzo dobrze - powiedział do siebie - teraz tylko wejście.
Diabeł złapał swą nowiutką, lśniącą, kuriozalnych rozmiarów kosę sprężynową, wziął zamach i z całych sił wbił ją w skałę, odsłaniając wejście do obszernej komnaty.
Następnie piekielnik rozwinął pakunek, który mieścił 2 tabliczki, które zaczął przywieszać nad wejściami. Jedna z nich zastąpiła wysłużony już napis "]Obsydianowa Wyrocznia. Nowa nazwa komnaty brzmieć miała od teraz "]Brama Nowego świata.
Drugą tabliczę przywiesił nad nowym wejściem. Napis na niej brzmiał dokładnie tak samo jak ten z ledwo co zdjętej: "]Obsydianowa Wyrocznia.
- Wszystkich mieszkańców zapraszam do toczenia dysput nad przyszłością serii Heroes of Might and Magic w "]nowej komnacie w tym celu wykutej - ryknął MiB, po czym odszedł w swoją stronę, jak to miał w zwyczaju czynić.

WoG Download przywrócony!

21 stycznia 2007 / autor Zielevitz

Jak pamięcią sięgam od powrotu IJB najpierw niedostępny był cały dział Wake of Gods, potem kiedy już został przywrócony do działania to i tak z dużą ilością nie działających odnośników. Najbardziej uciążliwy był chyba brak downloadu, aż do dziś - nowy/tymczasowy WoG download można zastać pod tym adresem!
Jeśli jakiś plik powinien się tam znaleźć, ale go nie ma, warto dać mi znać ;)

Masz pytania? My mamy odpowiedzi :)

16 stycznia 2007 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Często zdarza się, że Jaskinia Behemota jest postrzegana przez nowych użytkowników jako ogromny serwis, z mnóstwem zakazów i dziwnych zwyczajów tworzonym przez grupę znajomych, którzy niechętnie otwierają się na nowych członków społeczności. Czy tak jest w istocie - nie mi wnikać, choć osobiście również dostrzegam objawy tego stanu rzeczy. W związku z tym, postanowiliśmy przedsięwziąć pewne kroki, mające na celu ułatwienie poruszania się po naszym wortalu.
Jednym z nich jest "]zawiązanie się nieformalnej grupy informacyjnej, której celem jest odpowiadanie na pytania nowych użytkowników.
Czyjesz się zagubion(y/a)? Masz jakieś pytania, ale nie wiesz do kogo się z nimi zwrócić? Poszukujesz współpracowników do tworzenia nowych części Jaskini? "]Zapytaj nas - postaramy się pomóc!

Liga Zawodowców - koniec turnieju

12 stycznia 2007 / autor Kumbat

Turniej został zakończony, trwał 3 miesiące i 12 dni.
O miejscach 3-5 decydowały bezpośrednie wyniki pojedynków pomiędzy tymi osobami.
Wyniki turnieju:
1.pCh 5/2
2.Kubikollo 4/3
3.eMTi 3/3
4.Biszcz 3/3
5.Grunthor 3/3
6.Dunpeal 2/4
7.Bandzior 1/6
Trzy pierwsze miejsca nagrodzone kwotami 200, 100 i 50 PLN.

Przygody eksperymentującego czarodzieja

07 stycznia 2007 / Osada / autor Skryba Morgraf

Wszystkich zwolenników dobrej zabawy na pewno ucieszy wiadomość, iż „Przygody eksperymentującego czarodzieja”autorstwa Ururama Tururama doczekały się niedawno kontynuacji. Ta niekończąca się opowieść jest jedną z najwyżej ocenianych i najbardziej chwalonych w Osadzie. Jestem przekonany iż prześwietny humor tej opowieści porwie każdego. Oto kolejna propozycja dla tych którzy lubią trząść brzuchem ze śmiechu. Posłuchajcie tylko co piszą inni(więcej przeczytacie w komentarzach do dzieła):
„Dużo humoru, ciekawa akcja, fajnie napisane, ciężko się oderwać, dużo czytania (co lubię), piękny klimat, no i jeszcze raz humor”.
Iscandel
„Szóstka oczywiście i to wystawiona po pierwszych rozdziałach. Nigdy nawet nie powstała u mnie myśl by ocenę zmienić. PEC to utwór wybitny i tyle”.
Sulia
Zachęcam każdego do zapoznania się z tym dziełem. Jestem przekonany iż wkrótce doczekamy się dalszego, a komentarze zadowolonych czytelników tylko zachęcą twórcę do dalszej pracy. Jeśli czytałeś „Przygody eksperymentującego czarodzieja” i podobało Ci się zajrzyj na nowe rozdziały, jeśli jeszcze nie czytałeś to najwyższa pora by to zrobić.

PAH3 - zapowiedź drugiego sezonu

06 stycznia 2007 / autor Eru

Wszem i wobec ogłaszamy: wkrótce rozpocznie się drugi sezon Pucharu Areny Heroes 3!
Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, mniej lub bardziej chętnych, tych najlepszych, i tych co są troszeczkę gorsi.
Pierwsze mapki zostaną opublikowane już za tydzień w Kopalni. Dostępny jest nowy regulamin.
Wszelkie pytania, wątpliwości i propozycje proszę zgłaszać do niżej podpisanego lub na forum.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Specjalizacja Rolanda oddziałuje tylko na Krzyżowców, nie na Zbrojnych.