Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z grudnia 2010

WoG 3.58f + Era 1.8 All-in-one

30 grudnia 2010 / autor MiB

Na forum Heroes Community pojawił się pakiet instalacyjny zawierający WoG 3.58f wraz z "Era" 1.8 oraz całym niezbędnikiem moddera Heroes 3, w skład którego wchodzą programy do edycji plików gry czy skryptów ERM. "Era" to zestaw poprawek zawierający spatchowany plik exe z WoG 3.59 alfa] z 2005 roku, usprawnione skrypty (aby współpracowały z WoG 3.59a) oraz niewielką bibliotekę DLL dodającą kilka nowych możliwości. Jak zaznaczają twórcy cała paczka działa znacznie stabilniej niż zwykły WoG 3.58f oraz - co szczególnie ważne dla posiadaczy laptopów - znacząco zmniejsza pobór mocy podczas gry. Lista zmian oraz nowych możliwości otwierających się przed twórcami modów do H3 bazujących na WoG jest jednak znacznie większa. Po szczegółowe informacje zapraszam na forum HC.

Jesień w Bastionowym Gaju

30 grudnia 2010 / Heroes III / autor MiB

... czyli koniec grudnia obfituje w nowe wersje modów do Heroes 3! Po roku od "]oficjalnej prezentacji ekipa New Grove Team udostępniła wersję gamma Grove Town] (ang. Gaj) - nowego zamku dla Heroes 3 wzorowanego na Nocnych Elfach z uniwersum Warcrafta. Nowa wersja przynosi sporo zmian, a wśród nich:
- nowe grafiki niektórych jednostek,
- nowe właściwości budynków specjalnych,
- inny układ budynków w ekranie miasta,
- nowe specjalizacje bohaterów,
- kilka nowych obiektów na mapie przygody.
Twórcy postawili sobie za cel stworzenie miasta wyglądającego jak spod ręki autorów oryginalnych frakcji w HoMM 3, włącznie z pełnymi modelami 3D jednostek.
[small]Więcej informacji w rozwinięciu nowiny[/small]

Konkurs King's Bounty

30 grudnia 2010 / autor MiB

W ramach promocji zbliżającej się premiery gry King`s Bounty: Game of the Year] (pakietu zawierającego podstawową wersję gry oraz oba dodatki) Cenega ogłosiła konkurs na stworzenie scenariusza do Nowych Światów, drugiego dodatku do gry. Najlepsze mapy zostaną dodane do wydania GotY.
Prace można nadsyłać do 23 stycznia], a wszelkie dodatkowe informacje oraz regulamin konkursu dostępny jest na polskiej oficjalnej stronie gry.

Świąteczne Wyprzedaże

29 grudnia 2010 / autor MiB

Koniec roku to tradycyjnie czas wyprzedaży, nie inaczej jest w świecie gier elektronicznych. Cenega przygotowała dla graczy promocję gier z serii "]King`s Bounty i tak Kings Bounty Nowe Światy (PC) możemy kupić w cenie 80zł], zaś Kings Bounty Wojownicza Księżniczka: Pakiet Dodatków (PC) (wymaga dodatku Wojownicza Księżniczka) to wydatek rzędu 30zł].
Jednak gracze, którym pudełko nie jest potrzebne do szczęścia, a porozumiewanie się w języku Szekspira (lub Dostojewskiego) nie nastręcza trudności powinni zainteresować się promocją Steam, gdzie z 7.5€] (czyli jakieś 30zł) możemy stać się posiadaczami Platynowej Edycji King`s Bounty. W skład tego pakietu wchodzą Legenda (podstawowa wersja gry) oraz dodatki: Wojownicza Księżniczka i Nowe Światy. Ta promocja jest jednak mocno ograniczona czasowo i kończy się dziś (29 grudnia) o 19:00. Dla osób zainteresowanych dodam, że na Steam można płacić za pomocą PayPal, "wypukłymi" kartami kredytowymi lub popularną kartą z deflinkiem wydawaną przez mBank.

Wśród nocnej ciszy...

24 grudnia 2010 / Jaskinia Behemota / autor Sulia

... nadszedł czas na życzenia. W imieniu administracji Jaskini Behemota życzę naszym mieszkańcom oraz gościom ciepłych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Mam nadzieję, że w ten niezwykły wieczór znajdziecie pod choinką, oprócz niespodziewanych prezentów, także dużo zdrowia, szczęścia i miłości. Spróbujcie wszystkich dwunastu potraw, nie przejmujcie się swoim głosem podczas śpiewania kolęd oraz poszalejcie na śniegu i mrozie, czyli samych magicznych chwil spędzonych w gronie najbliższych.

