Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z marca 2004

Nowych przybywa - już dobrze ponad osiem setek!

30 marca 2004 / autor Hetman jOjO

Co wielce cieszy!
Jednak parę komentarzy można już zapodać: * sporo wniosków o klucze ma wady! (zły email, kiepski biogram, słaba motywacja!) * zdarza się, że chętny NIE odpowiada (sic!) na dodatkowe pytania Pretorian - co uniemożliwia poprawienie wad wniosku...
Co z tego wynika? Sporo podań wadliwych zostało już usuniętych - co ważne! nie oznacza to zwykle definitywnej odmowy!!! Proszę sprawdzić tutaj, na liście oczekujących czy wniosek nadal jest, a w razie potrzeby złożyć nowy. Wcześniej warto sprawdzić, czy klucze nie zostały zszykowane! bo sporo osob - mimo otrzymania kluczy! - wziąż z nich NIE korzysta!

Problemy z MSami

28 marca 2004 / autor Komendant Giater

Po zmianie systemu identyfikacji w AW (logowanie z Osadowego na Imperialne), mogły wystąpić i na pewno wystąpiły trudności w wejściu do Groty Promocji. Wszystkich zainteresowanych, w szczególności Dowódców, którzy mają powyżej 30 000 DOŚ i chcą podjąć się Misji Specjalnej w celu awansu na stopień Lord Dowódca - proszę o kontakt bezpośredni.

Aktualizacja

22 marca 2004 / autor Arbiter Raj

Mapę 04 ukończył na pierwszym miejscu eMTi, drugie miejsce zajął Valturman a trzecie ser verto TS. Gratulacje. 9 Sezon PAH4 zbliża się ku końcowi nabierając tępa, mapę 04 ukończyło 4 nowych graczy, oby tak dalej:)

Ruszamy z kopyta w strone Konwentu

21 marca 2004 / autor Kanclerz Grenadier

Oto garśc pierwsza z kilku z wieściami konwentowymi:
- Codhringher - zajmuje się techniczną stroną MP3 Party (niniejszym ogłaszam konkurs na bardziej klimatyczną nazwę). Pytania i wątpliwości do niego. - Eldacar - przygotuje kartograficzno informacyjny pakiet jak dojechać na miejsce z głównych miast Polski, numery kontaktowe, gdzie będziemy na Was czekać itp. W sprawie pytań, wątpliwości i oczekiwań proszę kontaktować się z nim.
Wreszcie najważniejsze. WWalker jako bard Osady obejmuje honorowy patronat (i nie tylko) nad ogniskiem literackim, które w całości będzie poświęcone temu, co się w Osadzie dzieje. Na razie proszę jednak o nic nas nie pytać. Docieramy szczegóły.

Reorganizacja w branży gastronomicznej...

21 marca 2004 / autor Hetman jOjO

Za porozumieniem stron czyli Szefa Kafeterii Starlessa, Oberżysty Ilnessa oraz Karczmarza Farmerusa nieco porządków zostało zrobione w imperialnych przybytkach jadła i napitq.
Takoż: w Kafeterii "Bez Gwiazd", której ambicją jest dawanie wysokoenergetycznej strawy duchowej powstał Salonik Artystyczny. Będzie to miejsce, dzie miłośnicy wszelakich sztuk pięknych sycić się niemi będą... Oberża "Pod Rozbrykanym Ogrem" jest od zarania miejscem osobistych spotkan i rozmów...
Natomiast Karczma "Pazur Behemota" pozostaje miejscem beztroskiej rozrywki...
Bawcie się, poznawajcie się, dysputujcie! W imperialnych lokalach!!!

Miasto w chmurach i piwnica z winem.

18 marca 2004 / autor Komendant Straży Misza

Wędrując po Pustyni Bracada, dziwnym trafem wylądowałem w Celeste - mieście w chmurach. Spotkałem tam wielkiego wojownika i świetnego kompana Crag'a Hack'a. Zwiedzając z nim miasto (a właściwie tamtejszą gospodę) nie wiedzieć kiedy, dałem mu się namówić na odwiedzenie niepozornej piwnicy z winem w Tatalii. Okazało się, że piwniczka jest zamieszkała, a mieszkańcy nie wino zwykli pić... Po szczegóły zapraszam do działu Might and Magic

I kolejny krok ku Formie...

