Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z stycznia 2009

Turniej Wojownika - sezon 2

25 stycznia 2009 / autor Arbiter Raj

Z dzisiejszym dniem zostaje rozpoczęty 2 sezon Turnieju Wojownika! Wszystkich chętnych sprawdzić swą wiedzą taktyczną oraz tych, którzy po prostu chcą pograć dla zabawy zapraszamy do udziału! Nie ważne, czyś młodym graczem, czy starym wyjadaczem- z nami każdy będzie się świetnie bawił!

Nie zwlekaj więc! Już teraz pobierz mapy, przeczytaj regulamin i rozpocznij zmagania!

PAH3 - sezon 6

24 stycznia 2009 / autor Eru

Zaczęło się!

Rozpoczynamy kolejny sezon Pucharu Areny Heroes 3

Zapraszamy wszystkich - i tych lepszych, i tych troszeczkę gorszych. Każdy może dobrze się bawić!

Pierwsze mapy już można pobrać z Akademii.

Regulamin także jest dostępny w Akademii. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę zgłaszać do niżej [[ podpisanego]] lub na forum.

Bawcie się dobrze!

Beerhemot FM po raz ósmy

23 stycznia 2009 / autor Opiekun Osady Tullusion

Tak to już się czasem zdarza, że kilku ludziom kompletnie odbija szajba pod śrubką, a może i palma swoimi kokosami. I wtedy zachciewa im się produktywności. Pech sprawił, że i nam w końcu się zachciało... w sobotę o godzinie 20.00 bądź też kilka minut później.

Turniej "Pazur Behemota" otwiera zapisy

15 stycznia 2009 / autor Arcymag Elia

Gdyby tego mroźnego wieczoru ktokolwiek zapuścił się na zasypany śniegiem plac przed pałacem imperialnym, zapewne zwróciłby uwagę na uchylone skrzydło bramy i dwie sylwetki widoczne na tle wnętrza - jedną, w długiej szacie z kapturem, trzymającą za kołnierz drugą, herolda, sądząc po tabardzie w barwach Imperium. Być może usłyszałby nawet fragment rozmowy, mimo wiatru wyjącego na załomach kamiennych murów...
- Co takiego? Masz afisze od sześciu dni, a jeszcze ich nie rozwiesiłeś?!
- Ano, b-bo zi-zi-zimno, śniegiem sy-sypie w oczy, palce ko-ko-kostnieją... - herold, z trudem wydobywając z siebie słowa, starał się wybrnąć sytuacji.
- Zimno? Ważne obwieszczenie czeka, a ty twierdzisz, że zimno?! - w powietrzu, tuż przed nosem herolda zawirowały płomienie, tworząc groźnie wyglądającą, choć niewielką kulę ognia - Jeśli do północy nie rozwiesisz wszystkich afiszy, gwarantuję ci, że zimno stanie się najmniejszym z twoich zmartwień... No, idź!
Odzyskawszy swobodę, herold popędził ile sił w nogach do swojego kantorka, zaś zakapturzona postać zniknęła w głębi pałacu, zatrzaskując za sobą bramę...
Nie minął kwadrans, gdy pierwsze kolorowe plakaty pojawiły się przed gmachem Akademii Wojennej i w innych miejscach uczęszczanych przez Mieszkańców Jaskini, a treść ich była następująca...

Sztuka też łagodzi obyczaje!

12 stycznia 2009 / Osada / autor MiB

Przez całą noc z zajmowanej przez MiBa siedziby dochodziły niepokojące odgłosy tłuczonego szkła, pękających desek, dartych zasłon. O poranku z pracowni pekielnika wybiegła niska postać opatulona od stóp po sam czubek głowy w ciepły płaszcz. Nim drzwi trzasnęły z ogromnym hukiem dało się słyszeć kobiecy głos życzący właścicielowi jak najgorzej. Postać szparkim krokiem ruszyła w bliżej nieokreślonym kierunku. Włóczyła się dobre kilka godzin po uliczkach Osady w poszukiwaniu samotności. Jednak tuż przed wschodem słońca miasto zaczynało budzić się do życia, a ulice zapełniać mieszkańcami, toteż znalezienie spokojnego miejsca było nieomal niewykonalne. W pewnym momencie tajemnicza osoba dotarła do galerii. Doskonale wiedziała, że od dawna nikt nie opublikował niczego nowego, toteż oczekiwała, że miejsce będzie opustoszałe. Nie od razu zauważyła zmianę- wędując kolejnymi korytarzami nie zwracała uwagi na eksponaty. Jakież więc było jej zdziwienie, gdy trafiła do sali, wypełnionej po brzegi zupełnie nieznanymi dziełami sztuki! Stanęła jak wryta i zaczęła podziwiać kunsztowne obrazy i zdjęcia. Obejrzała dokładnie większość kolekcji, gdy za swoimi plecami usłyszała znajome chrząknięcie. Odwróciła się.
- Wiedziałem, że Cię tutaj znajdę - rzekł MiB najspokojniej jak potrafił
- Widać dobrze mnie znasz. Dlaczego nie powiedziałeś mi, że pojawiły się nowe prace?
- Bo nic o tym nie wiedziałem.
- Ty nie wiedziałeś o tym co się dzieje w Jaskini? Dobre sobie!
- Ano zdarza się. A teraz chodź, wracajmy do domu.
- Mhm - dziewczyna powoli podeszła do piekielnika - Ale jutro tu przyjdziemy!
- Oczywiście - MiB spojrzał jej w twarz i uśmiechnął się serdecznie

M&M: Remake- nowe demo

12 stycznia 2009 / autor MiB

Twórcy skupieni wokół projektu Might and Magic: Remake zaprezentowali owoc swojej pracy. Niedawno wydane trzecie demo techniczne pozwala poruszać się po jednej planszy (mapa zawiera Lochy). Gracze mogą przekonać się jak będzie działać silnik gry i wstępnie zapoznać się z mechaniką gry.
Ponadto projekt został przemianowany na Might and Magic: The New Order.
Wszystkich zainteresowany alternatywnymi produktami spod znaku M&M zachęcam do pobrania dema i zapoznania się z możliwościami gry!
News za Kwasową Grotą

Awanse

02 stycznia 2009 / autor Nuk

Święta minęły, czas tutaj trochę posprzątać. - pomyślał Nuk, zaglądając do kolejnych szafek z dokumentami.
- Co my tu mamy? Wniosek... wniosek... wniosek... zaraz zaraz, awanse? One jeszcze nie są podpisane? - Mag sięgnął po pióro i zniknął w kartotekach Pretorian...
Po jakimś czasie przed siedzibą Pretorii pojawił się Herold i ogłosił, co następuje:

Klucze do mieszkań w Jaskini otrzymują Drakolicz, Hiro, Invictus, Seraf, Shaggy, Sheogard, Shreem i Vendral. Tym samym stają się Mieszkańcami Jaskini.

W gronie Jaskiniowców mam zaszczyt powitać Filusa, Hellscreama, Konstruktora, Laysandera i Simbę.

Weteranami uznani zostali Pretorianin Greenman, Mecku, Thant i Wojrad.

Gratuluję wszystkim awansowanym!

Archiwum

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 1: Zaklęcie Zniszczenie nieumarłych eliminuje cały ich oddział, bez względu na liczebność.