Kompendium Heroes

24 grudnia 2010 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Milo nam poinformować, że w Kwasowej Grocie zadebiutował dziś nowy dział - Kompendium Heroes of Might and Magic. "]Field, który przygotował to zestawienie, zebrał w jednym miejscu informacje o jednostkach z różnych miast występujących w grze wraz z ich ewolucją w kolejnych odsłonach sagi, a także historie najważniejszych bohaterów. W tym momencie możemy zagłębiać się tylko w działy dotyczące Rycerzy, Demonów oraz Nekromantów, ale w planach jest uzupełnienie tego zestawienia o każdą frakcję. Kompendium doskonale uzupełnia historię świata MM i stanowi nie lada gratkę dla wszystkich fanów sagi.

Darowizny

23 grudnia 2010 / autor Admirał Tarband

Zarząd Stowarzyszenie Miłośników Fantasy "Jaskinia Behemotha" informuję i przypomina o możliwości przekazania Darowizn oraz 1 % na rzecz Stowarzyszenia. Więcej informacji można znaleźć ...

Nowy bohater - Sandor

22 grudnia 2010 / autor Imbryczkolot Field

Dziś Ubisoft zaprezentował nam na Facebooku nowego członka rodziny: Sandora.
"]
Jak się pewnie domyślacie, Sandor przyłączył się do orków. Bękart księcia Slavy Gryfity, szybko stał się politycznym problemem, a po wygnaniu wskutek awantury z władcą Księstwa Wilka (kiedy to stanął w obronie rodziny), znalazł opiekę u nowego mentora - orka Kraala. Ten wysłał go na wyspy Pao, terytorium orków na Nefrytowym Morzu, gdzie zbierał przez lata armię. Teraz powraca jako zdobywca... lub zbawca.

Ubisoft ma do nas pytanie :-)

15 grudnia 2010 / autor Tristan

W poprzednim newsie pokazaliśmy grafikę Archanioła. Tym razem Ubisoft wysłał zapytanie do serwisów fanowskich, m.in. do Jaskini Behemota z prośbą o wzięcie udziału w krótkiej ankiecie na Facebooku . W ankiecie znajdują się dwa pytania:
1. Czy byłbyś zainteresowany figurkami z Might and Magic?
2. Czy sądzisz że ostatnia ujawniony artwork Archanioła nadawałby się na dobrą figurkę?
Niestety nie mamy informacji jakie rozmiary miałyby mieć rzekome figurki. Zachęcamy do udziału w ankiecie!

Nowy boss?

15 grudnia 2010 / autor MiB

Jak poinformował nas "]Morghan Grin w serwisie Age of Heroes pojawił się nowy artwork:
"]
Na razie nie wiadomo co przedstawia ta grafika ani nawet czy faktycznie pochodzi z nadchodzącej odsłony sagi Heroes. Być może jest to dowódca archaniołów wspomniany w zarysie fabuły gry. A co Wy o tym myślicie?

MM: Heroes Kingdoms

14 grudnia 2010 / autor MiB

Przeglądarkowa gra MMO, o której po raz pierwszy usłyszeliśmy prawie 3 lata temu - Heroes Kingdoms właśnie rusza "na podbój świata". Jest teraz dostępna dla większości mieszkańców Europy, Ameryk i Afryki - również dla Polski. Gracze mogą się zarejestrować (rejestracja jest za darmo, choć jest możliwość wykupienia konta "premium"), wybrać jedną z czterech ras (rycerze, demony, magowie lub nekromanci) i zacząć grę. W ramach promocji - gracze, którzy zarejestrują się do 16 grudnia dostaną miesięczny dostęp do możliwości konta "premium" za darmo. Zachęcamy do rejestracji oraz dzielenia się opiniami

Heroes of Might and Magic I-IV Complete

14 grudnia 2010 / Heroes IV / autor MiB

Jak poinformował nas "]Kroater CD Projekt w ramach serii Ubisoft Exclusive wydał początkiem grudnia specjalną wersję sagi Heroes of Might Magic: Heroes of Might and Magic I-IV Complete. Jest to o tyle warte odnotowania wydarzenie, że wydawnictwo zawiera w sobie HoMM I-IV, które dotychczas należało kupować osobno. Cena gry to 49zł, zatem nie oszczędzimy wiele, ale może ktoś skusi się na zakup - czy to dla siebie, czy w formie prezentu świątecznego.

Nowe Ognisko

08 grudnia 2010 / Osada / autor MiB

Jak już niektórzy nadgorliwcy spostrzegli dziś na stronie głównej miały miejsce różne dziwne rewolucje - a to zniknął banner Ogniska, a to bannery partnerów oraz propozycji nowiny zmieniły swoje położenie, innym znów razem przestały działać skrypty odpowiedzialne za jaskiniowe menu. Ty i inne anomalie spowodowane były wytężonymi pracami nad udostępnieniem Wam, drodzy jaskiniowcy i sympatycy wortalu, nowego Ogniska.
[small]Więcej informacji w rozwinięciu nowiny[/small]

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Specjalizacja Rolanda oddziałuje tylko na Krzyżowców, nie na Zbrojnych.