Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z czerwca 2003

Trek - szczegóły...

28 czerwca 2003 / Jaskinia Behemota / autor Hetman jOjO

Kilka dni temu pojawił się piękny (fęx Acidzie!) nius o kolejach losu Imperium... Dziś precyzuję i zapowiadam konkrety: * w ciągu tego tygodnia proszę o powstrzymanie się od uploadowania plików na serwer! (w razie konieczności! proszę najpierw mailowo uzgadanić z Marszałkiem ixcesalem!) * niusy można dodawać jak zwykle ;) * możliwe są w tym tygodniu okresowe wyłączenia domeny heroes.net.pl, czyli Jaskini może czasowo nie być! - jeśli tak się stanie, to proszę o cierpliwośc i wyrozumiałość - przenosimy się na nowy, szybszy serwer! o konkretach postara się uprzedzać Marszałek ixcesal
Mam nadzieję, że w następną niedzielę, będę mógł zapodać tu niusa, o pomyślnym zakończeniu kolejnego treku...

Grafiki Karola w Galerii AW

23 czerwca 2003 / autor Komendant Giater

Mistrz Karol kolejny swój nieprzeciętny talent ujawnił. Spod jego to ręki, za pomocą niepozornego kawałka grafitu, wyszły dzieła oczy cieszące i serce radujące. Sam Mistrz, przekazując je nam, zgodę wyraził na zamieszczenie w Galerii AW. Przeto z najprzedniejszego drewna ramy przeszło trzy księżyce robiono i miejsce szykowano, by w godnym otoczeniu dzieła te umieścić. Niech one same za się mówią.

Tam, gdzie wbijemy nasz sztandar...

23 czerwca 2003 / autor Kanclerz Grenadier

Na Forum, w "Oknie na świat", pojawił się temat, który zapewne wielu z Was zainteresuje, bo często o to pytacie - Konwent, zlot miłośników i entuzjastów hirołsów.
Rozpoczynamy prace przygotowujące to wydarzenie. Konwent odbędzie się w przyszłym roku. Dlaczego - bo wszystko musi być perfekcyjnie zaplanowane, przygotowane i zrealizowane, ma być tego kalibru i jakości, by na zawsze zapisac się w pamięci uczestników. By to zrealizować - potrzeba czasu i wiele pracy.
Rozpoczynamy od szukania odpowiedniego miejsca, klimatycznego, a jednocześnie zapewniającego odpowiednie warunki. Mieszkamy w różnej okolicy, często pod bokiem są różne zamki, lochy, jaskinie - na Forum znajdziecie wymagania, jakie powinna spełniać informacja potrzebna naszej bazie danych, z której wybrane zostanie MIEJSCE, gdzie za rok wbijemy sztandar naszego Imperium :) Wakacje to także czas wyjazdów - rozejrzyjcie się po okolicy, którą będziecie zwiedzać. Dane o ziemiach do aneksji gromadzi Qter.

Trek raz jeszcze...

