Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z grudnia 2014

Bojownicy o klimat!

27 grudnia 2014 / autor Silveres

Choć okres świąteczny oficjalnie kończy się szóstego dnia Księżyca Nowej Nadziei, to - z racji przeminięcia świąt właściwych - już dziesięć dni wcześniej odbyła się pierwsza w historii gala uhonorowania bojowników o klimat. Piętnastu dumnie wyprężonych Jaskiniowców stało w szeregu na podium herolda, gdy ten przypinał do ich piersi ordery. Choć każdy z nich usłyszał standardową formułkę, to i tak tego dnia mieli powód, by czuć się wyróżnionymi: - W imieniu JIM Behemotha, w zamian za uhonorowanie wiekowej tradycji, nadaję Ci ten oto order Bojownika o Klimat. Noś go z dumą, Jaskiniowcu!

W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę...

24 grudnia 2014 / Jaskinia Behemota / autor Włodarz Hellburn

Wesołych Świąt!
Wielu skrzyń ze skarbami pod choinką, jeszcze więcej wygranych bitew w Heroes, dużo szczęścia i wysokiego morale. Hucznego sylwestra, dużo ciepła, powodów do radości i pomyślności w nadchodzącym roku 2015. Sukcesu dla Heroes III HD Edition oraz Heroes VII.
Życzymy Wam wam wszystkim - zarówno mieszkańcom Jaskini, jak i tym przejezdnym - oraz sobie. :)
Administracja Jaskini Behemota

"Spóźniona Wigilia"

22 grudnia 2014 / autor Silveres

Silveres rozsiadł się wygodnie w opuszczonym obecnie budynku Kroniki Imperialnej. Choć wcale Kronikarzem nie był, to bardzo się postarał, by zdobyć klucz do tego miejsca. W końcu chwilowy brak Kronikarza nie mógł sparaliżować całej tej instytucji, prawda? Po chwili przebijania się przez wszelkiej maści szpargały i krótkiej, acz heroicznej walce z kurzem, elf odnalazł pióro wraz z kałamarzem. Z odrobiną lęku w sercu zdecydował się również otworzyć szufladę, by wyjąć pergamin. Musiało upłynąć jeszcze kilka minut, nim udało mu się zebrać myśli na tyle, by zacząć pisać...

Kwestia mechaniki

17 grudnia 2014 / Heroes VII / autor Silveres

Kilka godzin temu panowie z Ubisoftu pokusili się o dość ciekawe porównanie. Might & Magic: Heroes 7 oficjalnie nazwane zostało prawowitym dziedzicem trójki. Czy słusznie? Pewnie konserwatywni miłośnicy HoMM z politowaniem kręcą w tym momencie swymi głowami, a ci mniej opanowani wołają o pomstę do nieba. Jednak - jakby na to nie patrzeć - Might & Magic Team nie pozostaje gołosłowny. Wypunktowali całą listę aspektów, którymi nawiązali do poprzednich części serii. Przy okazji poznaliśmy wiele nowych informacji na temat mechaniki.

Garść informacji

15 grudnia 2014 / Heroes VII / autor Silveres

Dziś nie tyle news, co krótkie podsumowanie. Zespół Ubisoft podliczył głosy z dwóch ostatnich głosowań - prezentują się one następująco:
- w wyborze dot. wyglądu Lochu, opcja Wspomnienia Beztwarzowych] (67%) zdobyła ogromną przewagę nad Gwiazdą Głębin] (33%). Przypominamy, że wygrana tegoż równa się z umieszczeniem siedlisk Mrocznych Elfów w wiszących miastach, najprawdopodobniej wydrążonych w skałach, gdzieś pod powierzchnią Ashanu.
- głosowanie nad trzecim dodatkiem pokazało, że miłośnicy serii bardziej cenią sobie dobry soundtrack] (54%) nad zdjęcia] (46%). Jednak, jak widać, walka była zacięta, przez co Ubisoft zdecydował się na... umieszczenie obu dodatków w Edycji Kolekcjonerskiej! Takie rozwiązanie powinno przede wszystkim ucieszyć osoby, które swoje głosy oddały na przegraną opcję. :)
To bynajmniej nie koniec nowości. Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu, prace nad figurką Ivana postępują (poniżej można zapoznać się z grafiką). Jednak Ubisoft ostrzega, że nie jest to ostateczna jej wersja i do wydania gry jeszcze wiele może się zmienić.
Prócz tego krótka notka na temat Q&A - prace są na etapie sortowania pytań. Zadano ich naprawdę wiele, przez co całość może zająć trochę czasu.

Rzucaj kością pół-profesjonalnie!

