Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z grudnia 2005

Turniej

29 grudnia 2005 / autor MiB

Mam zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Jaskini (i nie tylko) do udziału w turnieju Legendy Heroes. Będzie to największy jak do tej pory turniej online w Polsce, z liczbą uczestników około 100 oraz nagrodami pieniężnymi. Turniej będzie się składał w 2 etapów: rozgrywek grupowych oraz fazy pucharowej. Rozgrywki grupowe będą przeprowadzane na dobrze znanej mapie Arena (Hetman) natomiast faza pucharowa na mapkach random. Swoj udział zapowiedzieli już najlepsi gracze w Polsce ale przewidujemy również dodatkowe nagrody dla początkujących i mniej doświadczonych zawodników, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zapowiada się naprawdę duże wydażenie. Start turnieju planowany jest na początek lutego. Szczegółowe informacje można znaleźć na www.legendyheroes.prv.pl lub w temacie na forum

Święta

24 grudnia 2005 / autor MiB

W ten szczególny dzień w imieniu wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do rozwoju Naszego wortalu, chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia.

Wigilijka

23 grudnia 2005 / Osada / autor MiB

Stało się już tradycją, że co roku, w przeddzień Wigilii społeczność jaskiniowa spotyka się przy ognisku na Jaskiniowej Wigilijce. I w tym roku, pomomo pewnych trudności technicznych, jest organizowane tradycyjne spotkanie Wigilijne. Odbędzie się ono dziś, o godzinie 19, na [http://site.9o.pl/crazy/osada/index.php?menu=chat Chacie]] ( aby móc się na nim wypowiedać należy się zalogować - działają jaskiniowe dane logowania ). Serdecznie zapraszam

Twórczość jaskiniowców

23 grudnia 2005 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Dzięki staraniom Crazy`ego od dziś znów możemy zachwycać się dziełami autorstwa jaskiniowych minstreli. Na początek skromnie - ledwo 10 opowiadań - jednak zbiór ten z pewnością się powiększy ( wszak skarbnica Osady mieściła wiele rulonów ). Zapraszam do odwiedzin i aktywnego uczestnictwa w życiu nowego dominium. Jednocześnie czekamy na propozycje nazwy dla serwisu - Osada ze względów historycznych być to nie może.

Garść nowych informacji

22 grudnia 2005 / Heroes V / autor Konquer

Nival Interactive odpowiedziało na kilka pytań niegdyś zadawanych przez fanów. Oto garść nowych, lecz istotnych informacji o Heroes V: - Przed bitwą gracz będzie mógł ręcznie ustawić jednostki na polu bitwy, dostosowując to ustawienie do warunków terenowych. Ta nowina stawia pod znakiem zapytania umiejętność „Taktyka” z Heroes III. - Podczas oblężeń pole bitwy będzie większe niż standardowe, jednak katapulta nie będzie się znajdować pod kontrolą gracza. Ponadto ściany Akademii będą chronione przez miny, a ściany Lochu – przez trujące ostrza. To chyba oznacza wykluczenie z gry umiejętności „Balistyka”. Pamiętajmy jednak, że w Heroes IV katapulty nie było w ogóle. - Teoretycznie każdy bohater będzie mógł zostać mistrzem w dowolnej dziedzinie magii, ale jej efektywność będzie zależna od klasy bohatera – przykładowo Rycerz nie będzie jednakowo się sprawdzał w rzucaniu Magii Światła i Magii Mroku. - W grze nie uświadczymy żadnych orków. - Nival wspiera twórców modów, a nawet myśli o wypuszczeniu specjalnego narzędzia dla takich osób. Na razie jest jednak zbyt wcześnie by o czymś takim myśleć. Konqer

Powrót

22 grudnia 2005 / Heroes V / autor MiB

Kolejny serwis - po H1-H4 i MM, powrócił do Jaskinii. Dziś dział o Heroes 5 ponownie otwiera swe gościnne progi dla wszystkich spragnionych wiadomości o najnowszej części cyklu. Jednocześnie apeluję do wszystkich o pomoc. Serwis H5 jest mocno zdezaktualizowany i wymaga szybkiej pomocy w odbudowaniu swoich zasobów. Jeśli więc ktoś ma chęć i czas, niech napisze jakiś krótki artykuł i albo podeśle go do mnie (mib//heroes.net.pl), albo - jeśli posiadał konto w Jaskinii przed 18 sierpnia tego roku - niech od razu doda go do serwisu ( taki artykuł wymaga coprawda autoryzacji administratorów, ale to jest do zrobienia od ręki ). Status administratora posiadają obecnie Ururam Tururam, Tristan, Val-Gaav i ja. Zapraszam do serwisu.

Reaktywacja

16 grudnia 2005 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Po długiej przerwie spowodowanej problemami z serwerem Jaskinia Behemota znów obecna jest do internecie. Powrót był możliwy dzięki uprzejmości wortalu CelestialHeavens, który udostępnił nam miejsce na swoim serwerze. Mamy nadzieję, że jest to tylko stan przejściowy i w szybkim czasie uda się nam zakupić własny sprzęt, co pozwoli na uniezależnienie się IJB od firm hostingowych. Jednakże to są plany na przyszłość, a narazie czeka nas wytężona praca, aby wortal odzyskał dawną świetność. Dlatego zachęcam wszystkich, aby aktywnie włączyli się w akcję naprawy Jaskinii. Każda pomoc się przyda - zarówno w poprawnianiu serwisów od strony technicznej, jak i merytorycznej ( podczas przenosin straciliśmy część zbiorów Jaskinii, m.in. serwis H4 wymaga natychmiastowej reanimacji, w postaci nowych artykułów, a serwis H5 w ogóle potrzebuje jakichkolwiek artykułów ). Wszelkie propozycje, pytania, sugestie można zgłaszać na TFJ.

Beta-testerzy

09 grudnia 2005 / Heroes V / autor MiB

Oto lista beta-testerów H5 akredytowanych przez Jaskinię Behemota:
VIP:]
- Mr.Pool... - LEVY - WWalker - Ururam Tururam
closed-beta:]
Guinea tse tse Dragonis Tarnum Codhringher Irvin Nami Thompson Tristan Hardack Trang Oul Ramires
Nie oznacza to oczywiście, że inne osoba nie mają już szans dostać się do beta-testerów. Ubisoft będzie jeszcze losować testerów spośród zgłoszeń, które do nich napłynęły. Dlatego też proszę o kontakt wszystkich, którzy zostaną wylosowani, a identyfikują się z naszą społecznością [ e-mail na michalbachowski//gmail.com, temat: Beta testy, treść: nick w IJB; nick w Ubi ].
Dodatkowo informuję, że w Jaskini będzie dostępne specjalne forum dla beta-testerów ( osobne dla VIPów i zwykłych testerów ), na którym będzie można dysputować na temat gry ( dlatego proszę, aby Osoby nie posiadające konta w IJB założyły go, jak tylko IJB powróci ). Raz w tygodniu - w weekend - zostanie przygotowane podsumowanie, które podeśle do Ubisoft`u ( tak jak to miało miejsce przy wcześniejszych dysputach o H5 ), dlatego też nie należy się przejmować swoim angielskim ];). Oczywiście każdy z testerów będzie miał również dostęp do odpowiednich forów na stronach Ubisoftu ( a przynajmniej takie są zapowiedzi ), więc jeśli tylko ktoś będzie chciał i czuł się na siłach, to jak najbardziej zachęcamy do wypowiedania się również tam.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Takie same artefakty zwiększające życie jednostek nie kumulują się.