Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z sierpnia 2009

Czas Gerontów

27 sierpnia 2009 / autor Sulia

Grupa ludzi i nieludzi zgromadzonych w Sali Chwały szeptała między sobą i zerkała z niecierpliwością w stronę potężnych drzwi, zza którymi, jak dobrze wiedzieli, Pretorianka Sulia przygotowywała się do wręczenia im nominacji na Gerontów. Czekali długo, naprawdę długo…

Jak Rdzawy Smok z kwasu!

27 sierpnia 2009 / Jaskinia Behemota / autor MiB

A jednak to nie koniec! Owo nagłe i tajemnicze zamknięcie Kwasowej Groty było ni mniej ni więcej ale zwyczajnym trekiem do nowego świata. Przy okazji jednak "]Kwasowy Smok postanowił - jak to ma w zwyczaju - zażartować sobie. Oczywiście Jaskinia wiedziała o wszystkim od początku, a nawet pomogła w migracji (jak zapowiedziałem część zasobów Groty zagości na naszym serwerze). Oczywiście gdyby istniało realne zagrożenie dla istnienia serwisu nasza pomoc byłaby większa. W całym podstępie zorientował się Vinius, który jednak sam w pewnym momencie zwątpił w szczęśliwe zakończenie sprawy. Ostatnie 3 dni pokazały jak wielką popularnością cieszy się Kwasowe Grota oraz potwierdziło zasadność istnienia naszego sojuszu (w momencie wyłączenia forum w Kwasowej Grocie wielu z Jej członków wypowiadało się u nas w komentarzach).
Niech żyje Kwasowa Grota!]

Koniec Kwasowej Groty?!

24 sierpnia 2009 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Przed momentem w Kwasowej Grocie pojawiła się bardzo niepokojąca informacja autorstwa samego "]Acid Dragona:
[quote]Na dziś przypada ostatni dzień funkcjonowania Groty w obecnym świecie. Niestety nie byliśmy w stanie utrzymać jej w coraz bardziej niestabilnej rzeczywistości. Proces wyłączania systemów kontrolnych zacznie się od baz danych, a więc głównie od Smoczego Forum oraz Cmentarnego Chata, po czym Grota zostanie zdematerializowana całkowicie.
Jej dalsze losy pozostają nieznane...[/quote] Czy to oznacza koniec tego świetnego serwisu o HoMM i MM? Dokładne informacje są nieznane. Jak tylko uda się nam skonktaktować z Kwasowym Smokiem poinformujemy Was o tym! Stay tuned!

Nowe Kampanie w Krypcie Map!

22 sierpnia 2009 / autor Thant

Ostatnia aktualizacje w tym dziale miała miejsce wiele miesięcy temu, dlatego też z wielką radością mogę przedstawić graczom dwie nowe kampanie do H3.
Pierwsza kampania o tytule Elficka Rebelia została wykonana przez Sheedana the Vampire], drugą o nazwie Statua Legionów nadesłał wiso000].
Obie kampanie składają się małych mapek, dlatego mogą być świetną pozycją dla graczy lubiących kończyć scenariusze w jeden wieczór ew. w jedną noc :)

Krasnoludzka opowieść

22 sierpnia 2009 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

Miło mi jest poinformować Osadników, że ostatnimi dniami nasza Biblioteka Osadowa powiększyła się o pergamin z pierwszym rozdziałem debiutanckiego opowiadania autorstwa krasnoluda Zyrpaka.
Opowiadanie nosi tytuł - Zyrpak z Huz-Wygazar.
Zapowiada się obiecująco. Zachęcam wszystkich Osadników do zajrzenia do Nieśmiałych Debiutów, przeczytania i skomentowania. A autorowi życzę wytrwałości w dalszej pracy twórczej nad kolejnymi rozdziałami zapoczątkowanej historii.

