Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z listopada 2008

PAH3 - Zwykła4

26 listopada 2008 / autor Eru

Zwycięzcą czwartej zwykłej mapki Pucharu Areny Heros 3 został Danyt, który pozostaje liderem rankingu. Gratulujemy!
Zapraszam do dyskusji na temat wyników mapek.
Do uczestnictwa w naszym turnieju offline zapraszamy wszystkich - i tych lepszych, i tych troszeczkę gorszych. Każdy może dobrze się bawić! Regulamin dostępny jest w Akademii, tak jak i mapki. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę zgłaszać do niżej "]podpisanego lub na forum.

Powrót z Wakacji

24 listopada 2008 / autor Mistrz Islington

- Panie, dopływamy – służący skłonił się nisko - Dobrze, dziękuje. - Mag przeciągnął się na dębowym krześle, które otrzymał od kapitana statku. Choć otrzymał to niewłaściwe słowo, tak na prawdę to sam sobie je wziął. Po chwili wstał, zdjął płaszcz z wieszaka i wyszedł na pokład. - Koniec urlopu, co? - zagadnął go kapitan (o dziwo bez brody) - Niestety, ale wypocząłem, przemyślałem a teraz będziemy wprowadzać w czyn. - Venio Vido Vice – zaśmiał się kapitan - Tak, dokładnie tak – uśmiechnął się Islington

Razer wygrywa Lige Masters

17 listopada 2008 / autor Kumbat

Po prawie 10 miesiącach pojedynków 10 najlepszych zawodników znamy mistrza tej ligi - Razer. W wielkim finale Razer ponownie okazał się najlepszy i wygrał wynikiem 2-0 z Black Mosesem zgarniając tytuł mistrzowski tych rozgrywek, pojedynek o trzecie miejsce nie został jeszcze rozegrany, oto wyniki turnieju:
1.Razer - tytuł mistrzowski i 8 Punktów Masters 2.Black Moses - 5 punktów Masters 3/4.Dawidu/Ginterlen - 3/2 Punkty Masters
Najlepszy clan - Black Hoods Najlepsze miasto - Rampart
Pełne wyniki wszystkich rankingów Ligi Masters w dalszej części niusa...

Dumny łopot niesie wiatr...

10 listopada 2008 / Jaskinia Behemota / autor Chorąży Ingham

Wietrzno było dziesiątego dnia Księżyca Wiecznych Pożegnań XI ACC. Wicher zawiewał piasek z pustyni przez pięć bram Thomeheb. Drzewa wyginały się, okiennice trzaskały. Wiatr jednakowoż niósł ożywczy powiew. Podniosły nastrój tego dało sie zaobserwować przede wszystkim na głównym placu stolicy Imperium Jaskini Behemota. Zebrali się tam wszyscy mieszkańcy. Każdy obywatel dumny ze swojego państwa, ze swojego miejsca na Antagarichu musiał pojawić się na uroczystościach Dnia Flagi Imperium.

Turniej Wojowników - aktualizacja

09 listopada 2008 / autor Eru

Stojąc na wzgórzu,rozejrzał się po okolicy swoimi żądnymi ofiar oczami czy nie zbliża się jakaś ofiara. A tu nagle w oddali ujrzał swoją pierwszą ofiarę: Brzozaka, wiec wydał rozkaz swoim generałom do powstrzymania go. Po chwili przybył goniec z wieściami że 3 generałów poległo i Brzozak jest coraz bliżej dotarcia na szczyt!
Gratulacje za przejście 3 map i zapraszam wszystkich do dalszego udziału w Turnieju Wojowników. Mapy są do pobrania w dziale Regulamin w Akademii. Dyskusje nad wynikami można prowadzić na forum
Podpisano: Raj

Wiatr z północy

07 listopada 2008 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Przez ostatnie dni mieszkańcy Thomeheb byli obdarowywani ciepłymi promieniami słońca, zapominająć o zbliżającej się zimie. Tym większe było ich zdziwienie, gdy wieczorne niebo zaciągnęło się chmurami. Wiatr, początkowo lekki i przyjemnie chłodny, z minuty na minuty przybierał na sile, aby po zachodzie słońca przemienić się w prawdziwą wichurę. We wszystkich domach zamknięto okiennice i zaryglowano drzwi, stajenni starali się uspokoić konie, strażnicy zamknęli bramy i schowali się w strażnicach. W sercach jaskiniowców zagościł niepokój, ale bynajmniej nie martwili się Oni o swój dobytek. Każdy podświadomie czuł, że coś niedobrego dzieje się w Imperium.
O poranku Herold wyszedł na swą mównicę i rzekł: - Jaskiniowcy! Mam dla Was dwie wiadomości- jedną złą, drugą jeszcze gorszą... - tu zawiesił głos, a po plecach zebranych przebiegły ciarki.

