Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z września 2007

Linki do dema ToE

27 września 2007 / Heroes V / autor Tristan

Demo Tribes of the East można ściągnąć nie tylko z serwisu FilePlanet. Już kilka innych serwerów oferuje plik dema w swoich zasobach - i to niejednokrotnie szybciej i bez konieczności rejestracji konta! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się szczegółów.

Wywiad z twórcami King`s Bounty: Legend

25 września 2007 / autor MiB

Portal gry.o2.pl opublikował wywiad z Dmitrim Gusarovem, developerem King`s Bounty: Legend. Obszerna rozmowa okraszona została nowymi screenami z gry oraz artworkami stworzeń. Jak zapewniją twórcy, gra ma stać na wysokim poziomie zarówno wizualnym, jak i technicznym, a każdy element ma zostać dopracowany w najmniejszych detalach. Zapraszamy do lektury wywiadu oraz dyskusji na "]naszym forum.

Szczęśliwa dziewiątka

25 września 2007 / Jaskinia Behemota / autor Sulia

- To dziś! – Sulia zerwała się z miejsca. Gwałtowny ruch elfki oraz jej łokieć sprawiły, że część pergaminów i ksiąg, rozrzuconych do tej pory na stole, przeniosła się na podłogę. Hałas i towarzyszący mu bałagan nie wywarły jednak większego wrażenia na wyraźnie zaniepokojonej Sulii. Zerknęła na opasły tom trzymany w ręce, a następnie skierowała wzrok na zegar - Mam czas. Na szczęście, pisanie przewodnika zmusza do sprawdzenia paru dat – szepnęła i sięgnęła po kilka czystych pergaminów. Chwyciła za pióro, usiadła na krześle i …

Ghost of the Past reaktywacja

25 września 2007 / Heroes V / autor MiB

GotP był, obok "]Legends of Ancients jednym z ciekawszych projektów społeczności homm. "]W ogłoszeniu zapowiadano dodanie nowych kampanii jednostek, bohaterów (głównie tych zanych z poprzednich części cyklu) do Heroes 5. O ile LotA doczekało się "]wydania pierwszej księgi, o tyle GotP wydawało się projektem porzuconym. Dziś jednak serwis Celestial Heavens podał informację, że prace nad projektem ponownie ruszyły.

PAH3 - zwykła 1

23 września 2007 / autor Eru

Zwycięzcą pierwszej zwykłej mapki w Pucharze Areny Heroes 3 został Radclif. Gratulujemy!
Więcej w Akademii.
Zapraszam do dyskusji na temat wyników mapki.
Do uczestnictwa w naszym turnieju offline zapraszamy wszystkich, mniej lub bardziej chętnych, tych najlepszych, i tych co są troszeczkę gorsi. Regulamin dostępny jest na forum, a mapki w Kopalni. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę zgłaszać do niżej podpisanego lub na forum.

King's Bounty dostępne w sprzedaży!

22 września 2007 / autor Arcymag Erin

Ci, którzy chcą przypomnieć sobie stare, dobre czasy bądź zapoznać się z protoplastą całej serii Heroes of Might and Magic, nie muszą już szukać King's Bounty na wątpliwej legalności stronach sąsiadów zza Buga - mimo braku jakiejkolwiek informacji na ten temat czy to na pudełku, czy w oficjalnym opisie CD Projektu, pakiet "Saga HoMM I-III" zawiera pełną, legalną wersję KB. Znajduje się ona na płycie HoMM I, w katalogu "Heroes/KB".

Święto Osady

13 września 2007 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

Dziś, moi drodzy, wypada doroczne Święto Osady. Rok ten jest także o tyle szczególny, że mija okrągłe 5 lat od chwili, kiedy czcigodny Bard WWalker zakończył budowę powołując w ten sposób naszą Osadę „Pazur Behemota” do istnienia. Moja pamięć nie sięga tak daleko, a żyję w Osadzie od bardzo dawna. Początki Osady możecie zobaczyć spoglądając w Zwierciadło Czasu.

Puchar Areny Heroes 3 - początek

08 września 2007 / autor Eru

Igrzyska czas zacząć!
W Kopalni umieszczone zostały pierwsze turniejowe mapki. Można nad nimi podyskutować na forum
Zapraszamy wszystkich, i tych lepszych, i tych troszeczkę gorszych, do wspólnej zabawy i uczestnictwa w naszym turnieju offline!
Wszelkie informacje, w tym regulamin, można znaleźć na forum. Tamże, bądź do sędziego można kierować wszelakie pytania i wątpliwości. Zapraszamy do gry!]

Dzikie Hordy już w sklepie

06 września 2007 / Heroes V / autor Codhringher

W sklepie internetowym CD Projektu - gram.pl można już składać zamówienia na Dzikie Hordy. Posiadacze zarejestrowanej kopii podstawowej wersji gry, zamawiając przed premierą, mają szansę na zakup po promocyjnej cenie 39,90 PLN. Cena dla zwykłych śmiertelników korzystających z wPLN wynosi 46,90 PLN. Data premiery to w dalszym ciągu październik 2007.

Polskie wydanie Tribes of the East

05 września 2007 / Heroes V / autor Codhringher

Tribes of the East znalazło się w planie wydawniczym CD Projektu z datą premiery "od października 2007" i ceną 59,99 PLN. Najciekawszy jest jednak polski tytuł gry - Tribes of the East, czyli "Dzikie Hordy". Jak widać tłumaczy CD Projektu nie opuszcza fantazja, którą się popisywali przy przygotowywaniu lokalizacji Heroes 5. Dodatek również zostanie spolonizowany - w wersji kinowej. Czyżby miało to oznaczać brak Małgorzaty Foremniak? ;-)

Trailer Tribes of the East

04 września 2007 / Heroes V / autor Codhringher

Ubisoft zaprezentował na targach Games Convention 2007 trailer najnowszego dodatku do Heroes 5 - Tribes of the East. Jest to najciekawszy z dostępnych do tej pory filmów na temat tej gry. Zdradza głównie informacje związane z fabułą dodatku i wyjaśnia pochodzenie nowej rasy - Orków. Trailer można obejrzeć na serwisie Youtube lub ściągnąć z GamerShell.

Media o konwencie i grodzie rycerskim

04 września 2007 / autor Codhringher

Jak pewnie wszyscy Konwentowicze pamiętają, w czasie tegorocznego Konwentu towarzyszyła nam sympatyczna dziennikarka z Kulisów Powiatu. Napisała ona o nas artykuł, który możemy przeczytać w nowym dziale - Piszą o Konwencie. Znajdują się tam również artykuły opisujące nasze spotkania z ubiegłych lat. Dodatkowo poczytamy tam o świeżo zbudowanym niedaleko Byczyny grodzie rycerskim, w którym najprawdopodobniej będziemy gościć na następnym Konwencie!

Startuje kolejny sezon Pucharu Areny Heroes 3

04 września 2007 / autor MiB

Dzięki zaangażowaniu "]Eru rusza kolejna odsłona kultowego turnieju, czyli "]Puchar Areny Heroes 3. Zabawa przewidziana jest na 12 tygodni, podczas których zawodnicy będą musieli rozegrać 6 map zwykłych i 2 miesiączne. Dołączyć można w dowolnym momencie, ale ponieważ każda z map będzie miała wyznaczony maksymalny termin wysłania wyniku, zachęcamy do udziału od początku. Wszelkie informacje można znaleźć w "]ogłoszeniu. Zapraszamy do gry!]

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Co tydzień liczba jednostek neutralnych na planszy zwiększa się o 10%.