Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z czerwca 2008

Rozpoczynamy zapisy na Puchar Jaskini

23 czerwca 2008 / autor MiB

"]Konwent zbliża się wielkimi krokami. W tym roku czeka nas podwójny jubileusz - jest to już piąty z kolei konwent organizowany przez Jaskinię Behemota, zaś sam wortal obchodzi swoje dziesięciolecie]. Z tej okazji postanowiliśmy przygotować specjalny turniej HoMM - Puchar Jaskini].

Skryba w kurzu

20 czerwca 2008 / Osada / autor Skryba Morgraf

Kurz wzbijał się tumanami z rzadko odwiedzanych bibliotecznych półek. Skryba kaszlał szaleńczo z trudem odnajdując drogę w szarym tumanie. Ale miał obowiązki. Nowa opowieść musiała znaleźć należne sobie miejsce pośród rękopisów. Ucieszył się gdy posłaniec przyniósł mu wiadomość „Chociaż -pomyślał - to, zasadniczo, dziwne żeby gadający rosomak roznosił pergaminy, zasadniczo dziwne.” Znalazł wreszcie to czego szukał, pustą przegródkę w której rulon mógł spokojnie spocząć i obrastać kurzem...

Wczasy w Ashan

18 czerwca 2008 / autor MiB

Unik, cofnięcie, szybkie cięcie - Dlaczego ja mu zaufałem? - cięcie z pół obrotu; ostrze musnęło policzek - co mnie podkusiło? W sumie wiem: gorące słońce, złoty piasek pod stopami, drinki z palemką, piękne elfki, cisza, spokój. - ledwo sparował piekielne mocne uderzenie z góry - Taaa... darmowe miesięczne wakacje. Ale ja byłem głupi! - chwila na uspokojenie oddechu i znów zwarcie - i ta nazwa organizatora - "Gryfem przez świat". Jak w ogóle można się tak nazywać? - seria szybkich ciosów - i żeby tu tylko o mnie chodziło, ale nieeee, musiałem wciągnąć Ją w to bagno - szybkim rzutem oka zlustrował drugą arenę. To był błąd, który został bezlitośnie wykorzystany. Już po chwili leżał bezbronny, wpatrując się w ostrze miecza umazane krwią...

Heroes 3 wciąż żywe

12 czerwca 2008 / Heroes III / autor MiB

Programiści skupieni wokół projektu VCMI postanowili poczuć się niczym dzieci i 1 czerwca zrobili sobie oraz wszystkim graczom prezent, publikując wersję 0.6. W wyniku trzymiesięcznych prac można już m.in. stawiać struktury w zamku, czy wejść w tryb walki.

Przetrzepiemy ten misterny domek cały

10 czerwca 2008 / Osada / autor Darkena

- Uuuuuuaaaaaauuuueeeeeeeee....mlask mlask... - ta onomatopeja dość trafnie określa dźwięk, jaki wydała Darkena podczas głośnego ziewnięcia. W tym momencie leżała na parapecie w swojej małej chatce, leniwie obserwując przewalające się po niebieskim firnamencie chmury, ptaszyny żegnające śpiewem ostatnie chwile dnia, drzewa kołysające się delikatnie na wietrze...
- Ale słodko i uroczo, zaraz się porzy...o, cześć smoczyco! - ze znacznym ożywieniem odwróciła głowę w stronę zbliżającej się do niej Dinah.
- Fefć Darfk, mofe herbatfki? - zaproponowała Di, trzymając w zębach uchwyt kociołka.
- Nie, dzięki. Nie warto pić przed śmiercią.
Di w tym momencie położyła kociołek na trawie tuż pod oknem Darkeny.
- Przed śmiercią? O czym ty mówisz, przed jaką śmiercią?
- Z nudów! Może w krainie wiecznych łowów będzie ciekawiej.
- Ja się nie nudzę - na twarzy smoczycy pojawił się uśmiech - tu zawsze jest co robić, idź do Jaskiniowców, przekonasz się.
Ruda elfka wykrzywiła twarz w brzydkim grymasie.
- Ech...i co mam z nimi robić? Patrzeć, jak MiB kosę ostrzy?
- To może coś poczytaj.
- Nie chce mi się.
- Może pomaluj?
- Nie mam weny.
- To ja już nie wiem... - Dinah ze zrezygnowaniem położyła się na ziemi. W tym samym momencie nieopodal dał się słyszeć znajomy głos:
- Joka, do Debiutów! Hubi, do Debiutów! - Po chwili oczom rudej elfki i smoczycy ukazał się jego właściciel - zmiennorasy Tullusion.
- Witamy, witamy! - zawołała wesoło Di - Tull, może ty masz pomysł na to, jak zorganizować sobie nadmiar wolnego czasu?
- A pewnie, że znam! Dark, Dinah, do Debiutów! I do Misternych! I czytać, i komentować, i oceniać, już!
- Ta, Debiuty, Misterne....a czemu nikt tak do Mistycznych ludzi nie zwołuje?
Tullusion w odpowiedzi na pytanie Darkeny wzruszył ramionami i podreptał dalej. W tym momencie pod rudą czupryną zaświtała myśl.
- Mam! - krzyknęła Dark, czym całkowicie wybiła Dinah ze spokojnych rozmyślań i zerwała się momentalnie z parapetu. Chwyciła pióro, kawałek pergaminu, po czym pospiesznie zapisała go krótką notatką.
- A co to? - zapytała Di
- Powiedzmy, że konkurs. Dowiesz się, jak wywieszę to ogłoszenie w Jaskini! - Odpowiedziała elfka, zarzucając sobie wielki młotek na plecy.

