Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z sierpnia 2006

Dodatek do Heroes V zapowiedziany!

30 sierpnia 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Dziś Ubisoft oficjalnie zapowiedział dodatek do Heroes V - jego nazwa nie jest jeszcze ustalona, a planowany termin wydania to koniec tego roku. Pośród wielu innych rzeczy w dodatku znaleźć będzie można trzy nowe kampanie (w tym jedną rozgrywaną nową rasą - krasnoludami), a także wiele miłych drobiazgów, w tym karawany.
Więcej szczegółów - dział H5!

PAH3-reaktywacja!!!

26 sierpnia 2006 / autor Kumbat

Dzisiaj od nowa ruszyło stare, dobre PAH3. Zostały troche zmienione (poprawione) zasady w stosunku do tych co były przed padem jaskini. Kto wygra? kto zdobędzie puchar areny heroes 3? nie pytać tylko wyciągać miecze, topory (i co tam jeszcze macie) i do boju o chwałe! Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda-Heroes IV Gathering Storm.

Turniej pojedynków Heroes V rozpoczęty!

23 sierpnia 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Barwny korowód dam, rycerzy, elfich zwiadowców, trollich strażników, krasnoludzkich górników, goblińskich rzezimieszków oraz wszelkiej innej maści i proweniencji ludzi i nieludzi zamieszkujących Imperium Jaskini Behemota wyległ na rozległe pole, gdzie już ustawiono szranki, w których potykać się miało piętnastu uczestników turnieju pojedynków Heroes V!
I Ty także możesz dołączyć do widzów śledząc ten oto temat na naszym Forum. Rozstrzygnięcie za dwa tygodnie. Uczestnikom życzymy powodzenia!

Ponad 220 stron o edytorze

21 sierpnia 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Osoby oczekujące na edytor map do Heroes V z pewnością ucieszy wiadomość, że jego betatesty weszły w ostatnią fazę. Warto tu dodać, że edytor zaopatrzony będzie w instrukcję obsługi liczącą (w obecnej wersji) nieco ponad 220 stron. No cóż, to daje pewne pojęcie, jak skomplikowane jest to narzędzie, nieprawdaż?

Aktualizacja Krypty

20 sierpnia 2006 / autor Regis

Długi czas krypta map stała zbyt opustoszała nawet jak na kryptę. Nieobecność w niej żywej duszy nie powinna nikogo dziwić, jednak ostatnio nie można było uświadczyć tam nawet jednostki nieumarłej. Niedawno jednak, opodal krypty pojawiła się zakapturzona postać którą często spotkać można było krzątającą się między mauzoleami czy konserwującą nagrobki. Nekropolia znów zaczęła tętnić śmiercią. Owocem prac jest prawie 30 nowych map dostępnych w krypcie i dwie nowe kampanie.

Turniej pojedynków Heroes V

16 sierpnia 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Imperialny herold wstąpił na skalną półkę, zadął w długaśną trąbę (wydając dźwięk przeciągły, a przenikliwy) i zawołał:
Mam zaszczyt ogłosić, że zapisy do turnieju pojedynków online w Heroes of Might and Magic V zostały rozpoczęte! ]
Po tych słowach herold zachrypł i nie mógł juz wydusić z siebie ani jednego dźwięku. Pokazał jednak wszystkim wielki afisz z wypisanymi na nim regułami turnieju. Przeczytacie go w pełnej wersji tej nowiny! A tu tylko skrót ważniejszych informacji:
Dnia 23.08.2006 rozpoczyna się prowadzony przez Morthiego Wielki Turniej na zasadach pojedynku w Heroes of Might and Magic V. Każdy z Uczestników powinien przeprowadzić starcie z innymi uczestnikami Turnieju.
Uczestnicy mają określony czas na rozgrywanie pojedynków między sobą (23.08.2006 - 06.09.2006). Wyniki pojedynków muszą być raportowane do organizatora. Każdy uczestnik może stoczyć Pojedynek z innym konkretnym uczestnikiem tylko raz. Każdy uczestnik może zagrać określonym bohaterem tylko raz. Wszelkich informacji udziela Organizator czyli Morthi. - wystarczy ze napiszesz do niego prywatną wiadomość. Jeśli nie masz jeszcze konta w Jaskini - zarejestruj się!

