Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z kwietnia 2009

Wiosenny "Czas..."

12 kwietnia 2009 / autor Opiekun Osady Tullusion

To czas wiosny, czas radosny, czas szczęśliwy, urodziwy... Tę litanię można by ciągnąć jeszcze długo, aż po krańce tej stronicy. Kiedy natura odradza się po śnieżnym okresie zimowego uśpienia, “Czas Imperium” również rozkwita, wypuszczając coraz to dorodniejsze pąki, jeżeli można posłużyć się taką przenośnią.
Nadejście spodziewanego gościa to dobra okazja, by zrobić mały remanent. Przetrzebić kurz, dobrać się bakteriom do cytoplazm, odczyścić srebrną zastawę stołową i odrestaurować więdnące z zapomnienia tematy do rozmowy. Gość w dom, Bóg w dom, mówi popularne przysłowie. W dobrym tonie jest pokazać się jako gospodarz kulturalny, wychowany i przestrzegający konwenansów savoir vivre’u.

Alleluja!

11 kwietnia 2009 / Jaskinia Behemota / autor Sulia

Wesoły nam dzień dziś nastał, Którego z nas każdy żądał; Tego dnia Chrystus zmartwychwstał.
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy chciałabym życzyć wszystkim mieszkańcom jak i gościom Jaskini Behemota spokojnych, rodzinnych jak i słonecznych Świąt. Niech dni ten wypełnią chwile refleksji jak i radości. Smacznego Jajka oraz Mokrego Dyngusa.
W imieniu Wysokiej Rady, Sulia

Nadciąga Księżniczka!

11 kwietnia 2009 / autor MiB

Jak podaje Kwasowa Grota wczoraj miała miejsce światowa premiera pierwszego oficjalnego dodatku do gry King`s Bounty: Legenda o nazwie "Armored Princess". Na polską (kinową) lokalizację przyjdzie nam poczekać mniej więcej do czerwca. Gra zapowiada się jako godna kontynuacja, wprowadzając do rozgrywki wiele nowości...

Wiosna, wiosna

09 kwietnia 2009 / Osada / autor Darkena

Nastał przecudny, ciepły poranek. Wietrzyk powiewał wietrzyście, ptaszkowie wydzierali się wniebogłosy, żabkowie kumkali ku nieposkromionej uciesze gawiedzi, psi dokonywali czynności fizjologicznych... Ogólnie było cudnie i miodnie. Gdybyś w tymże cudnym i miodnym momencie, drogi przyjacielu, stanął w pobliżu tablicy ogłoszeniowej w centralnej części Osady, zauważyłbyś sunące w oddali ku niemu dwie postaci. Pierwszą z nich była ruda, nadruchliwa elfka, natomiast drugą można było śmiało określić, jako sunący ponury kawał materiału. Konkretniej był to człowiek ściśle okutany czarną peleryną. Owy osobnik uginał się pod ciężarem wielkiego młota i pokaźnego stosu pergaminów, który przyszło mu dźwigać. Elfka natomiast, która nie była obarczona żadnym ciężkim przedmiotem umilała sobie podróż beztroskim, wręcz głupawym bieganiem wokół swojego towarzysza.
- Daleko jeszcze? – mruknął owy ponury osobnik, złowieszczo powiewając czupryną.
- Oj weź już nie narzekaj Tull. Dzień jest taaaaki cuuuudny. Wietrzyk powiewa wietrzyście, ptaszkowie wydzierają się wniebogłosy, żabkowie kumkają ku...
- Dobra, dobra... Długo jeszcze będę musiał nieść twoje graty, Darki?
- Nie...właściwie...właściwie to już jesteśmy. Czekaj, trzymaj jeszcze papiery.

PAH3 - Zwykła5

09 kwietnia 2009 / autor Eru

Zwycięzcą piątej zwykłej mapki Pucharu Areny Heros 3 został Thant. On także pozostaje liderem rankingu. Gratulujemy!
Zapraszam do dyskusji na temat wyników mapek.
Do uczestnictwa w naszym turnieju offline zapraszamy wszystkich - i tych lepszych, i tych troszeczkę gorszych. Każdy może dobrze się bawić! Regulamin dostępny jest w Akademii, tak jak i mapki. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę zgłaszać do niżej "]podpisanego lub na forum.

Konkurs, znowu? O nie!

