Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z maja 2008

FotoBitwa w Osadzie- głosowanie!

17 maja 2008 / Osada / autor Dinah

Termin nadsyłania zdjęć do FotoBitwy ogłoszonej przez Darkenę upłynął. Czas na głosowanie i wybranie Zwycięzcy.
Dzięki uprzejmości Melkiora, wszystkie prace zostały zebrane razem w kopalni.] Tullusion, by ułatwić Wam wybór, również zebrał linki] do wszystkich zdjęć biorących udział w Bitwie.
Każdy Mieszkaniec Imperium ma jeden głos. Gorąco zachęcam do jego oddania, można to zrobić w specjalnie przygotowanym temacie.]
Prac biorących udział w konkursie „Magia wśród codzienności” jest 10, każda piękna, więc wybór przed Wami naprawdę trudny!
Mam nadzieję, że FotoBitwy na stałe zagoszczą w "]Mistycznych Obrazach.] Serdecznie Wszystkich do naszej Osadowej Galerii zapraszam!

Nowy miesięcznik dla graczy

12 maja 2008 / autor MiB

Serwis World of Heroes opublikował pierwszy numer nowego miesięcznika dla fanów HoMM i MM WoH Monthly News!
Na 13 stronach znajdziemy najświeższe informacje ze świata turniejów HoMM (Turniej Maga, Turniej Masters, PLH i WoH), obszerny wywiad oraz porady dla graczy.
W tym numerze pojawiło się również ogłoszenie o rozpoczęciu nowego Turnieju Aren. Po więcej informacji odsyłam na forum turnieju, zaś zainteresowanych graczy zachęcam do rejestracji
Wszystkich zainteresowanych informacjami z ligowych zmagań zapraszamy do lektury!

Awanse

10 maja 2008 / autor Sulia

Tak dawno temu?! – Sul przerażonym wzrokiem spojrzała na Herolda oczekującego na listę osób awansowanych. Herold zdołał tylko wyszeptać coś o codziennym dobijaniu się do drzwi Pretorianki i o jej dziwnych wymówkach. Elfka zdołała pokryć zmieszanie jednym ze swych uśmiechów. – Proszę.
Od tej pory Mieszkańcami tytułować się będą Pentacz, Konstruktor, Deamon oraz Ryder. W szeregach Jaskiniowców witam elfa Ptakubę], przez kociołek Pierzastym zwanym, Robala] – paladyna, sławnego wojownika Wojrada] oraz barbarzyńską czarodziejkę Kastylię]. Do godności Weterana podnoszę Bubeusza], Sevorna], Val Gaava] oraz Aryene].

Zbiórka na serwer

08 maja 2008 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Przypominamy, że jeszcze przez 10 dni trwa zbiórka pieniędzy na serwer. Każda złotówka (dolar/euro/funt ;) ) jest ważna! Jeśli więc zależy Ci na naszym wortalu, dorzuć się!
Wszelkie informacje można znaleźć w "]newsie informującym o początku zbiórki.
[small]Wbrew wcześniejszym zapowiedziom informacja o zebranej kwocie zostanie podana po zakończeniu zbiórki - prosimy o cierpliwość[/small]

Heroes of War and Money

06 maja 2008 / autor MiB

Wszelki słuch o Heroes of Might and Magic Kingdoms ucichł, za to w sieci pojawiła się konkurencja osadzona w realiach HoMM Heroes of War and Money, która już teraz oferuje graczom wiele atrakcji.
Podstawowa rozgrywka mechaniką zbliżona jest do HoMM (rozwój miast, zakup wojsk, przejmowanie kopalnii, walki, etc). Ponad to autorzy umożliwili grę w ruletkę oraz... Arcomage! Twórcy czerpali z "]HoMM 5 pełnymi garściami, ale co ciekawe, rasa Barbarzyńców przypomina raczej tą znaną z "]Heroes 3, niż "]Orki z Ashan. Oprawa graficzna co prawda nie powala, ale w zupełności wystarcza.

Nowy rękopis w Osadowej Bibliotece

03 maja 2008 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

Wczoraj późnym wieczorem (!) odźwierny Crux osobiście przybył do położonej na skraju Osady rezydencji Grododzierżcy. Nie przeląkł się ani opowieści o legendarnych kwiatach w moich ogrodach, ani plotek o zaklętych w głazy krasnoludach. Nie patrząc na boki podążył prosto w kierunku bogato zdobionych drzwi wejściowych.
Oczywiście okazało się, że nie było się czego bać, jednak za wyjątkiem kilku zaufanych podwładnych Lisza, odźwierny Crux jest pierwszą osobą, która zapukała do Grododzierżcy w nocy. Crux przyniósł mi rękopis, swoje najnowsze dzieło i zarazem debiut literacki w Osadzie.
I dziś, rękopis ów, zatytułowany - Bełkot szaleńca, dostępny jest w Osadowej Bibliotece.
Prócz egzemplarza bibliotecznego dostępny jest również drugi, sporządzony na moje specjalnie polecenie na wysokiej klasy pergaminie. Dostępny tutaj.
Po lekturze nie zapomnijcie wystawić autorowi ocenę i zaszczycić go komentarzem.

Szykujcie się do bitwy!

02 maja 2008 / Osada / autor Darkena

Dzień był zwykły, jak każdy inny. Kilka chmurek, trochę słońca, ptaszkowie niebiańscy ćwierkali, jak najęci, żabkowie bagienni kumkali donośnie w zaroślach trzcinowych się kryjąc, rybkowie wodni potok przemierzali, blablabla...nudy takie, że och... W ten oto nieciekawy, leniwy dzionek przy imperialnej tablicy ogłoszeń dysputy toczyła grupka Jaskiniowców. Dysputy o popycie i podaży, o sprzedaży i zakupie, o polityce i sprawach prywatnych, o tym, jaka to pogoda dzisiaj pięk... Na bok! - tuż obok rozległ się nieznoszący sprzeciwu, kobiecy głos. Zaskoczeni Jaskiniowcy zwrócili głowy w stronę jego źródła. Ujrzawszy wściekle rudą czuprynę rozstąpili się, robiąc między sobą dość szerokie przejście. Nie przeszkodziło to właścicielce owej fryzury i głosu sprzedać im po drodze parę kuksańców. Darki! - syknął Hubertus, któremu ruda elfka nadepnęła na stopę.
Nie przejmując się szmerem niezadowolonych głosów za sobą Darkena przystąpiła do wykonywania czynności, która ją tu przywiodła. Mianowicie wielgachnym młotem przybiła do drewnianej tablicy kawał pergaminu. Nio! - Krzyknęła dumna sama z siebie, wyprostowała arkusz pergaminu, uśmiechnęła się tryumfalnie, odwróciła się na pięcie i podyrdała w stronę zabudowań Osady. A niech ją diabli porwą... - Szepnął MiB odprowadzając Darkenę wzrokiem, po czym, biorąc przykład z innych rzucił okiem na nowo przywieszoną wiadomość.
Oczy zebranych (ale tylko tych, co posiadali oczy) rozszerzyły się. Wszyscy stali, jak wryci.
Zbliżała się wielka bitwa...

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Specjalizacja Rolanda oddziałuje tylko na Krzyżowców, nie na Zbrojnych.