18 marca 2004 / autor Hetman jOjO

Małe rzeczy, ale składają sie na większą całość.
Dzięki pomocy Valturmana przestała straszyć ikonka [nowa wiadomość] a zamiast niej jest ładny klimatyczny batonik.
Podobnież Intel pomógł zmodyfikować batoniki edycyjne postów oraz zrobił jeden całkiem nowy, ale to dopiero po jego sklęciu przez Dżinna wyjaśni się ftóry. ixcesal poprawił układ batoników obsługujących Imperium - miejmy nadzieje, że bedzie wygodniej. A także urealnił statusy liczebności poddanych Jego Imperatorskiej Wysokości, łącznie z informacją o oczekujących! Melkior kończy Formowanie Kopalń Imperialnych! a Enleth zaczął tworzyć imperialny komunikator!
Wszystkim wymienionym z imienia serdecznie dziękuje za ofiarną służbe Imperium.
Q Chwale Jaskini!!!

Komunikacja - ciąg dalszy zmagań

17 marca 2004 / autor Dżinn ixcesal

Po burzliwej naradzie i uwagach osób korzystających z dobrodziejstw systemów spoza grupy lekkich łatwych i przyjemnych, postanowiliśmy dodać do profilu - Jabbera. Od tej chwili można zdefiniować następujące komunikatory: ICQ, GG, Tlen, Jabber. Mamy nadzieję, że ten zestaw jest w stanie zaspokoić wszelkie potrzeby.

Pożegnanie z H3Trio

14 marca 2004 / Heroes III / autor Hetman jOjO

Jak podał - za pośrednictwem Celestial Heavens - Black Marauder, wspaniała (w okresie świetności H3) strona H3Trio zostaje zawieszona.
Nasz Imperator, miłościwie nam panujący Behemoth I Wielki, miał z H3Trio bardzo dobre kontakty. Arena rozpoczęła swoją działalność zainspirowana przez turniej z H3Trio (za ich życzliwą zgodą). Swego czasu, Jaskinia Behemotha, wspólnie z H3Trio organizowała międzynarodowy turniej H3. Ilość i jakość materiałów zgromadzonych przez załogę H3Trio do dziś stanowić może wzór i powód do dumy. Wielka to szkoda, że H3Trio staje się - już tylko - częścią historii sceny HoMM...

Oficjalne informacje i screen z 3.58 (!)

14 marca 2004 / autor Acid Dragon

Twórcy dodatku 'In The Wake of Gods' postanowili, po raz pierwszy od czasu ukazania jednej z nowych jednostek, oficjalnie przekazać informacje na temat jednej z najważniejszych innowacji, które zostaną wprowadzone w wersji 3.58, a nawet opublikować je w formie graficznej.
Po więcej informacji oraz wspomnianą grafikę zapraszamy do Krainy WoG.

Cóż to za plaga nawiedziła Jaskinię Behemota?

12 marca 2004 / autor Dżinn ixcesal

Ostatnimi czasy zauważyć się dały niepokojące znaki. Problemy z pocztą, dostępem do ftp, przestoje w pracy wortalu... - to tylko niektóre z plag, które nawiedziły Imperium. Spieszę wytłumaczyć w czym rzecz. Większość z Was wie zapewne, iż Imperium nasze położone jest na terytorialnych zasobach mocarstwa q4.pl. Następstwem wielkiego sprzątania, jakie zarządziły tamtejsze władze, stało się odkrycie kilku poważnych chorób cichaczem trawiących mechanikę mocarstwa. Celem wygaszenia ogniska zarazy, część ziem, w tym i nasze Imperium zostało przeniesione w bezpieczne, odizolowane miejsce. Wynikają z tego tytułu problemy komunikacyjne, nic z terenu objętego kwarantanną, nie może przeniknąć do zdrowych ziem. Jako, że Imperium nasze wykorzystuje częściowo mechanikę q4.pl, odizolowane usługi sprawiają teraz kłopoty. Sytuacja jest pod pełną kontrolą. Aby uniknąć w przyszłości przykrych niespodzianek, musimy cierpliwie doczekać końca kwarantanny. Wtedy to wszystko powróci do normy. Przepraszamy wszystkich za zaistniałe trudności, mamy jednakże nadzieję, iż wszystkie zmiany, które zachodzą na ziemiach q4.pl będą zarazem krokiem w usprawnieniu funkcjonowania naszego wortalu.

Miraż? Fatamrugana?