08 kwietnia 2009 / autor Mistrz Islington

- To dobry dzień - pomyślał Islington siedząc na tarasie swojego prawie, chyba, nie wiem na pewno domu i rozmyślając o sprawach najwyższej wagi, wszak nie był pewien, czy dzisiejszy obiad zjeść wcześniej, czy później. Ten pozorny spokój zakłócił jednak posłaniec, który przybiegł (jak zwykle zdyszany), skłonił się nisko i wręczył Mistrzowi list. Ten ucieszył się ogromnie, aż wstał z leżaka i rzekł do sługi: - Szykuj się do drogi, jedziemy na Wiec - zarządził i sam zaczął się zbierać do wyjazdu. - Przynajmniej jeden problem się rozwiązał - westchnął - Obiad będzie zdecydowanie później

Kronikarze są wśród nas

07 kwietnia 2009 / autor Sulia

W końcu coś ją oderwało od tych potężnych bestii. A tym czymś zapewne był kalendarz, który elfka kurczowo trzymała w dłoni. Starała się zerkać na niego przynajmniej raz na kilka dni, by nie zapomnieć o ważniejszych uroczystościach, czyli tłumacząc na ów mistyczny język jaskiniowy, o okazjach do chwycenia za puchar i wzniesienia toastu.
Dziś był jeden z tych dni.
Sul rozejrzała się gorączkowo po komnacie w poszukiwaniu prezentu.

Awanse

05 kwietnia 2009 / autor Nuk

Do gabinetu Nuka zapukał Herold: - Pilna przesyłka z Pretorii! – krzyknął posłaniec. - Już idę. – odpowiedział mag, wyszeptał słowa odbezpieczające wrota i otworzył je. Po chwili przez drzwi komnaty do środka wpadło mnóstwo kartek. Pretorianin chciał dogonić dostawcę, jednak ten zniknął już za rogiem alei. Ostatecznie tylko cicho westchnął coś o Diable cieszącym się z pośpiechu i wziął się za układanie dokumentów. Kiedy Nuk skończył pracę, oznajmił zgromadzonym na rynku gościom podjęte decyzje:
Od teraz Azulita, Omnipresent Boundary i Videletz mogą tytułować się Mieszkańcami Imperium Jaskini Behemota.
Pełnoprawnymi członkami naszej społeczności, Jaskiniowcami, stają się Leryn, Caar Xoffek, Erick, Hiro, Irydus, Sanctum, Vendral, Vokial i Wiewek.
Za Weteranów Jaskini uznaje się Dougera, Filusa i Tullusiona.
Gratuluję wszystkim awansowanym!

VCMI 0.71

02 kwietnia 2009 / Heroes III / autor MiB

Prawie 2 miesiące twórcy VCMI kazali czekać fanom projektu na wydanie kolejnej wersji gry. Od wczoraj dostępna jest wersja 0.71, która wnosi wiele zmian i naprawia jeszcze więcej błędów. Dzięki wsparciu projektu przez graczy udało się zlokalizować i naprawić ponad 100 niedociągnięć w tym te związane z nowymi rozdzielczościami, awansem bohatera, wyliczniem ścieżki czy księgą zaklęć. Dodano obsługę własnych awatarów dla bohaterów (!), nowe zaklęcia (szczęście, smutek, fortuna i pech) oraz obiekty (m.in. więzienie, oaza, świątynia). Lista zmian jest naprawdę imponująca i daje nadzieję na dalszy rozwój projektu. Zachęcam wszystkich fanów Heroes do pobierania, testowania i raportowania błędów znalezionych w nowej wersji silnika- widać wyraźnie, że Twórcy doceniają tę formę pomocy!

Ogniskowe porządki

01 kwietnia 2009 / Osada / autor MiB

Po wielu tygodniach uciążliwej zimy do Jaskini zawiała Wiosna. Wpierw nieśmiało jęła budzić mieszkańców wesołymi promykami słońca tańczącymi na szybach ich domów, aby po kilku dniach stopić śniegi zalegające Thomeheb. Pod Jej dotykiem ziemia pokryła się kobiercem wielobarwnych kwiatów, drzewa wypuściły pierwsze liście, a powietrze wypełnił chór ptasich treli. Całe Imperium budziło się do życia. Jaskiniowcy również nie próżnowali- wszyscy z zapałem zabrali siędo sprzątania swoich domostw. "]Aerilien przygotowała swój zestaw do malowania w plenerze, "]Sanctum z jeszcze większym zapałem zaczął wypełniać kolejne strony "]Kroniki, a "]MiB poświęcił całe przedpołudnie na porządkowanie terenu wokół "]Ogniska: przyciął Krzaki, wypolerował kamienie, zebrał suche gałązki i zreperował uszkodzone ławeczki...

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Wszystkie zamki poza Inferno posiadają układankę złożoną z 48 puzzli. Inferno ma ich 49.