22 czerwca 2003 / autor Hetman jOjO

Mało kto wie, iż nasze Imperium już niejeden raz zmieniało granice, a nawet zupełnie zmieniało położenie, gdy świat, w którym się znajdowało był zagrożony. Dzięki przychylności Starożytnych bóstw - Strażników owych światów oraz dzięki licznym ofiarom przebłagalnym, Imperium mogło na nich istnieć i rozwijać się.
Na początku wszystkie myśli były pogrążone w chaosie, ale z czasem znalazł się ktoś, kto podjął się ich zawładnięciu, podporządkowaniu i uporządkowaniu. Był to Behemoth, który uzyskawszy przychylność bóstwa Valhalli w jego świecie założył pierwszą Jaskinię. Niestety bóstwo to okazało się bardzo wymagające, a przy tym mało dbające o swych poddanych. Krążą pewne plotki, iż sprzeciwiło się ono odwiecznym prawom Starożytnych i zaczęło rządzić realizując własne, straszne plany. Mimo wielu ofiar po pewnym czasie wygnało Jaskinię w otchłań kosmosu. Jej lud długo tułał się w pustce eteru przeklinając bóstwo Valhalli, ale nie pozostając bezczynnym.
Dzięki jednemu z tegoż ludu, zwanemu Bardem, który piękne pieśni błagalne układał oraz dzięki licznym ofiarom składanym przez pierwszą drużynę Behemotha Jaskinia znalazła nowy świat, w którym mogłaby ponownie zaistnieć. Zwał się on Beep. Innemu członkowi społeczności Behemotha, którego Hetmanem ogłoszono udało się wykorzystać jeden z księżyców typu CRON. Był on wtedy pusty niemal, ale jego Strażnik - Roder, okazał się być sympatycznym i przychylnym bóstwem.
Niestety, bóstwo świata Beep stawało się coraz gorsze. Dało się nawet słyszeć pogłoski o dziwnej, prawie diabelskiej sile, która powodowała, iż bóstwo coraz większych ofiar żądało. Wreszcie Behemoth, Imperatorem obwołany rzekł 0˜dość!04˘. Na szczęście wiernemu Hetmanowi szybko udało się nawiązać łączność astralną ze Strażnikiem o imieniu Damiansalvator, który postanowiwszy dopomóc Jaskini, udostępnił ogromne połacie swej krainy na jej potrzeby. Mówią, że owa kraina na Antagrichu się znajduje.
I tak żyli sobie poddani wielkiego Behemotha bardzo długo, spokojnie i dostatnie. Imperium się rozrastało, wiele nowych stworzeń przybywało aby zostać nowymi członkami tej społeczności i coraz więcej coraz większych Akademii, Aren i Osad powstawało. Jednak każdy świat ma swoje granice, a Imperium zbliżało się do nich w zastraszającym tempie. Oczywistym się stało, iż ponownie należy poszukać nowego świata, który pomieściłby ogromne Imperium, a jeszcze miejsce na dalszy rozwój by miał. Wszyscy długo bezradni byli. Dopiero dzięki wspaniałej mocy dżinna ixcesala, któremu udało się ją wykorzystać ją do uzyskania przychylności Starożytnego bóstwa o imieniu Q4 nowe, obiecujące perspektywy dla Imperium się zarysowały.
Jego świat okazał się być wspaniałym, wielkim i rodzącym piękne owoce. Dzięki ofiarnej pracy ixcesala, któremu cały lud Imperium wdzięcznym będzie po wszystkie czasy migracja do Nowego Świata już się rozpoczęła, a pierwsze, dorodne owoce niedługo będzie można zebrać! Oby ta ziemia bogato obrodziła, a nam się dostatnie tutaj żyło. Oby ten Nowy Świat okazał się idealnym dla nas wszystkich!
Q chwale Jaskini!

Nocne wojaków rozmowy....

21 czerwca 2003 / autor Czarodziejka Ann

Dnie stawały się coraz dłuższe, nocne ciemności coraz krócej okrywały swiat swym całunem. Aż nadeszła noc Przesilenia - mieszkańcy Krainy WoG szykowali się na uroczystości już od dobrego tygodnia. Każdy się cieszył na nadchodzącą zabawę, tańce i inne rozrywki.

żniwo wielkie, a robotników mało...

17 czerwca 2003 / Osada / autor Hetman jOjO

Poseł CDProjektu prosił o przedstawienie poniższego pisma werbunkowego. Firma CD Projekt poinformowała, że poszukuje osób na następujące stanowiska: * Menedżer ds Kluczowych Klientów * Przedstawiciel Handlowy (Warszawa i Łódź) * Przedstawiciel Handlowy (aglomeracja katowicka, Kraków, Bielsko Biała i Częstochowa) Lista wszystkich wakatów w CD Projekt
Mam nadzieję, że to właśnie spośród jaskiniowców znajdą się wielkie talenty, które wesprą zaprzyjaźnione mocarstwo...

Imperium a Osada

16 czerwca 2003 / Jaskinia Behemota / autor Hetman jOjO

Nadchodzące letnie solstycjum dało o sobie znać i w naszym Imperium. Rozwijające się coraz prężniej Forum, daje już niemal komfortowe warunki do osadzenia na jego mechanizmach Imperium. Udało się ostatnio dokonać długo oczekiwanego posunięcia: wszystkie osoby posiadające klucze do Osady mają je teraz także do całego Imperium. Zatem od solstycjum letniego Imperium Jaskini Behemotha ma swoją virtualną inkarnację. Wielu zapyta zatem jak się ma Osada "Pazur Behemotha" do całego Imperium. Ano tak jak jedno miasto, choćby i najzacniejsze!, do całego kraju! W najbliższych dniach przekażę klucze do Osady wybitnemu osadnikowi Guinei, który obejmie funkcję grododzierżcy. Zapewne zaprowadzi w Osadzie wiele dawno oczekiwanych zmian. Ale to końcem tego księżyca nastąpi. Dziś pragnę ogłosić jakież to zmiany wraz z tym już! pamiętnym solstycjum nastąpią. 1. Pretorianie rozpatrywać będą podania o klucze do Imperium. Tymczasowo klucze te nie będą automatycznie otwierać bram Osady. O trybie otrzymywania kluczy do Osady zadecyduje Grododzierżca. 2. Od 1. dnia siódmego księżyca wejdą w życie dekrety imperialne porządkujące, w pewnym zakresie, sprawy ludnościowe. 3. Około solstycjum zostanie otwarta Kancelaria Imperialna, gdzie będzie można bezpośrednio zapoznać się z prawami Imperium, a także składać interpelacje do Kanclerza i Imperatora (wobec Jego czasowej nieobecności - do Namiestnika).

