Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z sierpnia 2004

Serwer nie wytrzymuje...

30 sierpnia 2004 / autor Hetman jOjO

Mimo ogromnych starań Dżinna, okazuje się, że potrzeby Imperium są iście imperialne. Dlatego tak często ostatnio widzimy biały ekran z mało atrakcyjnym komunikatem... Proszę o cierpliwość i ciułanie groszy, bo już niedługo będziem o własny serwer czynić starania. A na razie, na pocieszenie, informuję, że do obecnego serwera w ciągu kilq dni dołożymy nieco RAMu i powinno być lepiej!

Pokaż swoją twarz!

25 sierpnia 2004 / Osada / autor Aiwelosse

Jak już wiecie - bądź to z autopsji, bądź to z notki Hetmana - pojawił się problem z avatarami, przejawiający się głównie tym, że ich nie ma. By przywrócić swą podobiznę, musisz, Osadniku, wejść na forum i tam, w swym profilu, wysłać ponownie avatar. Rzecz jasna - nie wysyłamy tych wcześniej przez kogoś innego zajetych! Na forum avatar powinnien zjawić się od razu - w Osadzie powinien sam zacząć funkcjonować po kilku godzinach. Znaczy, nie martwcie się, jakby go w Pazurze od razu nie było. Tak więc - na forum! Osadniku, pokaż swoją twarz! :)

Co się działo? Słowo od Dżinna...

25 sierpnia 2004 / autor Hetman jOjO

Dżinn w wirze zajęć (głównie Q Chwale Jaskini, ale czasem także dla zapewnienia many sobie i Bliskim) znalazł kwilę, by zdać raport z wydarzeń, ktore nas dość boleśnie dotknęły tuż po Konwencie. Tutaj szczegóły raportu.
Dla nas wszystkich najbardziej widoczna teraz sprawa, to avatary. Trza je samodzielnie ustawić, bo przy przenosinach nastąpiły siakieś przekłamania... Bardzo proszę, by nie zajmować cudzych avatarów!!! I z drugiej strony, jeśli ftoś komuś avatara podebrał, to prosze NAJPIERW podjąć osobistą próbę wyjaśnienia nieporozumienia... A dopiero POTEM do mie czy jesio ostrzej... Przypominam, że sporo avatarów jest po prostu podpisanych np: jojo.jpg.

Wyniesienie...

23 sierpnia 2004 / autor Hetman jOjO

Miły to dzień, gdy można wyróżnić, wynieść pod niebiesa czyjeś zasługi...
Z dniem dzisiejszym, w uznaniu wkładu w rozwój materii teknicznej, nadaję oficjalnie osobisty tytuł Arcymaga Enlethowi.
Z dniem dzisiejszym do grona Weteranów zostali włączeni wielce zasłużeni dla Imperium Ann i Ra-V.
Także z dniem dzisiejszym do godności Jaskiniowców zostali wyniesieni Freeza i Uziel, którzy szerszemu gronu nie dali się za wiele poznać, ale swoim udziałem w Konwencie udowodnili, że Jaskiniowcy z nich jak się patrzy...

Smak na przyszły rok...

20 sierpnia 2004 / autor Hetman jOjO

Jako, że na nasze materiały foto- i filmograficzne musimy poczekać, aż sprawy serwera sie ustabilizują, pozwalam sobie dać małą zapowiedź tego co może się dziać w Byczynie.
Otóż w maju tego roq był tam Festyn Rycerski. Mamy owszem pełnometrażowy (60 min.) philm z tego wydarzenia (będzie na serwerze na pewno!), ale zapraszam na stronę byczyńską, gdzie można ściągnąć 10 min. zajawkę.
Mam nadzieję, że tym co byli, przypomni to miłe kwile spędzone w tym przemiłym grodzie; tym co nie byli, zwiększy motywację do odwiedzin w kolejnych latach; a wszystkich zachęci do pomocy Grenadierowi, aby kolejne nasze, jaskiniowe Konwenty przyćmiły te turnieje...

Grenadier punktuje!

18 sierpnia 2004 / autor Hetman jOjO

Właśnie wklepał 30.000 posta! To się nazywa FAZA - takie piękne spięcie tego jakże gorącego tygodnia... Tydzien temu pisałem, że już, tuż tuż... A po tych niezwykłych chwilach - Grenadier wciąż na topie!

Pełnosprawna Osada!

18 sierpnia 2004 / Osada / autor Aiwelosse

Po - jak to się kiedyś mówiło - przejściowych trudnościach na pewnych specyficznych odcinkach Osada znów działa normalnie. Wszystie opcje, na co dzień tak przydatne, są już pełnosprawne - można więc z nich śmiało, proszę Was, robić użytek. Do czego z tego miejsca naprawdę zachęcam.
I w tym miejscu, rzecz jasna, czas na podziękowania: Dżinie, chylimy czoła! Cała Osada jest Ci dźwięczna - takiej akcji ratunkowej się nie zapomina!

Symbole nasze!

17 sierpnia 2004 / autor Hetman jOjO

Co poniektórzy zauważyli, że flagi Imperium życia nabrały! A tak, bo dzięki Chorążemu Inghamowi, któren Flagę zszykował oraz Mr.Rabbitowi, któren w obrazie pieknym zaklął możemy się zachwycać naszą Imperialną, jak pięknie łopoce na wietrze. Byczyńskim wietrze!
Anonimowy grafik - ja wiem, że Wy wiecie... ale to dla podkreślenia, że nie dla honorów, próżnej sławy itp. ale Q Chwale Jaskini! - zszykował Herb Imperium.
Zapewne jakieś drobne zmiany mogą zostać dokonane, ale już teraz mam zaszczyt pokazać wszem i wobec jakim herbem nasze Imperium będzie się pieczętować!

