Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z kwietnia 2006

Powrót sfinksów?

29 kwietnia 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

W cyklu Heroes of Might and Magic Sfinksy pojawiły się tylko epizodycznie - w części drugiej. Były to stojące na mapie posągi, które przechodzącemu bohaterowi mogły zadać pytanie - udzielając nagrody lub kary za prawidłową bądź błędną odpowiedź.
Czemu teraz o nich wspominam? Ano, jest ku temu powód...

Wywiad z Fabrycym

28 kwietnia 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Serwis Celestial Heavens (ten, dzięki uprzejmości którego Jaskinia ma tymczasowe miejsce w sieci do czasu uruchomienia własnego serwera), opublikował wywiad, którego Fabrycy Cambounet, kierownik produkcji Heroes V, udzielił Corribusowi.
Oryginał możecie znaleźć tutaj, a u nas publikujemy przegląd najistotniejszych znajdujących się tam informacji. (Chyba najciekawszą jest ta traktująca o dodatku do Heroes V...)

Błędy w polskim tłumaczeniu

27 kwietnia 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Demo Heroes V jest od wczoraj dostępne w wersji polskiej, możemy więc ocenić jakość tłumaczenia gry. Ogólnie nie jest źle! Nie ustrzeżono się jednak pewnych błędów... Na szczęście jest czas, by je przed wydaniem gry poprawić.
Wymienię tu zauważone przeze mnie błędy w jednej z najbardziej widocznych części gry, czyli w nazwach jednostek.

Gwiezdne Siły kontratakują

22 kwietnia 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Kilka dni temu Ubisoft oznajmił, że gra Heroes V nie bedzie zabezpieczona przez StarForce. Z nieoficjalnych danych wynika, że zabezpieczeniem będzie SecuROM. Tymczasem wczoraj na rosyjskim forum DTF Sergiusz Orłowski, szef firmy Nival, oznajmił, że wersja rosyjska będzie jednak miała jako swoje zabezpieczenie StarForce.
Wynika z tego, że rodzaj zastosowanego zabezpieczenia zależy od kraju, w jakim gra zostaje wydana.

Jeszcze o różnych wydaniach

18 kwietnia 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Na oficjalnej polskiej stronie Heroes V pojawiła się informacja, że wydawnictwo EMI przygotowuje płytę z muzyką inspirowaną serią Heroes. Kwestią otwartą pozostaje, czy ma to jakiś związek z wycofaniem się Ubisoftu z dokładania płyty audio z motywami z Heroes V do wersji kolekcjonerskiej tej gry.
Wycofaniem - przynajmniej w Europie. Jak można bowiem łatwo sprawdzić, amerykańska edycja kolekcjonerska będzie miała dołożoną płytę "official soundtrack". Oraz Heroes3 i Heroes4 na dodatek.

Edytory, generatory...

16 kwietnia 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Na wielu forach internetowych pojawiają się pytania o dołączenie do Heroes V edytora, czy generatora map.
Postaram się rzucić nieco światła na tę kwestię, zaznaczając jednocześnie, że sprawa nie jest do końca jasna, jako że nie było żadnego oficjalnego komunikatu dotyczącego tych narzędzi i bazować można tylko na półsłówkach i domysłach.

Zwykła czy Kolekcjonerska?

15 kwietnia 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Wiele osób, które zamierzają kupić heroes V zadaje sobie pytanie - kupić edycję zwykłą, czy kolekcjonerską? Odpowiedź nie jest zbyt łatwa. Obie wersje mają się bowiem od siebie różnić nie tylko promocyjnymi bajerami (mogą to byc różne skrzynki, sakiewki, mapy czy herosowa talia tarota - w zależności od kraju), ale także zasadniczą zawartością samej gry.
Jakie to będą różnice - poczytajcie, może to Wam pomoże w podjęciu decyzji!

Wrażenia na gorąco

15 kwietnia 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Serwis Heroes V Jaskini Behemota przedstawia zebrane na gorąco wrażenia z pierwszego dnia rozgrywek w wersję demonstracyjną tej gry publikowane na różnych polskich forach. Spotkać można opinie od entuzjastycznych do całkowicie potępiających owo demo, przeważa jednak ton pozytywny.
Poczytajcie!

