Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z sierpnia 2010

Zajdle rozdane!

30 sierpnia 2010 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

Na konwencie Tricon (26-29.08.2010) wyłoniono zwycięzców nagrody im. Janusza Zajdla za rok 2009:
W kategorii Najlepsza powieść]:
Anna Kańtoch - Przedksiężycowi], tom 1
W kategorii Najlepsze opowiadanie]:
Robert M. Wegner - Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami] z Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe

Z ognistym kolorem w tle - wywiad

26 sierpnia 2010 / Osada / autor Sulia

Sulia postawiła na stoliku duży dzban soku pomarańczowego oraz klika kubków. Zerknęła na zegar wiszący na ścianie Oberży.
- Już czas. - Elfka skierowała się do drzwi i otworzyła je szeroko. Po chwili zadumy to samo zrobiła z oknami. - Nigdy nie wiadomo, który sposób wejścia wybierze.

Zapraszam serdecznie do wywiadu z Darkeną. Nasza nieprzewidywalna elfka zgodziła się porozmawiać z gośćmi Oberży. Zacznijcie zbierać pytania. Dziękuję za zgodę na wywiad :)

Nowy Gwardzista

24 sierpnia 2010 / autor Sulia

Sulia rozejrzała się wokoło. Grupa Gwardzistów tworzących szereg tuż za jej plecami - obecni. Herold z dekretem o nadaniu tytułu Gwardzisty i głośną trąbką - jest. Trzej Radcy oderwani siłą od swych zajęć i przyprowadzeni na plac - ciałem obecni... Sulia już miała dać znak heroldowi, aby rozpoczął ceremonię, gdy usłyszała za sobą głośne chrząknięcie. Odwróciła się zdenerwowana. Nicolai - opiekun Wyroczni - wskazał jej puste miejsce tuż obok siebie. Sul zrobiło się słabo. Brakuje najważniejszego. - Gdzie on jest? - elfka przysunęła się bliżej Gwardzistów. - Możliwe, że już zaczął pracę, gdyż mogłem słyszeć pewne hałasy dochodzące z pomieszczeń Wyroczni. Mógł zapomnieć o dzisiejszej uroczystości. Ten zapał u młodych. - Nicolai wyjaśnił szeptem. - Znajdźcie go, proszę... A miałam nadzieję na krótką ceremonię. -Sul westchnęła i udała się w stronę wolnych krzeseł.
W związku z ożywieniem panującym w Obsydianowej Wyroczni, która nota bene swoje zrobiła i wywróżyła społeczności heroesowej nową odsłonę gry, jaskiniowe forum H6 zyskało jeszcze jednego moderatora. Tak, chodzi o to, abyście się tam za bardzo nie rozzuchwalili. Witaj, Tristanie, ponownie wśród Gwardzistów.

Zapowiedź King's Bounty: Nowe Światy

23 sierpnia 2010 / autor Arcymag Erin

Od kilku dni dociekliwi mieszkańcy Jaskini Behemota zaobserwować mogli nietypowe zjawisko u wrót Pałacu Imperialnego - grupy opuszczających go wspólnie o wszelkich porach dnia i nocy, to znów powracających z odpowiedziami posłańców w całkowicie różnych barwach. Byli wśród nich wysłannicy sprzymierzonej Kwasowej Groty, sędziów na arenach Legend Heroes, World of Heroes oraz Hall of War a nawet emisariusze kompanii handlowej zwanej Cenegą. Dzisiejszego ranka zaś przybył powóz tej ostatniej, pod strażą i w eskorcie Pretorii. O czym rozmawiano, co przywieziono? Jakby w odpowiedzi na te pytania, zjawił się herold z pokaźnym afiszem i jął przybijać go do tablicy ogłoszeń...
Na premierę Heroes VI przyjdzie nam poczekać do przyszłego roku, tymczasem zbliża się wrześniowe wydanie polskiej wersji King's Bounty: Nowe Światy, najnowszej odsłony gry dzielącej wspólną historię z serią Heroes of Might and Magic.
To jednak nie jedyna niespodzianka, a i ta nie będzie ostatnią - w ramach współpracy z Cenegą podjętej przez Jaskinię Behemota, Kwasową Grotę, Legendy Heroes, Hall of War i World of Heroes otrzymaliśmy kody promocyjne dające zniżkę w trwającej właśnie przedsprzedaży gry.
Czym więc są Nowe Światy?...