Raport Podskarbiego

05 listopada 2008 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Dzień zmierzał ku końcowi. MiB wracał właśnie z "]Akademii Wojennej gdy na swej drodze ujrzał Podskarbiego. Byl to sędziwy mężczyzna, niski, szczupły, z resztkami siwych włosów zdobiących jego skroń. W kościstych palcach trzymał zwój, który podał diabłu, następnie ukłonił się i odszedł. Piekielnik spojrzał na rzędy równiutko wypisanych liczb, ale gdyby musiał czytać tekst napisany w suahili zrozumiałby pewnie równie niewiele. Wiedział o tym i Podskarbi, który w służbie Imperatora spędził wiele lat, dlatego na odwrocie dokumentu przygotował krótkie podsumowanie swoich wyliczeń...

PAH3 - Zwykła3 i Duża1

04 listopada 2008 / autor Eru

Zwycięzcą trzeciej zwykłej mapki, pierwszej dużej oraz nowym liderem rankingu Pucharu Areny Heroes 3 został Danyt. Gratulujemy!
Zapraszam do dyskusji na temat wyników mapek.
Do uczestnictwa w naszym turnieju offline zapraszamy wszystkich - i tych lepszych, i tych troszeczkę gorszych. Każdy może dobrze się bawić! Regulamin dostępny jest w Akademii, tak jak i mapki. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę zgłaszać do niżej "]podpisanego lub na forum.

Jak kobieta świat ratowała...

02 listopada 2008 / autor MiB

"King`s Bounty: Princess in Armour" to prawdopodobna nazwa pierwszego dodatku do "]King`s Bounty: Legenda. Gra ma ukazać się na początku 2009 roku i wprowadzać wiele nowości oraz zmian: - nowa bohaterka- księżniczka Amelia - smok (odpowiednik Szkatułki Szału i jej duchów) - pięciu nowych bossów, a wśród nich robot Wkrętacz oraz mag Gremlion - pegaz, jako wierzchowiec księżniczki oraz giermkowie (zamiennik małżeństw) - podniesienie maksymalnego poziomu bohatera do 50 - nowy świat do zwiedzania i wiele innych...

VCMI 0.64

02 listopada 2008 / Heroes III / autor MiB

Wczoraj pojawiła się kolejna wersja VCMI. Wbrew "]zapowiedziom twórców nie jest to już grywalne wydanie seri 0.7, lecz kontynuacja serii 0.6. Krok ten podyktowany jest dbałością o wysoką jakość aplikacji. Oprócz poprawek wielu błędów (m.in. poruszania się po mapie, czy niepoprawnego traktowania żywiołaków wody jako jednostki zajmującej tylko jedno pole na polu walki) dodano kilkanaście nowych funkcji, m.in.: obsługa mistycyzmu i inteligencji, rekrutację bohaterów, usprawnienia w używaniu mapy przygód. Na stronie projektu można zapoznać się z pełną listą zmian. Wszystkich fanów gry zachęcam do instalacji i testowana- tylko dzięki Waszej pomocy można szybko zlokalizować i poprawić wszystkie błędy!

Jesienna FotoBitwa

01 listopada 2008 / Osada / autor Opiekun Osady Tullusion

Ognisko trzaskało cichutko, podsycane gałązkami jałowca. Poranny półmrok ogniskował rzeczywistość na niewielkiej przestrzeni wokół paleniska, odcinając się od szalonej zabawy płomyków światłocieniem. Siedząca nieopodal niewielkiego stosiku chrustu postać wyprostowała plecy, obejmując delikatnie podłużny kociołek, stojący pewnie na niskim trójnogu.
Zerknąwszy do jego wnętrza uważnie, zwróciła swój wzrok na jedno spośród rozłożonych przed nią na trójkątnej ceratowej serwetce nasionek i listków. Mamrocząc pod nosem niezrozumiale, sięgnęła po łodyżkę szałwii.
- Zieloność, Di... - mruknęła, wrzucając roślinkę do kociołka.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Miesiąc Plagi nie występuje przed 28 dniami.