Nieoficjalny lecz profesjonalny

14 sierpnia 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Nieoficjalny pacz polonizacyjny do Heroes V osiągnąwszy stadium 1.2g zawiera już nie tylko poprawki zdecydowanej większości niedoróbek językowych w polskiej wersji, ale także dorobił się własnego instalatora zdecydowanie ułatwiającego nałożenie łatki na grę.
Pozostaje jedynie zachęcić do ściągnięcia sobie łatki 1.2g no i pokiwać ze zdumieniem głową, że rzecz nie do wykonania przez firmę CDProjekt, (nie dość, że pozostającą w kontakcie ze światowym wydawcą gry, to jescze mającą płacone za swoją robotę) została dobrze zrobiona przez grupę fanów - za darmo...

Wygraj kopię Heroes V Complete

12 sierpnia 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Chcesz wygrać kopię Heroes V complete? Pięć egzemplarzy tego zestawu będzie do wygrania w turniejach i konkursach organizowanych przez serwis The Oracle League! Po jednej kopii czeka na zwycięzców: - Turnieju Heroes V duel - Turnieju Heroes V standard - Turnieju Heroes III Dwie kolejne będą nagrodami w konkursach zorganizowanych przez Oracle League. Warto się zainteresować!

Konwent - ostatnie ustalenia

08 sierpnia 2006 / autor MiB

Znany jest już "]szczegółowy plan Kownentu. Wiadomo także, że najwczesniej można przyjeżdżać w czwartek (10 sierpnia 2006). Do czasu rozpoczecia oficjalnej części za porządek odpowiedzialny będzie "]Vandergahast i nalezy go bezwzględnie słuchać! Dodatkowo organizatorom udało się wynegocjować niższą stawkę za nocleg, która wynosi 12 zł/dobę]. Po więcej szczegółow odsyłam do naszej "]strony Konwentowej.

Testy wersji 1.3

06 sierpnia 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Kilku sprytnych graczy online zauważyło pojawiające się okazjonalnie na serwerze Ubisoftu rozgrywki toczone przy uzyciu wersji 1.3. Oznacza to, że pacz o tym numerze jest obecnie w fazie testów, a wypuszczony zostanie prawdopodobnie po zakończeniu okresu wakacyjnego w Nivalu.

Kolejna porcja nowin

04 sierpnia 2006 / autor MiB

Nasz korespondent z byczyny - Tarband - donosi, że 3 Konwent Jaskiniowy trwać będzie od 12 do 13 sierpnia, z mozliwoscią przedłużenia jego trwania do wtorku, 15 sierpnia (i raczej zostanie dłużej, czy przyjazd wczesniej w grę nie wchodzi, choć negocjacje trwają). Dodatkowo znany jest dokładny czas i miejsce rozegrania turnieju w heroes, który odbedzie się w sobotę, od godziny 10 w publicznej szkole podstawowej (a nie, jak to było dotychczas, w gimnazjum).

Czego brak na mapach, czyli sondaż #5

04 sierpnia 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Dziś wystartował kolejny oficjalny popremierowy sondaż Jaskini Behemota: Pożądane lokacje
Tym razem zachęcamy wszystkich do wypowiedzenia się w kwestii, jakich budynków na mapie przygody Wam brakuje, jakie chcielibyście zobaczyć w dodatkach. Są spore szanse, że część marzeń się ziści, wszak nasze sondaże są organizowane w porozumieniu z Ubisoftem (reprezentowanym przez Fabrycego Cambouneta, do którego wysyłane sa ich wyniki), a całkiem spora część naszych idei już została uwzględniona.
Zapraszamy do licznego udziału!

II Sezon Polskiej Ligi otwarty!!!

02 sierpnia 2006 / autor Kumbat

Dzisiaj został otwarty nowy sezon naszej ligi heroes III. Miejmy nadzieje, że aktywność graczy dopisze tak samo jak w pierwszym sezonie. Co miesiąc będzie robiona aktualizacja top 20 w jaskini i będziemy na bieżąco z wynikami tego turnieju. http://www.legendyheroes.webd.pl/liga/ Co tu więcej mówić-rejestrować się i wyrgywać z każdym napotkanym q chwale imperium. Lista zmian w stosunku do pierwszego sezonu w dziale turnieje.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Jednostki atakujące podwójnie, dwa razy mogą otrzymać Szczęście.