Konwentowe prace

09 czerwca 2008 / autor Mistrz Islington

Zasępiony Islington siedział w swoim niewielkim pokoiku otoczony zewsząd manuskryptami. Mag nie znosił tych chwil, kiedy musi zabierać się do pracy – szczególnie kiedy ta miała być już wykonana dawno temu. - Nic już mnie nie uratuje – pomyślał, po czym chwycił za swoje pióro. Tylko niewielka lampa oświetlała mu papirusy na tyle, by mógł coś zobaczyć. Elf pisał i pisał, momentami wpadając w zadumę, odrywając się nie tylko od swoich czynności, ale świata w którym przebywał. Po wielu godzinach spojrzał na to co stworzył z niewielką satysfakcją, nabił i zapalił fajkę wyciągając się jednocześnie w ulubionym fotelu. - Trzeba będzie to rozwiesić, wszędzie, gdzie tylko można – uśmiechnął się i wyjrzał na zewnątrz - Ale to później – stwierdził patrząc jak promienie wschodzącego słońca wpadają przez niewielkie okno.

Nie zniknęliśmy!

09 czerwca 2008 / Heroes V / autor MiB

Prace w serwisie "]Heroes V wyraźnie wyhamowały, pragnę Was jednak zapewnić, że nie stanęły zupełnie w miejscu! "]Załoga w pocie czoła przygotowuje kolejne lokacje, jednak aura nie sprzyja efektywności pracy ;) Już jakiś czas temu, dzięki pomocy "]Dagona, "]opisy jednostek zostały uzupełnione o avatary stworzeń. Dodatkowo dzięki zaangażowaniu "]Smoczycy Dinah oraz "]Robala mogliśmy uruchomić dział "]Lokacje. W nowej części serwisu znaleźć możecie przydatne informacje o miejscach na mapie przygody wartych odwiedzenia. Jak zawsze prosimy "]zgłaszać wszelkie zauważone błędy (te niezauważone również można ;) ). Zaś każdy chętny do pomocy przy serwisie może zgłosić się "]do mnie.

Nowi Mieszkańcy

07 czerwca 2008 / autor DruidKot

Po chwilowym braku nowych awansów, do grona Mieszkańców dołącza piątka najaktywniejszych Rezydentów. Są to: władająca magią wojowniczka Leryn z Nevendaaru, rycerz śmierci Baju, przyjaciel orków - gremlin Brimstone, mag-wojownik Icarium z odległych krain oraz Tarnoob Jedwabislav - ekscentryczny filozof i wynalazca, pochodzący najprawdopodobniej z Kwasowej Groty naszego sojusznika. Wypijmy zdrowie nowych Mieszkańców! Niech ich aktywność stanie się przyczyną lepszego rozwoju Imperium Jaskini Behemota!

O tym jak Ork za pióro chwycił

06 czerwca 2008 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

Orki znane są powszechnie ze swojej waleczności i talentów wojennych. Ale niewielu zapewne znalazło się takich, którzy by podejrzewali przedstawiciela tej rasy o zamiłowania literackie.
A jednak! Opowiadanie Hellscreama zatytułowane Mroczna Krucjata od kilku dni znajduje się w dziale Nieśmiałych Debiutów Osadowej Biblioteki. Zapraszam serdecznie wszystkich do przeczytania i skomentowania orkowej twórczości.
Jednocześnie zachęcam wszystkich, zamiłowanie do pióra mających do umieszczania swoich prac w Misternych Rękopisach. Wystarczy, że wyślecie swój tekst do grododzierżcy lub Skryby Morgrafa.

Nowi mieszkańcy Osady

06 czerwca 2008 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

Dzisiaj do grona Osadników dołączyła kolejna czwórka mieszkańców Jaskini Behemota - Brimstone, Kameliasz, Jaszczurzy Golem i Mecku. Gratuluję nowym Osadnikom. Niech swoim uczestnictwem w życiu naszego Zakątka Literackiego dają przykład innym.
Powitajmy także dwie nowe, wyjątkowe Osadniczki. Postanowiłem wręczyć klucze Szmaragdowej za to, że od dłuższego czasu aktywnie udziela uczestniczy w życiu Osadowym, regularnie odwiedza Ognisko i bierze udział w Spotkaniach Literackich.
Osadniczką od wczoraj jest także Leryn, która, choć dołączyła do nas niedawno, od pierwszego dnia w Osadzie poczuła się jak u siebie, wyróżniając się aktywnością w Gorących Dysputach.
Gratuluję jeszcze raz wszystkim, którzy klucze do bram Osady otrzymali.