Nowy serwer Jaskini

23 sierpnia 2010 / autor Arcymag Erin

Wczorajszej nocy (z soboty na niedzielę) Jaskinia Behemota została przeniesiona na nowy serwer - lepszy, szybszy i tańszy w utrzymaniu. Migracja przebiegła zgodnie z planem i bez żadnych niespodzianek, punktualnie o godzinie 8:00 w niedzielę wortal został uruchomiony na nowej maszynie w pełni swojej funkcjonalności. Mamy nadzieję, że związane z przeprowadzą niedogodności były minimalne, a możliwości oferowane przez nowy serwer niebawem staną się zauważalne.
Koszty utrzymania Jaskini Behemota - ponad tysiąc złotych rocznie - są pokrywane przez Stowarzyszenie Miłośników Fantasy "Jaskinia Behemota", ze środków uzyskanych z darowizn, 1% podatku oraz składek członkowskich. Każdy, kto chce w prosty sposób wesprzeć rozwój i dalsze funkcjonowanie Jaskini, może więc zostać członkiem Stowarzyszenia. Fundusze Stowarzyszenia przeznaczane są wyłącznie na utrzymanie wortalu, organizację Konwentu oraz nagrody w turniejach.

Nowa porcja informacji

21 sierpnia 2010 / autor Tristan

Tym razem jest to post użytkownika serwisu CelestialHavens, który był pośród grupy fanów współpracujących z Ubisoft. Czyli producent nie kłamał o forach, zaangażowaniu grupy fanów itd. Jednak im szczerze zależy jak widac. Ok, do rzeczy. O to co napisał użytkownik Marzhin:

Nowe screeny

19 sierpnia 2010 / autor Tristan

W sieci pojawił się nowe screeny z HVI, dość słabej jakości bo robione za pomocą kamery. Można na nich zobaczyć m.in w jaki sposób działa system konwertowania zamków. Więcej screenów w rozwinięciu newsa.

Ruszyła strona MMH6.com

18 sierpnia 2010 / autor MiB

Ubisoft poinformował w swoim newsleterze o oficjalnym starcie strony poświęconej Might and Magic Heroes VI - mmh6.com. Oprócz trailera w wysokiej jakości oraz części znanych nam grafik znajdziemy kilka nowych screenów w tym jeden przedstawiający zamek nekromantów na mapie przygody:
Po resztę grafik zapraszam do galerii Heroes VI.

Potrzebni tłumacze!

18 sierpnia 2010 / autor Sulia

W związku z panującą gorączką związaną z nowym Heroes VI, Jaskinia Behemota potrzebować będzie kilku osób chętnych do tłumaczenia tekstów pojawiających się na angielskojęzycznych stronach. Planujemy stworzyć grupę tłumaczy, do których MiB będzie mógł się zwrócić co jakiś czas z prośbą o przetłumaczenie nie-za-bardzo-długiego tekstu z angielskiego na polski, czy też w drugą stronę. Jeden wywiad już czeka w kolejce. Zachęcam i przyjmuję zgłoszenia w komentarzach oraz na PW. Jeśli nikt się nie zgłosi, zacznę sama pukać do niektórych drzwi ;) Satysfakcja z pracy gwarantowana.