Herb Imperium Jaskini Behemota
Oto i herb Imperium Jaskini Behemota

Konkretnie dobre wiadomości!

17 sierpnia 2004 / autor Hetman jOjO

* w NASK już jest przedelegowana domena na nowy serwer - do 30h powinno to się rozpropagować. * serwer pocztowy już jest przygotowany, wkrótce zacznie działać poczta!

Jeno prośba o zrozumienie, z przyczyn teknicznych nie możemy uruchomić od razu wszystkich adresów. Proszę o słanie na mój adres (wojteks(at)ckp.edu.pl) informacji, fto MUSI mieć adres w domenie heroes już natychmiast. Przewiduję, że Pretorianie oraz osoby mające kontakt z innymi w imieniu Imperium będą mieć konta od ręki. Natomiast inni w miarę rozwoju sytuacji. * Dżinn zasadniczo ukończył przygotowania do reanimacji Imperium.

Nam nie może zabraknąć nadziei!

16 sierpnia 2004 / autor Hetman jOjO

Po ostrej i nerwowej, ale krótkiej walce - bo Dżinn jak się zaweźmie, to nie ma zmiłuj! - kończą się nasze problemy.
Firmie Q4.pl dziękujemy za ponadroczny hosting... Z należnymi wyrazami...
Koncentracja many, związane żywioły, magia na najwyższych levelach... Przywołanie, teleportacja etc... Efekt: Dzięki firmie Devnet nasze Imperium znów normalnie zacznie funkcjonować. O dalszych szczegółach w kolejnych niusach. A teraz niech Mahadeva błogosławi Devnetowi za okazaną pomoc, życzliwość i wsparcie.
Mając Dżinna możemy się budzić spokojnie. Bo spokojny sen zapewnia Grenadier! :)

Nam nie może zabraknąć nadziei! - i nie braknie!

16 sierpnia 2004 / autor Hetman jOjO

Garść nowin:
* Dżinn ostro i zawzięcie klnie keros, na pewno bliżej szczęśliwego rozwiązania niż dalej.
* Dodałem już teraz mały bonusik: czyli ZNAKi. W zaistniałych okolicznościach przyrody, uznałem że warto!
* Zapowiadam już teraz Dekret! Dla upamiętnienia Pierwszego Konwentu, 14. Złotych Pól od teraz nosić będzie nazwę:

Dzień Grenadierskiej Chwały

* Kolejne niusy fkrutce ;)

Wielki mecz

13 sierpnia 2004 / autor Hetman jOjO

Właśnie zakończył się mecz towarzyski między drużyną Samorządowców Byczyny (naszych przemiłych gospodarzy) a prześwietną drużyną FC Pazur Behemota.
Mecz rozpoczął się obiecująco. Dwakroć obejmowaliśmy prowadzenie, dwakroć dawaliśmy szanse przeciwnikom by poczuli atmosferę towarzyskiego meczu. Zabłysnął wspaniałymi bramkami Mr.Rabbit! Gratulacje!!
Finalnie, dla scementowania dobrych stosunków, Samorządowcy zdobyli piątą bramkę i mecz zakończył się wynikiem 3:2, który wszystkim obecnym zapewnił dobry humor.
Wielkie zaangażownie piłkarzy oraz nie mniejsze kibiców stworzyły przemiłe i arcysympatyczne widowisko.
Po meczu odbył się turniej rzutów karnych oraz wręczono pamiątkowe puchary i dyplomy ufundowane przez Burmistrza p. Grünera.

Wesoły nam dzień nastał...

11 sierpnia 2004 / autor Hetman jOjO

Miło się zrobiło!
Właśnie przekazałem 1.100 klucze do Imperium! (pełne 11 sotni! Ha!)
Coraz bliżej do 30.000 posta w naszych rozmowach o sprawach hirołsowych i nie tylko!
A i do Konwentu już raczej godziny pozostały (niż dni czy tygodnie).
Radujmy się!!!
Q Chwale Jaskini!!!

Finałowe odliczanie

10 sierpnia 2004 / Osada / autor Kanclerz Grenadier

Od dzisiejszego popołudnia zaczynamy bezpośrednie przygotowania na miejscu, już w Byczynie, dlatego moją osobę zobaczycie nie tak często na necie. Dlatego proszę pamiętajcie o numerze telefonu, pod któym ktoś z organizatorów zawsze będzie uchwytny (numer w njusach na stronie konwentowej). Może się przydać zwłaszcza w przypadku zabłądzenia podczas dojazdu. A więc - do zobaczenia w Byczynie! PS. relacje ze lotu będą "na żywo". Gdzie - ano też na stronie konwentowej. czekajcie również na specjalne, poza numeracją, wydanie Czasu Imperium. To przede wszystkim dla tych, co nie mogą do nas dojechać.

Aktualizacja PAH4

04 sierpnia 2004 / autor Arbiter Raj

Dałem pierwsze długo oczekiwane rankingi do 11 sezonie, po 2 mapach na [pierwszym miejscu jest remis zajka prowadzi na równo z Thantem Gratulacje.
Mapa m1 jest już z poprawionym, który uniemożliwiał ukończenie mapy.

Komunikaty konwentowe

02 sierpnia 2004 / Osada / autor Kanclerz Grenadier

Na stronie konwentowej (link dwa cale wyżej) znajdziecie informację noclegową, natomiast na Forum, w topicu "Lista konwentowiczów" uaktualnioną listę. Chciałbym, by zniknęły z niej wszystkie znaki zapytania. Oczywiście - cały czas czekamy na was, w końcu ilośc miejsc nieograniczona (no może... do 10 tysięcy w tym roku)

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Kula Osłabienia neguje działanie Orderu Męstwa należącego do przeciwnika.