Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z października 2003

Herold ogłasza

31 października 2003 / autor Geomanta Ururam Tururam

Postawny herold przemierzał ulice i place. Co jakiś czas przystawał, dął w trąbę i obwieszczał donośnym głosem: "Niech będzie wiadome wszystkim naraz i każdemu z osobna, że do zamknięcia konkursu kartograficznego w Krypcie Map pozostały jeszcze dwa miesiące! Niech bedzie też wiadome, że pierwsze zgłoszenie konkursowe już do Krypty wpłynęło!"
Po czym szedł dalej, by znów kilka przecznic dalej rozgłosić tę samą wieść.

Spore zmiany w Rankingu głównym

25 października 2003 / autor Arbiter Raj

Mapę 05 wygrał chester co dało mu awans na 2 pozycje w klasyfikacji ogólnej turnieju! Na pierwszym miejscu utrzymuje się eMTi który uzyskał 2 miejsce na mapie 05 i nieznacznie zmalało jego przewaga nad 2 miejscem.
Gratulacje dla wszystkich którzy skończyli mapę 05.

Wozy z rymami

25 października 2003 / Osada / autor Kanclerz Grenadier

Karawana była długaśna. Wozy, kryte żaglowym płótnem, utworzyły przed bramą Osady kolumnę niczym wielka stonoga, która postanowiła zamienić nogi na koła. Strażnik długo przyglądał się spisanemu na pergaminie listowi przewozowemu. Pod światło sprawdził znaki wodne i jeszcze raz przyjrzał się pieczęciom. Dawno nie odprawiał tak bogatego ładunku. Wreszcie, po upływie czasu, jaki w jego mniemaniu miał pokazać kto tu tak naprawdę rządzi, kiwnął ręką i forteczna krata podniosła się ze zgrzytem. Wozy wjechały do Osady...
A nich rymy złożone przez poetę Aiwelosse. Jest ich tak wiele, że trzeba było wynająć specjalną karawanę do ich dostarczenia. No i są i możecie się nimi cieszyć. Jednego także jestem pewien - wywołają, oj wywołają sporo zamieszania...

Jubileusz Akademii Wojennej

24 października 2003 / autor Komendant Giater

Akademia Wojenna świętuje swą pierwszą rocznicę powstania. Uroczystości z tym związane są sromne, ale treściwe. Dla uświetnienia tegoż święta, Komendantura AW ustanowiła odznaczenie Złotej Gwiazdy Chwały. Dziś również jedne z Adeptów, jako pierwszy w naszej historii, został promowany do stopnia Mistrza Wojny. Szczegóły na Placu Apelu AW.

Niezwykłe wydarzenie...

23 października 2003 / autor Hetman jOjO

TRZASK!!! - błyskawica z hukiem rozcięła powietrze. Silny błysk i oto z odległej krainy wprost do Jaskini teleportowany został dziwny obiekt. http://poczta.heroes.net.pl/ Jaskiniowcy - zaciekawieni - otoczyli rychło niewiadomoco. Kolory miało dziwne, zupełnie nie tutejsze. Widać było od razu, iż nie z tego świata pochodzi. Ale o dziwo już teraz można z niego korzystać!!! Tak, tak oto nadeszła chwila, na którą wielu oczekiwało tracąc powoli nadzieję, iż dożyją tak szczęśliwych czasów. Od dnia dzisiejszego można korzystać z poczty jaskiniowej przez portal WWW!!!
Å»adne dodatkowe ogłoszenie nie było potrzebne, gdyż zainteresowani natychmiast wkroczyli do wnętrza. Jak zwykle nikt nie zauważył niepozornej postaci stojącej nieopodal, która spowodowała całe zamieszanie. A i niewielu miało pojęcie o tym ile zaklęć trzeba było rzucić, ile piór połamać (a jak wiadomo pióro bywa ostrzejsze od miecza), aby tego dokonać... - Na dzisiaj wystarczy, parę rzeczy jeszcze jest do zrobienia, ale już nie dzisiaj - pomyślał Melkior i skrył się na powrót w cieniu. -===-
Wielkie dzięki, Melkiorze! Możliwe, żeś niezwyczajny by Cię za Twój trud nagradzano... Ale to doświadczenia raczej, jak tuszę, spoza Jaskini... W uznaniu Twoich zasług dla Imperium nadaję Ci tytuł Pocztmistrza - rzekł Hetman ściskając prawicę Melkiora.