Poszukiwany pomocnik do remontu działu Heroes 3

20 sierpnia 2009 / Jaskinia Behemota / autor Crazy

Na rynku Thomeheb tłum tłoczył się już od paru godzin, otaczając pustą na razie mównicę. Wśród mieszkańców Jaskini panowała już niemal pewność, iż Crazy wrócił z dalekiej podróży po innych krainach i przywiózł ze sobą kufry pełne skarbów niewidzianych dotąd na tych ziemiach.
Nie chcąc dłużej trzymać w niepewności zebranych, Gnom wyszedł na mównicę i, pomijając wstęp, przeszedł do najważniejszej części swojego przemówienia.
Jaskiniowcy! Remontujemy dział "]Heroes of Might and Magic 3!

Koszulki - wysyłka

19 sierpnia 2009 / autor Mistrz Islington

Słońce już zachodziło, kiedy powóz Mistrza zajechał pod jego rezydencję. Przed jego oczami rozpostarł się widok pobojowiska. Potłuczone szyby, żyrandole, połamane kwiaty w ogrodzie, nie wspominając o dziwnym odorze i mnóstwie śmieci leżących w różnych zakamarkach. Mistrz spokojnie przeszedł się po rezydencji i znalazł największą stertę śmieci, którą natychmiast kopnął. - Auuu! Przecież mówiłem żebyście mnie nie budzili - odezwał się znajomy głos - Wybacz, nie wiedziałem - odparł Islington, gdy sługa usłyszał swego Mistrza poderwał się natychmiast i zaczął przepraszać, tłumaczyć i się usprawiedliwiać. - Sprzątnij to natychmiast bez użycia magii, a następnym razem pamiętaj żeby dobrze sprawdzić datę w kalendarzu - To my mamy kalendarz, Panie?
Koszulki do wysyłki mam Ja (Isli), prosiłbym o dokonywanie wpłaty 30zł + 5 zł z wysyłkę na konto:

Propozycje, uwagi, sugestie

18 sierpnia 2009 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Tego dnia w całym Imperium zaroiło się od magów odzianych w dziwne szaty. Nikt nie wiedział kim są, skąd przybyli, ani w jakim celu zawitali do Jaskini Behemota, a fakt, że poruszali się w większych grupach dodatkowo potęgował obawy mieszkańców. Gdy słońce chyliło się ku zachodowi Ci tajemniczy przybysze ustawili się w różnych punktach Imperium i rozpoczęli melodyjne inkantacje zaklęć. Jaskiniowcy wpadli w popłoch - wszak Wysoka Rada, większość Pretorii czy Gwardii Imperialnej, a nawet sam Behemot!, bawili się na corocznym "]Konwencie, więc nikt nie mógł przeciwstawić się najeźdźcom! Co bardziej krzepcy mężowie chwycili za widły i kosy i już mieli sami odeprzeć atak, gdy w ciągu zaledwie kilku chwil magowie zakończyli swe czary i zniknęli. W miejscach gdzie stali pojawiły się niewielkie tabliczki z arkuszami papieru, kałamarzami, piórami oraz szarymi tabliczkami z napisem Twoja sugestia]

Ognisko Grozy

17 sierpnia 2009 / Osada / autor Opiekun Osady Tullusion

20 sierpnia we czwartek odbędzie się kolejne, po dłuższej przerwie, Literognisko. Tym razem winni się przy nim zebrać miłośnicy i znawcy twórczości Cienia z Providence - H. P. Lovecrafta, bowiem ona będzie przedmiotem dyskusji. Spotkanie, tradycyjnie, zacznie się o 20:00. W imieniu Grododzierżcy zaprasza na nie Anioł Wolnej Woli Tabris.

Gorące wieści Konwentowe

15 sierpnia 2009 / autor Mistrz Islington

Najnowsze wieści prosto z Konwentu. Jest nas już 70 osób, a dzisiaj ta liczba jeszcze się powiększy. W Turnieju rozgrywane są w tym momencie półfinały Wojrad-Razer, Black Moses- Kumbat. Na razie trudno wytypować faworytów tych pojedynków. Wszyscy szykują się na Wielki finał w Spichlerzu! Wcześniej odbędzie się mecz Jaskinia Behemota - Black Hoods, tu faworyt jest tylko jeden, JB. Pogoda dopisuje, więc w przerwie rozgrywek niektórzy uskuteczniają opalanie, inni odsypiają trudne i długie nocne rozmowy. Bawimy się świetnie!