13 grudnia 2014 / Osada / autor Silveres

Trupa Wędrownych Pomarańczy znana jest w całym Imperium ze swych absurdalnych pomysłów. Czasem śmiesznych, jednak zawsze równie surrealistycznych. Część uczonych zastanawiała się nawet, czy nie należałoby przypisać członkom tego osobliwego taboru jakiejś choroby psychicznej. Jednak - jak zwykle - Pomarańczkom udało się wykpić od obowiązkowego spotkania z medykami poprzez wyruszenie w kolejną trasę. Trzynastego dnia Księżyca Głębokiego Śniegu pochód ten dotarł do bram Osady. Nie wiadomo, co skłoniło jego członków, do wybrania akurat tego miejsca na założenie nowego obozu. Najwyraźniej jednak 'Pazur Behemota' ma w sobie coś, co przyciąga doń dziwy i cuda całego świata. Wśród Osadników krążą plotki, że Pomarańcze przygotowują się do jakiegoś wielkiego wydarzenia...

Armia Akademii

12 grudnia 2014 / Heroes VII / autor Silveres

We wczorajszym oraz dzisiejszym newsie, Ubisoft zdecydował się zaprezentować nam wreszcie kompletną Akademię. Wygląda na to, że jest to już wersja finalna - bądź do finalnej niezwykle zbliżona - tego aspektu M&M:H7. Oprócz wyglądu i fabularnych opisów jednostek, dostaliśmy również spis umiejętności, jakimi poszczególne poziomy Akademii zostaną obdarzone. Takie informacje pozwalają już wyrobić sobie pewne zdanie o tej frakcji Heroes 7.
Po szczegółowy opis jednostek i umiejętności zapraszam do naszego działu poświęconego tej odsłonie serii!

Wigilia Jaskiniowa

12 grudnia 2014 / Jaskinia Behemota / autor Tabris

Jest dawną tradycją mieszkańców Jaskini Behemota spotykać się na Wigilii. W blasku płomieni Ogniska dzielić się życzeniami i wręczać sobie upominki. I w tym roku takie spotkanie się odbędzie. W niedzielę, 21 Grudnia o godzinie 20-stej]. W imieniu władz Jaskini Behemota oraz mnicha Inghama serdecznie zapraszam.

Wygląd Lochu

08 grudnia 2014 / Heroes VII / autor Silveres

Po serii głosowań, jakimi ostatnimi czasy zarzuca nas Ubisoft, przyszła wreszcie kolej na wybór wyglądu Lochu. Podobnie, jak w przypadku Sylvanu - przedstawione nam zostały dwie możliwości, spośród których zwycięska zostanie wprowadzona do gry. Tym razem jednak, ekipa M&M:H7 zdecydowała, że dzielenie głosowania na dwa etapy mija się z celem - w końcu siedlisko Mrocznych Elfów znajduje się w podziemiach, toteż pora dnia nie gra większej roli.
Pierwsza z opcji - Wspomnienia Beztwarzowych] - równa się umieszczeniu nacji Mrocznych Elfów w wiszących miastach, gdzieś w podziemiach Ashanu. Zaś druga - Gwiazda Głębin] - to frakcja, która swe siedliska założyła w rozległych jaskiniach, które oświetla jedynie blask kryształów. Głosowanie trwa do niedzieli 14.12.2014 - wybierz mądrze, lecz śpiesz się, by przypadkiem Cię nie ominęło!

Reformacji ciąg dalszy!

06 grudnia 2014 / Osada / autor Silveres

Specjalnie na tę uroczystość Tullusion przybrał swą ludzką formę, co - trzeba Wam wiedzieć - nie zdarza się zbyt często. Jednak z drugiej strony, nie każdego dnia otrzymuje się złote klucze do bram Osady. A już na pewno, nie każdego dnia zostaje się Opiekunem tegoż pięknego miejsca. - Tullusionie - Włodarz Hellburn, również odświętnie ubrany, zwrócił się do najważniejszej tego wieczoru persony - Czy, w obecności zgromadzonych tu świadków, ślubujesz ze wszystkich swych sił dbać o utrzymanie i rozwój Osady? - Ślubuję. - Czy przysięgasz troszczyć się o zachowanie należytego poziomu oraz kultury w jej obrębie? - Przysięgam. - Czy bierzesz na siebie odpowiedzialność poprowadzenia jej w świetlaną przyszłość? - Biorę. Po tych słowach wśród zebranych Osadników rozległ się entuzjastyczny i - co ważne - szczery aplauz. Nawet najwięksi sceptycy musieli przyznać, że to wielki krok na drodze do odrodzenia. Kolejny krok...

Turniej offline - Heroes III

06 grudnia 2014 / Heroes III / autor Mateusz

Mam przyjemność ogłosić, że już za kilka dni rozpocznie się Turniej offline - Heroes III.
Swoimi zasadami, rozgrywki te nawiązują do znanego starszym graczom Pucharu Areny. Nie ma żadnych zapisów, a udział wziąć może każdy użytkownik naszego Wortalu. Wszystkie potrzebne informacje dotyczące turnieju znajdziecie w odpowiednim temacie.
Na najlepszych czekają nagrody!