Głębokie uaktualnienie w komorze kampanii

22 października 2003 / autor Geomanta Ururam Tururam

Komora kampanii Krypty Map została dzisiaj uzupełniona o:
- dwie nowe kampanie do Heroes IV; - sześć nowych kampanii do Heroes III; - jedno tłumaczenie (na polski!) opublikowanej wcześniej kampanii do Heroes III; - cztery nowe wersje już opublikowanych kampanii do Heroes III.
Jest w czym wybierać i przebierać. Zaś w Diariuszu Straży możecie poczytać o szczegółach dzisiejszego - niezwykle obfitego - uaktualnienia Krypty.

Specjalista w Krainie

19 października 2003 / autor Gromowładny Ra-V

Jak wszystkim zapewne wiadomo, skrypty ERM to w rękach sprawnego mistrza bardzo potężne narzędzie. Potężne i zarazem bardzo tajemnicze. Jednak znalazł się ktoś kto postanowił przybliżyć nam sekretne formuły skryptów ERM...
Do Krainy WoG dotarł wielki mistrz ERM - Lipa. Jego wizyta nie pozostała bez wpływu na życie mieszkańców. Więcej w nowinach...

Witajcie w świecie Might & Magic!

19 października 2003 / autor Hetman jOjO

Doczekalim się... Po latach oczekiwań z naszej strony, po miesiącach wytężonej pracy ze strony Miszy dziś premiera serwisu Might & Magic w Jaskini Behemotha!
Wspaniałe to dzieło jest majstersztykiem Miszy, Jego osobistym, autorskim dziełem! Dziełem, dzięki któremu staje w panteonie sławy Jaskini Behemotha wśród tych wszystkich, którzy samojedni kreowali nowe! Nowe serwisy, nowe działy, nowe pomysły! Wielkie dzięki Miszo! Q Chwale Jaskini!
Każdy fto ów świat zna, każden co świat ten poznać kce znajdzie tam wiele ciekawych i intrygujących wiadomości... Serwis M&M oferuje w tej kwili informacje o MM VII - chętni do współpracy proszeni o kontakt z szefem serwisu!
Obecnie nad serwisem M&M pracują Misza i Fuuzy a przecież i Ty możesz pomóc! :)
Dla miłośników świata M&M otwieramy dziś specjalne mieńsce do dyskusji, rozmów i debat: Moc i Magia - cykl Might & Magic Mam nadzieję, że tematów nie zabraknie!
Zapraszam!

Konkurs Kartograficzny w Krypcie Map osiągnął status miedzynarodowy!

17 października 2003 / autor Geomanta Ururam Tururam

Mieszkańcy Imperium Jaskini Behemota zauważyli w ostatnich dniach większy niż zwykle napływ gości z odległych krain. Większość tych - nieraz mówiących dziwnymi językami - przybyszów kierowała swoje kroki w stronę Krypty Map. Plotki głosiły, że ma to związek z ogłoszonym tam niedawno konkursem kartograficznym. Z niecierpliwością czekano, aż ktoś ze Strażników Krypty potwierdzi te pogłoski bądź im zaprzeczy.
Wreszcie doczekano się. Wieści zostały potwierdzone. Oto nawet dalekie mocarstwa postanowiły rozpropagować ideę konkursu wśród swoich poddanych: Celestial Heavens rozesłało wici w języku Albionu, zaś Gierojskij Ugałok zrobił to samo w języku Rusi.
Zapowiadała się pasjonująca rywalizacja!

Polowanie na koboldy

15 października 2003 / autor Geomanta Ururam Tururam

Koboldy ostatnio rozpanoszyły się w niektórych komorach Krypty. Złośliwe te stworzenia lubują się w urywaniu linków do map, przez co niektóre z zasobów Krypty stają się czasowo niedostępne. Na skutek przeprowadzonego właśnie polowania wypędzono koboldy (na jakiś czas), a urwane linki w komorze H4 z powrotem przytwierdzono do właściwych dzieł.