Heroes VI oficjalnie zapowiedziany

17 sierpnia 2010 / autor MiB

Ubisoft dziś oficjalnie potwierdził wydanie kolejnej odsłony sagi Heroes of Might and Magic. Szóstka ma rozgrywać się 400 lat przed historią opowiedzianą w "]Heroes V. Legendarny archanioł, który zginął podczas Wojen Starszych Ras, wraca zza grobu z zamiarem zemsty. Pod pozorem przygotowań do nadciągającej inwazji demonów, jednoczy ludność Ashanu przeciw swym starożytnym wrogom. Ale nie docenia dynastii Gryfów... Fabuła póki co przedstawia się bardzo podobnie to tej przedstawionej w Disciples 3, na co zwraca uwagę Kwasowa Grota. W grze jak zawsze nie zabraknie elementów rozbudowy zamku oraz walk z różnymi potworami (ponoć bestiariusz ma być bardzo urozmaicony). Dodatkowo na uwagę zasługuje fakt wprowadzenia do gry elementów społecznościowych pozwalających na łatwą komunikację pomiędzy graczami oraz śledzenie swoich osiągnięć w grze (oby tylko nie odbyło się to kosztem możliwości uruchamiania gry będąc offline...). Przed nami kilka miesięcy wyczekiwania, w czasie których dowiadywać się będziemy kolejnych informacji. Wszelkie nowiny postaramy się umieścić w naszym powstającym serwisie "]Heroes VI! Tymczasem zapraszamy do dzielenia się wrażaniami na "]naszym forum, gdzie od kilku dni trwa "]dyskusja o przyszłości sagi!

Czyżby przeciek z Heroes VI?

16 sierpnia 2010 / autor MiB

Jak podaje Kwasowa Grota w sieci pojawiła się grafika, która w świetle "]ostatnich zapowiedzi nowej gry w świecie Ashan może przedstawiać jedno z miast z Heroes VI. Fakt ten zdaje się potwierdzać zaprezentowany interface, niemal identyczny jak w "]Heroes V. Poniżej wspomniany obrazek: "] Aktualizacja] Jak informuje "]Tristan w sieci pojawił się artwork jednostki, wprost wskazując na Heroes VI jako źródło pochodzenia: "]

Ponowne odwiedziny w Ashan

13 sierpnia 2010 / autor MiB

Jak donosi "]Tristan na facebookowym profilu Ubisoftu pojawiła się zapowiedź kolejnej gry osadzonej w Ashan - świecie stworzonym na potrzeby gry "]Heroes of Might and Magic V. W sieci rozgorzały dyskusje, czy będzie to Heroes VI, czy może jakiś nowy tytuł z serii Might and Magic]. Wszystko ma zostać wyjaśnione na zbliżającej się konferencji Gamescon, tymczasem wszyscy fani serii mogą zobaczyć króciutki teaser (konieczne jest dodanie profilu do ulubionych) oraz wypowiedzieć się na naszym forum

Przyjazd na Konwent

08 sierpnia 2010 / autor Mistrz Islington

Gorąca prośba do uczestników zmierzających na Konwent. Proszę o wpisywanie dokładnego terminu przyjazdu w odpowiednim temacie. Wiemy, że deklarowaliście już termin w trakcie rejestracji, jednak proszę pamiętać o szczegółach i o tym aby informacje nie przedostawały się pokątną drogą przez siatkę znajomych tylko prosto do organizatorów. To wszystko ułatwi nam pracę na samym Konwencie

Dowody wpłaty

08 sierpnia 2010 / autor Żywiołak Piwa Vandergahast

Osoby, które wysłały opłatę za noclegi przelewem na konto po terminie, to jest w piątek i później, powinny wziąć ze sobą na konwent dowody wpłaty. Pozwoli nam to uniknąć dodatkowego zamieszania.
Rejestracja na konwent została zakończona. Osoby które nie zdążyły się zarejestrować mogą zrobić to i zapłacić na miejscu po przyjeździe, jednak nie zostaną objęte ubezpieczeniem i muszą się liczyć z brakiem miejsc noclegowych, do których pierwszeństwo mają zarejestrowani. W związku z tym radzimy zaopatrzyć się w karimatę i śpiwór.