Czytajcie bo warto

13 czerwca 2003 / Osada / autor Kanclerz Grenadier

Cztery debiuty pojawiły się w opowiadaniach. Swoje dzieje próbuje przybliżać w dwóch opowiadaniach Morvin, mroczną historię opowiada Adrion. Swoich sił próbuje także Melkior. Oceniajcie, bo warto. Niedługo wy, drodzy Czytelnicy wybierzecie swojego laureata nagrody Smoczej Łuski. Szczegóły wkrótce.

Potworny konkurs rozstrzygnięty

05 czerwca 2003 / autor Komendant Giater

Wielki podróżnik, Sanderus, któren stworów i dziwów Antagarichu widział i opisał bez liku, obaczywszy ryciny przesławnego Valturmana, kategorycznie stwierdził, że w jego przytomności takowych nigdy nie było. Skoro taki mistrz uznał swą bezsiłę - tym większy honor spotkał naszych magów i wojowników, którzy w bój z memuarami stanęli, a bój był to srogi i ciężki. Wiele padało nazw, wiele opisów, bo i nasi wojownicy i magowie wiele krain zwiedzili, w wielu ich moc i miecz do boju z monstrami stawać musiały. A historia ta zaczęła się, gdy niezrównany mistrz pędzla i tynktury Valturman w spotkaniu z okrutnym stworem stracił część swych bezcennych notatek, z których jeno ryciny ocalały. Przybywszy w nasze strony mistrz przekazał komendantom Akademii Wojennej swe prace i poprosił o pomoc w ustaleniu z jakimi stworami miał okazję stawać w polu. Konkurs ogłoszony został i w naszej braci z żywym odzewem się spotkał. Wspomnienia, propozycje, opisy liczne spłynęły i czoła swe nad nimi pochyliła ekstraordynaryjna komisja. I właśnie jej prace dobiegły końca. Nikt, któren na apel odpowiedział nieomylnym się nie pokazał. A i tak bywało, że jedna stwora na bardzo wiele sposobów nazywana i opisywana była. Przeto komisja nikogo nagrodzić nie postanowiła, jeno dwa imona wyróżnić, tych co to najdokładniej najwięcej stworów nazwać i zidentyfikować potrafili. A to mnich w Imperium powszechnie znany Inghamem zwany i drugi nie mniej zacny imć Regis. Ich zasługi przepomniane nie będą i nagrody spodziewać się zacni oni mogą. Tam, gdzie udało się nazwy ustalić - znajdziecie je w podpisach obrazów Valturmana w Galerii AW. Będzie także specjalna księga z opisami tych kreatur sporządzona, dla których uczestnicy konkursu opisy znaleźli.

Duża aktywność Adeptów w PA H3

04 czerwca 2003 / autor Komendant Giater

Na Arenie zakończyły się kolejne manewry, które przygotował Mr. Pool... . Cieszy duża aktywność Adeptów AW, co zaowocowało znacznym wzrostem ich DOŚ, a w konsekwencji poprawą miejsca w Forcie Adeptów. Szczególnie duży ruch dał się zauważyć w wśród Kandydatów, a to za sprawą SAM-UeL04˘a, który awansował o 6 oczek oraz Aragorna, który również poprawił swoją pozycję o 6 lokat i... przeprowadził się do Komnaty Kadetów. O 4 miejsca awansował AtakeeR, a o 3 tes tse, który dzięki zdobytemu DOŚ uzyskał stopień Młodszego Dowódcy. Adepci Ann i Sewrey awansowali o 2 oczka, a eMTi i ZUZEK o 1. Jak na te zmiany odpowiedzą Adepci, którzy utracili swoje pozycje w Forcie?

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Takie same artefakty zwiększające życie jednostek nie kumulują się.