Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z maja 2023

Rozszerzenie Inferno w Heroes III Board Game

30 maja 2023 / autor Włodarz Hellburn

Krótko po otworzeniu Pledge Managera Archon Studio ponownie uchyliło rąbka tajemnicy - tym razem prezentując szczegóły mechaniki dodatkowej frakcji Inferno.

Jak się okazuje, rozszerzenie będzie wprowadzało dodatkową talię: wzmocnione karty statystyk, których silniejszy efekt będzie również łatwiej dostępny. Ponadto, na kaflach terenu wulkanicznego będzie można spotkać losowe miasto, a Czarci lordowie - rzecz jasna - będą umieli przywoływać Demony.

Wraz z powyższą aktualizacją, my również uzupełniliśmy nasz jaskiniowy serwis o Heroes III Board Game. Dodatkowo, dzięki życzliwości Archon Studio, możemy zaprezentować Wam wszystkie siedem kafli terenu wulkanicznego w wysokiej rozdzielczości. Zapraszamy więc do powiększonej Galerii.

http://h3boardgame.heroes.net.pl/grafiki/350/inferno-units.jpg

Liga Heroes sezon 7

29 maja 2023 / Heroes III / autor Włodarz Hellburn

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na siódmą edycję Ligi Heroes. Impreza stała się najdłużej kontynuowaną inicjatywą PvP w Heroes. O jej trwałości świadczy fakt, że zespół organizatorski zostaje stale poszerzany o nowych ludzi - idea stojąca za Ligą Heroes zdaje się wręcz nieśmiertelna.

W ramach Ligi występuje podział na dywizje, dzięki czemu każdy gra z przeciwnikami na swoim poziomie. Najniższa dywizja została zorganizowana w formie systemu szwajcarskiego i można do niej zawsze dołączyć.

Warto wspomnieć o rzeczy dość istotnej - Liga słucha graczy: co sezon odbywają się ankiety na część szablonów w danej dywizji.

Jak więc dołączyć? Nic prostszego: musicie się tylko zarejestrować się na stronie inicjatywy i kliknąć na ten gigantyczny przycisk ZAPISY.

Jeżeli jesteś nowym graczem - wypełnij koniecznie ankietę, dzięki temu zwiększysz swoje szanse na znalezienie się w dywizji odpowiadającej Twojemu poziomowi. Zapisy trwają do 4 czerwca 2023.

Oficjalna strona inicjatywy
Server Discord Ligi Heroes

http://heroes.net.pl/uploaded/news-calendar/2023/lh32023.png

Might and Magic Merge Multiplayer Mod

21 maja 2023 / autor Włodarz Hellburn

W 2018 roku światło dzienne ujrzała modyfikacja łącząca Might and Magic VI, VII i VIII w jedną grę. Projekt autorstwa Rodrila wywołał spore zamieszanie wśród fanów cyklu - nikt nie podejrzewał, że to możliwe do wykonania. Od tamtej pory mod cieszy się sporym zainteresowaniem, a twórca nie spoczywa na laurach. Obecnie modyfikacja znana jest pod nazwami MMMerge lub World of Enroth.

Niewtajemniczonym przybliżamy najważniejsze cechy projektu:
🔸 Autor stara się by mod był jak najbardziej zgodny z oficjalną fabułą.
🔸 Gracz tworzy jedną drużynę, która ma możliwość podróżowania między kontynentami.
🔸 Drużyna może być uzupełniana w trakcie przygody (tak jak w MM8) lub zapełniona już na samym początku.
🔸 Projekt posiada "dodatkowe wersje", np. poprawiające balans na przestrzeni wszystkich trzech gier.
🔸 Istnieje "hybrydowa" polska lokalizacja (ponieważ MM6 nie doczekało się dubbingu... jeszcze).
🔸 Modyfikacja bazuje i wymaga do działania wyłącznie MM8.
Oczywiście to tylko wierzchołek góry lodowej, bo po zainstalowaniu liczba nowości i rozwiązań zachwyca.