Konkurs dla Kartografów !

14 października 2003 / autor Strażnik Krypty Eldacar

Dzień wydawał się niczym nie różnić od pozostałych. Na ulicach było gwarno, ludzie spieszyli do swych codziennych obowiązków, gosposie udawały się na targ. Innymi słowy mówiąc miasto tętniło życiem. Około południa na środku głównego placu stanął herold obwieszczając wszem i wobec: "Począwszy od dzisiejszego dnia, aż po koniec roku obecnego trwać będzie konkurs na najlepszą mapę stworzoną własnoręcznie ukazującą świat za czasów Lorda Ironfista. Zasady obowiązujące w konkursie zostaną ogłoszone w stosownym obwieszczeniu. Każdy z Was może wziąć udział w tym konkursie a warto, albowiem na zwycięzcę czeka wspaniała nagroda." Kiedy herold skończył przemawiać na placu było już pusto, wszyscy popędzili do domostw, aby spróbować swych sił, ponieważ myśl zdobycia nagrody była bardzo kusząca...
Dziś rozpoczęcie Konkursu na najlepszą nadesłaną mapą do Heroes of Might and Magic I. Tak więc kartografowie, nie traćcie czasu, zapoznajcie się z regulaminem, zakasajcie rękawy i do dzieła. Po więcej szczegółów zapraszam do Krypty Map .

Vivat Mirabell!!!

13 października 2003 / Osada / autor Kanclerz Grenadier

Z przyjemnością obwieszczam, że do grona Bajarzy dołączyła dziś, z fantastyczną średnią, Mirabell. Jej najnowsze opowiadanie dzięki wysokiej średniej ocen mogło być przeniesione do Misternych Rękopisów, a z godnie z zasadami - trzy opowiadania i odpowiednia średnia kwalifikują autorkę do grona Bajarzy. Serdeczne gratulacje.

Zabawa z dawna oczekiwana...

12 października 2003 / autor Hetman jOjO

daaawno, dawno temu... zakiełkowała idea stworzenia Jaskiniowego centrum rozrywki...
nawet i sporo szumu było na początku, chętnych co niemiara, ale jak to bywa, wersja finalna rodziła się w bólach... tak wielkich, że przestała...
i stał się cud! siakieś 2-3 tygodnie temu Czarodzijka Ann zerknęła łaskawem okiem (zielonem z niesforną iskierką!) na ów kiełkujący pomysł...
zerknęła, czułem ruchem ręki właściwe zaklęcie rzuciła (zaprzęgając do prac niezbędnych dobrze sobie znanego żywiołaka - Gromowładnego Ra-Va)
i jak to tylko w bajkach bywa - a teraz każden widzi, że i w naszem Imperium - kiełek zaczął nowe życie
wzrósł, wypuścił liście, pąki, pierwsze kwiaty, owoce nawet!
od dziś, każdy spragniony wytchnienia, odpocznienia, leraxu, abo nowości może wnijść na zielone łąki Heroeslandu...
Czarodzijka i Gromowładny oraz szybko powiększający się zespół: Jenova, Tarband, Sperzdechly, TEO, Eldacar
zapraszają!

F5 na stronie głownej

12 października 2003 / autor Gromowładny Ra-V

Kraina WoG została już w pełni zintegrowana z nowym działem Forum. Teraz aby szybko i wygodnie przejść od przeglądania informacji do dyskusji nad dodatkiem WoG, wystarczy najechać kursorem nad lokację "Krąg", wybrać pozycję menu "Forum Krainy WoG" i oczywiście wybrać interesujący temat dyskusji. Serdecznie wszystkich zapraszamy!
Dla wszystkich, którzy nie widzą wspomninego wyżej ułatwienia, mała porada - proszę wcisnąć klawisz F5 (lub przycisk Odśwież) będąc na stronie głownej. Spowoduje to przeładowanie strony i nowe pozycje menu staną się od tego momentu widoczne.
Zespół Krainy WoG

Sny Bogów...