Trzecie głosowanie w sprawie edycji kolekcjonerskiej

05 grudnia 2014 / Heroes VII / autor Silveres

W zeszłym tygodniu miało miejsce głosowanie w sprawie drugiego dodatku dla edycji kolekcjonerskich Heroes VII. Zakończyło się ono zwycięstwem kart tarota] (76% do 24%). Dziś zespół Ubisoft zorganizował kolejne - tym razem przyjdzie nam wybierać między soundtrackiem z gry, a zestawem odbitek kultowych scen Heroes VII.
Ponadto, warto przypomnieć, że w poprzednich głosowaniach wybrane zostały: figurka Ivana Stratega oraz karty do gry z motywami M&M:H7. Pamiętać należy również o tym, że to już ostatnie głosowanie nad zawartością edycji kolekcjonerskiej. Wybierz więc mądrze! Głosowanie zakończy się w czwartek 11.12.2014!

Pierwsze podsumowanie

04 grudnia 2014 / autor Tabris

Minęły już ponad trzy miesiące od czasu otwarcia odnowionej Krypty Map. Od tego czasu przybytek zyskał sporo nowych scenariuszy, a te, które już się w niej znalazły cieszą się dużą uwagą. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się mapy Horn of the Abyss. Nieformalny dodatek sprawił, że wielu odnowiło swoją przygodę z grą i postanowili sięgnąć po scenariusze oferujące nowe możliwości. Na drugim miejscu, względem popularności, znajduje się HoMM IV. Zastój w działach HoMM V i VI zapewne wynika ze skomplikowania tamtejszych edytorów.
Oprócz samego ściągania warto scenariusze komentować po rozegraniu. Póki co liczba recenzji i opinii jest niewielka (zaledwie kilkanaście), ale mamy nadzieję, że wzrośnie. Szczególne uznanie należy się Imperatorowi Behemotowi, który nie omieszkał ocenić paru map. Liczba dodawanych scenariuszy pozostaje nierówna, sporą popularność wykazują HoMM III: HotA i SoD. Nowości w dziale H4 to głównie zasługa Taro.
Warto zaznaczyć, że nie przestajemy usprawniać tej lokacji - ostatnio ułatwiono sortowanie map wedle części i nie jest to nasze ostatnie słowo jeśli chodzi o ulepszanie funkcjonalności działu. Liczymy, że wprowadzone nowości zwiększą liczbę ściągniętych map.

Q&A z zespołem Ubisoft!

02 grudnia 2014 / Heroes VII / autor Silveres

Might & Magic Heroes VII zostało oficjalnie zapowiedziane już dawno temu. Do tej pory zespół Ubisoftu prezentował nam te treści, które sam wybrał - starannie przygotowane i dopracowane w najmniejszych szczegółach. Nadszedł jednak czas, by to ludzie zdecydowali o czym chcą się dowiedzieć.
Do dziewiątego grudnia - za pośrednictwem Rady Cieni - zadawać można pytania odnośnie interesujących nas treści. Zespół zajmujący się M&M postara się odpowiedzieć na najciekawsze i najistotniejsze z nich. Zastrzega jednak, że zwyczajnie nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie z powodu braku czasu, ponadto niektóre kwestie mogą wciąż być utajnione.
Tak więc, jeśli są jakieś nurtujące Was kwestie, lub od dawna chcieliście dowiedzieć się czegoś konkretnego, to nie wahajcie się ani chwili dłużej. Został już tylko tydzień!

Jesienna edycja Szczerbatej Szczęki!

01 grudnia 2014 / Osada / autor Silveres

Dla przeciętnego, niezaznajomionego z dziwactwami Osadników obserwatora, sytuacja, która miała właśnie miejsce przed budynkiem Gorących Dysput musiała się wydać kompletnie groteskowa. Kotokształtna istota krzyczała wniebogłosy, z powodu średniej wielkości czaszki, która namiętnie wgryzała się w jej stopę. Co ciekawe, owa szczęka wydawała się nie mieć zębów, a jedynie żuchwę - wyjątkowo mocno zaciskającą się obecnie na swej ofierze. - Puszczaj podstępny padalcu! - Silveres kolejny raz z trudem zwalczył chęć rozbicia Szczerbatej Szczęki o najbliższe drzewo. - Oddam cię do adopcji, łajzo jedna! Prośby i groźby na nic jednak się zdały. Na całe szczęście elf po krótkiej chwili zdołał się wyswobodzić i zamknąć swego przeciwnika w worku. - To twój nowy dom - mruknął tylko - Laysander nie miał takich problemów z tym wrednym, stetryczałym, egoistycznym...

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Miesiąc Plagi nie występuje przed 28 dniami.