Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z maja 2023

Rozszerzenie Inferno w Heroes III Board Game

30 maja 2023 / autor Włodarz Hellburn

Krótko po otworzeniu Pledge Managera Archon Studio] ponownie uchyliło rąbka tajemnicy - tym razem prezentując szczegóły mechaniki dodatkowej frakcji Inferno].
Jak się okazuje, rozszerzenie będzie wprowadzało dodatkową talię: wzmocnione karty statystyk], których silniejszy efekt będzie również łatwiej dostępny. Ponadto, na kaflach terenu wulkanicznego będzie można spotkać losowe miasto, a Czarci lordowie - rzecz jasna - będą umieli przywoływać Demony.
Wraz z powyższą aktualizacją, my również uzupełniliśmy nasz jaskiniowy serwis o Heroes III Board Game. Dodatkowo, dzięki życzliwości Archon Studio], możemy zaprezentować Wam wszystkie siedem kafli terenu wulkanicznego w wysokiej rozdzielczości. Zapraszamy więc do powiększonej Galerii.

Liga Heroes sezon 7

29 maja 2023 / Heroes III / autor Włodarz Hellburn

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na siódmą edycję Ligi Heroes]. Impreza stała się najdłużej kontynuowaną inicjatywą PvP w Heroes. O jej trwałości świadczy fakt, że zespół organizatorski zostaje stale poszerzany o nowych ludzi - idea stojąca za Ligą Heroes zdaje się wręcz nieśmiertelna.
W ramach Ligi występuje podział na dywizje, dzięki czemu każdy gra z przeciwnikami na swoim poziomie. Najniższa dywizja została zorganizowana w formie systemu szwajcarskiego i można do niej zawsze dołączyć.
Warto wspomnieć o rzeczy dość istotnej - Liga słucha graczy: co sezon odbywają się ankiety na część szablonów w danej dywizji.
Jak więc dołączyć? Nic prostszego: musicie się tylko zarejestrować się na stronie inicjatywy i kliknąć na ten gigantyczny przycisk ZAPISY].
Jeżeli jesteś nowym graczem - wypełnij koniecznie ankietę, dzięki temu zwiększysz swoje szanse na znalezienie się w dywizji odpowiadającej Twojemu poziomowi. Zapisy trwają do 4 czerwca 2023. Oficjalna strona inicjatywy Server Discord Ligi Heroes

Might and Magic Merge Multiplayer Mod

21 maja 2023 / autor Włodarz Hellburn

W 2018 roku światło dzienne ujrzała modyfikacja łącząca Might and Magic VI, VII i VIII w jedną grę]. Projekt autorstwa Rodrila] wywołał spore zamieszanie wśród fanów cyklu - nikt nie podejrzewał, że to możliwe do wykonania. Od tamtej pory mod cieszy się sporym zainteresowaniem, a twórca nie spoczywa na laurach. Obecnie modyfikacja znana jest pod nazwami MMMerge] lub World of Enroth].
Niewtajemniczonym przybliżamy najważniejsze cechy projektu: 🔸 Autor stara się by mod był jak najbardziej zgodny z oficjalną fabułą. 🔸 Gracz tworzy jedną drużynę, która ma możliwość podróżowania między kontynentami. 🔸 Drużyna może być uzupełniana w trakcie przygody (tak jak w MM8) lub zapełniona już na samym początku. 🔸 Projekt posiada "dodatkowe wersje", np. poprawiające balans na przestrzeni wszystkich trzech gier. 🔸 Istnieje "hybrydowa" polska lokalizacja (ponieważ MM6 nie doczekało się dubbingu... jeszcze). 🔸 Modyfikacja bazuje i wymaga do działania wyłącznie MM8. Oczywiście to tylko wierzchołek góry lodowej, bo po zainstalowaniu liczba nowości i rozwiązań zachwyca.
Kilka dni temu na YouTube pojawił się film, który ponownie wprawił osłupienie wszystkich zagorzałych fanów Might and Magic RPG. W skrócie - World of Enroth powoli wprowadza możliwość gry wieloosobowej (zarówno LAN jak i internet)!
Zainteresowani? Zapraszamy do rozwinięcia nowiny.
[yt:http://www.youtube.com/watch?v=Ac4SvMAA814]

