Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z stycznia 2015

Nowa odsłona Heroes III już dostępna

29 stycznia 2015 / Heroes III / autor Włodarz Hellburn

Dziś rano Steam odblokował możliwość instalacji - zdaniem wielu - najlepszej części sagi Heroes. Kody zniżkowe opisane w poprzedniej nowinie na ten moment wciąż działają, więc jeśli ktoś jeszcze się waha nad kupnem - to już ostatni dzwonek.
Wczoraj o 18 miejsce miał oficjalny stream prezentujący grę. Przed chwilą zaś, zaczęła się videorelacja CD-Action.
Z okazji premiery zorganizowano też kilka konkursów, o których możecie przeczytać w dalszej części newsa.

Q&A część trzecia

26 stycznia 2015 / Heroes VII / autor Silveres

Dziś opublikowana została kolejna, tym razem trzecia, część Q&A z M&M Team, w której odpowiadają na nasze pytania. Tym razem poruszone zostaną takie tematy, jak obecność Graala, maksymalna liczba graczy, czy choćby ilość rodzajów jednostek w danym siedlisku stworzeń. Oprócz tego Ubisoft przedstawił nam design pierwszej neutralnej jednostki Might & Magic: Heroes 7, czyli Morskiego Elfa.

Próbka lokalizacji Heroes III HD Edition

25 stycznia 2015 / Heroes III / autor Włodarz Hellburn

Na stronie czasopisma CD-Action zaczęły pojawiać się artykuły opisujące poszczególne zamki. Wraz z nimi publikowane są zrzuty ekranu zawierające polskie tłumaczenie jednostek. Po prostej podmianie nazw w adresie obrazków otrzymujemy pełną listę nazw ulepszonych stworów. Poniżej prezentujemy armię Zamku, a w rozwinięciu cała reszta (kliknij aby powiększyć obrazek).

Line-up Nekropolii, część druga

23 stycznia 2015 / Heroes VII / autor Silveres

Tym razem przedstawione nam zostały grafiki jednostek elitarnych oraz czempionów. Ubisoft uzupełnił także poprzedniego newsa, dzięki czemu możemy zobaczyć również jednostki nieulepszone, które odnajdziemy w podstawie Nekropolii. Nie da się ukryć, że podobieństwo niektórych modeli do tych pochodzących z H6 wręcz rzuca się w oczy, jakby wymachiwało czerwoną chorągiewką. Ujeżdżając dwugłowego słonia...

Heroes III HD Edition - kody rabatowe!

12 stycznia 2015 / Heroes III / autor Włodarz Hellburn

Dzięki współpracy ze sklepem internetowym Muve.pl mamy przyjemność zaoferować wszystkim odwiedzającym Jaskinię Behemota grę Heroes of Might & Magic III HD Edition w cenie promocyjnej].
Zamawiając grę w wersji pudełkowej dodatkowo otrzymujesz darmową przesyłkę kurierem do każdego przedpłaconego zamówienia w ramach programu Darmodostawa.
O tym jak skorzystać z oferty możecie przeczytać w rozwinięciu newsa.

Ekran miasta, magia Ashanu oraz Pre-Order Heroes 7

07 stycznia 2015 / Heroes VII / autor Silveres

Po świętach Rada Cieni znowu ożyła, a Heroes 7 Team dosłownie zasypał nas nowościami. W rozwinięciu przeczytać można o ekranie miasta i budynkach Przystani, czy magii Ashanu. Znaleźć tam można także informacje o Pre-orderze Edycji Kolekcjonerskiej M&M:H7 i krótką notkę, o etapie, na jakim jest obecnie Q&A, do którego pytania mogliśmy zadawać już jakiś czas temu.

Preorder Heroes of Might and Magic III HD Edition

06 stycznia 2015 / Heroes III / autor Włodarz Hellburn

Dosłownie przed chwilą dotarła do nas wiadomość, że zarówno Ubi Shop jak i Steam uruchomiły preordery Heroes of Might and Magic III HD Edition.
Na platformie Steam grę można nabyć za 14,99€. Nieco taniej, już w przeliczeniu na polską walutę wychodzi w 2-odsocmed-16-22-Preco13-1-11-0115>Ubi Shopie - tam koszt wynosi 59.90zł. Jednakże, zdecydowanym faworytem wciąż jest sklep Muve.pl, gdzie Heroes 3 HDE można nabyć już za 54.90zł. Istnieje także duże prawdopodobieństwo, że jest to wersja pudełkowa (ale uzależniona od Steam), co może stanowić dodatkową zachętę dla kolekcjonerów.
//Dodane później: A jednak! W sieci Empik gra jest dostępna od 51,99zł i jest to wersja pudełkowa. Natomiast w Gram.pl cena wynosi 49,99zł.
Przypomnijmy, że premiera gry została zapowiedziana na 29 stycznia roku 2015] (a więc już za 23 dni]!).

Przewodnik otwiera swe podwoje!

06 stycznia 2015 / Jaskinia Behemota / autor Silveres

Opatulona po Gnoma lama brnęła przez śniegi, które wcale niedawno zasypały Osadę. Jeśli można powiedzieć, że jakaś lama przypominała zmarzniętą, lodową kulkę, to z całą pewnością była to ta lama. Cóż, tak to już jest, że stworzenia te, mimo grubego futra porastającego ich ciała, nie są przystosowane do mrozów. A już na pewno ich nie lubią. To prawie tak, jak gnomy... Pod Drzewem Nowin zakapturzona postać poruszyła się... bardzo spokojnie i powoli. Zdecydowanym, choć w nieco żółwim tempie, krokiem zbliżyła się do jeźdźca i wyciągnęła w jego stronę dłoń z księgą ze skórzaną oprawą. - Nie mogliśmy spotkać się w Oberży? Wypić coś w cieple, przy rozpalonym kominku... - mruknął Crazy odbierając przedmiot. - Wszystko tak, jak się umawialiśmy? Osobnik przez chwilę nic nie mówił - czym naraził Gnoma na kolejne sekundy znoszenia słynnej Jaskiniowej Zimy - po czym ślamazarnie pokiwał głową i, odwróciwszy się na pięcie, ruszył przed siebie. - Te leniwce... - Crazy zawrócił lamę w kierunku domu. I ciepłego koca.

Podwójny Róg otchłani - wersja 1.3.5

02 stycznia 2015 / Heroes III / autor Włodarz Hellburn

Zgodnie z przewidywaniami fanów, najnowsza wersja nieoficjalnego dodatku Horn of the Abyss] ukazała się jeszcze przed końcem roku 2014. Nie obyło się jednak bez zgrzytu - wersja oznaczona numerkiem 1.3.4 okazała się niemal niegrywalna, ze względu na ilość występujących błędów. Dlatego HotA Crew udostępniło dziś bugfix - kolejną kompilację z numerkiem 1.3.5
Najważniejsze zmiany oraz pliki do pobrania w rozwinięciu newsa.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Miesiąc Plagi nie występuje przed 28 dniami.