Kilka dni temu na YouTube pojawił się film, który ponownie wprawił osłupienie wszystkich zagorzałych fanów Might and Magic RPG.
W skrócie - World of Enroth powoli wprowadza możliwość gry wieloosobowej (zarówno LAN jak i internet)!

Zainteresowani? Zapraszamy do rozwinięcia nowiny.

Might&Magicowe akcenty na Pyrkonie

16 maja 2023 / autor Włodarz Hellburn

Dokładnie za miesiąc odbędzie się ogólnopolski festiwal fantasy - Pyrkon. Jeżeli ktoś jeszcze rozważa kupno biletu na tegoroczną imprezę w Poznaniu, to być może przekonają go nie dwa, a trzy związane z Heroes oraz Might & Magic punkty programu.

Pierwszego dnia, 16 czerwca o godzinie 15:00 w Sali Gamingowej, odbędzie się prelekcja na temat historii, stanu obecnego oraz przyszłości marki stworzonej przez New World Computing. Panel poprowadzi zaprzyjaźniony z naszym wortalem Acid Dragon z Kwasowej Groty. Mamy zatem pewność, że wykład będzie ciekawy i wartościowy dla każdego fana tego uniwersum.

Nazajutrz, 17 czerwca o 12:00 w Sali Ziemi, swój koncert na fortepianie odegra nie kto inny jak Paul Anthony Romero, autor ścieżki dźwiękowej całej serii Heroes. Szczerze polecamy!

Ponadto, sporej wielkości stanowisko w Hali 5 zajmować będzie Archon Studio, gdzie będzie można obejrzeć nadchodzącą grę planszową Heroes III.

Szczegółowy program Pyrkonu
Sprzedaż biletów

http://heroes.net.pl/uploaded/news-calendar/2023/pyrkon.jpg

Heroes III: Board Game - Late Pledge już otwarte!

08 maja 2023 / autor Włodarz Hellburn

Od dzisiaj ponownie można wesprzeć twórców gry planszowej Heroes III. Zbiórka na projekt została przeniesiona do serwisu Gamefound, gdzie od razu otworzono również Pledge Managera. Oznacza to, że zainteresowani mogą również dokonać finalizacji swoich zamówień - lub ich modyfikacji, w zależności od potrzeby.

Korzystając z okazji, Archon Studio zaprezentowało również zawartość pudełka rozszerzenia Inferno (w tym miejscu warto zaznaczyć, że dodatek został wyceniony na 35€).

Dla wygody przypomnimy poszczególne progi wsparcia. Warto zwrócić uwagę na NOWE, najbardziej kosztowne kwoty - więcej w rozwinięciu nowiny.

http://heroes.net.pl/uploaded/news-calendar/2023/Allinpledge.jpg

Clash of Heroes - Definitive Edition

01 maja 2023 / autor Włodarz Hellburn

Kilka dni temu miała miejsce zapowiedź odświeżonej wersji Clash of Heroes, którą to zajęło się francuskie studio DotEmu.

Choć gra znacząco odbiegała od znanej nam formuły Heroes i Might & Magic to od czasu premiery w 2009 roku zyskała uznanie sporego grona osób. W ramach przypomnienia lub krótkiego wprowadzenia zainteresowanych: rozgrywka łączy ze sobą elementy strategii, rpg oraz łamigłówek. Nie podano żadnej konkretnej daty premiery nowej wersji - ma to nastąpić latem 2023 roku. Wydanie dotyczyć będzie PC, PS4 (choć grywalna na PS5) oraz Nintendo Switch.

Definitywna Edycja jest równoznaczna z:
🔸 Zachowaniem oryginalnych mechanik gry
🔸 Zmianami w balansie podczas gry wieloosobowej
🔸 Wbudowanym DLC I am the Boss
🔸 Odświeżoną grafiką
🔸 Wprowadzeniem zmian typu "Quality of Life"
🔸 Dodatkowym bossem Sylvan w grze wieloosobowej

Archiwum

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Jeśli nasz bohater stoi w budynku (teleport, młyn, itp) nie trzeba wykonywać ruchu, by ponownie wszedł z nim w interakcję. Wystarczy kliknąć spację.