Might&Magicowe akcenty na Pyrkonie

16 maja 2023 / autor Włodarz Hellburn

Dokładnie za miesiąc odbędzie się ogólnopolski festiwal fantasy - Pyrkon]. Jeżeli ktoś jeszcze rozważa kupno biletu na tegoroczną imprezę w Poznaniu, to być może przekonają go nie dwa, a trzy związane z Heroes oraz Might & Magic punkty programu.
Pierwszego dnia, 16 czerwca o godzinie 15:00 w Sali Gamingowej, odbędzie się prelekcja na temat historii, stanu obecnego oraz przyszłości marki stworzonej przez New World Computing. Panel poprowadzi zaprzyjaźniony z naszym wortalem Acid Dragon z Kwasowej Groty. Mamy zatem pewność, że wykład będzie ciekawy i wartościowy dla każdego fana tego uniwersum.
Nazajutrz, 17 czerwca o 12:00 w Sali Ziemi, swój koncert na fortepianie odegra nie kto inny jak Paul Anthony Romero, autor ścieżki dźwiękowej całej serii Heroes. Szczerze polecamy!
Ponadto, sporej wielkości stanowisko w Hali 5 zajmować będzie Archon Studio, gdzie będzie można obejrzeć nadchodzącą grę planszową Heroes III. Szczegółowy program Pyrkonu Sprzedaż biletów

Heroes III: Board Game - Late Pledge już otwarte!

08 maja 2023 / autor Włodarz Hellburn

Od dzisiaj ponownie można wesprzeć twórców gry planszowej Heroes III]. Zbiórka na projekt została przeniesiona do serwisu Gamefound, gdzie od razu otworzono również Pledge Managera. Oznacza to, że zainteresowani mogą również dokonać finalizacji swoich zamówień - lub ich modyfikacji, w zależności od potrzeby.
Korzystając z okazji, Archon Studio zaprezentowało również zawartość pudełka rozszerzenia Inferno (w tym miejscu warto zaznaczyć, że dodatek został wyceniony na 35€).
Dla wygody przypomnimy poszczególne progi wsparcia. Warto zwrócić uwagę na NOWE, najbardziej kosztowne kwoty - więcej w rozwinięciu nowiny.

Clash of Heroes - Definitive Edition

01 maja 2023 / autor Włodarz Hellburn

Kilka dni temu miała miejsce zapowiedź Magic_Clash_of_HeroesDefinitive_Edition/>odświeżonej wersji Clash of Heroes, którą to zajęło się francuskie studio DotEmu].
Choć gra znacząco odbiegała od znanej nam formuły Heroes i Might & Magic to od czasu premiery w 2009 roku zyskała uznanie sporego grona osób. W ramach przypomnienia lub krótkiego wprowadzenia zainteresowanych: rozgrywka łączy ze sobą elementy strategii, rpg oraz łamigłówek. Nie podano żadnej konkretnej daty premiery nowej wersji - ma to nastąpić latem 2023 roku]. Wydanie dotyczyć będzie PC, PS4 (choć grywalna na PS5) oraz Nintendo Switch.
Definitywna Edycja jest równoznaczna z: 🔸 Zachowaniem oryginalnych mechanik gry 🔸 Zmianami w balansie podczas gry wieloosobowej 🔸 Wbudowanym DLC Magic_Clash_of_HeroesI_Am_the_Boss_DLC/>I am the Boss 🔸 Odświeżoną grafiką 🔸 Wprowadzeniem zmian typu "Quality of Life" 🔸 Dodatkowym bossem Sylvan w grze wieloosobowej
[yt:http://www.youtube.com/watch?v=98cOgxfUa4Q]

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Wszystkie zamki poza Inferno posiadają układankę złożoną z 48 puzzli. Inferno ma ich 49.