"Czas Imperium" - odsłona 27!

04 czerwca 2008 / autor DruidKot

Z ogromną przyjemnością zapraszam Was na kolejny numer jaskiniowego periodyku. Prawdziwą perłą tego numeru jest z pewnością wywiad z Hetmanem jOjO. Gorąco zapraszam do szukania drugiego dna w hetmańskich słowach! Co więcej, w swej uprzejmości Grododzierżca Moandor zgodził się odsłonić część swoich planów dotyczących przyszłości Osady - zapraszam do przeczytania Zapisków Czarnoksiężnika. Mam nadzieję, że ten numer również przez Was zostanie uznany za szczególny i dostarczy Wam wiele przyjemności. Zapraszam do czytania - również stałych, obecnych i w tym numerze, rubryk!

Sojusz

03 czerwca 2008 / Jaskinia Behemota / autor MiB

- Ciepły wieczór, taaak, pamiętam. Upały tedy wielkie oba mocarstwa nawiedziły, że mieszkańcy z domów nosa wyściubić nie chcieli. O! Tak było ciepło! - starzec pociągnął łyk wina z bukłaka, splunął i kontynuował swą opowieść - Mawiają, że to posłowie długimi negocjacjami doprowadzili do sojuszu. Ale co uni tam widzą?! Prawdą jest, że najsampierw to Diaboł ze Smokiem prawić o tem zaczęli, by później wspólnie z jednym Gnumem, Arcymagiem i Łasicą ostateczne szlify nadać dakretowi! A ile się przy tym miódu i wina lało! Oj, za całe życie byście tyle nie przepili! Ale uni tedy mieli mocne głowy! Toteż treść dekretu im zgrzebna a światła wyszła! A szło to tak...

Bitwa, bitwa i po bitwie...

02 czerwca 2008 / Osada / autor Darkena

Gwiazdy rozbłysły już na niebie. W oberży ""]Pod Rozbrykanym Ogrem" tłumnie biesiadowali Jaskiniowcy. A właściwie to kończyli biesiadować. Większość sennie kiwała się na stołkach, a część chrapała "]pod stolikiem lub w innych zakątkach. Paru całkiem jeszcze przytomnych toczyło leniwe pogawędki, a nowi mieszkańcy odpowiadali starszym na pytania w stylu: więc kimże ffkońcu jesteś? Było nadzwyczaj sennie i spokojnie. Pewnie dlatego, że kogoś brakowało... BACH! BACH! BACH! - rozległ się łomot, jak gdyby ktoś chciał wielkim młotem wyważyć drzwi oberży. Oberżysta podszedł do nich, odsunął zasuwkę na niewielkim okienku i ryknął: Kto, do diabła?! Darkena...ale nie tylko do Diabła - odpowiedział głos z zewnątrz.
Oberżysta mamrotając niechętnie pod nosem zdjął skobel i wpuścił do środka właścicielkę bujnej, rudej czupryny i wielkiego młota, którym to próbowała wyważyć drzwi do oberży. Grrrr, niech to się wreszcie skończy - mruknął ktoś brutalnie wyrwany ze snu, zapewne Grenadier. Ej no wstaaaawaaaaaaać, mam coś do zakomunikowania! - Darkena najwyraźniej nie miała zamiaru dać bywalcom oberży sposobności do odpoczynku i ponownego zamknięcia powiek. Ci, którzy oblegali przestrzeń pod stolikiem zaczęli gramolić się na ławy. Kiedy ruda elfka upewniła się, że wszyscy obecni skierowali na nią pełną uwagę wskoczyła na stół, zarzuciła sobie młot na ramię, a z sakwy przytwierdzonej do pasa wyjęła pergamin. A teraz wszyscy słuchać, toć to niesamowicie uroczysta chwila!

Czas Gerontów

02 czerwca 2008 / autor Sulia

Tak, nadszedł i czas na jaskiniowców, którzy wiernością swą powinni zadziwiać „młodsze” pokolenia. Grupę sześciolatków otwiera oczywiście nasz Imperator Behemoth], który spędził z Jaskinią 10 lat swojego życia. Pozostali Geronci zarejestrowali się w latach 2000 – 2001 i nadal biorą udział w życiu JB. Poniżej przedstawiam krótko sylwetki osób awansowanych. Serdecznie zapraszam do dalszej, nostalgicznej mam nadzieję, lektury.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Specjalizacja Rolanda oddziałuje tylko na Krzyżowców, nie na Zbrojnych.