11 października 2003 / Osada / autor Hetman jOjO

Krzepiąca wieść dla miłośników WoGa! Imperialne forum poszerzyło swoją ofertę o nowe forum o nazwie Sny Bogów. Mam nadzieję, że będzie się cieszyło co najmniej taką popularnością jak zamknięty właśnie Stolik WoG.
Opiekun i moderator wogowych dysput - Avatar - z pewnością zadba o jak najprecyzyjniejsze porady, informacje i ciekawy klimat.
Powodzenia!

Sny Bogów...

11 października 2003 / Jaskinia Behemota / autor Hetman jOjO

Krzepiąca wieść dla miłośników WoGa! Imperialne forum poszerzyło swoją ofertę o nowe forum o nazwie Sny Bogów. Mam nadzieję, że będzie się cieszyło co najmniej taką popularnością jak zamknięty właśnie Stolik WoG.
Opiekun i moderator wogowych dysput - Avatar - z pewnością zadba o jak najprecyzyjniejsze porady, informacje i ciekawy klimat.
Powodzenia!

Sny Bogów...

11 października 2003 / autor Hetman jOjO

Krzepiąca wieść dla miłośników WoGa! Imperialne forum poszerzyło swoją ofertę o nowe forum o nazwie Sny Bogów. Mam nadzieję, że będzie się cieszyło co najmniej taką popularnością jak zamknięty właśnie Stolik WoG.
Opiekun i moderator wogowych dysput - Avatar - z pewnością zadba o jak najprecyzyjniejsze porady, informacje i ciekawy klimat.
Powodzenia!

Wieści z Fortu Adeptów

06 października 2003 / autor Komendant Giater

Po zakończeniu WLT zwycięzcy zyskali wiele punktów DOŚ w AW. Doliczono również punkty za ostatnie walki w PAH3 i PAH4, dzięki czemu dwóch Adeptów awansowało na wyższe stopnie. Do AW przyjęto kolejnego Kandydata. Szczegóły w Akademii Wojennej.

jak nie urok, to... inne problemy

05 października 2003 / Jaskinia Behemota / autor Hetman jOjO

lepsze wrogiem dobrego Póki co, próba poprawienia softu na serwerze q4 sqtqje tym, że nie tylko poczty nie mamy, ale i Forum dziwnie się zachowuje... Apeluję o spoqj i nie uleganie panice! Udało mi się nawiązać łączność astralną z Dżinnem i wiem, że na rano ma przepowiedziany korzystny układ gwiazd i płanet...
Zatem z rańca powinno się zacząć poprawiać...

Poczta... - mały remont...

04 października 2003 / autor Hetman jOjO

Dostałem informację od zarządcy poczty, iż możliwe są przejściowe trudności z pocztą u osób używających kont firmowych! (nick@heroes.net.pl)
Postaram się je zminimalizować, ale proszę o cierpliwość i wyrozumiałość, gdyby się ujawnił efekt Murphy'ego...

Solucje do H3 RoE w Bibliotece AW

01 października 2003 / autor Komendant Giater

Do Biblioteki Akademickiej, dzięki współpracy z TEO, została dodana kolejna księga, w której dostępne będą solucje do Heroes of Might & Magic - Restoration of Erathia. Jako pierwsza opisana została kampania 0žNiech Å»yje Królowa0Å¥. Kolejne solucje są w przygotowaniu.

Zmiany w serwisie H4

01 października 2003 / Jaskinia Behemota / autor Hetman jOjO

Po zbadaniu sytuacji, dla dobra Jaskini, zarządzanie serwisem Heroes IV powierzam od dziś Sir Wookashowi.
Serdecznie dziękuję za aktywność i działania na tym polu Sandro i Astralowi!
Q Chwale Jaskini!
Mam nadzieję, że efekty starań nowego Szefa (oraz Jego zespołu - oby jak najefektywniejszego) szybko ujrzymy!
Powodzenia!

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Wszystkie zamki poza Inferno posiadają układankę złożoną z 48 puzzli. Inferno ma ich 49.