11 marca 2004 / autor Hetman jOjO

Dziwny to dzień zaiste. Powietrze jesio ciężkie od tej klątwy co nad nami wisi od prawie połowy księżyca, pacząc wszelkie rormalne działania. Ech, żeby to już ofiara przyjęta została i ów >disk< odzyskał sprawność, dając temu światu odetchnienie... I właśnie w tej przesyconej zawirowaniami magii atmosferze nieftórzy zaczęli dostrzegać to, czego zwykle nie widzieli. Bo jakże to za pospolite uznać, kiedy marzenia widać? Od dłuższego czasu wiadomo było, że sławny Ururam Tururam - jako patentowany architekt - projekt stolicy Imperium przedłożył. Mówiło się o tem, że zwać się ma ona Thomeheb dla wiecznej pamiątki naszego Imperatora, miłościwie nam panującego - Behemotha I Wielkiego. Ftoś nawet gadał, że ów przezdolny żywiołak Ra-V, co to qnszt swój nie raz Q Chwale Jaskini okazać miał możliwość, szykował odpowiednie zaklęcia mające keros uFormować. Ale jakże to tak? Miałżeby się ów fenomen tłumaczyć natężeniem wytęsknienia? że tak długo czekamy, taki wreście widzimy? Jeśli fto się ustawi na linii ana-kata taki może i coś dojrzy... A jak dojrzy, to może dołączy do coraz to bardziej gęstniejącego tłumu próbującego ów dziw wytłumaczyć...

Nowy system logowania w AW

08 marca 2004 / autor Rajst

W Akademii Wojennej został zmieniony system logowanie. Do tej pory działający, 0žsystem Osadowy0Å¥, został zastąpiony 0žsystemem Imperialnym0Å¥. Zmiany wprowadzono również w "systemie zgłoszeń" do AW.

Turniej Twierdzy Smoka w AW

08 marca 2004 / autor Komendant Giater

Inkorporacja Twierdzy Smoka do Imperium Jaskini Behemota spowodowała, że dzielni wojownicy TS stali się poddanymi Imperatora i mieszkańcami IJB. Dla nich też otworem stoi Akademia Wojenna. By uhonorować ich dotychczasowe dokonania, Komendantura AW postanowiła w rankingu AW uwzględniać zdobyte punkty w turnieju TS w wysokości punktów uzyskanych z rozgrywki, bez stosowanych w TS modyfikatorów za wielkość mapy.

Dziś wielka aktualizacja

05 marca 2004 / autor Arbiter Raj

Dziś zaktualizowałem wyniki na mapach 02, 03 i m1. Mapę 02 wygrał Qter mając tylko 2 punktu przewagi nad eMTi, trzecie miejsce zajął Chester, który bardzo polubił to miejsce, bo na mapie 03 też zajął 3 miejsce. Drugie miejsce Qter a pierwsze eMTi. Natomiast na mapie m1 trójkę rozbił Elvis zajmując 2 miejsce, którego pobił tylko Qter powiększając swoją przewagę nad eMTi który zajął 3 miejsce na mapie miesiąca.
Gratulacje dla wszystkich graczy którzy ukończyli mapy.
Rankingu głównym będzie się toczyć zacięta walka pomiędzy Qter a eMTi o pierwsze miejsce a Chester i Elvis o trzecie miejscy. No choć jeszcze wszystko możliwe.

jest lepiej...

05 marca 2004 / Jaskinia Behemota / autor Hetman jOjO

w poprzednim niusie pisałem, że w sobotę będzie wymiana wadliwego dysku na serwerze...
i będzie, ale niestety dopiero w następną
zatem stan pewnej nieśmiałości potrwa nieco dłużej
w tej kwili wszystko powinno działać prawidłowo (są konieczne pewne poprawki w obsłudze poczty), ale jak co to proszę o zrozumienie...

fatum?

03 marca 2004 / Jaskinia Behemota / autor Hetman jOjO

dysk na ktorym byl reinstalowany serwer okazal sie fabrycznie wadliwy, po pewnym czasie po prostu nie wstal serwer, prawdopodobnie w piatek trzeba bedzie wylaczyc caly serwer, zrobic synchronizacje danych, na sobote servisco dostarczy wlasciwy dysk - do tego czasu niestety nadal bedzie z klopotami :(

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Specjalizacja Rolanda oddziałuje tylko na Krzyżowców, nie na Zbrojnych.