Startujemy!

09 sierpnia 2009 / autor Mistrz Islington

-Panie - sługa uchylił lekko drzwi do pokoju mistrza - Już czas? - czarodziej siedział na swojej walizce próbując wylewitować siebie wraz z nią. Na razie bez powodzenia. - Może ja pomogę i zaniosę walizkę - zaproponował nieśmiało gnom - Dam sobie radę - uniósł się Mistrz - nie takie rzeczy się kiedyś robiło! - zrobił się cały czerwony próbując się skupić jeszcze mocniej. - Kiedyś... - westchnął sługa - Coś mówiłeś? - Nie, nic - wiedział już, że wyjazd opóźni się o kilka dni.
Już jutro rozpoczęcie Konwentu, w związku z tym chciałbym uczulić wszystkich konwentowiczów na kilka spraw. Osoby przyjeżdżające zachęcam do zapoznania się z treścią newsa.

Regulamin Konwentu

08 sierpnia 2009 / autor Żywiołak Piwa Vandergahast

Od lat pojawiała się kwestia spisania zasad których przestrzegania mielibyśmy wymagać od uczestników Konwentu. Nigdy dotąd nie zaszła i zapewne nigdy nie zajdzie potrzeba ukarania czy wyciągnięcia jakichś konsekwencji wobec konwentowicza i właśnie myśl by takie status quo utrzymać towarzyszyła nam podczas podczas spisywania niniejszego regulaminu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że z roku na rok jest nas coraz więcej, nie wszyscy znają się ze wszystkimi, a dla wielu Konwent jest pierwszą okazją do spotkania się na żywo z innymi Jaskiniowcami. Wiemy też, że i oni i ich rodzice przed wysłaniem siebie samych lub swojego potomstwa chcieliby się przekonać że nasze spotkanie odbywa się w sposób bezpieczny i według określonych reguł. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem.

What2Play zakończony

08 sierpnia 2009 / autor MiB

W maju "]informowaliśmy o turnieju What2Play organizowany przez Ligę Hall of War. W zeszłym tygodniu, po 3 miesiącach zmagań, ogłoszono wyniki. Co prawda do końca rozgrywek dotrwały zaledwie 3 pary, co tylko podkreśliło problem z organizowaniem rozgrywek on-line, ale organizatorzy wierzą, że jeśli tylko znajdą się gracze chętni do zabawy, to można liczyć na kolejne turnieje.

VCMI 0.73

03 sierpnia 2009 / Heroes III / autor MiB

Po 2 miesiącach nieustających prac ukazała się kolejna wersja VCMI, otwartoźródłowego silnika gry Heroes 3. W tym wydaniu autorzy dodali wsparcie dla filmów, okno wymiany (dzięki temu możliwe jest przekazywanie wojska i artefaktów pomiędzy bohaterami), żeglugę (możemy kupować statki, wsiadać do nich i wysiadać - woda przestała być całkowicie niedostępna dla naszych herosów!) oraz wsparcie dla specjalnych pól bitew. Pojawiły się również kolejne artefakty oraz budynki (w tym urodziska jednostek). Jak zapowiadają twórcy planowane jest jeszcze co najmniej jedno wydanie serii 0.7x, które ma wprowadzić do silnika obsługę oblegania miasta (walka o zamek) oraz budynków walki na mapie przygody (takich jak Konserwatorium Gryfów, czy Smocza Utopia). Zachęcam do pobierania, testowania oraz zgłaszania zauważonych błędów - żadna pomoc nie zostanie zignorowana.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Miesiąc Plagi nie występuje przed 28 dniami.