Program Konwentu

05 sierpnia 2010 / autor Żywiołak Piwa Vandergahast

Dziwne, bulgoczące dźwięki, przerywane okazyjnie głuchym stukotem, ściągnęły mieszkańców imperium przed bramę Tomeheb, gdzie Żywiołak Piwa nieporadnie trzymając wyślizgujący mu się co i rusz z piwnej ręki młotek, w pocie czoła (ale za to jęczmiennym i z goryczką), usiłował przybić do wrót miasta ogłoszenie o następującej treści: Program VII KONWENTU Jaskini Behemota] Przedkonwencie 9.08 - 12.08 20010 r.] Piątek]
* 9:00 - 15:00 Turniej Heroes of Might and Magic III (Szkoła Podstawowa w Polanowicach)
* Turniej Heroes of Might and Magic V
* 20:00 Sztuka Konwentowa (Internat w Polanowicach)
* 21:30 Ognisko (Internat w Polanowicach)

Edycja batoników na stronie głównej

03 sierpnia 2010 / autor MiB

Dziś na stronę główną powróciła możliwość edycji batoników w górnym menu. Po kliknięciu na niewielką ikonkę trybika (z prawej strony menu batoników) pojawi się okienko pozwalające na wybranie ulubionego zestawu linków. Zmiany będą widoczne po zapisaniu ustawień (nastąpi wtedy przeładowanie całej strony). Póki co ustawienia zapisywane są w przeglądarce, a nie na serwerze, także zmian należy dokonać w każdej używanej przeglądarce. Ta niedogodność zostanie usunięta po konwencie. Ponadto zmiany zapisywane są osobno dla gości a osobno dla użytkowników zalogowanych. Wszelkie uwagi są mile widziane.

Aktualizacja działu Heroes 3

02 sierpnia 2010 / Heroes III / autor MiB

Jaskiniowy dział "]Heroes 3 wzbogacił się dziś o galerie grafik związanych z grą. I tak każdy zainteresowany może przejrzeć szkice koncepcyjne jednostek oraz budynków, rendery 3D jednostek, portrety bohaterów i inne. Ponadto po kilku miesiącach prac dotychczasowa wersja beta dominium H3 zastąpi wysłużony serwis przygotowany jeszcze przez "]Imperatora Behemotha. Starą wersję serwisu wciąż można podziwiać w archiwum (również dział poświęcony dodatkom do H3 jest tam dostępny!). Zachęcam do odwiedzania nowej wersji serwisu i zgłaszanie uwag.

Nowe avatary

02 sierpnia 2010 / autor MiB

Dzięki pomocy "]Seliny nasz Gabinet Luster wzbogacił się o ponad 500 nowych avatary. Emblematy trafiły do specjalnie przygotowanych dla nich komnat Męskie 2] oraz Damskie 2]. Osoby nie mające jeszcze własnego wizerunku, a także te, które wciąż nie są pewne wybranego portretu zapraszam do ponownego przeglądnięcia Gabinetu - może któryś w nowych avatarów przypadną Wam do gustu?

VCMI 0.82 wydane!

02 sierpnia 2010 / Heroes III / autor MiB

Wczoraj ukazała się kolejna odsłona projektu VCMI. Ta wersja przynosi obsługę wszystkich obiektów mapy przygody oraz większości struktur w miastach i specjalności bohaterów. Dzięki pracy wielu osób udało się również załatać ponad 60 błędów. Projekt zbliża się co raz bardziej do momentu, w którym będzie w pełni grywalne, tymczasem jednak zachęcam do zapoznania się z pełną listą zmian oraz pobrania najnowszej wersji VCMI.

Nowa Arena Konwentowa

02 sierpnia 2010 / autor Żywiołak Piwa Vandergahast

Oto nowa wersja, poprawionej przez Wojrada, arenki konwentowej
Zmiany na niej będą już tylko kosmetyczne - zmiana Riona na Inghama i dodanie tabliczek z informacjami. Natomiast różnice w porównaniu do poprzedniej wersji (2.0) są spore. Wypadły wszystkie kulki do czarów, za wyjątkiem tej od magii wody. Są teraz 4 bohaterowie do wyboru na starcie i każda frakcja ma po 3 magów. Zniknęła Tamika i specjalista od żywiołaków ziemi w Confluxie.
Aby nie losowały się arty do nekromacji, z tej paczki plików do katalogu Data w folderze z heroesami należy wrzucić plik ArTraits.
Jeszcze tylko tydzień do rozpoczęcia nieoficjalnej części konwentu, czasu na zapoznanie się z mapką nie ma więc dużo. Zatem, do roboty :]

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Specjalizacja Rolanda oddziałuje tylko na Krzyżowców, nie na Zbrojnych.