Wesoły dzień nam dzisiaj nastał

14 kwietnia 2006 / autor Crazy

Wszyscy wiemy, iż święta to czas niezwykły - króliki kicające po naszej Jaskini, młodzi Jaskiniowcy biegający z wiadrami wody, weterani rzucający się jajkami. Mimo to, wielkie było zdziwienie Kowali, którzy wszedłszy dzisiaj do swoich pracowni zobaczyli świątecznego behemota prezentującego działający system rekomendacji i podnoszenia Jaskiniowców do godności weterana.
Z radością ogłaszam, że do godności Weterana zostali dzisiaj podniesieni: Jej Mość Pani Hexe, Imć Pan @lan, Imć Pan DruidKot, Imć Pan Hubertus, Imć Pan Tarnum, Imć Pan Vandergahast
Godnością Jaskiniowca od dzisiaj szczycić się może: Islington

Wesołych Świąt!

14 kwietnia 2006 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Ciepłych i udanych Świąt Wielkanocnych oraz wszelkiej pomyśności, radości w życiu zawodowym i prywatnym dużo zdrowia, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwa wiosennego słońa oraz samych sukcesów.
Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie dla Was wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęcia.
Składają twórcy strony.

Heroes Mini

13 kwietnia 2006 / Heroes V / autor Crazy

Nie tak dawno pojawiła się w sieci gra Heroes Mini. Pozwala ona na wybranie jednej z sześciu frakcji występujących w Heroes V, wykupienie armii i ruszenie na pole bitwy, by walczyć z innymi Internautami. Dzięki niej możemy zapoznać się z jednostkami, które pojawią się w HoMMV. Przede wszystkim jednak - Heroes Mini jest darmowe.

H5 - wersja demonstracyjna

13 kwietnia 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Dzisiaj o godzinie szóstej wieczorem polskiego czasu ma pojawić się w sieci wersja demonstracyjna Herosów V. Nieco informacji na jej temat możecie znaleźć w naszym dziale H5.
Korzystając z okazji, chciałbym nadmienić, że wciąż poszukiwani są chętni do zajęcia się serwisem Heroes V Jaskini]! Moja działalność tutaj ma z konieczności charakter nie dość, że fragmentaryczny, to jeszcze wybitnie tymczasowy. Warto pamiętać przy tym, że społeczność Jaskini Behemota jest uznawana przez Ubisoft jako oficjalna reprezentacja polskiego środowiska graczy w gry z serii M&M i HoMM! Chętni do pracy nad działem Heroes V proszeni są o zgłaszanie się w tym wątku na naszym tymczasowym forum.

Garść informacji o Heroes V

10 kwietnia 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Nadszedł właśnie dzień określony, chwila naznaczona, kiedy grupa osób mająca dostęp do kolejnych wersji Heroes of Might and Magic V (w tym i ja) może ujawnić część posiadanej wiedzy na forum, za przeproszeniem, publicznym. Radzę więc, rozglądajcie się po portalach stronach i forach internetowych w poszukiwaniu nowych informacji o H5, w tych dniach będzie ich sporo! Moje uwagi poniżej dotyczą stanu gry określanego jako wersja preview. Jest ona sporo późniejsza od wersji otwartej bety, którą większość z was zna. Poprawki i drobne zmiany jeszcze niewątpliwie nastąpią. Jednak z całą pewnością różnice między ostateczną wersją gry, a tym, co tu opiszę, będą znacznie mniejsze niż różnice jakie zaszły do tej chwili od czasu otwartej bety. W dalszej części tego wywodu przyjmuję, że znacie stan gry z czasów bety, czy to przez osobistą grę, czy to z drugiej ręki. Bazując na tym opiszę pokrótce jakie zmiany zaszły.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Specjalizacja Rolanda oddziałuje tylko na Krzyżowców, nie na Zbrojnych.